Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod armin » ned 17. kvě 2020 18:51:53

Eva Nada píše:Co to meleš???? :koukam:



To je jen příklad k zamyšlení. To si neber osobně, že by to bylo o tobě a tvých vztazích a potřebách.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » ned 17. kvě 2020 18:56:41

Tara píše jinde:

"Zajímavé je, že tato slova napsal muž:

Nejsi z toho už unavená? Ležet vedle někoho, kdo tě měl milovat, ale místo lásky cítit osamělost a tajně stále doufat ve změnu, která nepřichází.

Není snadné přiznat si pravdu. Totiž, že změna nepřijde, že to takhle bude dál a dál, dokud ti nedojde, že už jsi měla dávno pokračovat jinam.

Snadněji se to řekne, než udělá. Je to mnohdy až příliš velká část života, kterou bys za sebou nechala. A čím déle čekáš, tím víc se to zdá nemožné, tím víc jako bys byla uvězněná v svém vězení.

Možná už jsi to vzdala. Možná už ti dochází naděje v šťastnější zítřek a síla cokoli změnit. Možná už ses s tím smířila natolik, že to ani nevnímáš, že už své malé a ukrývané neštěstí a smutek ani sama nevidíš.

Možná je na čase se probudit. Opět zažehnout jiskru, která byla udusána. Třeba už ani nevěříš, že je to možné. Ale ještě není konec hry. Nedošla jsi přeci tak daleko jen proto, abys skončila s něčím, co tě nedělá šťastnou.

Nikdy není pozdě. Můžeš mít strach. Může tě to děsit. Třeba nevíš, kudy se vydat, kudy vede cesta. Třeba se teď všechno zdá nejisté a zahalené. Ale to nevadí. Stačí udělat jen jeden krok.

Stejně už sama víš, co bys skutečně chtěla udělat. Tak už nečekej. Vykroč ze svého stínu, ač to může být bolestivé. Možná náhle uvidíš, jak moc tě to probudí k životu, jak tě to opět zažehne, jak ožiješ a rozkveteš a nebudeš chápat, proč jsi tak dlouho otálela.
"

No je to tím, že někteří muži ženám rozumí více, než ony samy sobě :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » ned 17. kvě 2020 19:19:07

Totéž platí pro muže.
Když je vztah na úbytě, je dobré s tím něco udělat a ne čekat, že to snad bude lepší.
Nebude.
Jakmile se ztratí setkání duší, je to na prd.
Nicméně mnohým z důvodů hmotných a dětí a stáří hold už nic jiného, než kam to v tom svém životě dopracovali/y už nic jiného do smrti nezbývá.
A na tom není nic špatně. Je to k zamyšlení nad svým životem a nad příčinami, které nás dovedly tam, kde se teď nacházíme.

A ty příčiny nejsou v těch druhých, jsou v nás.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. kvě 2020 21:13:20

armin píše:
Eva Nada píše:Jestli se nemýlím, byl to film s názvem Mnich. Vyhledávač mi našel film s tímto názvem z roku 2011, pak z roku 2014, což bude asi jiný film...


https://www.youtube.com/watch?v=gMY_7eigmo4
Mnich
Drama / Thriller / Mysteriózní
Španělsko / Francie, 2011, 101 min

Výpravný francouzský historický snímek je adaptací klasického románu Matthewa Lewise z roku 1796, který popisuje osobní pád charismatického kazatele. Režisér Dominik Moll vytvořil vizuálně nesmírně působivé drama, které zpracovává téma nejen náboženského fanatismu, ale především neschopnosti odolat tělesnému pokušení navzdory vlastní víře. Snímek vyniká především překrásně snímaným prostředím a zejména pak výkonem Vincenta Cassela v hlavní roli bratra Ambrosia a Déborah Françoisové v roli Matildy. (Febiofest)

Tak jsem dnes film zkoukla.
Zajímavý, silný, určitě s poselstvím.
Na začátku i na konci filmu zazněla věta, kterou se mi zdá dobře zmínit - satan je tak silný, jak mu dovolíš.

To je podle mě nejdůležitější sdělení filmu.

Toužil = toužíme po čisté, ryzí lásce, neosobní, splynutí s Ní a jen málo kdo s Ní skutečně splyne, protože osobní chtíč, touha vlastnit, mít (ego), převáží.....

Je to stejné, jako když obdivujete motýla, nádherného, barevného, svobodného, který letí kolem vás...., třepe křídly, mává, svobodný ve svém letu, nádherný,....chytnete ho do dlaní a pevně sevřete, stisknete, aby vám neuletěl a jaký byl.... motýl.... barevnost, krása, svoboda, let....

Nebo ho "jen" spatříte, POCÍTÍTE barevnost, krásu, svobodnost..... a jsa zasaženi neuděláte nic....

Toť alchymie Života, krásy, svobodnosti....

Tož díky, Miroslave, za typ na film :-)

Naštěstí si to Amrosio těsně před smrtí, na poušti, v rozhovoru s ďáblem uvědomí a dává všanc svůj život ve prospěch oné čistoty lásky...

Svůj život ztrácí pro Ni...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 19. kvě 2020 20:29:37

Eva Nada píše:Svůj život ztrácí pro Ni...

To je skutečná láska k někomu, ne (sebestředná) zamilovanost (to je ten, co mi vyhovuje, oslovuje apod.) ....
To je ten konečný skok do propasti pro někoho bez očekávání něčeho...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 19. kvě 2020 22:01:35

A to kdo málokdo pochopí, málo koho osloví, třeba takové, jako je Vostál, Jana a podobní.
To je totiž o Něčem Jiném. a proto to s tebou stále ještě zkouším...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » stř 20. kvě 2020 8:42:56

armin píše:A to kdo málokdo pochopí, málo koho osloví, třeba takové, jako je Vostál, Jana a podobní.
To je totiž o Něčem Jiném. a proto to s tebou stále ještě zkouším...


Zkoušíš se mnou co a proč?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » stř 20. kvě 2020 19:34:45

Eva Nada píše:
armin píše:A to kdo málokdo pochopí, málo koho osloví, třeba takové, jako je Vostál, Jana a podobní.
To je totiž o Něčem Jiném. a proto to s tebou stále ještě zkouším...

Zkoušíš se mnou co a proč?

Vím já?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Lída » čtv 21. kvě 2020 16:08:51

Občas si přečtu příspěvky na Poradně i tady; a tak mi napadlo, jakou karmu si asi dělá člověk, který (v tom nejlepším úmyslu) zneužívá nedualitní poznatky Probuzených k prosazování vlastních osobních názorů - naprosto absurdním způsobem: jeho osobní já si ve svém oponováním ostatním osobním já znovu a znovu přivlastňuje kvality všetvořícího Boha.

Považuje se za

osvícené Bytí, které není časem a prostorem nijak omezené


a snaží se tenhle stav všem znovu a znovu v diskusích doporučovat.

Komu?

Těm podle něj neexistujícím druhým :lol:

Až jednou (nejpozději při odchodu z těla) dojde k tomu, že jí spadnou ty její mnohaleté klapky z očí, nebude jí fakt co závidět. Karma kterou si člověk ve své nevědomosti v oblasti duality vytváří je nemilosrdná, aktivuje se v dalších inkarnacích, kdykoliv k tomu nastanou vhodné podmínky. Netuším ale, jaké karmické dopady může mít sebeprosazování osobního já a jeho názorů zneužíváním Advaity... neduality.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » čtv 21. kvě 2020 18:18:54

Nevím, zda se na to ještě někdo z místních pamatuje, ale kdysi v černobílé TV běžely jakési estrády či co to bylo, kde se tahaly lístečky se slovy od diváků z klobouku, z osudí se losovala jména textařů.....a na vylosovaná slova se měl složit text...básně či písně...? Na netu to zatím nemohu nějak najít, jinak bych sem dala odkaz... :D

A napadlo mne, že by místní nadaní mohli použít pár rýmujících se slov a něco složit...
Nabízím tato slova:

souznění,
souzení,
soužení,
blouznění,
....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Lída » čtv 21. kvě 2020 19:00:23

Nejsem žádný nadaný veršotepec, ale napadlo mi, že

Hodně dlouho už nehrozí, že by došlo k souznění
s tím, co zdejší diskutéři vidí jako blouznění.

Přesto asi nemá smysl uchýlit se k souzení,
jelikož to vyvolá jen další, větší blouznění.

Nicméně to neznamená pro nás žádné soužení,
nemusíme to přec snášet doma - v našem území.

Tak nám asi nezbývá než vzdát se svého doufání,
že by někdy mohlo dojít k rozpoznání nadšení

osobního já i jeho blaženého blouznění...


:)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Alaja, armin

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » sob 23. kvě 2020 10:16:45

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
"Maharadž poté požádal jednoho návštěvníka, aby opustil místnost a neposlouchal další rozhovory..."
Takže i Maharadž ty, kteří se zabývali hledáním podstaty druhých, dříve než v sobě nalezli svou vlastní božskou podstatu - Lásku, která je vším, "banoval".


.............................................................................................................................................................................................................

Hahahaha,
to sis vybrala dobrej "vzorovej příklad"

JE TO NAOPAK

Měla by sis toho Maharadže už konečně přečíst když nás chceš poučovat.
jak taky Maharadž dopadnul...

Ne. Myslím tím např. mladíka, který se po 8 letech se svou milou rozejde a pak se jí 8 let veřejně mstí za to, že s ním byla.
To je mimo normu naší kultury a mladík by měl být násilně umravněn nebo zavřen do blázince.


..............................................................................................................................................................................................................

Jaká moje milá ???
To že se KAŽDÝHO ZASTÁVÁM že si může psát svoje jakýkoliv hovadiny neznamená že je můj milý !!!!

Kukám, že násilí ti tedy rozhodně není cizí, obzvláště když si ho můžeš zdůvodnit normou a kulturou,
jenže já své konání zdůvodnuji karmou a ne podobnými hloupostmi jako ty,
takže jaký dobro vysílá takový dobro se jí vrací,
což je samozřejmě pro někoho nepochopitelný,
a tak to svádí na druhý a zkouší zjištovat jejich motivace a názory...

Seš stejnej jako Jana, propagátor násilí,
a ted tady moralizuješ a chceš se nade mne povyšovat,
už ti jenom chybí ty svý normy a zvyklosti prohlásit za Boží lásku...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 24. kvě 2020 15:07:44

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Láska není podmiňována vůbec žádným projevem.


.............................................................................................................

A naopak,
projev je podminován naší "láskou"

Je s podivem, že takové věci vůbec někoho napadnou,
ani to nemusíte dělat,
stačí jen souznít s tím, že lidem je dobré rozdávat kopačky,
a už se vám to začne vracet,
a pak se divíte, že lidé reagují na vaše reakce zcela vámi nepředpokládaným způsobem

To je prostě tím, že když dva říkají to samé, tak to není to samé

No a úplně nejlepší je pak bejt moderátor,
to už pak na vás nikdo nemůže,

Jj, projev je vždy podminován tou "láskou"



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 24. kvě 2020 15:09:23

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Je možné tenhle nástroj pustit. Jsi si vědom, že jsi si vědom. Nepotřebuješ to chápat. Je to, co je. Jsi si vědom, že jsi. Nepotřebuješ to nijak měřit, poměřovat.

.............................................................................................................................................................................................................

Je možné pochopit že to co píšeš je blábol ???

Není, vid....

Takže je to prostě blábol potrhlý vopice....


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 25. kvě 2020 12:43:19

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Chtěl jsi poznat vědomí samo - bez osobního omezení. Jestli tohle neomezené poznáváš, co chceš víc?


............................................................................................................................................................................................................

To je fakt votázka, hahaha,

když je člověk doma (tím myslím že je doma ve světě a ne někde mimo v nějaký nirváně pomocí níž se snaží ze světa uniknout)
tak co se asi tak doma dělá ???

Úplně to samé co bůh,
tvoří a odpočívá....

Proto je svět a ne proto aby se z něj utíkalo a tvrdilo se, že se nás nic nedotýká protože svět je iluze...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod vostalpetr » sob 27. čer 2020 19:20:43

Proto je i radostí konfrontace skutečnosti s iluzí.


No vypadá to, že nám ta skutečnost asi nějako chcípla,

asi se nakazila nákou iluzí a zaklepala bačkorama,

nebo že by v blázinci neměli internet,

aby se jim pacoši opěvně nepropadali do depresí ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 23. zář 2020 17:51:11


https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

Ruské speciální jednotky si přišly na Sibiř pro údajné převtělení Krista

Pro vůdce v odlehlé části Sibiře žijící sekty Církev posledního svědectví si v úterý přišly ruské zvláštní síly. Podle ruského federálního úřadu pro vyšetřování sekta finančně vykořisťovala své členy a měla mít podíl i na jejich podlomeném zdraví. Záběry ze zákroku proti sektářům ve středu zveřejnila agentura Reuters

Sektu po rozpadu Sovětského svazu založil dnes devětapadesátiletý bývalý dopravní policista Sergej Topov vystupující pod jménem Vissaroon s tím, že zjistil, že je převtělením Krista. Za tři desetiletí Vissarion získal tisíce následovníků.

Rozpad Sovětského svazu šedovlasému muži údajně pomohl prozřít. Jeho přerod z dopravního policisty započal už v roce 1989, kdy byl od policie propuštěn, a završen byl již ve zmíněném roce 1991, kdy SSSR rozdrolil a Vissaroon si údajně uvědomil svou odpovědnost.

„Nejsem bohem a je chybou vidět Ježíše jako boha. Jsem ale živoucím slovem božím. Všechno, co chce bůh říci, říká skrze mě,” řekl Topov už v roce 2002 deníku The Guardian. A lidé mu naslouchali. Vissaroon neměl následovníky jen z Ruska. Na Sibiř se za ním vydávali i poutníci ze zahraničí. Co teď s nimi bude, není jasné.

Vyšetřovací výbor ruské federace (SKR), který je označován za obdobu americké FBI, uvádí, že Vissarion na své následovníky vyvíjel psychologický nátlak a mámil z nich peníze. Způsob života, k němuž je vedl, navíc podlomil jejich zdraví. Nutil je totiž žít velmi skromným způsobem, emocionálně je vydíral a přiměl je chodit stroze oblečené.

Na úterní operaci se krom pozemních jednotek podílely také vrtulníky. Spolu s Vissarionem ruské zvláštní síly zadržely také dva jeho zástupce. Nyní trojici za vybudování a provozování ilegální náboženské organizace a finanční podvody hrozí až dvanáct let za mřížemi.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod vostalpetr » stř 23. zář 2020 17:55:51

Jsem ale živoucím slovem božím.


A sakra, to je Jana taky,

a navrch je i tím bohem,

tak jen aby si nepřišli i pro ni...

:church:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 23. zář 2020 18:03:34

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod vostalpetr » sob 26. zář 2020 7:45:02

Vod tý doby co se Jana stala tím bohem nám to tady vadně todle vlákno,

už žádný blábolení vo pekle a nebíčku,

ted už je všechno jen sen a iluze a ego je ničím,

jediné co ještě existuje jsou ty moje vulgarity....


A neříkal jsem to,

že učnové píšou prstem po vodě a choděj po skále,

zatímco mistr píše prstem do skály a chodí po vodě,

proto mé vulgarity mají trvalou hodnotu božích přikázání...


Zdá se, že boží království jaksi chcíplo na nedostek pozornosti...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků