Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 02. bře 2020 21:29:03

armin píše:No, jen jsem to zkusil. Ale asi je lépe nechat tě tvým představám a nedráždit tě :)


Milý hochu, něco tě vydráždilo, a proto zase tak řádíš.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 02. bře 2020 21:29:59

Trini píše:Ale dnes mohu říct, že bez nirvikalpy k žádnému Poznání nemůže dojít.


:D

U mne to šlo tak nějak jinak...
Nejdřív vize, pak rozpoznání savikalpy, pak dlouhá praxe se savikalpou, a když byla upevněna a byla kdykoli okamžitě k mání, tak se nirvikalpa dostavila při savikalpě sama.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 02. bře 2020 21:40:06

Alaja píše:
Trini píše:Ale dnes mohu říct, že bez nirvikalpy k žádnému Poznání nemůže dojít.


:D

U mne to šlo tak nějak jinak...


U mne to začlo upadáním do samovolných samadhi. Tenkrát jsem nevěděla, že to má nějaký název a vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, jestli to někdo zná a také zažívá. Prostě jsem se tím nijak nezabývala.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 03. bře 2020 0:52:13

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Mně nedává smysl nedívat se otevřenýma očima. Ale zřejmě myslíš dívat se do blba. :lol:

Proto mně víc dává smysl, že Ramana zavřel oči a pozornost se vrátila do zdroje.


..................................................................................................................................................................

No vždyt jsem popsal co tím myslím,
můžeš přece mít otevřené oči ale protože pozornost je zaměřena jiným směrem nežli ven,
tak prostě se nedíváš očima...

Nevím, jestli měl Ramana otevřený oči, ale je to myslím popsaný Tajnostech indických když meditoval s žáky a byl v nirvikalapa samadhi, fakt si to nepamatuju...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 03. bře 2020 0:54:35

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Ale jestli víme nebo nevíme, co je savikalpa nebo nirvikapa, je nám na duchovní cestě platné jako mrtvému kšandy. O to na duchovní cestě opravdu nejde.
Nebo myslíš že ano?


..........................................................................................................................................................................................

Ano, je to důležité,
a když už to víš, tak je důležité to zase nevědět...

A stejné je to i s úsilím,
když už jsi usiloval je pak důležité přestat usilovat

Nejlepší je ovšem přímo použít jakýkoliv paradox,
ten tě pak rovnou dostane k tomu o co jde a co je již "mimo" mysl,
totiž pozorování (a pozornosti)



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 03. bře 2020 1:16:53

Vostalpetr píše:
Nevím, jestli měl Ramana otevřený oči, ale je to myslím popsaný Tajnostech indických když meditoval s žáky a byl v nirvikalapa samadhi, fakt si to nepamatuju...


Ted' právě čtu, že když ho P. Brunton poprvé navštívil, tak měl Ramana oči dokořán otevřené, ale dvě hodiny se ani nepohnul a na nic nereagoval. Brunton prý vnímal stálý proud klidu, který naplnoval jeho nitro hlubokým mírem a zklidnil jeho zmučený mozek. Všechny otázky, které měl připravené, mu začaly připadat nedůležité.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 03. bře 2020 11:15:27

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
tak měl Ramana oči dokořán otevřené,


.......................................................................

Dík že ses podívala, já sem si tím nebyl až tak jistej,
ale jsem si vcelku jistej v tom,
že v duchovnu jde o pozorování nebo pozornost,
a ne o uvědomování nebo rozpoznávání, to je již záležitost patřící k individualitě...

Pokud jde o otevřené oči,
tak si myslím že existuje trojí možná úroven pozorování (nebo spíše nepozorování světa)

tamasická pozornost - to je to čumění do blba

radžastická pozornost - to je záměrné otočení pozorování na něco "uvnitř" (myšlenky, pocity, tělo nebo i přímo na samotnou pozornost)

satvická pozornost - to je to Ramanovo koukání do slunce, von se do něj vlastně nedíval, spíše to bylo tak že světlo se dívalo do něj a pozornost se takto spojovala se světlem

osvícená pozornost - to je ta SČA a světlo jenže ve stavu nirvikalpy není ani uvědomění a ani rozpoznávání,
to přichází až potom když se opět objeví individualita



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 03. bře 2020 11:18:51

Vostalpetr píše:
Ale jestli víme nebo nevíme, co je savikalpa nebo nirvikapa, je nám na duchovní cestě platné jako mrtvému kšandy. O to na duchovní cestě opravdu nejde.
Nebo myslíš že ano?


..........................................................................................................................................................................................

Ano, je to důležité,
a když už to víš, tak je důležité to zase nevědět...

A stejné je to i s úsilím,
když už jsi usiloval je pak důležité přestat usilovat

Nejlepší je ovšem přímo použít jakýkoliv paradox,
ten tě pak rovnou dostane k tomu o co jde a co je již "mimo" mysl,
totiž pozorování (a pozornosti)


Tohle se ti povedlo.
Stručně jasně.
(... a zároveň nepovedlo :) )
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 03. bře 2020 13:12:40

Vostalpetr píše:
to je ta SČA a světlo jenže ve stavu nirvikalpy není ani uvědomění a ani rozpoznávání


To bude asi tím, že v nirvikalpě není nikdo, kdo by to potřeboval. ;)

Vostalpetr píše:
to přichází až potom když se opět objeví individualita


Individualita potřebuje vytvářet pojmy a formy. A tak vytvoří pojem nirvikalpa -(nir = bez + vikalpa= pochyby, představa, fantasie) - Osvobození od tvoření idejí, bez omezení Ducha (tak to stojí v glosaru v rozhovorech s Nisargadattou)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 04. bře 2020 15:25:00

Alaja píše:Nejdřív vize, pak rozpoznání savikalpy


Rozpoznala jsi ji, Alajo, podle toho, jak ji vysvětloval K. Minařík? Praktikovala si ji pak podle jeho návodu?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kv%C4%9Bt ... %99%C3%ADk

Květoslav Minařík

Duchovní úsilí
Velké životní strasti nutily Květoslava Minaříka, aby již v mládí hledal způsob jak je překonat a odstranit. Jeho podobně smýšlející přítel, Jaroslav Joneš, mu ve 20. letech 20. století dal knihu o józe s popisem tělesných cvičení, na jejímž konci byly zmínky o duchovním životě. Díky tomu Květoslav Minařík pochopil, že našel to, co hledal. Na základě další knihy - Praktický yoga od O Hašnu Hary se podřídil pravidlům jógy. Nevybral si však z jógy pouze pozice nebo tělesná a dechová cvičení, ale především se snažil plnit přísné mravní požadavky, které pochopil jako nedílnou součást jógické nauky.

Přijetím všeobecné kázně (kázně učení) s důrazem na morální život dospěl podle svých slov 15. září 1926 v Hradci Králové k vrcholnému poznání v buddhistickém smyslu. Tento výsledek svého úsilí označil jako realizaci[3]. Ve své biografii o tom napsal, že ze začátku nevěděl, kam zařadit poznání, které přitom získal. Teprve o několik let později zjistil, že je shodné s poznáním tibetského mahájánského buddhismu. Podle svých slov díky tomuto poznání pochopil duchovní vývoj lidí, jeho překážky i způsob jejich odstranění a také podstatu světových duchovních a náboženských nauk. Právě poznání, vzešlé z této realizace, se po zbytek svého života snažil sdílet se svými přáteli a žáky[. Na základě tohoto poznání a na to navázaného dalšího úsilí dospěl K. M. podle svých slov v březnu 1946 a roku 1971 k dalším dvěma tzv. realizacím, které byly ve shodě s naukou severního buddhismu. Ve své biografii ovšem důrazně upozorňoval na to, že postup jeho úsilí nebyl správný, protože neměl učitele, který by ho varoval a sdělil mu, že mravní úsilí má předcházet použití technických cvičení. Podle svých slov dokázal přestát celou zátěž duchovního vývoje založeného na technických cvičeních (podle hathajógy) jen díky nekompromisnímu všestrannému dodržování morálních pravidel, tzn. ve fyzické i psychické rovině. Ve svém životopise také konstatoval, že právě to nesprávné pořadí úsilí mělo za následek poškození jeho zdraví. Proto před opakováním takové záměny varoval.


E. Tomáš, že duchovní cvičení bez čištění charakteru vytvoří akorát tak černého mága.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » stř 04. bře 2020 20:50:57

Tohle je Petro dobře míněná rada tady přímo šitá pro tebe. :)

https://youtu.be/JFAMEJNTz7U

Teda pokudlbys měla odvahu opustit to zakonzervovaní se v tom, co "máš".
Ale mám dojem, že na víc v tomto životě už nemáš a obrňuješ si to nejspíš tím, že žádné víc být přece nemůže (?!)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 04. bře 2020 21:17:15

Trini píše:
Alaja píše:Nejdřív vize, pak rozpoznání savikalpy


Rozpoznala jsi ji, Alajo, podle toho, jak ji vysvětloval K. Minařík? Praktikovala si ji pak podle jeho návodu?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kv%C4%9Bt ... %99%C3%ADk

Květoslav Minařík

Duchovní úsilí
Velké životní strasti nutily Květoslava Minaříka, aby již v mládí hledal způsob jak je překonat a odstranit. Jeho podobně smýšlející přítel, Jaroslav Joneš, mu ve 20. letech 20. století dal knihu o józe s popisem tělesných cvičení, na jejímž konci byly zmínky o duchovním životě. Díky tomu Květoslav Minařík pochopil, že našel to, co hledal. Na základě další knihy - Praktický yoga od O Hašnu Hary se podřídil pravidlům jógy. Nevybral si však z jógy pouze pozice nebo tělesná a dechová cvičení, ale především se snažil plnit přísné mravní požadavky, které pochopil jako nedílnou součást jógické nauky.

Přijetím všeobecné kázně (kázně učení) s důrazem na morální život dospěl podle svých slov 15. září 1926 v Hradci Králové k vrcholnému poznání v buddhistickém smyslu. Tento výsledek svého úsilí označil jako realizaci[3]. Ve své biografii o tom napsal, že ze začátku nevěděl, kam zařadit poznání, které přitom získal. Teprve o několik let později zjistil, že je shodné s poznáním tibetského mahájánského buddhismu. Podle svých slov díky tomuto poznání pochopil duchovní vývoj lidí, jeho překážky i způsob jejich odstranění a také podstatu světových duchovních a náboženských nauk. Právě poznání, vzešlé z této realizace, se po zbytek svého života snažil sdílet se svými přáteli a žáky[. Na základě tohoto poznání a na to navázaného dalšího úsilí dospěl K. M. podle svých slov v březnu 1946 a roku 1971 k dalším dvěma tzv. realizacím, které byly ve shodě s naukou severního buddhismu. Ve své biografii ovšem důrazně upozorňoval na to, že postup jeho úsilí nebyl správný, protože neměl učitele, který by ho varoval a sdělil mu, že mravní úsilí má předcházet použití technických cvičení. Podle svých slov dokázal přestát celou zátěž duchovního vývoje založeného na technických cvičeních (podle hathajógy) jen díky nekompromisnímu všestrannému dodržování morálních pravidel, tzn. ve fyzické i psychické rovině. Ve svém životopise také konstatoval, že právě to nesprávné pořadí úsilí mělo za následek poškození jeho zdraví. Proto před opakováním takové záměny varoval.


E. Tomáš, že duchovní cvičení bez čištění charakteru vytvoří akorát tak černého mága.

:)


A jak laik rozpozná, že ten druhý je černý mág? :donknow:
Jelikož jsi o tom napsala, tak mám dojem, že se snad snažíš naznačit, že bych mohla, nedej bože, být třeba i tím zakukleným černým mágem... :koukam:
Já jsem jen chtěla vědět co to je, nač to je, k čemu to je......a ne se do toho duchovna hrnout jen proto, že mám třeba těžký životní úděl, že si nevím s lidma kolem sebe rady, že bych chtěla rozmnožit svůj majetek či získat moc a tak podobně...jak se o tom dočítám o lidech na internetu.

Takže fakt nevím....Minařík byl sice srozumitelný, ale vysvětlení k těm vizím mi nedal žádné. Tomášovi jakbysmet. Weinfurter také ne. Takže jsem se tím musela prohrabat sama a trochu to rozškatulkovat. Pravdu o těch vizích jsem se dočetla až po letech u L.Rampy.....a ta souhlasila s tím, k čemu jsem se dobabrala i já. :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 04. bře 2020 22:55:58

Alaja píše:A jak laik rozpozná, že ten druhý je černý mág? :donknow:
Jelikož jsi o tom napsala, tak mám dojem, že se snad snažíš naznačit, že bych mohla, nedej bože, být třeba i tím zakukleným černým mágem... :koukam:


Jak tě něco takového může napadnout?! Naopak, právě mám pocit, že ti o čistý charakter velmi jde a jestli tě k tomu nepřivedl ten Minařík.
Černýho mága jsem jednoho poznala.

Alaja píše:Já jsem jen chtěla vědět co to je, nač to je, k čemu to je.....


Ptala jsem se tě na to, protože jsem chtěla vědět, jestli tobě ta informace o savikalpě a nirvikalpě byla důležitá. Protože Armin si zřejmě myslí, že je to nanic.

Černá magie je jen pro vlastní zisk. Ale je taky bílá magie, kterou se pomáhá druhým. Při černé magií je prý mág ve středu kruhu, při bílé se prý jedná o tvar osmičky. Mág je prý v té jedné polovičce a ten, komu pomáhá v té druhé. Před mnoha lety proti mne někdo používal černou magii, a tak jsem se o toto téma hodně zajímala. Musela jsem se bránit. Ale většinu jsem už zapomněla. :roll:

Alaja píše:Takže fakt nevím....Minařík byl sice srozumitelný, ale vysvětlení k těm vizím mi nedal žádné. Tomášovi jakbysmet. Weinfurter také ne. Takže jsem se tím musela prohrabat sama a trochu to rozškatulkovat. Pravdu o těch vizích jsem se dočetla až po letech u L.Rampy.....a ta souhlasila s tím, k čemu jsem se dobabrala i já. :D


Aha, takže to nebyl Minařík, ale Rampa. Díky za vysvětlení.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 04. bře 2020 23:05:42

armin píše:Tohle je Petro dobře míněná rada tady přímo šitá pro tebe. :)

https://youtu.be/JFAMEJNTz7U

Teda pokudlbys měla odvahu opustit to zakonzervovaní se v tom, co "máš".
Ale mám dojem, že na víc v tomto životě už nemáš a obrňuješ si to nejspíš tím, že žádné víc být přece nemůže (?!)


Ty jsi fakt celá Jana. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 04. bře 2020 23:25:58

Trini píše:Aha, takže to nebyl Minařík, ale Rampa. Díky za vysvětlení.


Trini píše:Ptala jsem se tě na to, protože jsem chtěla vědět, jestli tobě ta informace o savikalpě a nirvikalpě byla důležitá. Protože Armin si zřejmě myslí, že je to nanic.


Minařík - u toho jsem našla vysvětlení savikalpy a nirvikalpy. Za to mu velmi děkuji. Ale o vizích a těch dalších tentononc tajuplně mlčel.. o tom psal právě jen L.Rampa (o kterém pro změnu psali, že si to vše vymyslel, že je podvodník)..

Potvrzení, jak je to s tou savikalpou a nirvikalpou jsem pak dohledávala ještě díky internetu i u jiných učitelů a i jiných náboženství.....prostě jsem sbírala poznatky, zda se to shoduje nebo ne, zda je to univerzální pro všechny církve, nebo jen pro nějaký okruh... Spoustu věcí, co jsem našla, jsem pak na internetu uveřejnila, ale zůstalo jen to, co je tady, v jiných vláknech, možná sem tam něco ještě na poradně....zbylé diskusní stránky bohužel vzaly za své, i s těmi mými příspěvky...

Takže když to shrnu, tak se snad všechny duchovní směry zaobírají savikalpou a nirvikalpou (stejně toho víc k mání není), jen pod jinými názvy a v různé intenzitě. Jen pochopení mezi učedníky bývá velmi rozdílné a praxe...jak kdo a jak kde. Potkala jsem lidi, co ihned pochopili, o čem mluvím, protože měli stejné zkušenosti a bylo tedy jedno, jak se to pojmenuje. Ale potkala jsem i lidi, kteří to démonizovali či hanili....kteří tvrdili, že správné je to tak, jak o tom píšou oni....ale vlastně se nepoznalo, o čem to vlastně píšou...

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 05. bře 2020 0:11:46

Ono někdy není příjemné znát pravdu ani o tom, co právě je (nebo spíš jaký kdo je). :lol:

...a když jsem psala, že se ty mé vize dostavovaly samy, tak si to někteří překroutili, že ty vize úmyslně vyhledávám já.... :lol: Vždyť jsem ani netušila, jak se to dělá, to úmyslně. když jsem to párkrát zkoušela, tak jsem sice něco možná krátce zahlédla, ale nevěděla jsem, co a odkud jsem zahlédla. Rozluštění na sebe nechávalo dlouho čekat. Prostě jsem sice viděla cosi pravdivého, ale ne zrovna to, co jsem očekávala... :lol:
Takže jsem se spíš snažila později zjistit, odkud ty neočekávané vize mohou pocházet.....abych si v tom udělala jasno a zařadila to do správné kategorie, šuplíčku... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 05. bře 2020 0:18:47

armin píše:Tohle je Petro dobře míněná rada tady přímo šitá pro tebe. :)

https://youtu.be/JFAMEJNTz7U

Teda pokudlbys měla odvahu opustit to zakonzervovaní se v tom, co "máš".
Ale mám dojem, že na víc v tomto životě už nemáš a obrňuješ si to nejspíš tím, že žádné víc být přece nemůže (?!)


Kdybych potřebovala radu, tak si o ní řeknu.
A je to fakt moje věc si rozhodnout, co je pro mne důležíté a co ne.

Už jsem to tady psala, že jsem měla od mládí jednu žhavou otázku a dlouhá léta nemohla najít odpověd'. O duchovní cestu jsem nikdy zájem neměla. A tak bylo zajimavé, že se po puštění otázky odpověd' objevila a to právě přes duchovno. :) Všechno bylo zodpovězeno tak dokonale, že už žádné otázky nevznikají.

Když ti jde na nervy, co tady píšu a o čem si s ostatními povídám, tak to přece nemusíš číst, nebo?

Mimochodem: Kdybych kdy měla sebemenší zájem o duchovní cestu, tak právě to, jak se ty chováš a projevuješ, by mne definitivně od toho odradilo. :roll:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » čtv 05. bře 2020 7:19:32

Trini píše:Když ti jde na nervy, co tady píšu a o čem si s ostatními povídám, tak to přece nemusíš číst, nebo?


Mně to na nervy nejde, naopak se zájmem čtu co píšeš.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » čtv 05. bře 2020 8:51:31

Trini píše:Mimochodem: Kdybych kdy měla sebemenší zájem o duchovní cestu, tak právě to, jak se ty chováš a projevuješ, by mne definitivně od toho odradilo.


No, nemáš to lehký.

To mne by od hledání Pravdy neodradilo nic.
Ono se tomu nesprávně říká hledání Pravdy, ve skutečnosti jde o hledání, nacházení a pouštění (odvykání si) všeho toho, co nám spočinutí v Pravdě brání.
A to pro tebe (tvoje ego) nejspíš není zrovna to pravé ořechové.
Ty už to přece máš, nebo ne?

:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » čtv 05. bře 2020 11:36:52

armin píše:
Trini píše:Mimochodem: Kdybych kdy měla sebemenší zájem o duchovní cestu, tak právě to, jak se ty chováš a projevuješ, by mne definitivně od toho odradilo.


No, nemáš to lehký.


A kdo že by to jako měl mít lehký? ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků