Mahakálí

Mahakálí

Příspěvekod armin » pon 23. pro 2019 19:01:42

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod armin » pon 23. pro 2019 19:06:47

Sri Aurobindo ve své knížečce "Matka" popisuje čtyři základní aspekty tvořivého aspektu jsoucna - Mahašaktí (protějšku to neprojeveného Šivy). Reprezentují ji čtyři personifikované charakteristiky (archetypy) jsoucna: Mahašvari, Mahakali, Mahalakšmí a Mahasarasvati.

Vadžrajána je cestou rozvinutí nebojácnosti, opravdovosti, intenzity - tedy aspektu jsoucna reprezentovaném aspektem Mahakali.

Dávám sem tedy citaci z uvedené knížečky Šrí Aurobinda "Matka" popisující charakteristiky aspektu Mahakali:

Mahakali.

Ne rozsáhlost, ale výšky, ne moudrost, ale síla a energie jsou její zvláštní mocí. V ní je zdrcující intenzita, moci plná vášeň dovršené vůle, božská prudkost, která rozdrtí každé omezení a každou překážku.

Její celá božskost vzpíná se zářiplně k bouřlivé činnosti. Miluje hbitost, okamžitý a účinný zásah, rychlý přímočarý úder, frontální útok, který smete vše, co se mu staví v cestu.

Děsivá je její tvář pro Asuru, nebezpečný a nemilosrdný postoj proti těm, kteří nenávidí Božskost , neboť ona je bojovníkem světů, který nikdy z boje neuhne. Nestrpí žádnou nedokonalost, zachází tvrdě s každou nesnášenlivostí v člověku, a je přísná k těm kdo tvrdošíjně vytrvávají v nevědomosti a temnotě. Její hněv proti zradě, lži a zlomyslnosti je prudký a strašný. Rozhodně a okamžitě udeří její bič, neboť lhostejnost, lenost a nedbalost v božském díle nestrpí; v nutném případě bičuje opozdilce a ty, kdo spí, ačkoliv by měli bdít, aby je vyburcovala bolestí.
Rychlý, svědomitý a svobodný impuls, absolutní jednání bez výhrad a plamenná snaha, to jsou gesta Mahakali.
Její duch je neoblomný, Její hled a její vůle stoupají do výšky jako let orla, na stoupající dráze jsou její nohy hbité a její ruce jsou hotovy trestat i pomáhat.

Neboť i ona je Matka a její láska je zrovna tak prudká jako její hněv, a její dobrota je hluboká a náruživá. Je-li jí dovoleno s veškerou účinností zasáhnout, zlomí v okamžiku jako hračku každou překážku, která se snažícímu staví do cesty a nepřátele, kteří ho napadají, rozdrtí

Jak silně se obává protivník jejího hněvu a slabý a ustrašený se leká její vášnivé prudkosti, tak mocně miluje a uctívá ji veliký, silný a šlechetný, nebo oni cítí, že její úder drtí v nich všechno protivící se a přeměňuje to v energii a dokonalou pravdu, nesprávné a zrůdné napravuje, nečisté a škodlivé vyvrhuje. Bez ní by trvalo staletí to, co se vytvoří za jeden den, bez ní by byl Ananda vzdálený a vážný, byt mírný, něžný a krásný, postrádal by planoucí radost její absolutní intenzity.

Ona dává poznání vítězně jiskrnou moc, stupňuje krásu a harmonii a pomalému a těžkopádnému úsilí o dokonalost propůjčuje vzmach, který zmnohonásobí každou schopnost a zkrátí cestu.

Může být uspokojena jen nejčistším nadšením nejvyšších vrcholků, ušlechtilými cíli a nejširším rozhledem.

Neboť v ní je vítězná síla Boha a dík jejímu ohni a její strhující vášnivosti může vykonat to velké poslání – ne později, nýbrž nyní...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod armin » pon 23. pro 2019 19:18:47

Kdysi ještě skoro dítě jsem četl krásnou knížku o teorii relativity - ta se jmenovala "Fyzika jako dobrodružství poznání".
Řekl bych, že duchovní cesta je takovým dobrodružstvím poznání.
Tak trochu to lze tušit z Buddhových slov:


"Jednou Vznešený prodléval v Kósambí, v simsapovém háji. Zvedl v ruce několik listů a otázal se mnichů: „Co myslíte, mniši, čeho je víc: těch pár listů, které držím v ruce, nebo těch, co jsou na stromech v za mnou, v simsapovém háji?“

„Listů, které Vznešený zvedl v ruce, je málo, Pane; těch, co jsou v háji, je mnohem více.“

„Stejně tak, mniši, věcí, jež jsem pochopil přímým poznáním, je mnohem více; věcí, o kterých jsem vám pověděl, je pouze několik. A proč jsem vám o oněch věcech neřekl? Protože nepřináší prospěch ani pokrok ve svatém životě a nevedou k odvrácení, k ztrátě vášně, k ustání, k utišení, k přímému poznání, k probuzení, k nibbáně. Proto jsem vám o nich neřekl. A co jsem vám řekl? Toto je utrpení; toto je vznik utrpení; toto je ustání utrpení; toto je cesta vedoucí k ustání utrpení. To je jsem vám řekl. A proč jsem vám to řekl? Protože to přináší prospěch a pokrok ve svatém životě, a vede to k odvrácení, k ztrátě vášně, k ustání, k utišení, k přímému poznání, k probuzení, k nibbáně."


Zábava, "realizace" a podobné prostředky kterými si zakrýváme bezednou propast poznání nám brání (se bráníme) Poznání - Poznávání (myslí i srdcem) ...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Alaja » pon 23. pro 2019 19:24:43

armin píše:Zábava, "realizace" a podobné prostředky kterými si zakrýváme bezednou propast poznání nám brání (se bráníme) Poznání - Poznávání (myslí i srdcem) ...


A jak citace o Buddhovi souvisí se silami Mahakálí? :?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod armin » pon 23. pro 2019 19:36:41

Alaja píše:
armin píše:Zábava, "realizace" a podobné prostředky kterými si zakrýváme bezednou propast poznání nám brání (se bráníme) Poznání - Poznávání (myslí i srdcem) ...


A jak citace o Buddhovi souvisí se silami Mahakálí? :?


Tak, že Mahakálí je překonání jakéhokoli strachu a ulpívání. Tedy cestou k tomu bezednému dobrodružství Poznaní. A nejsou to nějaké síly Mahakálí, ale odhodlání a opravdovost ať přes nebe nebo přes peklo.
Na tom obrázku stojí - šlape Mahakálí po Ganéšovi - symbolizovaném postavou se sloní hlavou, ke kterému se modlí většina hinduistů, za zachování a rozšíření jejich pozemského štěstí, zdraví dětí atd.
Velmi symbolické. Málo kdo je ochoten a schopen tyto svoje jistoty opustit, vzdát se, obětovat.
Proč?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Alaja » pon 23. pro 2019 20:29:19

armin píše:
Alaja píše:
armin píše:Zábava, "realizace" a podobné prostředky kterými si zakrýváme bezednou propast poznání nám brání (se bráníme) Poznání - Poznávání (myslí i srdcem) ...


A jak citace o Buddhovi souvisí se silami Mahakálí? :?


Tak, že Mahakálí je překonání jakéhokoli strachu a ulpívání. Tedy cestou k tomu bezednému dobrodružství Poznaní. A nejsou to nějaké síly Mahakálí, ale odhodlání a opravdovost ať přes nebe nebo přes peklo.
Na tom obrázku stojí - šlape Mahakálí po Ganéšovi - symbolizovaném postavou se sloní hlavou, ke kterému se modlí většina hinduistů, za zachování a rozšíření jejich pozemského štěstí, zdraví dětí atd.
Velmi symbolické. Málo kdo je ochoten a schopen tyto svoje jistoty opustit, vzdát se, obětovat.
Proč?


No vidíš, a já to viděla jako reklamu na síly Univerza... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Trini » úte 24. pro 2019 10:32:18

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:



Tak, že Mahakálí je překonání jakéhokoli strachu a ulpívání. Tedy cestou k tomu bezednému dobrodružství Poznaní. A nejsou to nějaké síly Mahakálí, ale odhodlání a opravdovost ať přes nebe nebo přes peklo.

.............................................................................................................................................................................................

Já bych tedy Budhu s Kálí moc nespojoval,
odhodlání a opravdovat je podle mne něco jinýho než Kálí,
stačí se podívat jak se "rodí"

Příběh říká, že když Durgu obtěžovali démoni, zrodil se v ní tak velký hněv, že se jí v tu chvíli rozskočilo čelo a z něho do boje vyrazila Kálí (černá) a všechny démony zničila. Kálí je tak vykládána jako chaotická hněvivá personifikovaná síla bohyně Durgy.

Podle mne je Kálí spíše něco jako prvotní temná energie,
něco zcela nerozlišeného a nepolarizovaného, totálně živočišného

Archetyp Kálí v sobě nese temnou chaotickou energii. Kálí je vážná a hluboká. Lidé se při kontaktu s ní musí ušpinit, protože ona překračuje veškerá společenská tabu, dokonce překračuje i tabu žitého řádu života a smrti. Sama se musela stát mnohem temnější než démoni, které měla porazit. Je ženským ztělesněním Šivovy destruktivní energie.

nebo

Kálí patří mezi velmi silný a fascinující archetyp, který dává veřejně na odiv svou protikladnost, chaotičnost, neuchopitelnost, děsivost, mocnost. Vzhledem k tomu, že Kálí rozbíjí řád, pravidla, morálku a vše to, co člověk zkonstruuje, je to vlastně ona, kdo rozbíjí náš známý kosmos, vrhá nás do chaosu a opět rodí řád nový. Ona se totiž nikoho neptá, nikým se nesvazuje, není síla která by ji mohla zastavit, pouze Šiva, její druh, manžel, on jediný umí uklidnit její pulsující energii. Kálí je ta, která v Šivovi vždy probouzí nebezpečné a destruktivní chování, vybízí ho k tanci, který může zničit celý svět i vesmír. Je zajímavé, že je to právě vždy Šiva, který jako jediný může utišit, uklidnit Kálí.
https://www.jogadnes.cz/joga/kali-cerna ... stva-2799/


Podle mého názoru Kálí směřuje přesně na opačnou stranu než Budha,
Kálí se démonem stává a tím je poráží, protože jej poznává a překračuje,
zatímco Budha se od démona odlišuje, takže jej nepozná
stejně jako Ježíš se od něj vodlišuje

Budha se žene za světlem a poznáním, Kálí sestupuje do temnoty nevědomosti






14.21 – 14.27 Přemožení tří gun

Ardžuna říká: podle čeho se pozná ten, kdo se povznesl nad tyto tři guny? Jak jedná ten, kdo přemohl tyto tři guny, ó vznešený pane. Kršna vysvětluje: ten, kdo neodmítá osvícení, činnost ani sebeklam když povstanou, ani po nich netouží, když zaniknou, ó Pándavo. Ten, kdo je upevněn v sama sobě, gun si nevšímá, neruší ho a je jimi nedotčen. Ví, že jsou to guny, které jednají. Ten, kdo pohlíží stejně na radost a bolest, stejně na kámen a zlato, stejně na chválu a hanu a ten, kdo je stejný ve štěstí a neštěstí. Ten, kdo je stejný ve cti a potupě, stejný k příteli a nepříteli a jedná bez závislosti na výsledku. Věz, že ten se vyprostil z vlivu gun. Ten, kdo je mi neochvějně oddán se vyprostil z vlivu těchto gun a je hoden toho, aby splynul s brahma. Neboť já jsem příbytek brahma, nesmrtelná, neměnná a věčná dharma, nesrovnatelná blaženost.

Zde končí čtrnáctý zpěv nazvaný: Tři kvality hmotné přírody



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod armin » úte 24. pro 2019 12:42:02

Vostalpetr píše:

Já bych tedy Budhu s Kálí moc nespojoval


S tím, co Buddha veřejně řekl bych to také moc nespojoval.
S Buddhou jako takovým ano.
"...věcí, jež jsem pochopil přímým poznáním, je mnohem více; věcí, o kterých jsem vám pověděl, je pouze několik"

To ostatní, co nepověděl veřejně, je základem vadžrajány, kde Mahakálí a další symbolika (např. Vajrajogínka), tedy symbolika která je v rozporu s potřebou štěstí, zdraví, zábavy a spokojenosti, je symbolikou (archetypem) vadžrajány.
Aby mimo jiné odradily bojácné, závislé na štěstí/neštěstí na dobru/zlu, potěšení/utrpení atd. zkrátka nezralé, nepřipravené.

Jsme připraveni
jak v listopadu listy
do tebe padneme,
do tebe zřítíme se...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Alaja » úte 24. pro 2019 15:53:08

Vostalpetr
Podle mne je Kálí spíše něco jako prvotní temná energie,
něco zcela nerozlišeného a nepolarizovaného, totálně živočišného


Myslíš, že je to něco podobného?...:
15./16.7.2000 24,00 – 1,30 hod.
...
Potom jsem cítila přítomnost čehosi obrovského, nehmotného a přece hmotného. Viděla jsem v tom temném šeru, jak se kroutí velké proudy tmavé energie… a já jsem těsně u toho – jen se dotknout rukou té skoro rovné kolmé průhledné plochy, jenž mne od toho odděluje.. Potom se to stáhlo.


Zvolna jsem se z Alfy vracela. Pak jsem se ale znova vrátila. Tentokrát jsem ucítila při každém nádechu nosem vůni vody. Voda – jako ze sprchy, voda jako z bazénu, voda jako z mořské pláže, slaná mořská voda s vůní rybiny. A zrakově? Jako by mne omývaly veliké vlny vody, padající na mne z různých stran, zleva, zprava, různě se kroutily..
....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Trini » úte 24. pro 2019 23:24:57

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:



To ostatní, co nepověděl veřejně, je základem vadžrajány, kde Mahakálí a další symbolika (např. Vajrajogínka), tedy symbolika která je v rozporu s potřebou štěstí, zdraví, zábavy a spokojenosti, je symbolikou (archetypem) vadžrajány.
Aby mimo jiné odradily bojácné, závislé na štěstí/neštěstí na dobru/zlu, potěšení/utrpení atd. zkrátka nezralé, nepřipravené.

............................................................................................................................................................................................
OK,
koukám co to je,
https://books.google.cz/books?id=wqekW6 ... du&f=false

a koukám že tam jsou tři cesty : metod, vhledu a důvěry
což možná odpovídá mým třem "archetypům" umělce, bojovníka a světce,

ale fakt se nemíním v tom více hrabat,
akoráte k tý cestě důvěry (gurujoga) bych řekl že pro mě je učitelem prostor,
nikoliv mistr v těle,
i když to tam není popsaný až tak špatně viz. 11 stránka
ale učitel nejsem já, každý máme svůj způsob čili karmu čili talent

((To bylo to o co jste se přeli s Ryuninem ?

K tomu jsem řekl, že když chce někdo chlastat nebo sex atd. tak je to naprosto v pořádku,
ty věci fungují ovšem u každého poněkud jinak, takže komu to není lblízký, tak by se do toho neměl hrabat a ani by nikomu nemělo být ukazováno a doporučováno něco, co mu není blízký))



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Trini » úte 24. pro 2019 23:27:45

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:


A zrakově? Jako by mne omývaly veliké vlny vody, padající na mne z různých stran, zleva, zprava, různě se kroutily..

...................................................................................................................................................................................
To by mohlo bejt vono,

Hloupej oslík když popisuje relaxaci, tak začíná s uvolněním těla - element země,
to by mohla bejt ta prvotní zcela nevědomá energie Kálí,
a pak následuje protiklad, tedy element vody, což je nejspíš symbol pro nevědomí nebo vědomí,
pak je asi vzduch a ohen, což bude prostor a světlo...

Potom jsem cítila přítomnost čehosi obrovského, nehmotného a přece hmotného. Viděla jsem v tom temném šeru, jak se kroutí velké proudy tmavé energie…

....................................................................................................................................................................................................
Správně,
přichází to z "venku"

Proto říkám, že relaxace je správný postup, protože to začíná od začátku,
od tmy a nevědomosti až k světlu

Zatímco radžastici se ženou za satvou a nejdou tak do hloubky temnoty....



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Mahakálí

Příspěvekod Trini » čtv 26. pro 2019 15:15:20

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

....................................................................................................................................................................................

Celé je to naprosto špatně,
kdyby se nevymýšleli hlouposti typu vznešených pravd a osmidílných stezek,
nemuselo by být nic tajné,
nebot člověk by k různým stavům mysli přicházel zcela spontánně
a nemusel by pak potláčet moralizováním to, co bylo pomocí moralizující hloupostí odsuzováno,
a věc by byla naprosto otevřená....

Jenže,
co by se pak učilo, kdyby se nic neučilo a každej by se pak učil všechno pěkně sám ?

Nejdříve se něco zakáže a pak se to po několikaleté praxi povolí,
samozřejmě tajně páč to má být nějaká "vysoká úroven"
a přitom je to docela normální věc....

Takže se jednom kuse potláčí to co je považováno za negativní (tomu já říkám dobroserství)
místo aby to "negativní" bylo poznáno jako Vědomí v pohybu
a bylo zcela normálně použito jako součást poznání....


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Alaja » čtv 26. pro 2019 17:07:45

Trini píše::idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

....................................................................................................................................................................................

Celé je to naprosto špatně,
kdyby se nevymýšleli hlouposti typu vznešených pravd a osmidílných stezek,
nemuselo by být nic tajné,
nebot člověk by k různým stavům mysli přicházel zcela spontánně
a nemusel by pak potláčet moralizováním to, co bylo pomocí moralizující hloupostí odsuzováno,
a věc by byla naprosto otevřená....

Jenže,
co by se pak učilo, kdyby se nic neučilo a každej by se pak učil všechno pěkně sám ?

Nejdříve se něco zakáže a pak se to po několikaleté praxi povolí,
samozřejmě tajně páč to má být nějaká "vysoká úroven"
a přitom je to docela normální věc....

Takže se jednom kuse potláčí to co je považováno za negativní (tomu já říkám dobroserství)
místo aby to "negativní" bylo poznáno jako Vědomí v pohybu
a bylo zcela normálně použito jako součást poznání....


:)


Řádně nepročištěná mysl je schopna zneužít kde co, pro vlastní obohacení, potěšení či získání moci.....i ty duchovní nauky.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod armin » čtv 26. pro 2019 23:39:04

Vostalpetr píše:
Celé je to naprosto špatně,
kdyby se nevymýšleli hlouposti typu vznešených pravd a osmidílných stezek,
nemuselo by být nic tajné,
nebot člověk by k různým stavům mysli přicházel zcela spontánně
a nemusel by pak potláčet moralizováním to, co bylo pomocí moralizující hloupostí odsuzováno,
a věc by byla naprosto otevřená....


Kdyby, kdyby,kdyby... jsou chyby.
Možná ti bude bližší "Kdyby byly v prdeli ryby, nemusely by být rybníky."

Ty myslíš, že realita by měla být jiná, než je?
Že by ostatní měli vidět, ztotožňovat se či neztotoňovat se tak, jako to děláš ty?
Nebo že by tě v tom tvém měl někdo následovat?
Zkus si uvědomit, co vlastně chceš, co tě vede k tomu co píšeš.
A nebo to nezkoušej.
Je to čistě na tobě :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Mahakálí

Příspěvekod Trini » pát 27. pro 2019 13:20:32

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Ty myslíš, že realita by měla být jiná, než je?

.......................................................................................
No a proč by neměla bejt jiná, když se neustále mění ?

I když samozřejmě ta smrtelnost sedí mnohým za krkem jak ta vopice tomu vopilcovi,
to se moc nemění, takže tonoucí se stébla chytají a z blábolů "osvícenců" pak vznikají náboženství a morálky...
To ale vůbec neznamená,
že bych si měl sednou před nějakými "osvícenými" na prdel,
už jen z toho důvodu že je zase za tak moc extra osvícený fakt nepovažuji....

Navíc,
oko za oko,
kdo kritizuje ego, bude kritizován za Já
apd.


Nebo že by tě v tom tvém měl někdo následovat?

..........................................................................................
Sem snad mindráckej guru abych někomu radil mě následovat ?
At si každej následuje sebe, to je dostačující
a ne jiné....



Zkus si uvědomit, co vlastně chceš, co tě vede k tomu co píšeš.

....................................................................................................................
Vždyt to přece furt píšu,
prostě oko za oko....
Myslíš že si bez tebe vzpomenu na nějaký Tomášovi, Vacka, Budhu nebo Ježíše ?


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích


Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron