Příčiny ... a důsledky

Re: Příčiny ... a důsledky

Příspěvekod Alaja » stř 05. čer 2019 17:38:25

honzam píše:
Nic píše:Je to nesmírně osvobozující dospět k poznání, že není třeba si o druhých vůbec nic myslet, že je možné si je uvědomovat jako své vlastní já v jiné formě.

Je to úplně naruby otočené Ježíšovo přikázání. Vůbec jsi nepochopila, co říká. Učíš narcismus.

Když si uvědomím, že někomu už od kolébky lidé kolem něho kladli důraz na to, že je Bohem vyvoleny, Bohem zplozený (no, já bych spíš napsala, že jeho matka byla uměle oplodněna mimozemšťany...nejspíš upraveným plodem.. otec neznámý a matka vlastně také......) ...pak se ničemu nedivím...
:donknow:

Asi je JK mimoň celý komplet....nespíš patří k těm, o kterých píše kontaktér Adamski...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 200
Poděkováno: 272-krát v 260 příspěvcích

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2019 17:47:54

Především to není úplně jeho přikázání. :)

Hospodin promluvil k Mojžíšovi:
- Leviticus 19:1

...

Nebudeš se mstít synům svého lidu a nezanevřeš na ně , ale budeš milovat svého bližního jako sebe samého. Já jsem Hospodin.
- Leviticus 19:18
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 35
Poděkováno: 67-krát v 66 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 05. čer 2019 18:22:18

Nic píše:
Každá bytost má jiný svět, protože každá bytost poznává svět skrz optiku vlastní mysli. Nejlépe poznáme, co v nás je, jak jsme otevřeni nebo uzavřeni pravdě, když si uvědomíme, jak se díváme na druhé.

No, vidíš. Miluj, a pak si nebudeš představovat, že jsou druzí nevědomí, nemilující, agresivní, na nejtemnější úrovni vědomí a podobné příšernosti. Vůbec nechápu, jak s takovými představami můžeš žít. Mne by to zabilo.
A proto ti doporučuji: Miluj! Pak dojde k Poznání, k Osvobození.
:)
Trini

Poděkoval: 128
Poděkováno: 51-krát v 42 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 05. čer 2019 18:29:22

honzam píše:
Nic píše:
Lída píše:Miluj!

Pak poznáš, že podezírat druhé z agresivity je opakem lásky

Ježíš by pak nebyl pro hlásání lásky umučený, ukřižovaný?

Ne. Ježíš byl ukřižovaný, protože byl rebel a představoval hrozbu pro stávající pořádek.

Proto se taky nestal součástí židovského náboženství, které dodnes čeká na mesiáše.
Trini

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2019 18:41:47

Trini píše:Proto se taky nestal součástí židovského náboženství, které dodnes čeká na mesiáše.

Mám občas možnost mluvit o židovské víře s jedním Židem. Je to neobyčejně laskavý a otevřený člověk. Láska z něho úplně sálá.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod Trini » stř 05. čer 2019 18:44:21

Nic píše:Je to nesmírně osvobozující dospět k poznání, že není třeba si o druhých vůbec nic myslet, že je možné si je uvědomovat jako své vlastní já v jiné formě.

Žádné "své vlastní já" neexistuje. To jsou tři - v této souvislosti - nesmyslné koncepty. Kdo říká "moje, své"? - jen ego to říká. Kdo se domnívá, že něco vlastní? - jen ego může něco vidět jako "své vlastní".

Co je to "já"? - myšlenka ega, když myslí svou osobu.

To se všechno musí pustit.

Jen "zlato/čokoláda" je a je vším. A je nezměrně lepší než láska nejláskovější, lepší než blaho nejblaženější.

Miluj, miluj! - a dojde k Poznání.
Trini

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
honzam, Lída

Příspěvekod Lída » stř 05. čer 2019 18:49:45

Trini píše:
Nic píše:Je to nesmírně osvobozující dospět k poznání, že není třeba si o druhých vůbec nic myslet, že když si uvědomíme, jak se díváme na druhé

Žádné "své vlastní já" neexistuje. To jsou tři - v této souvislosti - nesmyslné koncepty. Kdo říká "moje, své"? - jen ego to říká. Kdo se domnívá, že něco vlastní? - jen ego může něco vidět jako "své vlastní".

Ano.
Lída

Poděkoval: 157
Poděkováno: 467-krát v 278 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
honzam

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2019 18:51:56

Hezky a srozumitelně napsané, ale bojím se, že Janě to bude k Ničemu.
honzam

Příspěvekod Trini » stř 05. čer 2019 18:52:12

honzam píše:
Trini píše:Proto se taky nestal součástí židovského náboženství, které dodnes čeká na mesiáše.

Mám občas možnost mluvit o židovské víře s jedním Židem. Je to neobyčejně laskavý a otevřený člověk. Láska z něho úplně sálá.

Láska může sálat z každého, na náboženství nezáleží.

Ale k židovské víře asi nepatří pojem "Boží království", nebo? Moc o ní nevím. Mají nějaké mystiky, kteří dosáhli Poznání?
Trini

Příspěvekod Lída » stř 05. čer 2019 18:55:27

Trini píše:Žádné "své vlastní já" neexistuje. To jsou tři - v této souvislosti - nesmyslné koncepty. Kdo říká "moje, své"? - jen ego to říká. Kdo se domnívá, že něco vlastní? - jen ego může něco vidět jako "své vlastní".

honzam píše:Hezky a srozumitelně napsané, ale bojím se, že Janě to bude k Ničemu.

Může to být užitečné každému, kdo tyhle diskuse sleduje.
Lída

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2019 19:04:21

Trini píše:
honzam píše:

Láska může sálat z každého, na náboženství nezáleží.

Ale k židovské víře asi nepatří pojem "Boží království", nebo? Moc o ní nevím. Mají nějaké mystiky, kteří dosáhli Poznání?

Můžu se na to zeptat. Bavíme se hlavně o jeho praktikování a způsobu života v té víře. Napsal a vydal v malém nákladu i knihu. Zaujalo mě, že tam má uvedené i advaitové věci. :)
honzam

Příspěvekod honzam » stř 05. čer 2019 19:07:51

Lída píše:
honzam píše:Hezky a srozumitelně napsané, ale bojím se, že Janě to bude k Ničemu.

Může to být užitečné každému, kdo tyhle diskuse sleduje.

:D To je jen taková malá manipulace, aby mi Jana pomohla se nebát a vzala si to poučení k srdci nebo alespoň na vědomí.
honzam

Příspěvekod Lída » stř 05. čer 2019 21:23:55

Nic píše:Láska sama je tou největší dokonalostí, krásou, blahem...

Už jsem někde v diskusi psala, jak se podle mých zkušeností projevuje opravdová láska k druhým: ochotou jim naslouchat, hlubokým zájmem tomu druhému porozumět a být mu užitečný způsobem, který - podle jeho dosavadních reakcí - by pro něj mohl být přijatelný.

Když láska chybí, člověk se v diskusích snaží především pokaždé ´vyhrát´ a mít ´pravdu´. Znovu a znovu vnucuje svůj názor druhým a nezajímá ho, co by dotyčnému mohlo být v dané chvíli opravdu nápomocné. Nebere vůbec v úvahu, že to co by mohlo někomu druhému pomoci se případ od případu liší a že právě proto Probuzení často odpovídají na tutéž otázku každému tazateli trochu nebo úplně jinak.

Při neschopnosti pokusit se v diskusi pokaždé pozorně, se zájmem si přečíst, co ten druhý napsal, a zareagovat pak na to způsobem, který by mu mohl být v něčem užitečný, dochází znovu a znovu jen k neustálému opakování vlastního přesvědčení - tedy k uspokojování vlastní potřeby druhé poučovat a sám se tak utvrzovat ve svém přesvědčení.
Lída

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Alaja, Trini

Příspěvekod Nic » čtv 06. čer 2019 4:58:45

Lída píše:

Už jsem někde v diskusi psala, jak se podle mých zkušeností projevuje opravdová láska k druhým: ochotou jim naslouchat, hlubokým zájmem tomu druhému porozumět a být mu užitečný způsobem, který - podle jeho dosavadních reakcí - by pro něj mohl být přijatelný.

Tu ochotu druhému naslouchat je možné v sobě vycepovat, předstírat a ve finále ji demonstrovat třeba tím, že máme-li tu moc, tak zamykáme svá vlákna, aby nám druhý nemohl odpovědět.

Kdežto Láska je Blaženost – ale také pravé Dobro a Uspokojení,...

Všimni si, že pokud máš opravdu někoho ráda, tak si uvědomuješ při setkání s ním radost, jsi jen šťastná, že ten dotyčný je. A pokud není uzavřen ve svém mentálním melodramatu a vnímá Tě, tak je také šťastný.

Obrázek
Nic

Poděkoval: 69
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Příspěvekod Nic » čtv 06. čer 2019 5:32:50

Trini píše:Miluj, Jano! Miluj!

Obrázek

Díky.

Neexistuje větší štěstí a blaho, než vědomí, kdo jsi, kým jste, čím jsme, čím to všechno je.

Díky.
Nic

Příspěvekod Nic » čtv 06. čer 2019 5:39:36

DÍKY
Nic

Příspěvekod Nic » čtv 06. čer 2019 6:03:04

A vděčnost nemůže nic jiného, než dát Vám stejný dar.

Miluj, Petro, Lído, Aleno, Honzo! Miluj!

Obrázek
Nic

Příspěvekod Nic » čtv 06. čer 2019 6:42:32

DÍKY

:srdce:
Nic

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 6:44:19

Nic píše:
Lída píše:

Tu ochotu druhému naslouchat je možné v sobě vycepovat, předstírat a ve finále ji demonstrovat třeba tím, že máme-li tu moc, tak zamykáme svá vlákna, aby nám druhý nemohl odpovědět.

Pořád lepší než jejich příspěvky úplně mazat nebo je banovat. Nehledě k tomu, že každý má možnost si vytvořit pro odpověd" svoje vlákno, pokud je Lída nevytvořila už sama.

Miluj, Jano, pak přestaneš druhé nespravedlivě osočovat. Nejdříve vytáhni kládu ze svého oka.
Naposledy upravil Trini dne čtv 06. čer 2019 7:10:10, celkově upraveno 3
Trini

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 6:57:26

Nic píše:A vděčnost nemůže nic jiného, než dát Vám stejný dar.

To, co ti dáváme, není dar, ale rada: Miluj, Jano! Miluj!

Dar lásky ti nemůžeme dát, protože to není možné, ten musíš v sobě vytvořit sama. My tě na to můžeme akorát při každém tvém neláskyplném projevu upozornovat: Miluj, Jano!

Kdybys nám naslouchala, tak bys věděla, že to doporučování lásky připadá jen tobě jako to nejlepší, co směřuje k probuzení. Zřejmě si podvědomě uvědomuješ, že zatím nedokážeš milovat tak, aby se ti přistup k probuzení otevřel.

Lídu např. učili Tomášovi už mnohem vyšši úroven - Bud' bdělá! Která tebe teprve čeká, až se prokoušeš tou svou neschopností milovat.

A tak: Miluj, Jano. Miluj!
Potom poznáš, co je komu (jaká rada) opravdu třeba. Potom konečně pochopíš, proč Ramana řekl že hromadná nauka (např. tvoje neustálé doporučování lásky) nepřichází v úvahu.
Trini

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení