Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » čtv 07. lis 2019 17:25:46

Trini píše:Nemocné uzdravujte, mrtvé probouzejte k životu, malomocné očist'ujte, démony vymítejte; zadarmo jste dostali, zadarmo dejte. Neberte od nikoho zlato, stříbro ani měd'áky do opasků; neberte si na cestu mošnu ani dvoje šaty ani obuv ani hůl, nebot' 'hoden je dělník své mzdy'.


:D

Tohle mi připomíná Pratchettovy čarodějky z Lancre. Ve svých knihách spisovatel o nich píše, že si za své služby nenechávají platit penězi....ale, když pacientově rodině zbydou nějaké šaty, jídlo, boty a pod., mohou čarodějku obdarovat... Čarodějky si mohou vydělat peníze jen prodejem svých výrobků, co nesouvisí s praxí čarodějek...Jedna třeba prodávala kozí sýry, jiná pálenku, co sama vypálila... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » pát 08. lis 2019 17:02:26

PS: praxe Pratchettových čarodějek z Lancre....to bylo převážně porodnictví, dohled na prvorodičky a děti, ošetřování nejrůznějších zranění, starost o osamělé staříky a stařenky - jejich mytí, stříhání nehtů a pod., doprovázení umírajících z tohoto světa, míchání léčivých lektvarů a mastí......prostě to byly pečovatelky svého obvodu, líznuté doktořinou a lékarničinou....ochotné vstát v noci a zaletět tam, kde si jejich pomoc žádali.... :D
Jo a také veterina....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » sob 09. lis 2019 18:33:00

:)
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:


Ježíše vidím jako zcela vyjímečného, nesmírně dobrého, soucitného a láskyplného člověka. Vždy jsem byla přesvědčena, že nebyl z tohoto světa (pozemského), ale že přišel z nějakého jiného světa /z nádherné planety, kde všechny bytosti dokážou žít v harmonii a v lásce. (Vůbec nepochybuji, že takový svět existuje. ;) :) ) A že chtěl lidem pomoci.

.........................................................................................................................................................................................................

To já jej vidím prostě jako dobrosera,
navíc ještě ke všemu silně uvězněném v konceptu židovského náboženství,
voblbující se boží vyvoleností a vzpomínkami na období slávy když ještě existovalo izraelský království,
než tomu království zatnuli tipec jiné velmoci a vykopli izraelity do babylonskýho zajetí...

Tenhle "židovskej mindrák" je přesně to co jej vede k ztotožnění s představou že on je mesiáš
a že právě von obnoví nějaký království, prostě stará dobrá náboženská představa o boží vyvolenosti nákejch izraelitů, kteří vočekávali nákýho mesiáše kterej napraví to, že o svý království přišli

Navíc království je totální protimluv proti starýmu zákonu,
Jehova neměl vůbec v plánu náký království, království považoval za zavrhnutí jeho samého,
izraelité měli žít bez krále tak jak žili v době soudců, tedy víceméně v jakési "teokratické anarchii"
a ne v nějakém království, at už by to mělo být boží království nebo náký světský,
království je pouze izraelskej mindrák....

Ježíš je prostě jen nechutnej zamindrákovanej žid s mesiášským komplexem,
což platilo jak před dvěma tisíci lety tak i dnes to stále platí pro všechny židy,
voblbující se představou náký tý vyvolenosti....
Prostě náboženství,
čili voblbování se představami za účelem získání dobrých pocitů z víry, naděje a lásky,
jak nám to tady názorně roky předvádí Jana,
který je naprosto jedno co blábolí, hlavně aby z toho blábolení byla štastná...

Je naprosto jedno, jestli nákej Ježíš vstal z mrvejch nebo ne,
jestli náký království přijde nebo nepřijde,
jde jen vo to se takovouto představou voblbovat a být z toho voblbování štastnej...


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » sob 09. lis 2019 18:54:01

Vostalpetr píše:
Ježíš je prostě jen nechutnej zamindrákovanej žid s mesiášským komplexem,


:)


Každý má holt svůj přistup k Ježíšoví. Pro křest'any je Kristus, Boží syn či Bůh. Pro muslimy je prorok. Pro Židy zřejmě falešnej prorok. :donknow:

Pro mě je (a byl odjakživa) zcela výjimečný, jedinečný člověk.

Jinak jsem slyšela, že Židé mají v průměru o 10 bodů vyšší IQ než mají Evropani a Američané. To bude zřejmě souhlasit, protože dostali nejvíc nobelovek za vědeckou práci.

Prý IQ souvisí s tím, jak dlouho docházelo v minulosti u národů ke vzdělávání. Všichni Židé (ale zřejmě jen muži :donknow: ) se odjakživa museli od malička naučit číst a psát, aby mohli "študovat" Toru. V jiných národech byla většina lidí dlouhá staletí analfabeti.

Židé prý nemají zájem, aby k nim někdo přestupoval a když to někdo udělá (musí obvykle dlouho a vytrvale prosit), tak přesto není většinou akceptován jako právoplatný žid. :roll:

To, že se vidí jako vyvolený národ, jim zřejmě dává velkou sebedůvěru a sebejistotu, která je pro úspěch nezbytná.

Ale mně je jedno, jestli byl Ježíš Žid, a také je mi úplně jedno, jak ho vidí ostatní. Pro mě je a vždy bude vyjímečným člověkem.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Eva Nada » sob 09. lis 2019 19:29:41

Ale mně je jedno, jestli byl Ježíš Žid, a také je mi úplně jedno, jak ho vidí ostatní. Pro mě je a vždy bude vyjímečným člověkem.


Čím, nebo proč je pro tebe Ježíš výjimečným člověkem?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » sob 09. lis 2019 19:37:01

Eva Nada píše:
Ale mně je jedno, jestli byl Ježíš Žid, a také je mi úplně jedno, jak ho vidí ostatní. Pro mě je a vždy bude vyjímečným člověkem.


Čím, nebo proč je pro tebe Ježíš výjimečným člověkem?


To už jsem psala: Pro to, jak se se projevoval, co říkal. Intuitivně k němu odjakživa cítím spojení. A to přestože jsem na Boha nikdy nevěřila a zázraky nebo Boží království mě nezajímaly.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod armin » sob 09. lis 2019 20:12:51

Trini píše:
Vostalpetr píše:
Ježíš je prostě jen nechutnej zamindrákovanej žid s mesiášským komplexem,


:)


Každý má holt svůj přistup k Ježíšoví.
Pro mě je (a byl odjakživa) zcela výjimečný, jedinečný člověk.



Pro mně taky :)

Ale zaminrákovanejm rádoby probuzeným pomáhá projikovat si svoji zamindrákovanost na vyjímečné, druhými uznávané osobnosti.
Vostál je toho zářným, poučným příkladem. Zústává otázka, co takového docela chytrého a zkušeného člověka, jako je (byl) Vostál dovede až do takovéto zoufalé polohy?
Mám dojem, že je tento jev u něj čím dál tím vyhraněnější (horší)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » sob 09. lis 2019 20:15:24

armin píše:Ale zaminrákovanejm rádoby probuzeným pomáhá projikovat si svoji zamindrákovanost na vyjímečné, druhými uznávané osobnosti.
Vostál je toho zářným, poučným příkladem. Zústává otázka, co takového docela chytrého a zkušeného člověka, jako je (byl) Vostál dovede až do takovéto zoufalé polohy?
Mám dojem, že je tento jev u něj čím dál tím vyhraněnější (horší)


No co, co, znechutila mu ho Nic.....stokrát nic přece umořilo osla, natož naše Nic Petra... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » sob 09. lis 2019 20:20:14

Alaja píše:
armin píše:Ale zaminrákovanejm rádoby probuzeným pomáhá projikovat si svoji zamindrákovanost na vyjímečné, druhými uznávané osobnosti.
Vostál je toho zářným, poučným příkladem. Zústává otázka, co takového docela chytrého a zkušeného člověka, jako je (byl) Vostál dovede až do takovéto zoufalé polohy?
Mám dojem, že je tento jev u něj čím dál tím vyhraněnější (horší)


No co, co, znechutila mu ho Nic.....stokrát nic přece umořilo osla, natož naše Nic Petra... :lol:


Mě podobně byl znechucen Havel, díky jedné partě lidí, ještě dřív, než byla slavná sametová revoluce, a ještě dřív, než jsem viděla jeho první fotku.
A po sameťáku jsem si říkala, co to může být za člověka, když ho tamta podivná parta tolik obdivovala...... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » sob 09. lis 2019 20:52:06

armin píše:
Trini píše:
Vostalpetr píše:
Ježíš je prostě jen nechutnej zamindrákovanej žid s mesiášským komplexem,


:)


Každý má holt svůj přistup k Ježíšoví.
Pro mě je (a byl odjakživa) zcela výjimečný, jedinečný člověk.



Pro mně taky :)


Opravdu? Že bychom měli něco společného? :roll:

:)
armin píše:Ale zaminrákovanejm rádoby probuzeným pomáhá projikovat si svoji zamindrákovanost na vyjímečné, druhými uznávané osobnosti.
Vostál je toho zářným, poučným příkladem. Zústává otázka, co takového docela chytrého a zkušeného člověka, jako je (byl) Vostál dovede až do takovéto zoufalé polohy?
Mám dojem, že je tento jev u něj čím dál tím vyhraněnější (horší)


Nevnímám Vostalpetra jako zamindrákovaného, ale že prochází určitou fází, která je holt pro jeho další vývoj důležitá. Řekla bych, že není potřeba, abychom tomu jako okolo stojící rozuměli nebo to chápali. :lol:
A že něco jde do čím dál většího extrému, není chyba, naopak. Teprve až to dojde úplně na konec, může dojít ke změně směru. ;) To je moje přesvědčení.

:)

P.S. Podle mě je Vostalpetr ok. Ale vy si spolu holt nesednete.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Eva Nada » sob 09. lis 2019 21:58:01

Trini píše:
Eva Nada píše:
Ale mně je jedno, jestli byl Ježíš Žid, a také je mi úplně jedno, jak ho vidí ostatní. Pro mě je a vždy bude vyjímečným člověkem.


Čím, nebo proč je pro tebe Ježíš výjimečným člověkem?


To už jsem psala: Pro to, jak se se projevoval, co říkal. Intuitivně k němu odjakživa cítím spojení. A to přestože jsem na Boha nikdy nevěřila a zázraky nebo Boží království mě nezajímaly.

:)

Mám to podobně... :-)

Kdysi jsem si všimla, u sebe, že když jsme přišli s rodinou, většinou na dovolené, výletě, do nějakého kostela, kde jsou sochy, plastiky, atd. Ježíše, ale i Panny Marie a dalších, že mne vždy dostaly právě plastiky, obrazy Ježíše, jiné ne... jakože zasáhly....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Eva Nada » sob 09. lis 2019 22:00:34

k Petrovi.... mě jeho projev taky nevyhovuje, mírně řečeno :-)..., vadí mi... mají to podobně, ne-li stejně s Janou, Petr vše shrnuje na hromadu hoven, Jana zase zlata... obrazně řečeno...., ale jak píšeš, je to vývoj...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Nic » ned 10. lis 2019 8:33:14

Eva Nada píše:k Petrovi.... mě jeho projev taky nevyhovuje, mírně řečeno :-)..., vadí mi... mají to podobně, ne-li stejně s Janou, Petr vše shrnuje na hromadu hoven, Jana zase zlata... obrazně řečeno...., ale jak píšeš, je to vývoj...


Možná by se tohle mohlo někdy vyjasnit, pak by poznání toho, kdo jsi, kdo jsem, kdo je Petr, kdo jsme, čím tohle všechno JE, bylo jen čistou radostí.

Jenže by to postrádalo onu dramatičnost, postrádalo by to tu možnost druhého pomlouvat, vinit, hrabat se ze svých mizerných pocitů a vylepšovat si je představou, jak je ten druhý na rozdíl ode mě horší, mizerný, na nižší úrovni, zaseklý...

Držet se projekcí ve své mysli, jako jistého faktu, umožňuje vnímat rozmanitost, umožňuje kategorizovat, vyhodnocovat, posuzovat.

Ale je možné jít do mnohem větší hloubky poznání.... A co je to, co si tohle všechno uvědomuje?

Je to NIC. A tohle je největší moudrost, ke které je možné se z nadhledu, vhledu, makro, mikro ... dopracovat. A co je možné v meditaci s průzračně čirou prázdnou myslí přímo poznávat.

Petr to už kdysi říkal, že namísto slova "nic", říká "hovno". Je možné, pokud se na to nebudeme dívat příliš materialisticky, vnímat obojí jako synonymum. V přímém zakoušení je pak skutečnost neskonale čistá záležitost.

No, ale tohle není ještě celé. V prázdnotě NIC je tady to, čemu Eva říká "zlato". I tenhle příměr se v přímém zakoušení toho, čím ta sama existence, Bytí je, může trochu šprajcovat.

Je to mnohem jemnější. Bez jakéhokoliv druhu bolesti, dramatu a zápletky, kterou by do toho chtěla vecpat romanticky laděná mysl.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Nic » ned 10. lis 2019 8:42:29

A s připoutaností k filtru mysli, tedy s připoutaností k představě o tom, co si myslíme, že víme, se namísto radosti, že JSI, JSEM, JSME, na místo Lásky, kterou tahle celá existence je, namísto radosti a štěstí, může zase objevit špekulování, pomlouvání, vinění, odmítání, nesnášení... prostě všechno možné.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Nic » ned 10. lis 2019 9:01:28

Ale i tak je to .....

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 10:59:39

Eva Nada píše: ne-li stejně s Janou, Petr vše shrnuje na hromadu hoven, Jana


Sakra, že jsi ji jmenovala. Už ji sem ten přismrádlý démonek zase nahnal. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 11:03:08

:)
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Ale zaminrákovanejm rádoby probuzeným pomáhá projikovat si svoji zamindrákovanost na vyjímečné, druhými uznávané osobnosti.

..............................................................................................................................................................................................

No vždyt vo ničem jiným nepíšu,
už by sis měl konečně něco přečít o těch projekcích, abys tady nepsal hlouposti,
třeba se dovíš že existují především POZITIVNÍ projekce,
nejen negativní, vy to Tomášovci jste voblblí nějakým negativním,
ale že se voblbujete nějakým pozitivním,
to už vám IQ nebere...

A pozitivní projekci tady vytvořila Petra,
takže jsem ji automaticky napsal negativní protiprojekci,

a hlavně jsem napsal to, že Ježíš je produktem židovskýho náboženství,
nikdo jinej totiž nemluví vo nákým království a mesiášství,
pouze židi a křestani, takže fakt vobjev všech vobjevů,
asi bych za to měl dostat Nobelovu cenu za náboženský sebevoblbování

To samý platí i vo Maharišim, to že odešel na nějakou Arunačálu kde žil jako sadhu,
a tvrdil že Arunačála je Já,
to je vliv hinduistickýho náboženství, nikoliv něco duchovního



;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 11:06:19

:)
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
k Petrovi.... mě jeho projev taky nevyhovuje, mírně řečeno :-)..., vadí mi... mají to podobně, ne-li stejně s Janou, Petr vše shrnuje na hromadu hoven, Jana zase zlata... obrazně řečeno...., ale jak píšeš, je to vývoj...

........................................................................................................................................................................................................
Fakt jo ?
To že je skoro všechno hovno ještě neznamená že všechno je hovno,
ale to "dobro a zlo"
no to je hovno....


Kdysi jsem si všimla, u sebe, že když jsme přišli s rodinou, většinou na dovolené, výletě, do nějakého kostela, kde jsou sochy, plastiky, atd. Ježíše, ale i Panny Marie a dalších, že mne vždy dostaly právě plastiky, obrazy Ježíše, jiné ne... jakože zasáhly....

...............................................................................................................................................................................
Co na to, ???

Třeba tě potěší fakt, že i Mahariši takto pocitově vyváděl u soch tamilských světců,
což pak logicky vysvětluje i to, proč hovoří o srdci,
stačí jen použít hlavu na to abys věděla proč to či tamto...

To je vývoj, vidět proč to a proč tamto...


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 11:08:36

:)
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
k Petrovi.... mě jeho projev taky nevyhovuje, mírně řečeno


...........................................................................................................
Ta moje reakce taky nebyla určena tobě nebo Miroslavovi nebo Nic,

ale Petře a Polině,

ale mohlo mě napadnout,
že katolický potrhlí moderátoři se hnedka přiběhnou voblbovat svými svatými pocity,
takže když tak si běžte se svým svatým harampádím zase na Poradnu,
případně ještě někam jinak (mírně řečeno)


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 11:19:07

Vostalpetr píše:

že katolický potrhlí moderátoři se hnedka přiběhnou voblbovat svými svatými pocity,
takže když tak si běžte se svým svatým harampádím zase na Poradnu,
případně ještě někam jinak (mírně řečeno)

:)


No, táhnete je to sem. Tady se dá normálně podebatovat. Na Poradně se maže (tvrdá démonkova cenzura :? :lol: ) a banuje. To je asi tak všechno. A zapomněla jsem - cituje se tam. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron