Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » úte 25. čer 2019 15:56:42

Testosteron se musí vybouřit. Příroda to tak zařídila. A my děvčata se přece nebudeme klukům posmívat, že jsou pitomí, teče jim mlíko po bradě, blábolí a hrají si s klacky. To nám nesluší. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Alaja » úte 25. čer 2019 18:16:35

honzam píše:Testosteron se musí vybouřit. Příroda to tak zařídila. A my děvčata se přece nebudeme klukům posmívat, že jsou pitomí, teče jim mlíko po bradě, blábolí a hrají si s klacky. To nám nesluší. :D


Tak jo, necháme je s těmi stříbrnými větry o samotě.....i když, nyní jsou to větry přímo ze Sahary...i s těmi vedry..


Ale vlákno přece zní.....Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?.....jen jsem to trochu rozvinula :lol: ....toho poradnového zenistu za tu alfu rozhodně neberu.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » úte 25. čer 2019 18:31:17

Musím se Ryunina zastat a to nejen, protože je to 2 na 1. Má na zen mně sympatický pohled. Rozhodně ví víc, než lecjaký renomovaný mistr.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=322&t=8718
ryunin píše:Primárně je potřeba zamyslet se nad tím, jaká je naše zenová zkušenost. Já mám tu drzost něco o zenu psát a učit zen proto , že už jsem absolvoval desítky týdenních nebo několikatýdenních ústraní, kde jsem se trápil se sebou a učiteli, řešil otázky života a smrti, koany, otázky probuzení, smyslu života, a krůček po krůčku, rok za rokem, jsem posupně začal přicházet na kloub tomu, o čem zen je. Což víceméně trvalo přes dvacet pět let.


Porovnejte:

http://kuan-jin.yin.cz/zen/co-je-podstatou-zenu/

Otázka žáka: Co je podstatou zenu?

Nejvýstižnější odpovědi význačných Mistrů:

Ummon: To.

Džošu: Támhleten cypřiš.

Baso: Libra třešní.

Mu-čou: Co vlastně?

Wakuan: Pročpak nenosíš vousy, barbare?

Engo: Proč se ptáš mne na své vlastní tajemství?

Fa-jen: Koukáním na jedlíka se nenajíš.

Kjogen: Čerstvě uříznutý klacek v lese. :roll:

Sozan: Mohutnost potoku a tišina moře.

Nansen: Celkem nic zvláštního.

Džimjó: Už jsem jí zrušil.

Chuej-kche: Bezprostřední nekonečnost nečistého.

Jakusan: Nač jí potřebuješ?

Suan-čang: Když piješ vodu, sám víš, jestli je teplá nebo studená.

Lo-šan: Umíš jíst rýži?

Čao čou: Kdo je ten, jenž ke mě přichází?

Nan-juan: A co jí není?

Džošu: Dnes je zamračeno, tak ti neodpovím.

Ummon: Plot u záchodu.

Tosu: Zen.

Cho-šan: Kuš!

Ti-c´: Mnišky jsou docela přirozeně ženy.


http://romanvalek.blogspot.com/
Kůzlata a co se ještě můžeme učit?

Po delší době mám zase jednou chuť psát česky. Na posledním sesshinu vlastně jen dva lidi neuměli česky, lépe řečeno nerozuměli, ale skoro všichni rozumíme česky. Moje čeština je čím dál horší, protože většinu času trávím četbou textů v angličtině. Česky moc nečtu. Ale k věci. Když se tak zamyslím po týdnu nad tím, co jsem viděl na sesshinu na farmě Komorce, tak je zcela evidentní, že všichni velice, velice často vyjadřujeme pravé já, buddhu, jakkoliv to nazvete, true self. Každý účastník sesshinu, plus Vanda, můj bratr, psi, kozy, atd. Samozřejmě kůzlata mají nejmenší problém s tím být sami sebou. My lidé s tím máme často velký problém. A proto se Buddha Šákjamuni ptal - kdo vlastně jsem? A cvičil a pak na to jednoho dne přišel. Nestal se toho dne sám sebou, ale pochopil, kdo je, což je velký rozdíl. Pochopil, že měl ve zvyku často překrývat svou pravou podstatu. Nyní mu bylo jasné, kdo opravdu je. Tak mu začali říkat Buddha, probuzený.


Tohle vyjádření mi dává skutečný smysl a rezonuje s mým náhledem.



---------------------------------------------------

honzam píše:Samotný zenový výcvik ani ten test sebe sama v interakci s druhým nevidím jako něco negativního ve vztahu k duchovnímu hledání. Je to jako ten prst ukazující na měsíc, a proto by se na to člověk neměl až tak soustředit a vidět dál, kam to soupeření ukazuje ... na tu velikou slávu dávající smysl našemu životu a překonávající nevyhnutelnou konečnost každé individuální existence.


Takhle nějak nádherně by lidský svět mohl vidět i Buddha nebo Bafomet.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » úte 25. čer 2019 18:54:03

http://kuan-jin.yin.cz/haiku/buddhovska-podstata/

Haiku buddhovská podstata.

Byť na tisíc kousků rozbitá,
pluje tam pořád.
luna na vodě.


:)

Byť je to pořád jedna koza,
skáče tam z tisíce kůzlat složená.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 26. čer 2019 10:27:17

Nic píše:A do třetice o nasazení koruny:

Na dokonalosti Pravdy, kterou ve své podstatě jsi, kterou je Ryunin, Miroslav i Zdenek, žádné snění nic nezmění.

Ale i snění může být krásné.



http://romanvalek.blogspot.com/

Někdo si může všimnout, že ten a ten člověk, aniž by kdy studoval nebo cvičil buddhismus, je pravdivý člověk. Někdo si může všimnout, že sedmikráska, která vykvetla na zahradě, je pravdivá květina, aniž by kdy studovala buddhismus nebo cvičila zazen. A někdo si může všimnout, že nějaký politik, ačkoliv je to politik, je pravdivý člověk a možná mu k té pravdivosti pomohlo studium buddhismu a praxe zazenu. Ať už nám k pravdivosti pomáhá cokoliv, je třeba oslavovat to, co vede k pravdivosti a kritizovat to, co vede ke lži. Ať už je nějaká osoba žebrák nebo král, je třeba oslavovat ty, co dosáhli pravdu a učit ty, co hledají pravdu. A i ti, co se chtějí učit pravdu, jsou velmi často pravdiví a i ti, co už učí pravdu, si ji nemůžou držet někde v krabičce a mít ji tam zamknutou, takže ji musí znovu a znovu nalézat a realizovat. A tak je třeba učit se od každé věci, která právě teď vyjadřuje pravdu a od každého člověka, který teď vyjadřuje pravdu. A abychom se v tom tak nějak neztratili, jsou tu lidé, kteří tzv. učí buddhismus, jsou to průvodci v tomto spletitém světě hledání a nalézání toho, co je pravdivé. A aby naše společnost neskončila v totálním chaose, bídě a nespravedlnosti, potřebujeme krále a královny, prezidentky a prezidenty, ministryně a ministry, kteří se upřímně zajímají o pravdu a žijí a pracují pravdivě. Mistr Dogen velmi chválil ministra, který sloužil císaři, a ač byl tento ministr velmi zaměstnán politikou, stíhal cvičit zazen a realizoval pravdu. A tak je úkolem těch, co už narazili na učení buddhů, aby nedocházeli k unáhleným a povrchním názorům a studovali a cvičili to, co je pravda.


Jedno z nejkonkrétnějších odhalení skrytých světů nyní v nejlepší dostupné kvalitě ...


Publikováno 31. 5. 2019
Best possible quality copy of Tami Stronach's "Fairy Queen" music video. From German TV station NDR, aired on the show "Spielbude" from 13. September 1984.

blumando7 7 před 3 týdny
I'm proud to be the 14th person in the entire world watching this video. Tami Stronach was a cutie and will always be a childlike empress to all our hearts.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 26. čer 2019 10:39:43

Zen v Nekonečném příběhu

Átrej vzhlédl k vysoké zlaté kopuli.
„Každý z nás ho nosil na krku,“ šeptal, „dokonce i ty, Falco, i
když na krátkou chvíli.“
Šťastný drak mu dal znamení, aby byl potichu, a znovu naslou-
chal zpěvu vod.
Pak překládal:
„AURYN jsou dveře, které Bastián hledal. Nosil je od samého
začátku s sebou. Ale hadi nevpustí přes práh nic, co je z Fantázie —
říkají vody. Proto musí Bastián vrátit vše, co mu darovala Dětská
císařovna. Jinak se nesmí napít vody života.“
„Ale my jsme zde přece v jejím odznaku,“ volal Átrej, „copak
ona tu není?“
„Říkají, že moc Měsíčnice zde končí. A ona jako jediná nemůže
vstoupit na toto místo. Nemůže do nitra třpytu, protože nemůže vy-
stoupit ze sebe samé.“
Átrej zmateně mlčel.
„Teď se ptají,“ pokračoval Falco, „jestli je Bastián připraven.“
„Ano,“ řekl hlasitě Átrej, „je připraven.“
V tomto okamžiku se obrovitá černá hadí hlava začala velmi
íomalu zvedat, aniž však pustila z chřtánu ocas bílého hada. mohutná
těla se prohnula, až vytvořila bránu, která byla z jedlé poloviny bílá a
z druhé černá.

- Nekonečný příběh XXVII. VODY ŽIVOTA, Michael Ende
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 26. čer 2019 12:49:04



Použil Ryunin na poradně učení o přímosti a upřímnosti, které tady překládá, přiměřeně dané situaci?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 26. čer 2019 13:20:56

Nic píše:Obzvlášť, když na jeho konci probouzí a osvobozuje láska.

Kdybys poznala, že myšlenky jsou děti, drak už by byl dávno obyčejný.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Nic » stř 26. čer 2019 13:26:24

honzam píše:


If I could be a fairy queen
And I would hold a magic key
To reveal the hidden secrets of the mind

Then I could see the darkest blue
The mystery that's part of you
And I'd weave a spell to take away your sorrow

Fairy queen
Fairy queen
Changing teardrops to a smile
Holding daydreams for a while
Fairy queen
Fairy queen
She's your shelter in the night
The guardian angel by your side
Fairy queen

If I could be a fairy queen
I'd find the long forgotten dream
That is deep inside the memory of a child

If I could hear what words don't tell
from Way down in the wishing well
Then reality would turn into illusion

Fairy queen
Fairy queen
Changing teardrops to a smile
Holding daydreams for a while
Fairy queen
Fairy queen
She's your shelter in the night
The guardian angel by your side
Fairy queen

If I could be a fairy queen
I'd take a walk behind the scene
Where the puppet acting plays that never ends

I'd pull their strings to set them free
They'd play their parts most perfectly
And my magic harp would make them live forever

Fairy queen
Fairy queen
Changing teardrops to a smile
Holding daydreams for a while
Fairy queen
Fairy queen
She's your shelter in the night
The guardian angel by your side
Fairy queen
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Nic » stř 26. čer 2019 13:44:05

honzam píše:Kdybys poznala, že myšlenky jsou děti, drak už by byl dávno obyčejný.


I drak je pro mě myšlenkou. Znám Tě. Jsi mnohem skutečnější, než jakákoliv myšlenka.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 26. čer 2019 14:09:21

Nic píše:
honzam píše:Kdybys poznala, že myšlenky jsou děti, drak už by byl dávno obyčejný.


I drak je pro mě myšlenkou. Znám Tě. Jsi mnohem skutečnější, než jakákoliv myšlenka.

Kdybys poznala, že myšlenka není drak, Ryunin by tady pro Tebe byl dávno důležitější než já.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Nic » stř 26. čer 2019 15:59:31

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 26. čer 2019 17:23:24

Jano, na poradně se vyskytl další samec, který zkouší Ryunina dorazit, znechutit a na věky vyhnat z poradny.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=319&t=8719
Ouje píše:I ty jsi jen návštěvník, a na věky budeš, a jako každé jméno, i to tvoje je, nepodstatné.
Podstata je jinde příteli, než v našich digitálních kérkách zde..


Teď už je to 3 na 1!
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Nic » čtv 27. čer 2019 4:40:18

honzam píše:Jano, na poradně se vyskytl další samec, který zkouší Ryunina dorazit, znechutit a na věky vyhnat z poradny.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=319&t=8719
Ouje píše:I ty jsi jen návštěvník, a na věky budeš, a jako každé jméno, i to tvoje je, nepodstatné.
Podstata je jinde příteli, než v našich digitálních kérkách zde..


Teď už je to 3 na 1!


Je to víc než tři, ještě Návštěvníci, a to naštěstí nechodí na Inspiruj. Jenže Ryunin není žádná bábovka, aby ho mohl někdo dorazit a znechutit, je zenový učitel, tudíž má příležitost nás učit, co s tím, když nám někdo nerozumí.

A jelikož psal moudře: "Kdyby to mělo pomoci jen jednomu, stojí to za to", z Poradny ho nějaké nedorozumění jen tak nevyžene.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Trini » čtv 27. čer 2019 9:10:01

honzam píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=319&t=8719
Ouje píše:I ty jsi jen návštěvník, a na věky budeš, a jako každé jméno, i to tvoje je, nepodstatné.
Podstata je jinde příteli, než v našich digitálních kérkách zde..


Teď už je to 3 na 1!


Když ryunin se ted' opravdu chová hloupě. Dříve měl přece jen úroven. A jak zde správně říká Zdeněk:

zdeněk píše:Tak zajímavý případ, Ryunin. Co jsem vyhledal na netu tak vypadá docela sympaticky, ani v IQ by problém být neměl. Věřím, že jako kolegové v práci bychom vycházeli dobře. Tak jak je možné, že se zde chová jako malé děcko, kterému sebrali hračku? Ba co daleko hůř, on to není schopen nikterak reflektovat (zřejmě to považuje za asertivní chování zenového mistra :-).


vůbec není momentálně ani trochu schopnej sebereflexe. To dříve byl a měl taky smysl pro humor. Ten ted' vůbec nemá.
Podle mě u něho právě probíhá nějaký obtížný tranzit Pluta. Když ho lidi nezvládnou, tak se projevujou jako ted' ryunin. Asi se v tom bude nějakou dobou plácat, ale každý tranzit jednou končí. Když se pak na sebe podívá zpátky, tak z toho snad něco pochopí a změní - třeba na tom i vyroste. Ale někdy nezvládnutý tranzit Pluta může přivodit i těžký pád. To mu teda nepřeju.
Měl by se co nejdřív probrat. :roll:

P.S. Rada: Vždyt' o nic nejde. ;)
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » pon 08. črc 2019 16:11:32

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=246&t=8695&start=80
armin píše:Je to jako když arcibiskup, biskup nebo obyčejný kněz má dojem, že snědl všechnu moudrost Ježíšova odkazu.
Zen je naopak otevřená mysl, otevřené srdce.
Schopné přijímat a dávat.
A to je pro rádoby zenového učitele s frčkou zřejmě nepřijatelné.
Jinak by své příspěvky nezamykal.
Mně to nevadí, že je zamyká, v ničem mi to nebrání, ale něco to o tom ryuninovi a jeho pojetí zenu vypovídá.
Nebo je to nějak jinak?

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=322&t=8732
ryunin píše:Když Buddha na Supím vrchu otočil květinou, co to znamenalo? Proč se Mahakášjapa usmál? Pokud máte zkušenost probuzení, chápete, proč se Mahakášjapa usmál a proč Buddha řekl - ty jediný rozumíš mému učení. Ale Mahakášjapa byl dlouholetým žákem Buddhy.


Ryunin už poznal Pravdu a o té se nediskutuje!

Obvod zenového kruhu je 2PIr ≈ 6,349416968r (zen)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mah%C3%A1k%C3%A1%C5%A1japa

Za života Buddhy
Mahákášjapa prý žil se svou chotí dvanáct let asketickým životem a v naprosté cudnosti.


http://romanvalek.blogspot.com/

Hygge je udělat si litr dobré limonády a do ní naházet spoustu ledu. Nahý skočit do ledového bazénu, pokud možno i s vašimi blízkými. Zatemnit dům a udržovat v něm pokud možno chlad. Vytáhnout ze sedmého schodu vychlazenou dvanáctku.

...

Já jsem se dneska hygge projel večer na kole, napsal jsem hygge článek o hygge a zenu, i když to je trochu kontroverzní, takže asi ne, ale mám nový hygge závěs a nové hygge povlečení a v noci je mi krásně teplo a je tu krásné přítmí, takže hygge o víkendu spím až do hygge desíti jako hygge batole.


Zenový mistr vyznává dvanáctku. Desítka je pro snící batolata.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 24. črc 2019 10:53:42

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=322&t=8747
ryunin píše:Tohle je opravdu otevřená diskuze. Opravdu by mě zajímalo, kde se bere odpor tolika lidí na poradně vůči modernímu zenu. Zdeněk, armin, dodo a další zde vlastně víceméně trvají na tom, že moderní zen není buddhismus a moderní učitelé zenu, řekněme počínaje dvacátým stoletím, nemají právo říkat, co Buddha učil. Včera mi začalo docházet, že pes je snad zakopán v jednoduché skutečnosti a to je absence celibátu těchto zenových mistrů. Dlouho jsem měl pocit, že lidé tady jsou zaujati osobně vůči mně. A tak cokoliv napíšu o buddhismu je blbost. Ale je to vlastně spíš obecně odsuzování zenu 20. století až po současnost. Zdá se, že by stačilo být mnichem, který žije v celibátu, neuznává učení mistrů, kteří mají rodinu nebo partnera, a oilá, měl bych právo mluvit o učení Buddhy a stejné právo by měli všichni moderní zenoví učitelé. Tak se zdá, že jediný problém je celibát. Ale to zasahuje i do hluboké historie zenu. Např. mistr Ikkjú, ač zažil satori, do smrti provozoval sex, měl milenky a o sexu psal verše. Napište tedy upřímně. Nerespektuju zen, protože odmítá vyřadit sexuální život ze života buddhisty. Já se zlobit nebudu. Ale proč pak vést diskuze, když tu je základní neshoda v chápání zenu jako buddhismu nebo nebuddhismu? Nebylo by správné upřímně napsat, že zen prostě nemůžete respektovat? A přestat tudíž psát na forum o zenu?

Myslím si, že problém původně spočívá v tom, že podle tradice je rozdíl mezi tím, když něco vyučuje přímo samotný nága a když je člověk jako Nágárdžuna nágy vyškolen a učení pak předává dál jako mahájánový buddhismus. Například jen rozdíl mezi mahájánovými a théravádovými dokonalostmi je obrovský.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod honzam » stř 24. črc 2019 21:51:29

Zdeněk píše:Ryunine, upustil nějaký potenciální sebevrah, nějaký zoufalec, jakým jsem byl před lety, od svých úmyslů po setkání s tebou? Zavolal ti vězeňský dozorce, že tě ve vězení potřebuje, aby se mu zločinci nevraceli? Tohle respektuji, a je mi úplně jedno, jestli je dotyčný buddhista, indián či animista. Můžeš nějaký podobný skutek, byť i jen velmi vzdálený (každý dobrý skutek je dobrý), svědčit?
Ne? Tak si i se svým zenem, o kterém nám tu léta důležitě kážeš, naser na hlavu.

Všichni buddhisté laici i mniši by si měli uvědomit, že buddhismus po 2500 letech není a ani nemůže být původním učením Buddhy. V některých verzích je matným obrazem původní nauky a v jiných už úplně odlišnou filozofií. Nemá smysl se rubat kvůli tomu, kdo je blíže nějaké Buddhově pravdě nebo realizaci. Dnešní buddhistické hodnoty jsou 2500 světelných let daleko od Buddhova osvícení.

Proč bych kvůli tomu neměl respektovat úsilí jiných lidí mnichů i laiků vynaložené na poznání sebe sama a světa kolem způsobem, jaký si sami podle svého nastavení zvolili? Ryunin věnoval velkou část svého života nauce, která je mu blízká a dává mu smysl a naplnění. Chce to předat dál, protože by to mohlo pomoci jiným. Nedává smysl to shazovat jen kvůli tomu, že vystupuje jako zkušený učitel buddhismu.

Buddhismus je dnes hodně variabilní životní cesta pojmenovaná podle jednoho starověkého askety, který původně inspiroval další lidi k hledání vysvobození z cyklu znovuzrození. Tichou poštou přes mnoho generací se z té inspirace postupně vyvinul buddhismus.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Trini » stř 24. črc 2019 23:12:14

ryunin píše:
Chápu tvoje obavy, že je moje vedení malé skupinky v centru Prahy - kde cvičíme zazen už asi deset let - a moje přednášky tam o buddhismu a diskuze s tamními lidmi po zazenu o smyslu života, že jsem těm lidem nijak v životě nepomohl. Nicméně ti lidé tam léta chodí a když se jich občas hloupě ptám, jestli jim to k něčemu je, tak rozhodně kývají hlavou ,že ano. A ne všichni se vyloženě hlásí k buddhismu, někteří tam prostě chodí cvičit zazen, poslouchají moje přednášky, přispívají k diskuzi, ale zatím váhají formálně se přihlásit k buddhismu, což je naprosto v pořádku. Pak jsou tam i takoví, co už léta cvičí buddhismus a berou to smrtelně vážně. Pak jsou tam takoví, co od mého učitele přijali předpisy. Jeden člověk přijal předpisy přímo ode mě. Ten člověk, když před lety přišel, mi říkal, že bere léky na určitý psychický problém, nechci to z respektu k němu specifikovat. Asi po dvou letech mi řekl, že zazen mu tak pomohl, že už nemusí ty léky brát. Jeho lékař mu potvrdil, že je vyléčen. Samozřejmě není jisto, jestli to byla zásluha zazenu, u někoho může zazen vést k zhoršení mentálních poruch, u něho mohlo dojít díky meditaci k vyléčení. Ale to není moje zásluha, to je zásluha těch, co zazen vymysleli.

Setkání s dharmou je důležitější než to, kdo ti podá onu pomocnou ruku. Kdo pomůže, neříká, já jsem mu pomohl. Já jen doufám, že v naší skupince pomáhá dharma, já jsem jen zprostředkovatel.


Tak tohle je ryunin, jak býval dřív. :thumb:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Je praktikování zenu přípravou na soutěž o alfa samce?

Příspěvekod Trini » stř 04. zář 2019 13:54:43

Trini píše:
ryunin píše:Vy dva kluci pitomí. Teče vám mlíko po bradě, nemáte zatím za sebou nic a jen blábolíte, co vyprodukuje vaše zmatená mysl. Rozumíte všemu a v podstatě ničemu. Až na těch vašich mnohocestách někam dorazíte, dejte vědět. A ty Zdeňku se snažíš pochopit buddhismus cestou theravády. Tak se tý cesty drž a zatím moudře mlč. Zatím opravdu nechápeš nic.


:lol:
Nějak už šílí. :roll: Vypadá to, že mu je celej jeho zazen k ničemu. :donknow:


Psal, že se mu rozpadá pětiletý vztah. V takové době se ukazuje, jestli duchovní stav má opravdovou úroven nebo jestli je to jen poza.
Správný chlap má mít vždy v rukávu alternativu "garsonka" (s výhodami, které k tomu patří ;) ), a ne se sesypat - tvrdil psychiatr Miroslav Plzák. Myslím ale. že takovému chlapovi se vztah nerozpadne - pokud ho sám neukončí.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron