Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 01. led 2020 17:19:11

Trini píše:
Alaja píše:
viewtopic.php?f=22&t=3726&p=35171#p35171

...

Kritiku má ale Greta snášet dobře. „Zcela upřímně, nevím, jak to dělá, ale většinu času se směje. Považuje to za legrační,“ odhalil.
....


JJ, dostala zajímavou novou hračku...zeměkouli....


V podstatě šíří jen generační nenávist. Nic konstruktivního. Mládež demonstruje v pátek, zřejmě aby nemusela do školy. Proč řaději nedělají hromadné výpravy na sbírání plastového a jiného odpadu -a to v sobotu? :donknow: To by byla konstruktivní demonstrace jiného druhu.

:)

Svět, o kterém budou chtít rozhodovat duševně nemocní lidé ....čekají nás ty "zajímavé časy"? :netusim:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 01. led 2020 23:22:01

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
hunberg tvrdí, že je nyní jeho dcera coby aktivistka šťastnější.


....................................................................................................................

To je přece naprosto normální,

každej kdo je psychicky narušenej se aktivismem poněkud srovná...

Svět, o kterém budou chtít rozhodovat duševně nemocní lidé ....čekají nás ty "zajímavé časy"?


...........................................................................................................................................................................

V podstatě nic nového pod sluncem,
akoráte se ted bude blbnout kvůli globálnímu voteplování na kvadrát,
jakoby nikdy v minulosti nedocházelo ke kolísání teplot, jako kdyby vzduch byl narvanej CO2 k prasknutí,
jako kdyby stále nebyla doba ledová (na polu je led)

Prostě vobvyklá "pakárna"



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » čtv 02. led 2020 7:32:19

Vostalpetr píše:
Spočinutí v "já jsem" je spočinutí v "já jsem", ono i to spočinutí, ve kterém byl původně záměr, je dozráním k poznání skutečnosti.

Při spočinutí v "já jsem" zmizí hranice mezi tím, co si myslíš, že jsi a tím, co si myslíš, že nejsi. Zmizí připoutanost k představě, že něco je špatně, že něco je chyba, že něco není láska. Zmizí připoutanost k představě, že Tvé "já jsem", je něco jiného, kým jsou ve skutečnosti ti dobroseři a zacyklovanci.

Chybu můžeš najít jen v iluzi oddělenosti, jen v iluzorní realitě, kde chybí poznání, kdo jsi, kde chybí vědomí lásky.

Jestli žiješ v realitě, kde je chyba, tak fajn. Je to Tvůj svět, který si Tvá mysl vytváří, máš svobodu ho takový mít.


............................................................................................................................................................................................................

Moc pěkný,
ale tím si jenom potvrdila to, co jsem napsal,
že to nemůžeš pochopit protože jsi zaměřila pozornost....

Zaměření pozornosti je chyba,
PÁČ TÍM (CHYBNÝM) ZAMĚŘENÍM POZORNOSTI ŘÍKÁŠ - ŽE V EXISTENCI JE CHYBA...


Nádherná úvaha, a teď dávej pozor, jak je to jednoduché.

Jsou zde jen tři slova, která vystihují tajemství veškerého úspěchu a štěstí:

:D :D :D

"Jednota se životem".
(E.Tolle)

V souvislosti s tímhle poznáním se může objevit otázka:

"Jak to udělat? Jak dosáhnout té jednoty se životem?"

:D

Řešením je vhled, který N. Maharadž vyjadřuje slovy:

Bůh je všekonající, džňánin je nekonající

Tedy jinými slovy: "Život je všekonající, ten, kdo poznává pravdu, je nekonající."
Není jiný Bůh, než život.

Uvědomění si téhle skutečnosti, že Tvé tělo ve skutečnosti není od života, od toho všeho, co existuje, odděleno, osvobozuje od iluze, že Ty jsi tím konatelem, který může nebo nemusí být v souladu. Veškerý projev, který tady je, je v režii Boha Tedy jak by Bůh mohl nebýt sám se sebou v souladu?

A sleduj, jak geniálně k tomuhle přivádí Drtikolovo uvědomění:

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.


Drtikol si tady uvědomuje, že on není konatelem toho veškerého projevu, který tady je.

Jediné, co je v jeho možnostech, je způsob, jak se na to všechno bude dívat.

Jediné, co je v jeho možnostech je volba: ANO, nebo NE.
Volit ráj, nebo peklo.
Neboť "V pekle hoří všechna vaše NE", jak říká Mistr Eckhart

Může se rozhodnout, že to všechno, co tady zrovna je, všechno se svým projevem bude vnímat v souladu s Bohem, v souladu se životem, jako dobré, jako to, co tady má zrovna být.

Rozhodl se to, co je, nekritizovat, nehanět, neopovrhovat tím.

Zcela logicky neexistuje snad jednodušší cesta do jednoty s tím vším, do jednoty se životem.

Neexistuje jedno-dušší cesta k samadhi.

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení. A tu jsem poznal v okamžiku, jak je to hrozně jednoduché k Němu dojít. Prostě – vyhodit sebe sama, celou dušičku i s tělem, se vším, s myšlenkami, s vůlí, s touhou, plány, se všemi ctnostmi a nectnostmi, hříchy a dobrými skutky – to jest změnit vědomí, přestat mít vědomí lidské, vědomí oddělenosti, dvojnosti a dosadit na trůn Jeho Vědomí. Bůh je stav.

Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými tvoří vše. Tak je to ohromně jednoduché.

Viděl jsem, že není začátku, není konce, není minulosti ani budoucnosti, že je jen věčné T E Ď. – Hříchy se smyly samy sebou. Viděl jsem, že jsem nikdy nehřešil, že to, co jsem považoval za hřích bylo jen moje vědomí, moje myšlenky, mé stanovisko. A smyl jsem karmu. Nebyla. – Byl to blesk, který mě zasáhl. Viděl jsem, že když přestanu myslit osobnostně a dosadím Jeho Vědomí, tak počne sám od sebe Jeho Život a Jeho Vědomí působit. A viděl jsem, co je Boží Chudoba, že v Něm nic není, že v Něm nic nemáme hledat. Nic takového, co se může vymyslit, co se může pociťovat, nýbrž že je Božství onou Příčinou toho všeho a že zůstanu vždy nedotčen vším tím děním, že zůstanu divákem, ať se děje, co se děje.

A tu přišla koruna všeho – totiž že Bůh je stav. Stav naprostého Nic, kteréž je Vše, které Spočívá Samo v Sobě, které Sama Sebe v Sobě poznává. Vše, co jsem nemohl pochopit v evangeliu, v Bhagavad Gítě, vše to se mi ujasnilo. A byl jsem vše a vše jsem žil, právě, že jsem byl absolutní Nic.

A tak vířilo při plném vědomí, při pokuřování viržinčička Poznání. To zaseté sémě začalo růst a žít. A žije dodnes.

F. D.


No a máš po karmě.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 9:44:57

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Nádherná úvaha, a teď dávej pozor, jak je to jednoduché.


.........................................................................................................

Proč bych měl věnovat pozornost tomu,
co jsem dávno vyhodil jako něco nejen nepotřebného ale i nesmyslného ?
Všechny ty hovadiny kterejma se voblbuješ znám,
ale nezajímají mě,
jsou to dobrosernosti....

To zaseté sémě začalo růst a žít. A žije dodnes.


...................................................................................

Každej dostane to, co si uvaří
takovej je zákon karmy....


Mrkev osvícení

https://www.youtube.com/watch?v=33l9i7NCv2Y






:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 10:16:35

Vostalpetr píše:
Na rozdíl vod tebe jsem se nezajímal o popisy Skutečnosti proto, abych se jimi voblboval


Ego hledá a hledá a hledá a ono furt nic. Tak co mu zbývá, než si ze slov probuzených vybrat, co se mu líbí, co mu voní :lol: , totálně na tom ulpět a hned je tady osvícené ego, které neustále musí druhým vyprávět, jak to má super a úplně přesně podle oficiálně uznávaných probuzených. :lol: Zcela zapomene, kolik toho muselo vytěsnit ze slov probuzených, aby si mohlo vytvořit ten svůj dementně blažený ráj. :roll: ;)

...............

Nic, z toho, co probuzení říkají, nevytěsnovat. Všechno to přijmout i ty informace, které egu vůbec nevoní.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 13:27:58

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
A když už někdo vymyslí, že je vše dobré,
tak pak není rozdíl mezi egem a osvícením,
tak proč ještě furt dál preferuje osvícení ?

Je-li vše dobré, pak je dobré preferovat ego,
naprosto stejně jako preferovat osvícení,
pak je stejně dobré konatelství jako wu wei,
je-li vše dobré, proč by to nemělo bejt dobré ?



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 17:46:02

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Podle mne je to relativní.


................................................

Já proti tomu zas až tak moc nemám, na pocitovou vyváženost je to ještě jakštakš dobrý,

ale rozhodně bych z toho nedělal to co Jana,
která si z toho dělá potvrzení nějakýho nekonatelství,
zatímco on naprosto jasně říká, že on do toho nemá co kecat a že on začal považovat vše za dobré,
což je naprosto jasné konatelství dokoce i se záměrem, cílem a ziskem...

Jana ta nedokáže pochopit že když se někdo pro něco rozhodne, tak je to konatelství,
asi si přestavuje že konatelství je pouze něco negativního zatímco to její pomatený ANO již
není konatelství...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 17:52:20

Mě to už nebaví. :lol:

Už 2 000 let se vykládá, že BK už přichází, že je blízko....a jak to vypadá, tak přichází pouze a leda soukromá egoistická představa ráje....lidé se dál perou, zvířátka navzájem žerou, země se otřásá , oheň spálí i to co prý nehoří, voda každou chvíli něco zaplaví. a vítr to smete na jednu hromadu.. Jo a po BK nikde ani stopy..... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 19:57:49

BK...podle jednoho papeže - tropický les v něžných pastelových barvičkách (a s tmavě modrým prastarým cherubínem... nebo nějakým jiným představitelem nebeské vlády)) ....a cesta do BK podle jednoho kardinála - tunel v rudé barvě....
Přílohy
296986_2171638003072_1834539652_n.jpg
296986_2171638003072_1834539652_n.jpg (43.8 KiB) Zobrazeno 7956 krát
raj.jpg
1.4.2005......pro znázornění použito upravené foto z internetu...
raj.jpg (85.63 KiB) Zobrazeno 7956 krát
Naposledy upravil Alaja dne čtv 02. led 2020 20:45:12, celkově upraveno 2
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 20:38:27

A ještě nebe podle 1,5 letého človíčka....30./31.1.2000 kolem 23 hod.....

...bílý prostor a vněm se vznášely barevné tvary - plastová stavebnice pro batolata .....


:meditace:
Přílohy
nebe.jpg
asi takto....pro znázornění použito foto z internetu...
nebe.jpg (29.51 KiB) Zobrazeno 7951 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 20:49:46

Na naše Nic v nebi čeká PM s JK, na někoho ze středního východu zase prastaří Anunaki... :donknow:
Stačí si jen vybrat vhodné nebe a věřit a věřit a věřit........jak se zdá .... :church:

Tedy...věřit ještě před skonem, pochopitelně....já jsem nejspíš mezidobí mezi životy přečkala také v nějakém nebi, možná to bylo to bájné buddhistické nebe Tušita , neb v něm bylo 33 jakýchsi bohů a bohyň...nebo aspoň princů a princezen, oblečených do nějakých barevných hedvábných šatů s množství šperků na hlavě, na krku, na rukách....možná snad i na nohách :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 03. led 2020 6:51:29

Vostalpetr píše:
Jana ta nedokáže pochopit že když se někdo pro něco rozhodne, tak je to konatelství,
asi si přestavuje že konatelství je pouze něco negativního zatímco to její pomatený ANO již
není konatelství...


Konatelství je vize: "Jsem tím, kdo koná."

Z pohledu osobní mysli koná individualita, která volí, co je pro ni dobré a odmítá, co je zlé.

Z pohledu celistvosti mysli koná jen Bůh (život, přirozenost, láska). Vše, co se objeví, je to, co je dobré, to, co má právě být, všechno je Bůh, všechno je život, není tu nic jiného, než láska, která je sama o sobě dobrá.

A v nejhlubším poznání, které je zcela mimo mysl, se nic neděje.

Vostalpetr píše:
A když už někdo vymyslí, že je vše dobré,
tak pak není rozdíl mezi egem a osvícením,
tak proč ještě furt dál preferuje osvícení ?


Ego je iluze, která nemůže vytvářet žádný rozdíl mezi sebou a něčím jiným, leda v iluzi, ve snu, v představách.

Tvá přirozenost preferuje dobrý život a nepotřebuješ se rozhodovat mezi tím, co máš rád a mezi tím, co nechceš. Tvá přirozenost se nerozhoduje, jde jen ve směru lásky, toho, co máš rád, ve směru dobra. Ego už to trochu komplikuje, protože je stvořeno z připoutanosti k představám, že existuje něco, co je od Tebe odděleno, něco zlého, co není láska. Vytváří se bloky negativních emocí, víry ve zlo, špatnost, vinění a pocitu viny, kdy, co si nadrobíš, musíš si sníst, a tak podvědomě do svého života přitahuješ i to, co nemáš rád, co nechceš.

Je-li vše dobré, pak je dobré preferovat ego,
naprosto stejně jako preferovat osvícení,


Ego je z mého pohledu iluze, ale je možné, že egem nazýváš něco jiného.
A ona i ta představa, že by existence sama o sobě byla něčím jiným, než osvíceným Vědomím, je také iluzí.

pak je stejně dobré konatelství jako wu wei,
je-li vše dobré, tak je i dobré kritizovat boží dílo
proč by to nemělo bejt dobré ?



Tady je zmínka o tom, že i to je dobré. Dokonce i utrpení může být k něčemu dobré, ale jak říká Tolle, potřebuješ ho jen do té doby, dokud nepoznáš, že ho nepotřebuješ.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 03. led 2020 7:56:42

Alaja píše:Mě to už nebaví. :lol:

Už 2 000 let se vykládá, že BK už přichází, že je blízko....a jak to vypadá, tak přichází pouze a leda soukromá egoistická představa ráje....lidé se dál perou, zvířátka navzájem žerou, země se otřásá , oheň spálí i to co prý nehoří, voda každou chvíli něco zaplaví. a vítr to smete na jednu hromadu.. Jo a po BK nikde ani stopy..... :P


Boží království tady je pořád. To, kým jsi byla, než se ve Vědomí objevila připoutanost k představě, že jsi to smrtelné tělo, to kým budeš, až tělo opustíš, tím jsi i teď a tohle nikdy Boží království neopouští, protože tím Božím královstvím je.

Jak by se smrt mohla dotýkat nesmrtelného?

Právě TEĎ v tomhle okamžiku, když si nic nepředstavuješ a o ničem nepřemýšlíš, je něco špatně?
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 03. led 2020 10:50:04

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Ego je iluze


....................

To je jen tvá představa o egu,
kterou tady do zblbnutí vopakuješ na obranu svého ega....

Seš zamidrákovaný ego,
a zamindrákovaný ego koná jinak
než ego
nebo jinak než Univerzální mysl (vědomí v pohybu)
To, že je všechno Vědomí neznamená že to Vědomí pak nekoná různě dle svého ztotožnění,

proto se posuzuje podle činů !!!

a ne podle blábolení....

A neměj vobavu,
jakým soudem ty soudíš,
takovým soudem jsi ode mne posouzena...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 03. led 2020 10:58:47

E. Tomáš: Kdo vlastně vede rozhovor - Nadjá nebo ego?

Tazatel: Ego samozřejmě.

E. Tomáš: Tak vidíte. Pro ubývající ego je ticho přirozené.

........................................................................................................................................................

V místních rozhovorech ve foru ego vůbec neubývá, spíš naopak. ;) A je zcela jedno, jestli si o sobě myslí, že je iluze nebo ne. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 03. led 2020 14:05:56

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Právě TEĎ v tomhle okamžiku, když si nic nepředstavuješ a o ničem nepřemýšlíš, je něco špatně?


..................................................................................................................................................................................

Je,
to že jsi na to jako obvykle zaměřila pozornost,

což už samozřejmě nemůžeš vědět, páč když si na to zaměřila pozornost,
tak už nevíš, že tím svým zaměřením pozornosti jsi potvrdila to,
že je něco špatně....

Proto máš taky problémy s pozorností,
říká se tomu ADD i když v tvém případě půjde spíše o ADHD projevující se navíc hyperaktivitou,
i když diagnoza je dost složitá, páč je třeba vyloučit :

- deprivaci a výchovnou zanedbanost
- hyperkinetický syndrom s jinou etiologií
- dětskou schizofrenii
- disharmonický vývoj osobnosti

Ale léčit se to dá pak takto :

- EEG Biofeedback (speciální terapeutická metoda umožňující regulaci frekvencí elektrické aktivity mozkových vln s využitím speciálního PC programu)
- farmakologie
- nutnost poskytovat pravidelnou zpětnou vazbu
- ve škole takto diagnostikované dítě posadit na dosah, aby bylo možno dát zpětnou vazbu dotykem
- chválit i za maličkosti
- případný trest musí přijít okamžitě



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 03. led 2020 14:08:18

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Jak by se smrt mohla dotýkat nesmrtelného?


......................................................................................

Docela jednoduše,

kdykoliv se nesmrtelné stane smrtelným, tak jej smrt zabije,
tak už to chodí a mindráci jsou z toho vyjukaní a snaží se svou smrtelnost potlačit svou nesmrtelností,
a blábolej že ego je iluze a svět je iluze a další hlouposti,

jen aby tý smrti unikli tak se neustále voblbují představami vo svý nesmrtelnosti,
ouplně stejně jako ty....
Máš smůlu, smrt zabije každýho, tedy i tebe,
smrt kašle na představy o nesmrtelnosti...

Neunikneš a proto tě to furt tak posedle tlačí,
smrti neunikneš...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 03. led 2020 14:32:41

Vostalpetr píše:
kdykoliv se nesmrtelné stane smrtelným, tak jej smrt zabije,
¨

Nesmrtelné ve své pomíjívé formě bude stále umírat. A pak se zase rodit...
Začátek a konec ... začátek a konec ....pořád dokola bez definitivního konce.


https://www.youtube.com/watch?v=BxRYwLMXesw



Pippin: I didn't think it would end this way.

Gandalf: End? No, the journey doesn't end here. Death is just another path... One that we all must take. The grey rain-curtain of this world rolls back, and all turns to silver glass... And then you see it.

Pippin: What? Gandalf?... See what?

Gandalf: White shores... and beyond, a far green country under a swift sunrise.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 03. led 2020 16:57:10

Nic píše:
Alaja píše:Mě to už nebaví. :lol:

Už 2 000 let se vykládá, že BK už přichází, že je blízko....a jak to vypadá, tak přichází pouze a leda soukromá egoistická představa ráje....lidé se dál perou, zvířátka navzájem žerou, země se otřásá , oheň spálí i to co prý nehoří, voda každou chvíli něco zaplaví. a vítr to smete na jednu hromadu.. Jo a po BK nikde ani stopy..... :P


Boží království tady je pořád. To, kým jsi byla, než se ve Vědomí objevila připoutanost k představě, že jsi to smrtelné tělo, to kým budeš, až tělo opustíš, tím jsi i teď a tohle nikdy Boží království neopouští, protože tím Božím královstvím je.

Jak by se smrt mohla dotýkat nesmrtelného?

Právě TEĎ v tomhle okamžiku, když si nic nepředstavuješ a o ničem nepřemýšlíš, je něco špatně?


To je tvůj problém, můj ne.

Stále si pamatuji, jak jsi se mi na JZ vysmívala...a nikdy se za to neomluvila. nepoznala jsi to, za co nyní oroduješ.....v domnění, že je to jedno a to samé....
Tvé křesťanské království boží je bohužel úplně něco jiného, i když se snažíš ze všech sil to naroubovat na buddhistické či hinduistické učení....

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 03. led 2020 17:27:56

Alaja píše:
Nic píše:
Alaja píše:Mě to už nebaví. :lol:

Už 2 000 let se vykládá, že BK už přichází, že je blízko....a jak to vypadá, tak přichází pouze a leda soukromá egoistická představa ráje....lidé se dál perou, zvířátka navzájem žerou, země se otřásá , oheň spálí i to co prý nehoří, voda každou chvíli něco zaplaví. a vítr to smete na jednu hromadu.. Jo a po BK nikde ani stopy..... :P


Boží království tady je pořád. To, kým jsi byla, než se ve Vědomí objevila připoutanost k představě, že jsi to smrtelné tělo, to kým budeš, až tělo opustíš, tím jsi i teď a tohle nikdy Boží království neopouští, protože tím Božím královstvím je.

Jak by se smrt mohla dotýkat nesmrtelného?

Právě TEĎ v tomhle okamžiku, když si nic nepředstavuješ a o ničem nepřemýšlíš, je něco špatně?


To je tvůj problém, můj ne.

Stále si pamatuji, jak jsi se mi na JZ vysmívala...a nikdy se za to neomluvila. nepoznala jsi to, za co nyní oroduješ.....v domnění, že je to jedno a to samé....
Tvé křesťanské království boží je bohužel úplně něco jiného, i když se snažíš ze všech sil to naroubovat na buddhistické či hinduistické učení....

:donknow:


V křesťanském Božím Království totiž křesťané touží žít ve svých nynějších identifikacích na věky.....na rozdíl od buddhistů, co doufají, že svou nynější identifikaci navždy opustí, rozpustí svá osobní vědomí v Univerzu, a nebudou si už nikdy říkat pozemskými či jakýmikoli jmény. To v BK bohužel nejde, tam zůstávají tím, čím naposledy byli v tomto pozemském světě. A krom toho, tam zcela chybí obyvatelé mimozemských světů (mimoni) jo a také například pozemská zvířátka a rostliny.

Proto píšu, že křesťanské BK je uzavřená sféra bílého světla kolem planety Země, přístupna pouze pro pozemské křesťany a nikoho jiného. Není to ono buddhistické Univerzum..... :starik:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron