Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod armin » stř 26. úno 2020 19:47:15

Trini píše:
armin píše:Je to na nás. Všechno je to jen na nás. Nejsme obětí něčeho mimo nás. Nicméně se rádi vymlouváme na něco mimo nás, co může za to a to a my jsme jen dobře to myslící obětí toho něčeho ...


Komu už intuitivně dochází, že takhle to zřejmě nebude, bych doporučila si přečíst rozhovory s Ramanou.

:)

Intuitivně ti dochází, že jsme obětí něčeho mimo nás?
Asi ne :)
Teprve, když si je člověk vědom, že je vše jenom na něm, že nikdo jiný ani okolnosti mu za nic nemohou, může teprve opravdu vše odevzdat, tedy uvědomit si opravdově to, co si v rozhovorech s Ramanou může přečíst.
Jinak se chytne toho, co se mu hodí (odevzdá to, co se mu nelíbí) a ostatní si nevědomky ponechá a pak se diví, že je stále stejně závislý a nevědomý jako předtím, nebo se začne do něčeho duchovně iluzorního vžívat, jako to dělá například Jana.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 26. úno 2020 20:49:58

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Je to na nás. Všechno je to jen na nás. Nejsme obětí něčeho mimo nás. Nicméně se rádi vymlouváme na něco mimo nás, co může za to a to a my jsme jen dobře to myslící obětí toho něčeho ...


Komu už intuitivně dochází, že takhle to zřejmě nebude, bych doporučila si přečíst rozhovory s Ramanou.

:)

Intuitivně ti dochází, že jsme obětí něčeho mimo nás?
Asi ne :)
Teprve, když si je člověk vědom, že je vše jenom na něm, že nikdo jiný ani okolnosti mu za nic nemohou, může teprve opravdu vše odevzdat, tedy uvědomit si opravdově to, co si v rozhovorech s Ramanou může přečíst.
Jinak se chytne toho, co se mu hodí (odevzdá to, co se mu nelíbí) a ostatní si nevědomky ponechá a pak se diví, že je stále stejně závislý a nevědomý jako předtím, nebo se začne do něčeho duchovně iluzorního vžívat, jako to dělá například Jana.


To víš, vypráví o té lásce neustále, ale stále jsou to jen pouhé vyčteniny, útržky vytržené z kontextu....chybí jí tam totiž to nejdůležitější...světlo.........

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 21:20:20

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Je to na nás. Všechno je to jen na nás. Nejsme obětí něčeho mimo nás. Nicméně se rádi vymlouváme na něco mimo nás, co může za to a to a my jsme jen dobře to myslící obětí toho něčeho ...


Komu už intuitivně dochází, že takhle to zřejmě nebude, bych doporučila si přečíst rozhovory s Ramanou.

:)

Intuitivně ti dochází, že jsme obětí něčeho mimo nás?
Asi ne :)


Pokud se identifikuješ s tělem, tak se můžeš cítit jako obět'. Ale ty máš radši všechno pod konrolou. ;)

armin píše:Teprve, když si je člověk vědom, že je vše jenom na něm, že nikdo jiný ani okolnosti mu za nic nemohou


Pokud se cítí jako konatel, tak se může za své konání cítit zodpovědný.

armin píše:tedy uvědomit si opravdově to, co si v rozhovorech s Ramanou může přečíst.


Podle Ramany je všechno naprogramované. Tedy i ten pocit u někoho, že si za všechno může sám. :lol:
Ale to říkal málokomu. Protože většina lidí, to nerada slyší. Chtějí rozhodovat jako ty a mít nad tím kontrolu.
Fakt ti nevím, kdy se tohle najednou změní a všechno je jinak. A neměj strach, vůbec ti to nebude vadit.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 26. úno 2020 21:34:14

Alaja píše:
armin píše:Jinak se chytne toho, co se mu hodí (odevzdá to, co se mu nelíbí) a ostatní si nevědomky ponechá a pak se diví, že je stále stejně závislý a nevědomý jako předtím, nebo se začne do něčeho duchovně iluzorního vžívat, jako to dělá například Jana.


To víš, vypráví o té lásce neustále, ale stále jsou to jen pouhé vyčteniny, útržky vytržené z kontextu....chybí jí tam totiž to nejdůležitější...světlo.........

:donknow:


A láska. Zatím je to jen sobecká sebeláska.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 26. úno 2020 22:34:16

Z FB...... :lol: (to by se mohlo líbit P.Vostálovi.).. :P
Přílohy
83523526_839688593121286_5677242291891208192_o.jpg
83523526_839688593121286_5677242291891208192_o.jpg (105 KiB) Zobrazeno 6354 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 26. úno 2020 22:35:49

Z FB...a něco pro armina.... :P
Přílohy
87369310_2501306736796835_9068265834194927616_n.jpg
87369310_2501306736796835_9068265834194927616_n.jpg (46.49 KiB) Zobrazeno 6354 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » stř 26. úno 2020 23:00:45

To je pro rozum, armina, holé neštěstí :-)

:ahoj: :srdce:

PS: Mám tě ráda :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » čtv 27. úno 2020 12:34:25

Trini píše:Podle Ramany je všechno naprogramované.


To jsi asi špatně pochopila. Mohla bys prosím ocitovat, kde tohle (nebo něco v tom smyslu) Ramana říkal?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 27. úno 2020 15:13:26

armin píše:
Trini píše:Podle Ramany je všechno naprogramované.


To jsi asi špatně pochopila. Mohla bys prosím ocitovat, kde tohle (nebo něco v tom smyslu) Ramana říkal?


:D

Lobsang Rampa ve svých knihách psal o tom, že se plán na průběh pobytu v těle na zemi vypracovává během života mezi životy....a má na mysli pouze rámcový plán, jako že dotyčný si plánuje stát se třeba lékařem. Ale to, zda se jím opravdu stane, pak záleží jen na něm a na ostatních lidech kolem něho, a ne, že každý krůček a každé slovo za něj děla někdo jiný, třeba pán bůh osobně....
Jistě, je sice součástí toho božího stvoření (a tvoření), ale má svůj vlastní naplánovaný vektor, který se, v lepším případě, snaží v novém životě následovat...v horším případě, ho ignoruje a poddává se svým vlastním pudům, vášním, citům, touhám, chtění, snění, ....které ho nakonec zavedou úplně někam jinam, mimo plánovanou cestu.....(pak v dalším životě si to zkusí zopakovat, i bez nového plánování).....atd.
No a podmínkou je vždy zapomnění toho, co si to vlastně v mezižití naplánoval...takže se k tomu musí dobabrat sám, nikdo ho nevede.....snad jen, když se strefí, tak se cesta urovná...na chvíli...

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 27. úno 2020 16:20:47

armin píše:
Trini píše:Podle Ramany je všechno naprogramované.


To jsi asi špatně pochopila. Mohla bys prosím ocitovat, kde tohle (nebo něco v tom smyslu) Ramana říkal?


Zřejmě to pro tebe není. Jinak by ses tomu tak nebránil. Ramana o tom nikoho nepřesvědčoval. Dokud je tady vnímání sebe jako individuality, tak k tomu patří svobodná vůle, řekl. Když toto vnímání zmizí nebo je silně oslabeno, tak je všechno trochu jinak.
Ty Rozhovory s Ramanou jsem si koupila v roce 1996. Nekteré věci mi byly cizí - třeba právě tohle téma. Tak jsem to nechala být. Ramana to tam zminuje vícekrát, ale spíš nenápadně. Nikoho o tom nechtěl převědčovat, natož vnucovat. Rozhodně nejde o to, aby si individualita začala namlouvat, že nemá svobodnou vůli a všechno je předurčené.
Mluvil nebo popisoval, jak je to z pozice individuality a jak je to bez = je pozorován přiběh, film, který běží - bez individuality, která o něčem rozhoduje.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » pát 28. úno 2020 13:45:25

Trini píše:Mluvil nebo popisoval, jak je to z pozice individuality a jak je to bez = je pozorován přiběh, film, který běží - bez individuality, která o něčem rozhoduje.

A z toho si usoudila, že je to naprogramované - to už je ale jen tvoje interpretace.
Moje zkušenost je, že když je pozorován příběh, film, který běží bez individuality, která o něčem rozhoduje, je to jeden z možných stavů bytí individuality.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 19:01:09

armin píše:
Trini píše:Mluvil nebo popisoval, jak je to z pozice individuality a jak je to bez = je pozorován přiběh, film, který běží - bez individuality, která o něčem rozhoduje.


A z toho si usoudila, že je to naprogramované - to už je ale jen tvoje interpretace.


Nic jsem neusoudila, tak si to jen tak interpretuješ z pozice individuality. Nemá cenu, aby ses tím zabýval.
Ted' si právě uvědomuji si, jak bylo důležité, když jsem měla před lety možnost diskutovat o tomto tématu s probuzenými. Bylo mně to tenkrát stejně cizí jako ted' tobě, ale na rozdíl od tebe jsem to nezablokovala.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » pát 28. úno 2020 19:42:52

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:Mluvil nebo popisoval, jak je to z pozice individuality a jak je to bez = je pozorován přiběh, film, který běží - bez individuality, která o něčem rozhoduje.

A z toho si usoudila, že je to naprogramované - to už je ale jen tvoje interpretace.


Nic jsem neusoudila, tak si to jen tak interpretuješ z pozice individuality. Nemá cenu, aby ses tím zabýval.
Ted' si právě uvědomuji si, jak bylo důležité, když jsem měla před lety možnost diskutovat o tomto tématu s probuzenými. Bylo mně to tenkrát stejně cizí jako ted' tobě, ale na rozdíl od tebe jsem to nezablokovala.

