Ještě k tématu běženců

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » úte 07. led 2020 21:07:58

armin píše:Tak nám zabili Kásima Solejmáního (Ferdinanda)...
Co vy na to?
Já mám dojem, že to je výzva (záminka) k válce. K útoku na jaderné obohacovací technologie Iránu.
Protože až bude mít islámský fundamentalismus jaderné zbraně a nosiče, které je donesou na kterékoliv místo na zemi, ... byl by to celosvětový kulturní prů....
Ale třeba se mýlím.
Ono kdyby se mocnosti v 30.tých letech nebály války, tak by nenechaly vyrůst Hitlera až k tomu, že vyhladil miliony židů a dalších obyvatel Evropy.
"Chceš-li mír, připravuj válku"
Například Havel na rozdíl od podělaných sluníčkářů a veganů, kteří se k němu hlásí, byl ve svých názorech velkým válečníkem :)


JJ, mám dojem, že i schvaloval povolení přeletů válečných letadel nad naším územím, když to budou Británie a její spojenci potřebovat...
...a o bombardování Jugošky radioaktivními pumami ani nemluvě.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 20:09:44

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Tak nám zabili Kásima Solejmáního (Ferdinanda)...
Co vy na to?

............................................................................................
Na to je jednoduchá odpověd,
dokonce i polosenilní vospalec Karel Swarzenberg se trefil,

pokud se lidé rozhodnout že chtějí právní stát, je třeba aby stát právo dodržoval,
nikoliv si je měnil k obrazu svému i v případě mezinárodního práva....

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/schw ... hubu-85815

Mně osobně je to zcela jedno,
jeden představil nákýho státu dal zabít jiného představitele nákýho státu,
takže opět jsme v situaci, kdy stát klidně nažene lidi do nějaký války,
tak jak to obvykle státy dělají...

Lidé obvykle války nevyhlašují, to dělají státy...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 20:23:46

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Tedy tady je ten Karel,

opět je to popis toho, jak se mysl zacykluje když potláčí něco nežádoucího,
pak dělá přesně to co odsuzuje :


Karel Schwarzenberg
v pondělí
Zdivočelý svět.
Íránský velitel Solejmání byl zabit v Iráku americkou raketou. Všichni dnes diskutují, jaké to bude mít politické následky a jak to ovlivní vývoj v Íránu a v Iráku, kde se parlament usnesl, že vykáže všechna cizí vojska, tedy i Američany ze země a Írán oznámil, že se přestává řídit závazky jaderné dohody.
Nicméně, málo se mluví tom skutku jako takovém. Že totiž jeden stát zabil představitele druhého státu na území třetího státu. Je pravda, že Solejmání velel oddílům Islámských revolučních gard, které se soustředily na boje v zahraničí a podporoval nejrůznější šíitské ozbrojené teroristické skupiny od Iráku přes Sýrii, Libanon až po Jemen. Dělal to jako generál a oficiální představitel íránského státu. Důležitá byla ale také jeho role v bojích s Islámským státem.
Já jsem ještě vyrostl v době, kdy se válka vyhlašovala. Teď se ale začíná střílet, bombardovat a odpalovat rakety, aniž by nějaký takový formální krok proběhl. Mě tento vývoj děsí. Překračujeme všechny meze mezinárodního práva. Někteří politici jsou očividně toho názoru, že stojí nad zákonem a nad právem a že mají tak jako legendární James Bond uděleno právo zabíjet kdekoliv na světě. Ovšem je něco poněkud jiného, jestli se jedná o film, nebo o skutečnost.
Dle mého názoru se vydáváme na velmi, velmi nešťastnou cestu. Samozřejmě, i jiné mocnosti páchají podobné činy, které k takovým výsledkům vedou. Zde je třeba připomenout zabití a pokus o zabití bývalých ruských rozvědčíků v Anglii. Už to bylo překročení jistých mezí, ale ještě to byla spíše válka tajných služeb. Teď se ovšem stalo to, že ten, který tento útok nařídil, tak to ještě hrdě oznámil svému národu a celému světu. Pokud si zvykneme, že můžeme kdekoliv a kdykoliv zabíjet, je to hrozivý vývoj.
Přiznávám, že jsem po celý život byl příznivcem Američanů, je to veliká demokratická země, která nám může být v mnoha věcech vzorem. Ale tyto činy prezidenta Trumpa podle mého názoru jsou, říkám otevřeně, zločinné. Nikdo nesmí překračovat mezinárodní právo, ani prezident Spojených států.
Pamatuji si, jak se mnozí u nás pobuřovali, když prezident Havel kdysi prohlásil v souvislosti s vyhnáním našich Němců po válce, že jsme se sami nakazili nacismem. Já mám teď obavy, že se někteří čelní světoví politici nakazili terorismem.



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod armin » stř 08. led 2020 20:32:01

On i atentát na Heidricha organizovaný z Londýna byl nejspíš porušením mezinárodního práva. A případný atentát na Hitlera uskutečněný ze zahraničí by byl také porušením mezinárodního práva.
Třeba útok na saudské rafinerie byl asi také porušením mezinárodního práva.

"Co vyšleš, to se ti vrátí"
To funguje vždy, i nad mezinárodním právem.

"Inter arma silent musae"
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 20:51:36

Srovnávat to s atentátem na Heydricha je hodně vedle.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... vit-609224



Jedná se o flagrantní porušení mezinárodního práva ze strany USA. Je nepřijatelné takto postupovat. Útok na generála íránské regulérní armády byl navíc proveden u letiště jiného státu, Iráku. Pokud je pravda to, co uvedl irácký premiér v parlamentu, tedy že byl prezidentem Trumpem požádán o zprostředkování jednání s cílem snížit napětí mezi Saúdskou Arábií a Íránem, jehož součástí byla cesta generála Sulejmáního, který vezl odpověď íránské vlády na stanovisko Saúdské Arábie, tak je to vskutku „prasárna“ nevídaná v moderních dějinách mezinárodních vztahů. Jiný výraz pro to nemám.

Byla to vražda diplomatického posla lstí vylákaného na místo vraždy.


Přesně tak, pokud se nechceme vrátit někam do starověku, není možné tolerovat porušování mezinárodního práva a volně zabíjet příslušníky jiných států kdekoliv po světě jen kvůli tomu, že jsou za tím USA a že později někdo oběť označí za teroristu. To není dostatečný důvod. A důkazy chybí. Takže nemůžeme takové postupy tolerovat ani u našeho „spojence“ v NATO. Pokud by to stejným způsobem udělalo Rusko nebo Čína, tak to by „západní demokracie“, „demoblok“ a naše „pražská kavárna“ s pátou kolonou v zádech ve formě probruselské veřejnoprávní ČT komentovaly zcela jinak.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 21:10:44

armin píše:"Co vyšleš, to se ti vrátí"
To funguje vždy, i nad mezinárodním právem.



Jo, na to měl myslet Trump se svými poradci, než tu plánovanou vraždu nařídíl. Uvidíme, jak se mu to vrátí - a všem spojencům NATO. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod armin » stř 08. led 2020 21:11:01

Hlas Parlamentních listů je u nás hlasem ruských zájmů. Alespoň tak ho vnímám v dnešní hybridní válce, v boji o veřejné mínění.

My víme prd. Více vědí tajné služby a podle toho představitelé mocných států jednají.
Alespoň doufám že to tak je :)

A že jsme se poučili z 2. světové války a našich chyb (ne našich národních, ale mezinárodních)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 21:39:50

armin píše:Hlas Parlamentních listů je u nás hlasem ruských zájmů.


Ty ostatní jsou hlasem amerických zájmů a to mi připomíná dřívější Rudé právo. V Parlamentních listech se píše z pohledu obou zájmů, což je osvěžující. Na vymývání mozků jsem z dob komunismu alergická.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 21:41:01

armin píše:My víme prd.


Tak to připadá těm, kteří nemají žádnou intuici.

:)
Naposledy upravil Trini dne stř 08. led 2020 21:43:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » stř 08. led 2020 21:41:16

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod armin » stř 08. led 2020 22:05:12

Trini píše:
armin píše:My víme prd.


Tak to připadá těm, kteří nemají žádnou intuici.

:)

A jak to tedy vidíš ty?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 22:36:25

armin píše:
Trini píše:
armin píše:My víme prd.


Tak to připadá těm, kteří nemají žádnou intuici.

:)

A jak to tedy vidíš ty?


Co vidím? Že byli uděsným způsobem poníženi Iránci a Arabové. Že tím velmi silně vzrostla jejich nenávist k bledé tváři a pocit práva se jakýmkoliv způsobem mstít. Bledá tvář hlásá demokracii, humanismus, mezinárodní právo a jiné krásné lidské hodnoty, ale ve skutečnosti je to jen pokrytecká lež. Je vražedná, loupeživá, dekadentní a jde jí jen o moc a resources. V podstatě se čím dál tím víc potvrzuje, že si zaslouží svůj zánik. (Velmi se mi ulevilo, když jsem si dokázala přiznat, že naše civilizace bude zničena. Tolik jsem si přála, aby se to nestalo. :( )

Ne, že by ty nebledé tváře byli jiné, kdyby měli tu moc, kterou má dnes bledá tvář.

Jedna civilizace nahrazuje druhou. Konec jedné civilizace se zřejmě vždy projevuje vzrůstající dekadencí přirozených lidských hodnot až k všeobecnému úpadku. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » stř 08. led 2020 22:51:04

První Mojžíšova 19 Bible 21 (B21)

Zkáza Sodomy

19 Večer dorazili ti dva andělé do Sodomy. Lot seděl v sodomské bráně, a jakmile je spatřil, vstal a šel jim naproti. Poklonil se tváří k zemi 2 a řekl: „Snažně prosím, páni moji, uchylte se do domu svého služebníka! Umyjete si nohy, přenocujete, a až ráno vstanete, vydáte se znovu na cestu.“

„To ne,“ odpověděli. „Přenocujeme na tomto prostranství.“

3 Když však na ně velmi naléhal, uchýlili se k němu a vešli do jeho domu. Vystrojil jim tedy hostinu a napekl nekvašené chleby a oni jedli. 4 Ale než ulehli, obklíčili dům obyvatelé města, sodomští muži od mladíků až po starce, všechen lid ze všech stran. 5 „Kde jsou ti muži, co k tobě přišli na noc?“ volali na Lota. „Vyveď je k nám, ať si jich užijeme!“

6 Lot k nim tedy vyšel do vchodu, zavřel za sebou dveře 7 a řekl: „Bratři moji, nedělejte prosím nic zlého! 8 Hle, mám dvě dcery, které ještě nepoznaly muže; vyvedu je k vám. Udělejte s nimi, co se vám zlíbí, jen nic nedělejte těm mužům – vešli přece pod ochranu mé střechy.“

9 Oni však zvolali: „Uhni stranou! Tenhle přistěhovalec nám tu bude dělat soudce? Naložíme s tebou hůř než s nimi!“ Tehdy se na Lota prudce vrhli a chystali se vylomit dveře.

10 Ti dva však vystrčili ruce, vtáhli Lota k sobě do domu a dveře zase zavřeli. 11 A ty muže u vchodu do domu, od nejmenších po největší, ranili slepotou, takže marně hledali vchod.

12 Potom ti dva Lotovi řekli: „Koho tu ještě máš – zetě, syny, dcery? Kohokoli máš ve městě, odveď je odsud, 13 neboť toto místo zničíme. Jejich křik se před Hospodinem tak rozmohl, že nás Hospodin poslal, abychom je zničili.“

14 Lot tedy šel promluvit se svými zeti, kteří si měli brát jeho dcery: „Vstaňte a pojďte odsud pryč, neboť Hospodin toto město zničí!“ Jeho zeťové si však mysleli, že žertuje.

15 Když začalo svítat, andělé na Lota naléhali: „Vstaň, vezmi svou ženu a své dvě dcery, které tu jsou, aby tě nesmetl trest tohoto města.“

16 Když však otálel, vzali ho ti muži za ruku a také jeho ženu i obě dcery, neboť se nad ním Hospodin smiloval. Odvedli ho ven a teprve za městem ho propustili. 17 Když ho vedli ven, jeden z nich řekl: „Utíkej o život! Neohlížej se a nikde na této rovině se nezastavuj. Uteč do hor, abys nebyl smeten.“

18 Lot jim ale řekl: „Prosím ne, Pane můj! 19 Jsi ke svému služebníku nesmírně laskav. Prokázal jsi mi veliké milosrdenství, když jsi mi zachránil život. Já však nebudu moci utéct do hor, a tak mne to neštěstí postihne a zemřu. 20 Pohleď prosím, tamto město je dost blízko, abych tam utekl, a je maličké. Nech mě prosím utéct do něj – vždyť je tak malé – a zůstanu naživu.“

21 On odvětil: „Hle, i v této věci jsem tě vyslyšel; město, o němž jsi mluvil, nevydám zkáze. 22 Pospěš si! Uteč tam, neboť nebudu moci nic udělat, dokud tam nepřijdeš.“ (A proto se to město jmenuje Coar, Maličké.)

23 Když Lot vešel do Coaru, vycházelo nad zemí slunce. 24 A Hospodin dštil na Sodomu a Gomoru síru a oheň; bylo to od Hospodina z nebe. 25 Ona města s celou okolní rovinou, se všemi obyvateli i se vším, co roste ze země, propadla zkáze. 26 Lotova žena se však ohlédla zpět a proměnila se v solný sloup.

27 Druhého dne časně zrána Abraham odešel k místu, kde předtím stál před Hospodinem. 28 Když se podíval k Sodomě a Gomoře a na celou tu rovinu, viděl, jak ze země stoupá kouř jako z pece.

29 Tenkrát, když Bůh ničil města oné roviny, pamatoval na Abrahama a propustil Lota zprostřed zkázy, jež zachvátila města, v nichž Lot bydlel.

Lotovy dcery

30 Lot potom z Coaru odešel a bydlel se svými dvěma dcerami v horách, neboť se bál bydlet v Coaru. Bydlel tedy se svými dvěma dcerami v jeskyni.

31 Prvorozená jednou řekla té mladší: „Náš otec je starý a v celém kraji není nikdo, s kým bychom mohly otěhotnět běžným způsobem. 32 Pojďme, opijme svého otce vínem a spěme s ním, abychom zachovaly símě našeho otce.“ 33 A tak té noci opily svého otce vínem. Prvorozená šla spát se svým otcem, který nic nevěděl, ani když ulehla, ani když vstala.

34 Druhého dne pak prvorozená řekla té mladší: „Hle, včera v noci jsem spala se svým otcem. Opijme ho vínem také dnešní noc. Potom jdi a spi s ním, abychom zachovaly símě svého otce.“ 35 I té noci tedy opily svého otce vínem. Ta mladší s ním šla spát, on však nic nevěděl, ani když ulehla, ani když vstala.

36 Tak obě Lotovy dcery otěhotněly ze svého otce. 37 Prvorozená pak porodila syna a dala mu jméno Moáb, Z otce vzešlý. Ten je otcem Moábských až do dnešního dne. 38 I ta mladší porodila syna a dala mu jméno Ben-amí, Syn mého příbuzného. Ten je otcem Amonců až do dnešního dne.


https://www.biblegateway.com/passage/?s ... ersion=B21
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 22:56:47

Sodomu a Gomoru jsem neměla na mysli, ale pád říše římské a barbary. Barbaří tenkrat byli naši předkové. ;)

Roli barbarů ted' přejmou jiné národy. :roll:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » stř 08. led 2020 23:09:34


https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1d_ ... %AD%C5%A1e

Pád Západořímské říše

Pád Západořímské říše byl proces pozvolného rozpadu, který se odehrával zhruba od 3. do 6. století, často se však spojuje s datem 4. září 476. Toho dne byl poslední, (ale už nelegitimní) císař Romulus Augustus, posměšně nazývaný Augustulus (císaříček), donucen k abdikaci germánským vůdcem Odoakerem, který se následně zmocnil území Itálie. Odoaker nepřijal titul císaře, byl prohlášen králem. Rok 476 nebyl pro současníky nijak přelomový, vzhledem k tomu, že nedošlo ke změně režimu. Pro historiografii se ovšem území Itálie stalo sídlem germánské vlády.

V roce 395, za vlády císaře Theodosia I. (347–395) byla Římská říše rozdělena na dvě části: Východořímskou říši a Západořímskou říši. Vláda nad těmito částmi byla rozdělena mezi Theodosiovy dva syny. Západnímu Římu vládl Flavius Honorius a východnímu Flavius Arcadius. Označení Západořímská a Východořímská říše je však pouze současné, ve skutečnosti se jednalo o jednu říši jíž vládli dva císaři. Tato proměna měla zastavit celkový úpadek říše, avšak nakonec zůstala pouze východní část.

Největší rozlohu měla západní část Říma v době vlády císaře Traiana (98–117), který se proslavil také jako vojevůdce, získáváním území a budováním Říma. Tento vzkvétající stát měl rozlohu od dnešního Skotska po Irák. Finanční systém té doby umožnil zvýšení daní, avšak ekonomika byla postavena hlavně na dobývání nových území, což v budoucnu způsobilo její kolaps. Také obecně vojenský systém byl velmi vyspělý, stejně jako všichni centurioni byli dobře placení, gramotní, odpovědní za výcvik a disciplínu. Senát a římská aristokracie však ztrácely politický vliv i zájem o stát, který se víc a víc opíral o armádu a vysoké vojenské hodnosti byly proto velmi významné a často znamenaly obecně vysoké postavení. Například titul Magister militum, vojenský velitel, v sobě pojil nejvyšší vojenské, ale také administrativní pravomoci, proto měli tito magistři militum často rozhodující vliv na politiku státu. Armádu však tvořili převážně barbarští žoldnéři, protože Římanů ubývalo a z vojenské služby se vykupovali.

Po smrti (křesťanského) vojevůdce Aetia, který pocházel z Moesie (dnešní Silistra v Bulharsku) a byl nazýván poslední Říman, a jeho císaře Valentiniana III. začala poslední kapitola dějin západního Říma. Valentinianus po sobě nezanechal žádného dědice, což znamená, že s ním vymřela dynastie, která vládla říši po celé století. Na trůně se po jeho smrti vystřídalo celkem devět velmi krátce vládnoucích císařů, z nichž šest zemřelo násilnou smrtí. Většina z nich však byla pouhými loutkami vojenských velitelů, kteří měli skutečnou moc.

Již dávno před tím, než se Římská říše rozdělila, byl v proudu celkový rozvrat vyšších vrstev společnosti, tradiční římské náboženství ztratilo přesvědčivost a stalo se jen státním kultem. Mezi různými náboženstvími, která se šířila z nižších městských vrstev, se prosadilo křesťanství. Postupně začala kolabovat i vojenská moc, docházelo k mnoha vzpourám a vnitřním sporům a vlivem toho nastávaly problémy s ekonomikou. Říši nevládl mocný císař, ale loutky vojenských velitelů, skutečnou mocí nad říší nikdo nedisponoval. Největším problémem se staly nezastavitelné masy barbarských kmenů, Hunů a Germánů, přicházejících z východu do západní Evropy v rámci tak zvaného stěhování národů.

...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Alaja » stř 08. led 2020 23:23:45


https://www.euportal.cz/Articles/11353- ... ujici.aspx

Dvacet bodů, jež vedly k pádu Římské říše. Podobnost s dneškem je až nebezpečně šokující

Jeden z nejvýznamnějších britských historiků - Edward Gibbon (1737 – 1794) se zabýval dějinami Římské říše a jeho hlavní dílo Úpadek a pád Římské říše patří dodnes ke klasickým pracím. V této knize je shrnuto 20 bodů, jenž vedly - spolu s dalšími okolními a vnitřními vlivy - k pádu této říše. Podobnost se současností je čistě náhodná...

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.

2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.

3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.

4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.

5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.

6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.

7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.

8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.

9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.

10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.

11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.

12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.

13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.

14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti, zisku, udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.

15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.

16. Šíří se cynismus.

17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.

18. Do země přichází velké množství cizinců.

19. Politikové nadbíhají iluzi, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)

20. Občané stále na všechno nadávají.

Deja vu? Myslíte si, že dnešní společnost uhání nebezpečnou stezkou?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 09. led 2020 4:11:33

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

On i atentát na Heidricha organizovaný z Londýna byl nejspíš porušením mezinárodního práva.

................................................................................................................................................................................
No především voják jenž si vyslékne uniformu není již vojákem, ale teroristou,
takže je s ním zacházeno jako s teroristou,
to víš, s těmi co jsou až dole se nikdo nemazlí


Dvacet bodů, jež vedly k pádu Římské říše. Podobnost s dneškem je až nebezpečně šokující

..........................................................................................................................................................................
Jen jestli to ten Gibbon nepsal spíše podle doby v které žil,
že to tak přesně trefoval...
Já bych jako úplně nejzákladnější a nejpřirozenější právo fungující spolehlivě v každý době viděl pak "právo silnějšího" to totiž funguje zcela precizně....

Von má Karel pravdu s tím mezinárodním právem,
ale vono se to vždycky nakonec nějako zdůvodní že to nebylo porušeno,
kdyby němci neprojeli válku, tak by snadno zdůvodnili i vypálení třeba Lidic,
jako boj proti teroristům (což se děje i dnes)

a i kdyby to bylo porušení práva, prostě "silnější pes jebe" a přes to vlak nejede,
což ten Karel ví moc dobře a taky to skrytě říká....


Co vidím? Že byli uděsným způsobem poníženi Iránci a Arabové. Že tím velmi silně vzrostla jejich nenávist k bledé tváři a pocit práva se jakýmkoliv způsobem mstít. Bledá tvář hlásá demokracii, humanismus, mezinárodní právo a jiné krásné lidské hodnoty, ale ve skutečnosti je to jen pokrytecká lež. Je vražedná, loupeživá, dekadentní a jde jí jen o moc a resources. V podstatě se čím dál tím víc potvrzuje, že si zaslouží svůj zánik. (Velmi se mi ulevilo, když jsem si dokázala přiznat, že naše civilizace bude zničena. Tolik jsem si přála, aby se to nestalo. :( )

Ne, že by ty nebledé tváře byli jiné, kdyby měli tu moc, kterou má dnes bledá tvář.

...........................................................................................................................................................................................

S tím souhlasím...


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 09. led 2020 4:36:21

Alaja píše:

https://www.euportal.cz/Articles/11353- ... ujici.aspx

Dvacet bodů, jež vedly k pádu Římské říše. Podobnost s dneškem je až nebezpečně šokující

Jeden z nejvýznamnějších britských historiků - Edward Gibbon (1737 – 1794) se zabýval dějinami Římské říše a jeho hlavní dílo Úpadek a pád Římské říše patří dodnes ke klasickým pracím. V této knize je shrnuto 20 bodů, jenž vedly - spolu s dalšími okolními a vnitřními vlivy - k pádu této říše. Podobnost se současností je čistě náhodná...



Tohle neznám. Ale kdysi jsem o dějiny velmi zajímala - hlavně o starověk. A tak mi tam chybí to, co bylo v té době, kdy u nás byla homosexualita trpěna, ale ještě ne jako dnes oslavována, známo - k pádu římské říše patřil nárust homosexuality a abnormálních sexuálních praktik. Nedá se přehlédnout, jak v internetu neustále narůstá dětská pornografie a jak je v tom namočen kdekdo.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod Trini » čtv 09. led 2020 18:18:21

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:



V skutečnosti s muslimy není žádný problém,

problém vznikl především američanům, když jim v 90. ltech došli komunisti,
a tak si museli najít nového vnějšího nepřítele,
a to ze dvou důvodů :

A) Zbrojařský průmysl je třeba dále udržovat nebot je to prosperující odvětví

B) Obyvatelstvo je třeba neustále udržovat ve strachu před nepřítelem, nebot tím neustále posiluje
potřeba státu, takže stát může s lidmi dále manipulovat jako s ovcemi...

Takže onen příliv imigrantů je především způsoben nasíráním se USA do muslimů,
a dále dobroserností Angely která takto zabila dvě mouchy jednou ranou,
jednak ji přišla levná pracovní síla,
a druhak že ono množství příchozích vyvolalo mezi lidmi obavy, takže opět potřebují stát, aby je ochránil
před nepřáteli...

Furt stejná taktika dobroserů :
A) vzbudit strach a obavy
B) nalákat lidi na to, že oni mají řešení

Takže jde jen o to, že se kapitál neustále spojuje s politickou mocí proti lidem,
a hloupí lidé si myslí, že politici je ochranují před zlým kapitalismem či zlými muslimy...

At žije socialistická EU !!!


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Ještě k tématu běženců

Příspěvekod armin » pát 10. led 2020 13:07:20

Trini píše:Co vidím? Že byli uděsným způsobem poníženi Iránci a Arabové. Že tím velmi silně vzrostla jejich nenávist k bledé tváři a pocit práva se jakýmkoliv způsobem mstít. Bledá tvář hlásá demokracii, humanismus, mezinárodní právo a jiné krásné lidské hodnoty, ale ve skutečnosti je to jen pokrytecká lež. Je vražedná, loupeživá, dekadentní a jde jí jen o moc a resources. V podstatě se čím dál tím víc potvrzuje, že si zaslouží svůj zánik. (Velmi se mi ulevilo, když jsem si dokázala přiznat, že naše civilizace bude zničena. Tolik jsem si přála, aby se to nestalo. :( )

Ne, že by ty nebledé tváře byli jiné, kdyby měli tu moc, kterou má dnes bledá tvář.


Jedna civilizace nahrazuje druhou. Konec jedné civilizace se zřejmě vždy projevuje vzrůstající dekadencí přirozených lidských hodnot až k všeobecnému úpadku. :donknow:


Já to s naší bledou civilizací nevidím tak bledě.

Probouzí se a tak se s tím probouzejí vnitřní rozpory jak mezi lidmi navzájem tak v lidech samých, když je postupně přestávají stmelovat vnější faktory - bída, hlad, strach o život, náboženství, nacionalismus, různá tabu a roste vědecké poznání, roste síla prostředků, kterými lidstvo disponuje, tím i nová pokušení, závislosti atd.

V tom jsme před arabským světem napřed.

Ale jak to nakonec dopadne, zda zvítězí ty uvolněné temné stránky nebo uvolněné pozitivní, to se uvidí. Jsme teď u toho, když se to děje, neznáme to jen z vyprávění :)

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron