Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 12. zář 2019 20:06:20

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:Tak daleko, aby jsi dlela jen v "srdci" (nirvikaplě) ještě nejsi.


Je akrorát tak ve svém snu, ve kterém sní, že je probuzená a duchovní učitelka. ;)

:)


No jo, co s tím naděláme? Spousta lidí na internetových diskusích (JZ, Mozaika, poradna i tady a možná i jinde), se jí to snažilo vysvětlovat, jak to doopravdy je...ale jako když hrách na stěnu házíš...neviděla, neslyšela, nevnímala....jen tušila, že spousta lidí má nějaké podivné připomínky k tomu co píše a protože těm připomínkám nerozuměla, tak si holt vzala do hlavy, že jsou na ní ti připomínkači zlí, oškliví, že ji nemají rádi....... :donknow:


Jo, jen ona ví, jak to je, a kdo jí odporuje, ten má v hlavě temnotu. :lol: Tak jednoduše se dá argumentovat v diskuzi. :lol: Rosada to nazvala "nestoudně se producírující mysl". I tu se jí podařilo svými nesmysly, na kterých neústupně trvá, vytočit. :roll: Taky už nepíše.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 12. zář 2019 21:00:30

:D

Ego po osvícení


Vlastimil Marek

7.6.2010

Dobrý den, zajímá mě jak je to s lidským egem poté co nastane osvícení? Zmizí, rozpustí se, pukne, zemře hlady?Absolvoval jsem emočně vypjatý dialog se svou ženou na toto téma (zrovna měla před menstruací :-) Že prý ego je součástí nás všech, buďto je náš pomocník (je někde vzadu za námi a přihlíží), nebo nás cele sžírá a ovládá (je před námi a má nad námi navrch), a že nezná nikoho kdo je osvícen, a že je na světě 6 miliard lidí a všichni mají ego a jde jen o to se s ním naučit žít …

Ego, tedy racionální část toho, čemu říkáme mysl (zjednodušeně napsáno, zvláště u mužů, jen velmi malinká viditelná část malé části levé mozkové hemisféry, která nám vnutila dojem, že „ono“ jsem my, tedy Já), je integrální část našich osobností, bez které se neobejdeme. Zároveň je to ale sice dobrý sluha, ale velmi zlý pán, zvláště v případě, kdy bychom se bez něj na chvíli rádi obešli.

Už staří Indové věděli, že život je iluze, mája, a my dnes víme, že měli pravdu. Právě ego nám brání „probudit se“ z matrixu (virtuálního obluzení) pocitu, že to, co vidíme slyšíme a vnímáme, je svět (ve „skutečnosti“ vidíme ne svět, nebo řádky písmen na tomto blogu, ale to, co nám mysl promítne na monitor mozku, zkresleno o to, jestli jsem muž nebo žena, jestli je mi fajn nebo špatně, jestli jsem najeden nebo hladový, jestli jsem černoch nebo Japonec, a to navíc zpožděně o dvě desetiny vteřiny).

Tak jako emoce, ego nemá cenu snažit se zničit nebo vyhodit: stačí je poznat a naučit se s ním zacházet (případně na přání vypínat, nebo, počítačštinou, shodit dolů na lištu). Po osvícení je tu ego nadále, jen je jaksi zkroceno, zvládnuto (protože na cestě k osvícení člověk pozmění mozek a jeho stavbu i programy právě meditacemi, cvičením vůle, zesilováním umění zkoncentrovat se a soustředit pozornost či zintenzivnit celé vědomí… tedy naučit se pracovat mozkem efektivněji) a je počítáno s omezeními, která je při jeho použití nevyhnutelně používat.

Jinými slovy, vaše žena má v zásadě pravdu (ženy obvykle, protože mají o 30% více propojení mezi levou a pravou mozkovou hemisférou, a pokud si tuhle svou schopnost nezanesou nánosy nesmyslů z ženských časopisů a nezvládnutými hormony, mívají v půlce menstruačního cyklu intuitivně pravdu), ego je v zásadě sluha i pán. Jen o tom většinou nevíme. Osvícený o tom ví a proto se taky umí vyhnout nebezpečím, plynoucím z automatického fungování nezvládnutého ega, anebo se naučí „přepínat“ programy.

Poznat osvíceného je dnes velmi obtížné, ale ti, kteří jsou na duchovní cestě už nějaký čas, a znají jazyky, a cestovali či cestují po různých duchovních centrech světa, zajisté potkali tu či onde nějakého osvíceného (kdo hledá, najde). Zatímco v dobách Buddhy a dlouho poté se jednalo vždy jednotlivce, dnes je, díky boomu buddhismu a jeho tibetské verze osvícených tisíce lidí, kteří prošli meditačními centry pod vedením zkušených (někdy dokonce osvícených) mistrů.

Ještě jinak, Kristus by se svým učením byl dnes v blázinci nebo utlumen psychofarmaky, anebo by byl, pokud by ho nezastřelili v pásmu Gaza, zvláště ženami, považován za neškodného blázna (asi by skončil jako herec v Hollywoodu nebo v nekonečném tv seriálu ve Venezuele). I Buddha by dnes používal internet, psal e-maily a blogy, a jeho učení by v dnešním mediálním chaosu uvěřili (a slavným by se stal) až dlouho poté, co by umřel. Jen Bůh a Buddha ví, jak se bude za sto let psát třeba o Lennonovi nebo Gatesovi (a jak budou naši potomci kroutit hlavami nad všemi těmi zázraky, které vykonali).

Naznačuji, že ptát se na ego či osvícení jen tak ze zvědavosti (ega) nemá větší smysl než se ptát čím budu až zemřu, nebo co bych dokázal, kdybych byl osvícený. Ale pátrat po tom, co mi brání ve zintenzivnění meditací, a když se dozvím, že ego, jak jeho negativní vliv eliminovat, nebo jak jeho energii využít (jako Golema nebo atomovou energii), je relevantní a záslužné a jedině posouvající…

Přitom každý z nás dost často jedná osvíceně: když nás něco svědí, nestudujeme knihy o svědění a nečtěme životní příběhy těch, kteří kdysi podlehli nebo nepodlehli svědění, a nepřemýšlíme ani o důvodech svědění ani o tom, jak to, že zrovna nás to svědí a jiní mají větší štěstí a nic je nesvědí… ale prostě se podrbeme. Když je na stole před námi talíř s nalitou polévkou a my máme lžíci v ruce, nemá cenu uvažovat o osvícení nebo nepřejícném hlučném sousedovi: každý, kdo popadne lžíci a polévku postupně sní, jedná osvíceně.

Osvícený člověk jen jedná osvíceně daleko častěji a déle, než obyčejní lidé, kteří ještě nezjistili, že ego je dobrý sluha, ale zlý pán a svět je iluze. Ale ani on není osvícený 24 hodin denně. Jen má natrénovaný (strukturně změněný a daleko efektivněji fungující) mozek, jen nacvičil a tedy dokáže být delší dobu dokonale bdělý, a tím, jak tak žije v téhle osvícené dokonalosti, je stále moudřejší (a v našich očích pak vypadá a jedná osvíceně: také protože sice kdysi dělal chyby, ale vždy jen jednou).

Dovolte paralelu: jednou se jeden životem prozkoušený hledač duchovna po přednášce o lásce k bližnímu svému přihlásil do diskuse a komentoval ji takto: To se vám to mluví o lásce k bližnímu, ale milujte bližního svého za mínus dvaceti na venkovském záchodě, když máte průjem…“

Ego se nikdy nezeptá, jak se vyhnout samo sobě, ale ten, kdo na sobě delší dobu pracuje (a nelže, nekrade, nemyslí negativně, soucítí a miluje i ty, kteří ho štvou), by na otázku co by dělal, kdyby potkal Buddhu, nebo osvíceného, přestože je nesmyslná, laskavě odpověděl: Zeptal bych se, jak udělat vědomí ještě bdělejší (co dělat abych i já se stal Buddhou)…

Ani po osvícení totiž tělo, mysl, život a tedy ani ego, přece nekončí…

https://blog.baraka.cz/2010/06/ego-po-osviceni/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 13. zář 2019 5:08:48

Tak ještě něco inspirativního o temnotě na Inspiruj.

V iluzi oddělenosti s připoutaností k představě individuality - těla - jsou tady polarity:

Světlo (život, dobro, osvícená moudrost, štěstí, krása...)
Temnota (smrt, zlo, peklo, nevědomost, utrpení, iluze ega, že "něco je špatně"...)

V poznání skutečnosti bez připoutanosti k představě individuality jsou tady dva břehy:

Světlo (existence, láska, osvícení, vědomí, blaho, krása...)
Temnota (neexistence, moudrost, nic..)

Takže inspirující o temnotě je, že když se objeví temné myšlenky o někom nebo o něčem, když se objeví iluze ega, že "něco je špatně", že "někdo to má špatně", tak by mohlo díky moudrosti být jasné, že to ve skutečnosti není NIC, proto je možné rozpoznat, že všechno, co se v temnotě mysli objeví, je jen sen a není to nic, tudíž není třeba si s něčím takovým dělat starosti, trápit se tím, bojovat proti tomu. Proto může zůstat mysl v pokoji míru. Žádné vytáčení.

A proto může být také jasné:

Vědomí je existence sama! Samotné blaho! To nelze popřít.

A vědomý život s tímhle poznáním nemůže být jiný, než blažený.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 6:46:00

Nic píše:Tak ještě něco inspirativního o temnotě na Inspiruj.

V iluzi oddělenosti s připoutaností k představě individuality - těla - jsou tady polarity:

Světlo (život, dobro, osvícená moudrost, štěstí, krása...)
Temnota (smrt, zlo, peklo, nevědomost, utrpení, iluze ega, že "něco je špatně"...)

V poznání skutečnosti bez připoutanosti k představě individuality jsou tady dva břehy:

Světlo (existence, láska, osvícení, vědomí, blaho, krása...)
Temnota (neexistence, moudrost, nic..)

Takže inspirující o temnotě je, že když se objeví temné myšlenky o někom nebo o něčem, když se objeví iluze ega, že "něco je špatně", že "někdo to má špatně", tak by mohlo díky moudrosti být jasné, že to ve skutečnosti není NIC, proto je možné rozpoznat, že všechno, co se v temnotě mysli objeví, je jen sen a není to nic, tudíž není třeba si s něčím takovým dělat starosti, trápit se tím, bojovat proti tomu. Proto může zůstat mysl v pokoji míru. Žádné vytáčení.

A proto může být také jasné:

Vědomí je existence sama! Samotné blaho! To nelze popřít.

A vědomý život s tímhle poznáním nemůže být jiný, než blažený.

Obrázek


No a ten divočák, co zlomil plaňku v plotě, rozryl trávník a pod., tak také vydoloval keřík žluté cukety ze země, a pak si s ním blaženě pohrával......prostě celý ty.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 8:46:38

Alaja píše:
Nic píše:Tak ještě něco inspirativního o temnotě na Inspiruj.



No a ten divočák, co zlomil plaňku v plotě, rozryl trávník a pod., tak také vydoloval keřík žluté cukety ze země, a pak si s ním blaženě pohrával......prostě celý ty.... :lol:


:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 8:53:35

Nic píše:Tak ještě něco inspirativního o temnotě na Inspiruj....



Tvoje mysl je chycená v iluzi oddělennosti, a tak se neustále zabývá temnotou, peklem, masakry a pod. S tím může být blažený akorát tak nějaký démon nebo d'ábel. Taková "blaženost" není záviděníhodná. Jsi opravdu k politování.

Přeji ti, aby se ve tvém srdci objevila láska a zmizely všechny ty negativity, kterými se stále zabýváš. Byl by to první krok na cestě k poznání opravdové blaženosti, která je opravdu prima, to ti slibuji. :)
Naposledy upravil Trini dne pát 13. zář 2019 9:07:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 8:55:47

Nic píše:, že "něco je špatně",


Bez lásky je všechno špatně. Tak ti přeji, aby konečně zaplavila tvé srdce. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 9:03:20

Alaja píše:No a ten divočák, co zlomil plaňku v plotě, rozryl trávník a pod., tak také vydoloval keřík žluté cukety ze země, a pak si s ním blaženě pohrával......prostě celý ty....

Ještě dodám, že ten divočák vše prováděl s láskou a docela precizně. Zryl půdu dost souvisle , takže jsem vlastně jen vybrala drny, vytřepala je a hlínu rozhrnula do roviny. V jednom místě, kde byl takový hrb ve svahu, se to pěkně zarovnalo. No a teráska, tu letos už nemusím sekat, vůbec žádná tráva tam nezůstala.. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 9:03:37

Nic píše:

o temnotě

Temnota zlo, peklo, nevědomost,

Temnota

o temnotě .. temné... v temnotě



Pust' ze své mysli všechnu tu negativitu a uvidíš, jak ti to udělá dobře. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 9:06:42

Alaja píše:
Alaja píše:No a ten divočák, co zlomil plaňku v plotě, rozryl trávník a pod., tak také vydoloval keřík žluté cukety ze země, a pak si s ním blaženě pohrával......prostě celý ty....

Ještě dodám, že ten divočák vše prováděl s láskou a docela precizně. Zryl půdu dost souvisle , takže jsem vlastně jen vybrala drny, vytřepala je a hlínu rozhrnula do roviny. V jednom místě, kde byl takový hrb ve svahu, se to pěkně zarovnalo. No a teráska, tu letos už nemusím sekat, vůbec žádná tráva tam nezůstala.. :lol:


Takže ti ušetřil práci. :lol:

A jak víš, že to byl jen jeden? Byla jsi na noční hlídce? ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 9:08:56

Trini píše:
Alaja píše:
Alaja píše:No a ten divočák, co zlomil plaňku v plotě, rozryl trávník a pod., tak také vydoloval keřík žluté cukety ze země, a pak si s ním blaženě pohrával......prostě celý ty....

Ještě dodám, že ten divočák vše prováděl s láskou a docela precizně. Zryl půdu dost souvisle , takže jsem vlastně jen vybrala drny, vytřepala je a hlínu rozhrnula do roviny. V jednom místě, kde byl takový hrb ve svahu, se to pěkně zarovnalo. No a teráska, tu letos už nemusím sekat, vůbec žádná tráva tam nezůstala.. :lol:


Takže ti ušetřil práci. :lol:

A jak víš, že to byl jen jeden? Byla jsi na noční hlídce? ;)


Jen to předpokládám - kvůli té pečlivosti, s kterou divočák ten trávník obdělal.....kdyby jich bylo víc, tak by to asi vypadalo jinak..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 9:16:26

Před devíti lety, když jsem tu žádný plot ještě neměla, tak mi v srpnu na tu zahradu přiběhlo těch prasat asi víc - to byl rozrytý celý trávník, ale nesouvisle, sem tam díra či dvě. To jsem si pak musela vzít motyku a prakticky celou zahradu o 5 - 10 cm zarovnat do hloubky..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 9:51:30

Alaja píše:Před devíti lety, když jsem tu žádný plot ještě neměla, tak mi v srpnu na tu zahradu přiběhlo těch prasat asi víc - to byl rozrytý celý trávník, ale nesouvisle, sem tam díra či dvě. To jsem si pak musela vzít motyku a prakticky celou zahradu o 5 - 10 cm zarovnat do hloubky..... :donknow:


A to jinde trávník není, že chodí právě k tobě? Nebo navštěvují taky sousedy? A jak to dělají s plotem?

Mně na terasu chodily akorát srnky, ale už jsem dlouho žádnou neviděla. Divočáci jsou v oboře v jiném městečku. Moje děti jako školáci pro ně museli sbírat kaštany.
Letos tady máme hodně jěštěrek, poslední leta ale tady nebyla žádná. Chyběly mi, a tak jsem ráda, že jsou zase zpátky.
Bobry z místního potoka už přestěhovali někam jinam.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 10:09:01

Trini píše:A to jinde trávník není, že chodí právě k tobě? Nebo navštěvují taky sousedy? A jak to dělají s plotem?

Mně na terasu chodily akorát srnky, ale už jsem dlouho žádnou neviděla. Divočáci jsou v oboře v jiném městečku. Moje děti jako školáci pro ně museli sbírat kaštany.
Letos tady máme hodně jěštěrek, poslední leta ale tady nebyla žádná. Chyběly mi, a tak jsem ráda, že jsou zase zpátky.
Bobry z místního potoka už přestěhovali někam jinam.


Bývaly tu kolem louky, na kterých se pásaly krávy. Ale kravín zrušili, louky zarostly plevelem.....posekají se tak jednou ročně, kvůli vyhlášce o pylech...a to ještě jen některé louky, ty u lesa jsou už dlouho nesekané....sousedi ploty mají...
Já jsem dřív s divočáky problém neměla, i když tu plot kolem zahrady nebyl. Začalo to v tom roce 2010. A tak jsem si musela časem ten plot udělat, i když jsem žádný mít nechtěla... :donknow: Srnky mi nevadily, lišky také ne, o ježcích ani nemluvím, ty se chodí přikrmovat ke kočkám, slepýši a užovky mi také nevadí. jen zmije jsou poněkud na obtíž, když se chtějí dobývat do domu....jo a jsou tu i plchové, ti se jednou nastěhovali to skříňky na telefonním sloupu a přehlodali kabely, nějaké kuny, lasičky, veverky..... :lol:

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... -divocakum

Jedním z důvodů, proč divočáci prchají z lesů do bytové zástavby, je podle mluvčího děčínského magistrátu hluk z kácení dřeva v okolních lesích kvůli kůrovci ....


Koukala jsem tuhle na mapu republiky....a je to děs, všechny pohraniční lesy mají jakousi digitální prašivinu, všude se kácí skoro plošně....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 10:23:14

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/premno ... pravy_pakr

Přemnožení divočáci v Ústí útočí i na psy, postřílet je ale není snadné

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 13. zář 2019 10:31:46

https://tn.nova.cz/clanek/zemedelce-tra ... ovske.html

Zemědělce trápí divočáci a hraboši. Škody budou obrovské


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ho ... u-40292590

Horší než kůrovec? Divočáků, jelenů i muflonů je mnohem víc, než lesy unesou
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 13. zář 2019 17:35:35

Alaja píše:..jo a jsou tu i plchové, ti se jednou nastěhovali to skříňky na telefonním sloupu a přehlodali kabely,


Sedmispáč. :roll: Ten dokáže udělat strašnej randál. Nevim jak, vždyt' je malej. Ráda bych viděla, jak to provádí. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re:Osvobozující milost

Příspěvekod Nic » sob 14. zář 2019 4:38:23

Trini píše:
Nic píše:
Alaja píše:Asi jsi byla "ležák" jen krátkou chvíli.


Boží přítomnost je jenom TEĎ, a TEĎ je pořád.


Takže ještě pořád ležíš v nemocnici a díváš se do stropu? :roll:

No, to by aspon mnohé vysvětlovalo. :lol:


Jestli Tě zajímá Pravda, pak jsi na seznamu Boží milosti.

Obrázek

Je možné zapomenout na to, kým jsi, jsem, jsme, když je tu ten sen o tom, že jsem tělem.

Je možné věřit tomu, že jsme něčím, co může být špatné, nedokonalé, nemocné, smrtelné.

Ve snu mysli je možné věřit, že Ty nebo někdo druhý ještě není tím, kým má být.

A je radostí poznávat a sdílet, že Tvůj i můj život je tím jediným Životem, kterého se dotýká moudrost dávající okamžitou milost.

V milosti plném srdci je ten pramen, kde moudrost dává napít každému,

kdo po Pravdě žízní.

Všechny viny, špatnosti, nedokonalosti a chyby jsou NIC, NIC, NIC.

Tvůj život plyne v oceánu milosti.

Tvůj život plyne v oceánu Lásky.

Je to taková krása,

že je škoda to zaspat.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Osvobozující milost

Příspěvekod Nic » sob 14. zář 2019 7:44:24

A nádherná je nespoutanost, nespoutatelnost, Boží milosti.

Ďábel v ní ztrácí své peklo, svou ďábelskou roli, svůj pocit moci bez lásky, své poznání viny, mizí i jakékoliv nebezpečí.

i tohle všechno je v Boží milosti NIC, NIC, NIC.


honzam píše:Stav jednoty s Ďáblem

Chtěl bych tu sdílet své zkušenosti i když vím, že mohou na druhé lidi působit různým způsobem, který nedokážu předem odhadnout. Budu to popisovat i s vědomím, že má cesta může skutečně být cestou zatracené bytosti, která nahromadila takový karmický dluh, že nemůže pokračovat s ostatními a musí ho odčinit zvláštním způsobem neurčeným pro ty dobré.


A ten, kdo by se cítil být ztracen,

je znovu nalezen.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Re:Osvobozující milost

Příspěvekod Trini » sob 14. zář 2019 8:03:41

Nic píše:
viny, špatnosti, nedokonalosti a chyby



Proč se pořád plácáš s těmi negativitami? Brání ti to v Poznání a opravdové blaženosti.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků

cron