Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 11. lis 2019 17:03:54

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » úte 12. lis 2019 14:51:00

Trini píše:
Nic píše:Petro, nemůžu Ti vůbec nic slibovat, snad jen jediné,

že jakmile objevíš Království nebeské,

budeš mi dokonale rozumět.


Obrázek


Zřejmě jsi nečetla pozorně mé vlákno o Královstvím nebeském podle Jana Křtitele a Ježíše. Tedy: Nemám zájem o Boží království a už vůbec ne o tvoji představu o něm. Tak mne z tvých představ, jak to podle tebe budu mít, prosím tě, vynech. Díky.

:)


Nepíšu vůbec nic o představě Božího království.

Pro Tebe je zřejmě Boží království jen pouhou představou, ale to neznamená, že se nemůže objevit poznání, že to skutečně JE, existuje to.

:D

Pak nepotřebuješ psát o tom, jaké je Království nebeské podle Jana Křtitele, nepotřebuješ řešit své představy o něčích představách, ale můžeš psát přímo o tom, co poznáváš, podobně jako o tom mluví třeba E. Tomáš.

Ovšem to si žádá odvahu postavit se pravdě čelem a ne před ní utíkat nebo zahánět ty, kdo na ni poukáží.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » úte 12. lis 2019 17:45:44

Alaja píše:
Nic píše:BOŽÍ KRÁLOVSTVÍ JE ZAKOUŠENÍ PRAVDY


Jo???

Pán Bůh na trůně, jedni archandělé napravo, jiní archandělé nalevo, statisíce andělů před nimi...a do toho všeho se má ještě vejít 144 000 lidí, co se po své smrti tam dostali, páč byli silně věřící.... jo a ještě se tam musí vejít PRAVDA..... :P


:D

Cokoliv jakkoliv omezené časem a prostorem, je jen výsekem Skutečnosti, je to jen částí Pravdy, o které mluví Probuzení.
Tvé pravé Já je jen jedno jediné, žádné jiné neexistuje a nikdo nemá jiné. Pravé Já Boží království nikdy neopouští.

Naše pravé JÁ je NEOSOBNÍ JÁ.

Je to Kristovo "KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ", je to Buddhova NIRVÁNA, je to Čínské TAO, je to Tibetská ŠÚNJÁTÁ, je to Hindské OSVOBOZENÍ. Je to naše PODSTATA.
E.T.


"NIKDE JINDE NENAJDETE ŠTĚSTÍ NEŽ VE VLASTNÍM JÁ, PROTO JEJ HLEDEJTE JEDINĚ TAM A SETRVEJTE V NĚM."

Šri Ramana Mahariši

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 17:50:33

Nic píše:Cokoliv jakkoliv omezené časem a prostorem, je jen výsekem Skutečnosti, je to jen částí Pravdy, o které mluví Probuzení.
Tvé pravé Já je jen jedno jediné, žádné jiné neexistuje a nikdo nemá jiné. Pravé Já Boží království nikdy neopouští.

Od kdy??

Před 10 lety vlastně i méně, jsi na to měla jiný názor.....Psala jsi něco o halucinacích....a o také meditaci na halu, ve které se medituje.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 18:03:37

https://www.youtube.com/watch?v=j7pSYJ7wEg4

Přiblížilo se k vám Boží království


;)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » úte 12. lis 2019 18:05:07

Alaja píše:
Nic píše:Cokoliv jakkoliv omezené časem a prostorem, je jen výsekem Skutečnosti, je to jen částí Pravdy, o které mluví Probuzení.
Tvé pravé Já je jen jedno jediné, žádné jiné neexistuje a nikdo nemá jiné. Pravé Já Boží království nikdy neopouští.

Od kdy??


:D :D :D

Odfurt, Alajo, odfurt.

Před 10 lety vlastně i méně, jsi na to měla jiný názor.....Psala jsi něco o halucinacích....a o také meditaci na halu, ve které se medituje.... :lol:


A neznamená to, že se tady nemusí objevit halucinace nebo cokoliv jiného. Ale jak říkám, cokoliv je možné jakkoliv vymezit časem, prostorem, je jen částí Pravdy.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 18:09:02

Nic píše:
Alaja píše:
Nic píše:Cokoliv jakkoliv omezené časem a prostorem, je jen výsekem Skutečnosti, je to jen částí Pravdy, o které mluví Probuzení.
Tvé pravé Já je jen jedno jediné, žádné jiné neexistuje a nikdo nemá jiné. Pravé Já Boží království nikdy neopouští.

Od kdy??


:D :D :D

Odfurt, Alajo, odfurt.

[Před 10 lety vlastně i méně, jsi na to měla jiný názor.....Psala jsi něco o halucinacích....a o také meditaci na halu, ve které se medituje.... :lol:


A neznamená to, že se tady nemusí objevit halucinace nebo cokoliv jiného. Ale jak říkám, cokoliv je možné jakkoliv vymezit časem, prostorem, je jen částí Pravdy.

Obrázek


Bohužel, to, o čem píšeš ty, je pouhý kousíček pravdy - je to omezeno prostorem a časem....Pravda je savikalpa a nirvikalpa - nic dalšího už není...když ovšem nepočítáme to černé nic, ze kterého všechno vzešlo...... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 18:11:09

A vůbec, kde se to tvé boží království flákalo miliony let, co tu člověk přešlapuje na zeměkouli?
PS: pán bůh přece udělal člověka k obrazu svému......a boží království mu tak dlouho zapíral?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 18:54:05

Když se tak na to koukám z globálu, tak mi přijde, že to vaše království boží je jen Temná noc duše (TND)......
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 19:48:56

Také jedno boží království....

https://www.youtube.com/watch?v=5pQeOHnEVO0


Stačilo přece jen věřit a ...... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 20:47:42

:music:

https://www.youtube.com/watch?v=VouQI92QRUA

z téže doby, jako předchozí film....alespoň co si pamatuji, tak to městský rozhlas tenkrát prostřídával, od rána do večera....potůček a vlajky rudé....denně k obědu i k večeři.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 20:59:29

:music:
A ještě tuhle....ta také dost frčela...

https://www.youtube.com/watch?v=G-cr234ajx8

Cesta ke štěstí
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 12. lis 2019 21:15:56

Když už zmiňujeme pojem Boží království... je tady snad něco jiného než Boží království?
Dobré je pustit se představ a s tím spojených pocitů a nadějí co je to to Boží království nebo Bůh.
Boží království je přece to, co je. Nebo snad ne?? Je tady snad ještě něco jiného než Boží království ??
Pokud ano, co to tedy je? Já to nevím, nemám zkušenost s něčím jiným.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 21:37:54

armin píše:Když už zmiňujeme pojem Boží království... je tady snad něco jiného než Boží království?
Dobré je pustit se představ a s tím spojených pocitů a nadějí co je to to Boží království nebo Bůh.
Boží království je přece to, co je. Nebo snad ne?? Je tady snad ještě něco jiného než Boží království ??
Pokud ano, co to tedy je? Já to nevím, nemám zkušenost s něčím jiným.


:lol:

V citacích je psáno, že Boží království stále přichází, ale furt tu ještě není, takže to zřejmě znamená, že tu předtím nikdy nebylo a že se odněkud (není přece z tohoto světa...) sem chce dostat, nejspíš červí dírou. Jenže asi ta červí díra není dost velká, aby se sem to obrovské BK skrz ní propasírovalo, jak to dělají jen malá božská plavidla.... :donknow:
Přílohy
Masolino,_fondazione_di_santa_maria_maggiore2.jpg
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 12. lis 2019 22:00:14

Jak občas píše Tara "Nejsou lidi"
Je tady vůbec někdo koho oslovuje Pravda?
Nebo jsou tu jen ti co se předhánějí v seberealizaci a nejrůznějších iluzorních berličkách? A v touze po štěstí?
Z žijících (u nás) to poctivé pravdivé cítím akorát u Saši Hendruka a nedivím se, že se drží raději v ústraní, protože ten současný rádoby duchovní virtuální "guláš" je pro člověka milujícího Pravdu opravdu odpudivý.
Bohužel i inteligentní a znalý Vostál je zatím z druhé strany přístupu k duchovnosti (kritické) stejně zatím Pravdou "nepolíbený" a proto píše převážně jen svoje bezcenné mindrákové výplody - projekce.
Jak píše dobře Trini - musí se dostat až na dno (a na tom poctivě pracuje), aby se změnil směr jeho dalšího vývoje. Většina bohužel, ani tak daleko není. Zatím jsou to tady bohužel jen takoví duchovní přizdisráči

:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 22:12:21

armin píše:Jak občas píše Tara "Nejsou lidi"
Je tady vůbec někdo koho oslovuje Pravda?
Nebo jsou tu jen ti co se předhánějí v seberealizaci a nejrůznějších iluzorních berličkách? A v touze po štěstí?
Z žijících (u nás) to poctivé pravdivé cítím akorát u Saši Hendruka a nedivím se, že se drží raději v ústraní, protože ten současný rádoby duchovní virtuální "guláš" je pro člověka milujícího Pravdu opravdu odpudivý.
Bohužel i inteligentní a znalý Vostál je zatím z druhé strany přístupu k duchovnosti (kritické) stejně zatím Pravdou "nepolíbený" a proto píše převážně jen svoje bezcenné mindrákové výplody - projekce.
Jak píše dobře Trini - musí se dostat až na dno (a na tom poctivě pracuje), aby se změnil směr jeho dalšího vývoje. Většina bohužel, ani tak daleko není. Zatím jsou to tady bohužel jen takoví duchovní přizdisráči

:)

:D
Já jsem jen ufolog, co si nehraje na to, že jednou odněkud přijde nějaký spasitel a zachrání všechny ty ...lidičky, co žijí na týhle planetě...když ovšem budou věřit tomu, že nějaký spasitel musí existovat, když se o něm píše už tisíce let....jsem realista.....a vidím jen spoustu lidí a sem tam nějaké ty ufouny, co se snaží oblbovat ty lidi dole.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » úte 12. lis 2019 22:31:43

Tady se to dobře hodí, co chci napsat...

Nenašla jsem lepší vyjádření toho, JAK vnímám Boží království, než jak vyjádřil živým příběhem Anker Larsen v kapitole z knihy Kámen mudrců - Volný.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=273&t=8688

Jsou tu pěkně popsána i jednotlivá "pekla" a "nebe", .... vlastně celá možná cesta duše... až k nalezení Domova. Spočinutí.

Podobně, ale více po buddhovsku, je tato cesta popsána v malinké knížečce ... no a včil mě zabij, nemůžu si vzpomenout na název, poslal jsi mi ji, armine, help :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 12. lis 2019 23:50:49

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_mlb
Ruský policista se prohlásil Kristem, na Sibiři řídí Sluneční město

https://eretz.cz/2015/03/sok-na-ukrajin ... e-ho-boji/
ŠOK! Na Ukrajině se objevil Mesiáš! A Rusko se ho bojí!

http://neuveritelnaodhaleni.cz/zaujalo- ... chazi.html
Maitréja - falešný Kristus přichází?

http://skristem.cz/jsem-druhy-prichod-k ... vrdi-zena/
Jsem druhý příchod Kristova vědomí. Tvrdí žena

..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » stř 13. lis 2019 7:28:03

Eva Nada píše:Tady se to dobře hodí, co chci napsat...

Nenašla jsem lepší vyjádření toho, JAK vnímám Boží království, než jak vyjádřil živým příběhem Anker Larsen v kapitole z knihy Kámen mudrců - Volný.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=273&t=8688

Jsou tu pěkně popsána i jednotlivá "pekla" a "nebe", .... vlastně celá možná cesta duše... až k nalezení Domova. Spočinutí.

Podobně, ale více po buddhovsku, je tato cesta popsána v malinké knížečce ... no a včil mě zabij, nemůžu si vzpomenout na název, poslal jsi mi ji, armine, help :-)


:D :D :D

Díky. Ano.

Nějaký Mudrc řekl jinými slovy to, co říkal Ježíš:

"Zemři dřív, než zemřeš."

‚Když přestáváš být, jsi blíže Bohu, než když se tu zastavíš a zůstaneš sám sebou.‘

Jen když zmizí veškeré ztotožnění s myslí, s tělem, objevuje se moudrost: "Nejsem nic", a může se objevit i zcela jasno, že

Bůh - Láska je vším.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » stř 13. lis 2019 7:41:12

armin píše:Jak občas píše Tara "Nejsou lidi"
Je tady vůbec někdo koho oslovuje Pravda?
Nebo jsou tu jen ti co se předhánějí v seberealizaci a nejrůznějších iluzorních berličkách? A v touze po štěstí?
Z žijících (u nás) to poctivé pravdivé cítím akorát u Saši Hendruka a nedivím se, že se drží raději v ústraní, protože ten současný rádoby duchovní virtuální "guláš" je pro člověka milujícího Pravdu opravdu odpudivý.
Bohužel i inteligentní a znalý Vostál je zatím z druhé strany přístupu k duchovnosti (kritické) stejně zatím Pravdou "nepolíbený" a proto píše převážně jen svoje bezcenné mindrákové výplody - projekce.
Jak píše dobře Trini - musí se dostat až na dno (a na tom poctivě pracuje), aby se změnil směr jeho dalšího vývoje. Většina bohužel, ani tak daleko není. Zatím jsou to tady bohužel jen takoví duchovní přizdisráči

:)

Takhle se to samo sebou může jevit skrz filtr mysli, jen při povrchním poznávání s představou, že vím, jak to ti ostatní dělají a ona odpudivost je produktem vlastní koncové osobní mysli, nikde jinde ji ve skutečnosti nelze nalézt.

Při hlubším poznání, kdy tady není zabředávání do představ, jak jsou na tom ostatní na rozdíl ode mě, je možné poznávat Božské Já v každé bytosti a pak je jasno, že není co řešit.

I když tady projev může být jakýkoliv. Bez ztotožňování s tělem a myslí, bez ztotožňování s konatelem, kdo to jak má? Kdo co dělá špatně?

Jediné, co je možné, je poznávat Sebe, své pravé Já ve všech možných podobách, ve všech možných projevech.

A tohle je Boží království, kde Bůh - Láska je vším.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 návštevníků

cron