:)

Tak ocituj z Ramany (máš tu knížku) místo těch svých sebeobranných reakcí.
Tvoje reakce na jednoduchou otázku (prosbu ocitovat) mi připomínají kauzu Zemana s Peroutkou a jeho údajným textem "Hitler je gentleman"

Nebo si opravdu chceš raději jen hájit všemi prostředky svoji údajnou probuzenost a neomylnost podobně jako to dělá Jana?

A na Janu si promítáš to, co si sama u sebe nechceš připustit.

;)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 20:34:55

armin píše:
Trini píše:
armin píše: A z toho si usoudila, že je to naprogramované - to už je ale jen tvoje interpretace.


Nic jsem neusoudila, tak si to jen tak interpretuješ z pozice individuality. Nemá cenu, aby ses tím zabýval.
Ted' si právě uvědomuji si, jak bylo důležité, když jsem měla před lety možnost diskutovat o tomto tématu s probuzenými. Bylo mně to tenkrát stejně cizí jako ted' tobě, ale na rozdíl od tebe jsem to nezablokovala.

:)

Tak ocituj z Ramany (máš tu knížku) místo těch svých sebeobranných reakcí.

;)

Už zase jen hloupě provokuješ.
Kdyby tě to opravdu zajímalo, tak by sis to našel sám.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 20:38:18

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:Nic jsem neusoudila, tak si to jen tak interpretuješ z pozice individuality. Nemá cenu, aby ses tím zabýval.
Ted' si právě uvědomuji si, jak bylo důležité, když jsem měla před lety možnost diskutovat o tomto tématu s probuzenými. Bylo mně to tenkrát stejně cizí jako ted' tobě, ale na rozdíl od tebe jsem to nezablokovala.

:)

Tak ocituj z Ramany (máš tu knížku) místo těch svých sebeobranných reakcí.

;)

Už zase jen hloupě provokuješ.
Kdyby tě to opravdu zajímalo, tak by sis to našel sám.

:)

P.S. Mysli si, co chceš, nemám zájem tě o něčem přesvědčovat. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 20:46:21

armin píše:Nebo si opravdu chceš raději jen hájit všemi prostředky svoji údajnou probuzenost a neomylnost podobně jako to dělá Jana?


Možná by ses měl psychologicky rozebrat a zjistit, proč ti v hlavě pořád straší moje údajná probuzenost. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 21:01:01

Trini píše:Ted' si právě uvědomuji si, jak bylo důležité, když jsem měla před lety možnost diskutovat o tomto tématu s probuzenými. Bylo mně to tenkrát stejně cizí jako ted' tobě, ale na rozdíl od tebe jsem to nezablokovala.

:)

P.S.
Teprve ted' si uvědomuji, kolik mi dalo těch několik let ve dvou satsangových forech, která patřila Probuzeným, a že jsem za to bohužel nebyla dost vděčná. Bylo to podobné, jako ze začátku na Jitřní zemi. I na Poradně to bylo ze začátku zajímavé, než z toho Jana začala dělat svůj ašrám a všichni pokročilí tam přestali psát.
Takže: Jsem vděčná, že jsem tyto doby mohla zažít.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » pát 28. úno 2020 21:06:14

Trini píše:Už zase jen hloupě provokuješ.
Kdyby tě to opravdu zajímalo, tak by sis to našel sám.

:)

No, to je vykrucováního. :lol:
Mně to nijak nezajímá, protože to je jen tvoje hloupost. Jen jsem napsal, že to, že je vše naprogramováno, je jen tvoje interpretace (chybné pochopení) a Ramana nic takového neříkal ani nenapsal.
Tak proč bych hledal něco, co není?

Tys to podle tebe četla, tak to cituj, nebo nejspíš nemáš zájem, aby ti někdo ukazoval, v čem se mýlíš.
To o něčem svědčí. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 21:16:10

armin píše:Tys to podle tebe četla, tak to cituj, nebo nejspíš nemáš zájem, aby ti někdo ukazoval, v čem se mýlíš.


Mám to prodiskutované s probuzenými a tvůj názor mne opravdu nezajímá. Nemám důvod, proč bych to měla diskutovat s někým, kdo se v tom vůbec nevyzná a jehož jediným cílem je za každou cenu prosadit svou "pravdu".

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 28. úno 2020 21:24:57

Trini píše:
armin píše:Tys to podle tebe četla, tak to cituj, nebo nejspíš nemáš zájem, aby ti někdo ukazoval, v čem se mýlíš.


Mám to prodiskutované s probuzenými a tvůj názor mne opravdu nezajímá. Nemám důvod, proč bych to měla diskutovat s někým, kdo se v tom vůbec nevyzná a jehož jediným cílem je za každou cenu prosadit svou "pravdu".

:)

P.S. Jeden z těch Probuzených byl žákem Půndži - linie Ramany a od něho jsem se to dověděla. Později mi pak došlo, proč ve Skutečnosti není žádná svobodná vůle tak, jak jsem to četla u Ramany. Ale to není pro toho, kdo zcela ulpěl na individualitě a vnímá jen z pozice individuality.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron