Jak to vidí Trini

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » úte 07. kvě 2019 13:50:41

Trini píše: Obzvláště podivné je, že očkovací látka proti spalničkám existuje jen v trojkombinaci se zarděnkami a příušnicemi.


https://www.respekt.cz/spolecnost/vetsi ... ou-vakcinu


A proč někteří rodiče nechtějí očkovat zároveň proti zarděnkám a příušnicím?

Mnoho rodičů se na nás obrací s dotazem, zda je k dispozici jiné, samostatné očkování proti spalničkám než jen v kombinaci se zarděnkami a příušnicemi. Není; tahle možnost v Česku skončila kolem roku 2000, kdy monovakcíny zmizely z trhu. Když stát povinně plošně očkuje vakcínou proti třem nemocem najednou, tedy tzv. MMR vakcínou, odebírá ročně okolo 200 tisíc dávek, to znemožní konkurenci. Firma, která vyrábí monovakcínu na spalničky, z malého objemu prodeje vakcínu neudrží na trhu, i když by o ni mělo zájem několik tisíc lidí. Bohužel se k nim tak kvůli striktně nastavenému povinnému kalendáři nedostane. Mluvila jsem o tom s náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou - jeho odpověď byla, že vakcína proti třem nemocem je stejně bezpečná jako vakcína pouze proti spalničkám. To je ovšem tvrzení bez opory, žádnou srovnávací studii těchto vakcín nepředložil. Podle mého názoru jsou naopak živé viry třech infekčních onemocnění najednou něco jiného než živá vakcína proti jednomu nemocnění. Malé dítě si musí vytvořit protilátky proti všem třem nemocem najednou…
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » úte 07. kvě 2019 22:11:41

vostal petr píše:VOPRAVA :

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 07. kvě 2019 12:54:56

Zdeněk píše:

vostal petr píše:
ale proč by se sakra nemohl někdo uchlastat nebo ušukat ???


Protože má zkušenost svobody. Tudíž se ho ta otázka netýká, podobně jako se dospělého netýká čmárání čárek a kosočtverců po lavici, i když by tak jistě lavici počmárat mohl.
Nicméně třeba takový Armin nad ní jásá. A Ryunin, zenový to mistr, dokonce pozývá ze zahraničí jakéhosi přerostlého puberťáka, jehož nestydaté přání je být kalhotkami nějaké ženy, aby u nás přednášel o zenu.

Pánové, neilustrujete pěkně právě vy duchovní úpadek dnešní doby?






viewtopic.php?f=22&t=3650&p=17321&hilit=KARL+RENZ#p17321


Renz se určitě neuchlastá, ani neušuká. Protože má zkušenost svobody.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod armin » stř 08. kvě 2019 9:23:16

Trini píše:Renz se určitě neuchlastá, ani neušuká. Protože má zkušenost svobody.
:)


Zemře nejspíš na Alzheimera nebo na rakovinu, nebo s ním spadne letadlo, protože má tu zkušenost svobody

Ušukat se mi přijde takové víc o životě než o smrti.

Životnější než třeba celibát.

"Pán farár netrtká,
ale pre každý prípad má kokot"
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » stř 08. kvě 2019 14:44:09

armin píše:
Trini píše:Renz se určitě neuchlastá, ani neušuká. Protože má zkušenost svobody.
:)


Zemře nejspíš na Alzheimera nebo na rakovinu, nebo s ním spadne letadlo, protože má tu zkušenost svobody

Ušukat se mi přijde takové víc o životě než o smrti.



Ušukání obvykle končí infarktem. Nebo když se ošuká kde kdo, tak se umře na aids.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod armin » stř 08. kvě 2019 20:00:52

Trini píše:Ušukání obvykle končí infarktem. Nebo když se ošuká kde kdo, tak se umře na aids.

Tým vědců z Queenslandské technologické university objevil další dva druhy vakomyší z rodu Antechinus. Všichni samci těchto malých vačnatců každý rok na jaře hromadně hynou na následky vyčerpání z téměř nepřetržitého dvoutýdenního páření.

https://zoomagazin.cz/samci-vakomysi-se-upari-k-smrti/
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Alaja » stř 08. kvě 2019 21:40:47

Re: Seriózní debata o sexu

Nový příspěvekod vostal petr » stř 08. kvě 2019 20:56:16



Tak proč se s onou (či jinou) krásnou ženou Buddha nevyspal?


Páč v indii je tradicí, že osvícený muž nemá tuto potřebu,

pokud má,

pak to znamená že není osvícený....


Nějak na poradně zapomínají na to, že Buddha byl ženatý.....nečetla jsem nikde, že by se rozvedl...takže, kdyby toužil po sexu, tak ho mohl mít doma vrchovatě... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » pát 31. kvě 2019 18:44:16

Lída píše:

Další výjimka ;)

Přiměla mě k tomu možnost zareagovat na dva Janiny výroky na Poradně.

Jana píše:Bůh zmizel ve mně...


Dokud tu není neosobní vnímání, že neexistuje žádný "někdo", v kom by Bůh mohl zmizet, do té doby bude osobní duchovní já sebe samo ztotožňovat s Bytím a místo aby se osobní já rozplynulo v Bytí, může osobní já, které ví, jak to je, začít sebe samo považovat za všetvořící Bytí.

Jedině díky tomu, že takové domněle osvícené osobní já dál vnímá svou existenci jako odlišnou od existence druhých lidí, může v něm znovu a znovu vyvstávat neutuchající nutkání ty neexistující ´druhé´ od rána do večera přesvědčovat, že i oni jsou Bohem. Vůbec nechápe, že lidi z jeho projevů poznají, že není Probuzený, a že proto nikoho ani nenapadne ho prosit o radu, přesto, že velmi mnoho lidí znovu a znovu chodí za těmi, kteří jsou skutečně Probuzení, prosí je o vysvětlení, o pořádaní satsangů a o nahrávání videí. Domněle osvícené osobní já nevnímá rozdíl mezi nutkáním neustále z vlastního rozhodnutí hlásat a doporučovat svoje přesvědčení těm, kteří se ho vůbec na nic neptali, a mezi ochotou skutečně Probuzených odpovídat na prosby těch, kteří za nimi přicházejí.


Je velmi úlevné a příjemné si po té obvyklé fantasmagorií (a tím nemyslím Honzama) přečíst něco duchovního. Vidím to stejně.


To jsi dělala s Josefem?

https://ctyrystruny.webnode.cz/

To je taky velmi úlevné číst a poslouchat.
Pěkné, jak S. Hendruk vysvětluje originálním způsobem to, co říkal i Nisargadatta - že mezi pozorovatelem a osobou (= pozorované) musí proudit láska, aby mohlo dojít k duchovním pokroku.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » pát 31. kvě 2019 18:45:14

To jsem nechteně zopakovala. :roll:
Naposledy upravil Trini dne pát 31. kvě 2019 22:14:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Lída » pát 31. kvě 2019 19:36:29

To jsi dělala s Josefem?

https://ctyrystruny.webnode.cz/

Josef Šťastný i já jsme byli dlouholetými žáky Eduarda i Míly Tomášových, později jsme pak oba jezdili (každý z jiného konce Čech) i na veřejná společná setkání se Sašou, Josef je nahrával na videa. Jeho nahrávky se pak rozšířily mezi další přátele, kteří taky kdysi jezdívali k Tomášovum na chatu, a jeden z nich mi je překopíroval na CD. Po čase jsem ty nahrávky převedla do písemné podoby a Josef pak něco z toho uveřejnil na svých webových stránkách.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » sob 01. čer 2019 11:31:58

Lída píše:
To jsi dělala s Josefem?

https://ctyrystruny.webnode.cz/

Josef Šťastný i já jsme byli dlouholetými žáky Eduarda i Míly Tomášových, později jsme pak oba jezdili (každý z jiného konce Čech) i na veřejná společná setkání se Sašou, Josef je nahrával na videa. Jeho nahrávky se pak rozšířily mezi další přátele, kteří taky kdysi jezdívali k Tomášovum na chatu, a jeden z nich mi je překopíroval na CD. Po čase jsem ty nahrávky převedla do písemné podoby a Josef pak něco z toho uveřejnil na svých webových stránkách.


Z toho, co jsem si zatím od S. Hendruka přečetla, vypadá, že se zcela obejde bez náboženských konceptů. Ramana a Nisargadatta používali na svou dobu náboženské koncepty jen velmi zřídka a pojem ega skoro vůbec. To je mi velmi blízké.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Lída » sob 01. čer 2019 12:18:31

Trini píše:
Lída píše:
To jsi dělala s Josefem?

https://ctyrystruny.webnode.cz/

Josef Šťastný i já jsme byli dlouholetými žáky Eduarda i Míly Tomášových, později jsme pak oba jezdili (každý z jiného konce Čech) i na veřejná společná setkání se Sašou, Josef je nahrával na videa. Jeho nahrávky se pak rozšířily mezi další přátele, kteří taky kdysi jezdívali k Tomášovum na chatu, a jeden z nich mi je překopíroval na CD. Po čase jsem ty nahrávky převedla do písemné podoby a Josef pak něco z toho uveřejnil na svých webových stránkách.

Z toho, co jsem si zatím od S. Hendruka přečetla, vypadá, že se zcela obejde bez náboženských konceptů. Ramana a Nisargadatta používali na svou dobu náboženské koncepty jen velmi zřídka a pojem ega skoro vůbec. To je mi velmi blízké.
:)

Mně taky.

Saša neužívá náboženské ani jiné koncepty, protože u něj došlo k probuzení neuvěřitelně brzy, samo od sebe. Někde se o tom zmiňuje, že prostě nastalo vnímání čistým prázdným vědomím a už nezmizelo. Jeden kamarád mi v roce 2007 napsal: "Ze Sašova opravdového probuzení ve věku snad 18 let (?) byla překvapená i Míla Tomášová. V dalších letech pak mladičkého Sašu zvala na některá svá vystoupení např. v Městské knihovně... "

Míla byla až neuvěřitelně jasnovidná, viděla do nás jak do studánek. Když jsme byli vedle ní (a to já byla často, fungovala jsem tam většinou v kuchyni, kde jsme spolu vařily oběd pro všechny, co tam za nimi přijeli), stačilo když jsem si něco mylného pomyslela - koukla na mě a řekla: "Na co to zas myslíš!!!????"

Jo, neustálá bdělost k mysli a nad myslí, nic si nenalhávat... to byla praxe, bez které by nikdo byl u nich nevydržel. Možná byl Saša s Mílou nějak příbuzný v předchozích inkarnacích, protože to "nic si nenalhávat = nebát se nahlídnout sám do sebe, ať už tam najdem cokoliv, a přiznat si to", byla i podle jeho zkušeností jediná možnost, jak nepropadat svým sebelíp míněným představám.

Saša píše:když člověk zná svůj obsah mysli, ví, nad čím přemýšlí,
zná svoje sklony... už jen to, že si je přizná - ale všechno, úplně, sakumprásk
- to vidím jako naději a šanci k sebepochopení a i k vystoupení ze závislostí.

https://ctyrystruny.webnode.cz/a1-co-je-to-ego-/

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Trini

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Trini » sob 01. čer 2019 14:29:23

Lída píše:
Saša neužívá náboženské ani jiné koncepty, protože u něj došlo k probuzení neuvěřitelně brzy, samo od sebe. Někde se o tom zmiňuje, že prostě nastalo vnímání čistým prázdným vědomím a už nezmizelo. Jeden kamarád mi v roce 2007 napsal: "Ze Sašova opravdového probuzení ve věku snad 18 let (?) byla překvapená i Míla Tomášová. V dalších letech pak mladičkého Sašu zvala na některá svá vystoupení např. v Městské knihovně... "


Jem moc ráda, že jsem se od tebe toto o něm dověděla. Na internetu jsem nic moc nenašla. Víš něco bližšího o tom tvrzení, že na deset let zmizel v arizonské poušti?

Lída píše:Míla byla až neuvěřitelně jasnovidná, viděla do nás jak do studánek. Když jsme byli vedle ní (a to já byla často, fungovala jsem tam většinou v kuchyni, kde jsme spolu vařily oběd pro všechny, co tam za nimi přijeli), stačilo když jsem si něco mylného pomyslela - koukla na mě a řekla: "Na co to zas myslíš!!!????"


Vnímala jsi to jako důležitou pomoc? Za jak dlouho by sis to uvědomila sama, kdyby tě hned neupozornila - nebo by sis to tenkrát ani neuvědomila?


Lída píše:Jo, neustálá bdělost k mysli a nad myslí, nic si nenalhávat... to byla praxe, bez které by nikdo byl u nich nevydržel. Možná byl Saša s Mílou nějak příbuzný v předchozích inkarnacích, protože to "nic si nenalhávat = nebát se nahlídnout sám do sebe, ať už tam najdem cokoliv, a přiznat si to", byla i podle jeho zkušeností jediná možnost, jak nepropadat svým sebelíp míněným představám.



Je to tak. Když se to pořádně do hloubky nepročistí, tak se ten fenomén "ego" toho jednoho dne nečekaně zase snaží chytit a vyrůst na tom. :roll:
Třeba na nějaké dávné touze, už dávno zapomenuté.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jak to vidí Trini

Příspěvekod Lída » úte 04. čer 2019 16:25:04

Trini píše:
Lída píše:Saša neužívá náboženské ani jiné koncepty, protože u něj došlo k probuzení neuvěřitelně brzy, samo od sebe. Někde se o tom zmiňuje, že prostě nastalo vnímání čistým prázdným vědomím a už nezmizelo. Jeden kamarád mi v roce 2007 napsal: "Ze Sašova opravdového probuzení ve věku snad 18 let (?) byla překvapená i Míla Tomášová. V dalších letech pak mladičkého Sašu zvala na některá svá vystoupení např. v Městské knihovně... "

Trini píše:Jsem moc ráda, že jsem se od tebe toto o něm dověděla. Na internetu jsem nic moc nenašla. Víš něco bližšího o tom tvrzení, že na deset let zmizel v arizonské poušti?


O tom bohužel nic nevím :?

Trini píše:
Lída píše:Míla byla až neuvěřitelně jasnovidná, viděla do nás jak do studánek. Když jsme byli vedle ní (a to já byla často, fungovala jsem tam většinou v kuchyni, kde jsme spolu vařily oběd pro všechny, co tam za nimi přijeli), stačilo když jsem si něco mylného pomyslela - koukla na mě a řekla: "Na co to zas myslíš!!!????"

Vnímala jsi to jako důležitou pomoc? Za jak dlouho by sis to uvědomila sama, kdyby tě hned neupozornila - nebo by sis to tenkrát ani neuvědomila?

Jako důležitou pomoc, protože Míla nám tohle udělala jen tehdy, když jsme si to v sobě neuvědomili. Po létech jsem zjistila, že se to celkem spolehlivě pozná podle toho, jakou dotyčný člověk při tom vyzařuje energii - když si to v sobě uvědomí, je ta energie mnohem vyšší, než když je s tou myšlenkou a její doprovodnou emocí ztotožněný a neuvědomuje si to.

A upozorňovala nás na to tehdy nejen Míla. I její syn Miloš který byl tehdy v dětském věku to bezpečně poznal. Celé roky se tam s ním od rána do večera při práci na zahradě a na tom co právě bylo třeba hrála taková hra na "nebdinky": když kdokoliv z nás nebyl v daném okamžiku bdělý (= ztotožnil se s nějakým obsahem svého vědomí a neuvědomil si to), Miloš to poznal, přišel k němu a zeptal se:"Bdíš?" No - a dotyčný, který nebyl bdělý, mu do kasičky přidal nějakou malou minci. Miloš se nikdy nespletl a nezeptal se někoho, kdo bdělý byl. Ty nebdinky se pak použily při nákupu potravin, které byly potřeba pro přípravu jídla pro všechny, kteří tam právě byli (a někdy - hlavně o víkendech - jich tam bylo poměrně hodně.)

Co je bdělost, vysvětluje Anthony de Mello:

"Pokud se chcete probudit, je nesmírně důležité, abyste se věnovali tomu, co nazývám "pozorování sebe sama". Buďte si vědomi toho, co říkáte, buďte si vědomi toho, co děláte, buďte si vědomi toho, co si myslíte, a buďte si vědomi toho, jak jednáte. Buďte si dobře vědomi toho, odkud pocházejí motivy vašeho jednání, jaké jsou vaše pohnutky... Pozorovat všechno uvnitř i vně sebe, a když se s vámi něco děje, podívat se na to, jako kdyby se to dělo někomu úplně jinému. Nekomentovat to, neposuzovat to, nezaujímat k tomu stanoviska, nezasahovat do toho, nepokoušet se to změnit, pouze tomu porozumět..."

Trini píše:
Lída píše:Jo, neustálá bdělost k mysli a nad myslí, nic si nenalhávat... to byla praxe, bez které by nikdo byl u nich nevydržel. Možná byl Saša s Mílou nějak příbuzný v předchozích inkarnacích, protože to "nic si nenalhávat = nebát se nahlídnout sám do sebe, ať už tam najdem cokoliv, a přiznat si to", byla i podle jeho zkušeností jediná možnost, jak nepropadat svým sebelíp míněným představám.

Je to tak. Když se to pořádně do hloubky nepročistí, tak se ten fenomén "ego" toho jednoho dne nečekaně zase snaží chytit a vyrůst na tom. :roll:
Třeba na nějaké dávné touze, už dávno zapomenuté.
:)

Nebo se chytí toho, co nastalo při některé jeho dočasné předchozí zkušenosti stavu bez ega a přisvojí si ho.

Pro příklady nemusíme chodit daleko.

PS. Při jejich čtení mi občas napadá:

Co je láska?
Ochota naslouchat druhým, pokusit se každému porozumět a být druhému užitečný způsobem, který - podle jeho dosavadních reakcí - by pro něj mohl být přijatelný.

Co je opakem lásky?
Vnucovat druhým svůj názor.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Trini

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron