Abraham: Realita není aktuální indikátor

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Petr » ned 27. pro 2009 21:52:30

Trochu nevim na co driv odpovedet :), ale kazdopadne ty emoce tu docela dobre Lida vysvetlila. Pak uz jde dle me opravdu jen o to, nevnimat jednu verzi sveta jako tu jedinou nejspravnejsi, ale dovolit i ostatnim, aby meli sve sny. A o to jde, protoze k tomu je neomylne emoce naviguji. Pak uz jsou to nase osobni vnimani, ze si myslime, ze "buh ma radsi" budhisty, nez podvodniky...no kdybychom se zeptali podvodniku, tak si zase budou klepat na hlavu, co to ti budhusti cely zivot provadi....

K tem emocim a souvislosti s minulosti...to je vlastne tak jak jsem to popisoval s tim kreslenim map... nevim proc by melo byt neco na minulosti spatneho.. emoce si z ni jakoby vytahli to nejlepsi a davaji nam pak kdykoli v oka-mziku vedet nas vztah toho nejlepsiho s tim, co si zrovna myslime. Tak vysvetloval i vznik emoci Abraham...chteli jsme abyste meli okamzitou zpetnou od vasi vnitrni bytosti..ale pokud mate myslenku, tak nebylo vhodne vas mast okamzite druhou myslenkou vnitrni bytosti.. meli byste z toho v hlave akorat chaos...proto mate emoce...muzete myslet a citit zaroven...je to online indikator souladu aktivni myslenky s vasi vnitrni bytosti. Je to vymysleno genialne.

K fanatikum... osobni zkusenost s nimi, nebo s tim nemam, takze to nedokazu posoudit.... jen aby nakonec nezalezelo zase jen na tom k cemu fanaticti jsou... mozna rada pozitivne vlivnych lidi byli fanatiky v pozitivnim smeru.. nebo ve vedeckem smeru..takze jen aby to nebylo o vydeleni skupiny fanatiku k veci, kterou my povazujeme za spatnou...

k projevum AH a reakci davu... nerozumim davove psychologii a jak dokaze toto vnimani moc zkreslit.. ale dokazu si predstavit, ze pokud AH prednasel idei sjednocene nemecke evropy, zijici nakonec v prosperite a klidu..tak na to samozrejme emoce slysi.. obzvlast emoce lidi, kteri se nenachazeji ve stavu 100% souladu se sebou, neni to uplne ten soulad, ale je to zase smerem k souladu, takze tam lidi pociti ulevu nebo nadseni.
Pokud by AH prednasel o valce, vrazdeni, zabijeni, vypalovani, muceni, znasilnovani, niceni, tak by asi zase maloktere emoce dali pozitivni odezvu....snad jen tech, kteri se nachazeji momentalne v obrovskem nesouladu.
Nemam ale tyto historicke priklady moc rad, protoze nikdo jsme tam nebyli, nevime co presne citila ani jedna strana, tak je tezko to ted nejak zjednodusovat... nekdy se treba ani nevyzname ve svych reakcich..natoz v cizich a jeste v jine dobe :) v tomto jsou nase osobni zkusenosti mnohem cennejsi.

k duchovnimu pokroku.. Abraham o zadnem duchovnim pokroku nikdy nemluvil ,takze ani ten dovetek nemohl rict :) no Abraham vazne duchovno neresi.. Abraham resi zivot :) nikdy jsem ho ani neslysel rozdelovat lidi na duchovni a obycejne..
Ale ta veta(známkou duchovního pokroku je nezájem o duchovní pokrok) ma kazdopadne neco do sebe, a myslim ze o tom mluvi obcas i Abraham zcela obecne, aplikovatelne na cokoliv, jakoukoliv touhu. K naplneni touhy je ji treba nejdrive mit, a pak s ni splynout nebo ji naopak pustit (v obojim neni pritomna rezistence) - to je Abrahamovo umeni umozneni.

:ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Jana » ned 27. pro 2009 21:56:05

Lído, díky. Hezky to rozepisuješ.
Lída píše:Pocit uspokojení tak závisí jen a výhradně na tom, co dotyčný momentálně pokládá za uspokojivé....Radost a nadšení a všechny pozitivní (i negativní) emoce se tudíž nijak neliší u „emočně zralého buddhisty“ a u „emočně nezralého“ podvodníka, protože probíhají u obou biologicky naprosto stejně: v obou případech jde o činnost stejných mozkových okruhů. U obou proběhne stejný biochemický proces.

Čím to, že ten uspokojivý pocit je u někoho pořád bez ohledu na to, co se děje a u někoho není skoro vůbec?

Napadá mě také, že stav bezpodmínečné lásky a bezpříčinné radostivosti nejsou emocemi.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Jana » pon 28. pro 2009 7:29:23

Nabízí se otázka, zda "cítit se dobře" nemůže být na úkor někoho druhého. Zda je potřeba si mentálně hlídat své správné chování.

Abraham říká něco v tom smyslu, že: "Když se cítím dobře, tak miluji."

Pak k tomu lze ještě přidat jeden krůček, jak říká Osho: "Nechat se tím strhnout" nebo Ram Dass: "Být do toho všeho blázen". Jste strženi do středu Vortexu, Zdroje a stáváte se sami tím životem. Cítit se až tak dobře, že se celý život, celá ta existence se vším všudy stane Láskou. Všechno je Láska a jak by Láska se mohla cítit dobře na úkor Lásky?

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Petr » pon 28. pro 2009 9:02:08

jeste doplnim, ze emoce jsou navigator mezi nami zde, nasimi myslenkami a nasim Vortexem, ktery jsme si stvorili. Tj. pokud je Vortex individualni, tak i emoce jsou individualni, pokud nas k Vortexu inspiroval tento zivot (nebo minulost), tak i k emocim.
O Vortexu tu rec jeste rec v teto souvislosti nebyla, tak ho tedy uvadim do souvislosti :happy:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod vostalpetr » pon 28. pro 2009 13:16:44

Napadá mě také, že stav bezpodmínečné lásky a bezpříčinné radostivosti nejsou emocemi.
............................................................................................................

No Vacek říká, že kdykoli pocítíme lásku, tak cítíme Boha,
jedinej problém v celém tom cirkusu kolem lásky je v tom, že to spojujeme s něčím vnějším a se svou osobou a tím to omezujeme...

Je to podobné jako s pozorováním, které spojujeme jednak se svou osobou a jednak s pozorovaným jevem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Petr » úte 29. pro 2009 7:42:09

Jana píše:Napadá mě také, že stav bezpodmínečné lásky a bezpříčinné radostivosti nejsou emocemi.
:happy:


Ja bych rekl, ze emocemi urcite jsou, ale jsou uz tak na tak vysokem stupni citeni, nebo jsou az tak nejblize k nasi prirozenosti, ze je muzeme klidne i nazyvat nasim prirozenym stavem, stavem kdy neexistuje rezistence mezi nami a Nami.
Jinymi slovy: Jsou stejne povahy jako ostatni emoce, vyjadruji nas soulad.. ale protoze tyto zrovna vyjadruji nas uplny soulad, ktery jsme zde asi schopni, tak jsou i necim vic ;)

pozn. trosku citim muj nesoulad s tim slovem "bezpricinny" ... myslim si ze je to naopak extrapricinna radostivost.. zapricinuje ji cokoliv :D... ale chapu co, tim basnik chtel rict ;) osobne bych klidne pouzil (kdyz prominete opakovani se) bezpodminecnou radostivost :ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod vostalpetr » úte 29. pro 2009 9:01:18

pozn. trosku citim muj nesoulad s tim slovem "bezpricinny" ... myslim si ze je to naopak extrapricinna radostivost.. zapricinuje ji cokoliv :D... ale chapu co, tim basnik chtel rict ;) osobne bych klidne pouzil (kdyz prominete opakovani se) bezpodminecnou radostivost :ahoj:
........................................................................................................................................................................................

No já v těch dvou pojmech vidím vcelku rozdíl:

bezpříčinná radostivost je radostivost (láska) sama o sobě, nebot nemá žádnou příčinu, než sama sebe, jinak řečeno bych to nazval nirvikalapa samandhi

bezpodmínečná radostivost (láska) mně přijde mi přijde jako extrapříčinná radostivost, podstatou celého světa je (bezpodmínečná) radostivost (láska), tedy sahadža nirvikalpa samandhi

máme to tedy asi každý úplně obráceně :D

já, protože většinou píšu o "cestě" či technologii mám většinou na mysli lásku či radostivost samu o sobě jako podklad světa,
i když občas píšu VŠECHNO JE ON, tak nepíšu o světě, ale o duchovním podstatě světa, o principu

zatímco Jana mě přijde zcela obráceně, jakoby psala o celku

ale to jsou jen takové detaily či náhledy každého z nás, každý to má asi dané trošku jinak, podle pozice v které stojí,
Jana mně přide zaměřená na svět jako boha, já jsem spíše zaměřený na princip duchovní cesty, a Abraham je spíše zaměřený do světa...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Jana » úte 29. pro 2009 9:52:32

vostalpetr píše:zatímco Jana mě přijde zcela obráceně, jakoby psala o celku

ale to jsou jen takové detaily či náhledy každého z nás, každý to má asi dané trošku jinak, podle pozice v které stojí,
Jana mně přide zaměřená na svět jako boha, já jsem spíše zaměřený na princip duchovní cesty, a Abraham je spíše zaměřený do světa...


Je to zajímavé sledovat, kde se to bere. Je tu stav bytí - Láska. Přijde kocour, otře se o nohu a je tu Láska, pořád stejný stav, odejde a je tu pořád to samé :D, pořád stejný stav Lásky - bytí.

Akorát, že když tu ten kocour je, tak to vypadá, že příčinou té Lásky je on. On ale není příčinou, ale je přímo tou Láskou, jelikož všechno je ON. :D

Řekla bych, že to máme stejné. Možná jenom je to jiné v tom, že Ty už víš předem, že ten kocour je ON.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod vostalpetr » stř 30. pro 2009 9:02:27

Ne, to jsem neměl na mysli,
ty jakoby jsi to popisovala zezhora dolů a říkáš, co ten stav je,
já stojím mezi egem a Já a snažím se říci, jak dosáhnout toho, co už máš,jak být tím, čím už jsi...

Ty řekneš, že je to láska,
a já se snažím pochopit, co je to láska a proč je to láska a jak to funguje...

Mě v podstatě zajímá jediná věc:
co může udělat neskutečná, ale existující snová osoba, která je v podstatě (neskutečné ale existující)ego pro své probuzení ze sna, které je v podstatě také neskutečné ale existující)

Většině lidí se můj styl moc nelíbí, protože oni přijali určitý duchovní koncept a ten považují za správný a občas se jej snaží i pochopit. Já jsem přijal za své všechny duchovní koncepty a snažím se najít základní princip
(který jsem nakonec definoval jako pozornost samu o sobě v přítomném okamžiku ted a tady a (na což neustále zapomínám) jako bezpředmětná radostivost hluboké relaxace
a pak jsem tento princip definoval vzhledem k pozorovanému světu jako přijmutí, že všechno je ON.

Většině lidí vadí, že jim říkám, že to, co dělají je blbost, protože jim to blbě jejich mistr popsal a oni to blbě pochopili,
s tím mohu sklidit asi tolik popularity, jako když ty řekneš, že všechno je láska...

V podstatě jsem zůstal stát v roce 2004,
když několik žáků vystoupilo s kritikou Vackova učení,
a obě strany mně přišly, že mají pravdu
a pak přišel Turija, který to celý smetl, jak Vacka tak i kritiky...
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2004090603
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Jana » stř 30. pro 2009 10:38:46

vostalpetr píše:já stojím mezi egem a Já a snažím se říci, jak dosáhnout toho, co už máš,jak být tím, čím už jsi...

Je to zvláštní otázka, jak dosáhnout toho, čím jsi?

Možná si stačí uvědomit, že jsi.

Možná stačí uvěřit, že jsi.

Jsi Já.

:srdce: :hugs: :srdce: :2in1: :happy:

P.S.: Je zvláštní, že i když si myslíš, že to pořád ještě není ono, Tvé projevy jsou okouzlující, mají svůj půvab, je to nádhera číst a je to přesně ONO.

Koleno by si před botou nekleklo, protože koleno je ON stejně jako bota, ale před Tvou opravdovostí a upřímností klečí ve mně všechno.

:poklona:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Petr » stř 30. pro 2009 10:51:18

vostalpetr píše:pozn. trosku citim muj nesoulad s tim slovem "bezpricinny" ... myslim si ze je to naopak extrapricinna radostivost.. zapricinuje ji cokoliv :D... ale chapu co, tim basnik chtel rict ;) osobne bych klidne pouzil (kdyz prominete opakovani se) bezpodminecnou radostivost :ahoj:
........................................................................................................................................................................................

No já v těch dvou pojmech vidím vcelku rozdíl:

bezpříčinná radostivost je radostivost (láska) sama o sobě, nebot nemá žádnou příčinu, než sama sebe, jinak řečeno bych to nazval nirvikalapa samandhi

bezpodmínečná radostivost (láska) mně přijde mi přijde jako extrapříčinná radostivost, podstatou celého světa je (bezpodmínečná) radostivost (láska), tedy sahadža nirvikalpa samandhi

máme to tedy asi každý úplně obráceně :D


BTW: co znamena to sahadza? uz jsem to slysel, ale zase zapomnel.. :)

No vlastne jsem puvodne chtel napsat neco jineho, ale prsty mi to vcera vytukali nakonec trosku jinak :)
Puvodne jsem chtel napsat, ze ta bezpricinna radostivost, neni uplne tak bezpricinna, jen se nam tak jevi zde, protoze nepotrebujeme konkretni pricinnu z teto reality. Ale za tim vsi je jedna mega pricina (mozna ve skutecnosti iardy mensich pricin) a ta nas cinni radostivymi. A to je pak zakladem te extrapricinne radostivosti, kdy nas dokaze rozradostnit cokoliv z teto reality :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod vostalpetr » stř 30. pro 2009 11:26:26

BTW: co znamena to sahadza? uz jsem to slysel, ale zase zapomnel.. :)

No vlastne jsem puvodne chtel napsat neco jineho, ale prsty mi to vcera vytukali nakonec trosku jinak :)
Puvodne jsem chtel napsat, ze ta bezpricinna radostivost, neni uplne tak bezpricinna, jen se nam tak jevi zde, protoze nepotrebujeme konkretni pricinnu z teto reality. Ale za tim vsi je jedna mega pricina (mozna ve skutecnosti iardy mensich pricin) a ta nas cinni radostivymi. A to je pak zakladem te extrapricinne radostivosti, kdy nas dokaze rozradostnit cokoliv z teto reality :)
...................................................................................

sahadža je spontánní, přirozené, prostě vidíš svět jako projev boha, dá se tomu říci jako probuzení do sna
(tedy jsi si vědom, že ty sníš uvnitř sebe sama celý časoprostor)

nirvikalpa znamená vnitřní, je to probuzení ze sna, není uvědomění světa, jen uvědomění Vědomí, boha,
připoutanost ke snu stále trvá a po chvíli se opět uvědomíš víceméně opět jako osoba ve snu

u té bezpříčinné radostivosti jde o to, aby jsi tu radostivost nebral ze světa v závislosti na dějích,
v podtatě se dá říci, že se rozhodneš, že budeš stále radostivý bez ohledu na svět (takže příčina zde zcela určitě z počátku je) a postupně ti takto dojde, že ty sám jsi radostivost

v podstatě to je transformace světa (uvědomovaných jevů) v radostivost (lásku)
není to jako džnáně negování, ale transformace, přijmutí, že všechno je radost (láska)

proto když píšu o džnáně a píšu o přijetí, že VŠECHNO JE ON, tak je to také transformace v aspektu vědomí,
tak toto je to samé, ovšem aspektu lásky (anandy - blaženosti)

v podstatě jde jen o to, aby svět zůstal takový jaký je, včetně pocitů a mysli,
a bylo to sjednoceno bud v úrovni lásky nebo vědomí
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, Petr

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Jana » stř 30. pro 2009 11:54:59

vostalpetr píše:bylo to sjednoceno bud v úrovni lásky nebo vědomí


a Láska = Vědomí.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod posol » stř 30. pro 2009 12:48:57

Bol zrodený muž, ktorý mal svoj sen, zil ním, jeho detstvo ho len viac potvrdzovalo,bol to sen o slobode, moci, nezavislosti,...
A ked tento muz vyrastol zacal podnikat kroky k uskutocneniu svojho sna, kedze bol s nim zladený, vesmir mu siel oproti.Vsetko islo ako po masle, ale jedneho dna, sa otocil proti mocnemu prudu, ked zacal pochybovat o tom, ci je mozne zabezpecit slobodu,moc vetkym ludom, a tak kusok po kusku zmenil svoje presvedcenia a zacal zit niecim, cim by Zdroj nikdy nezil.-Hitler
A co tí ludia? nikdy sa nic nestalo, co by nezodpovedalo ziadostiam ludi, ved vdaka nemu sa v mnohych zrodila laska k bliznemu, katastrofy nas spajaju a nie rozdeluju, je uplne jedno, co sa kedy stane, dolezite je, ako sa k tomu postavíme. Mozeme nadavat, fnukat, alebo mozeme vidiet moznost uzasneho rozvoja, uzasnej expanzie. A ak naplno zameriame svoju pozornost na lasku a hojnost, tak mozeme kracat po meste, na ktore pada atomova bomba a napriek tomu sme v bezpeci, pretoze vieme, ze sme vecne milovane bytosti vesmiru.
Uživatelský avatar
posol
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. pro 2009 12:33:42
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 1 příspěvku

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli posol za tento příspěvek:
Jana, Petr

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Petr » stř 30. pro 2009 16:41:33

vostalpetr píše:u té bezpříčinné radostivosti jde o to, aby jsi tu radostivost nebral ze světa v závislosti na dějích,
v podtatě se dá říci, že se rozhodneš, že budeš stále radostivý bez ohledu na svět (takže příčina zde zcela určitě z počátku je) a postupně ti takto dojde, že ty sám jsi radostivost


jj myslim, ze to chapame uplne stejne :yes: jen jsem si hral se slovickem bezpricinna a s tim, ze tam ta mega pricina je..ale mimo tuto realitu, rovnou v nasi podstate a nasi prirozenosti. :angelwing:

:ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod watta » pát 01. led 2010 22:10:52

no evidentně je to velmi velmi - až neskutečně velmi - přitažlivé všechny negativní pocity. je něco magicky přitažlivého na špatných pocitech, tedy pocitech, které nám nedělají dobře, a přitom je tolik lidí vyhledává, tolik lidí jim dává přednost před těmi pozitivími, před pocity radosti, maximální většina lidí na světě je nespokojená a nehledá vědomě pocity radosti a uspokojení, dává před nimi přednost strachování se, obavám, nejistotě, otázkám, nesouladu před souladem... taková veliká spousta lidí na světě se rozhodne pro bolestivé dobrodružství raději než pro spokojené prožívání, že to vážně až vyvolává otázku - čím to je? :) copak je na pocitu neštěstí, samoty a sklíčenosti tak magicky přitažlivého, že jej denodenně volí - podvědomě samozřejmě, ale přesto volí, a to zcela dobrovolně a svévolně - tolikero lidí? tak samozřejmě je to něco, co si můžeme v téhle míře a přesně v tomhle konkrétním nasazení prožít jenom tady a teď - když vnímáme jako lidé v čase, který zrovna žijeme - jinde si bolesti v téhle konkrétní podobě asi moc neužijeme ;) ale to asi ten jediný důvod nebude.... :) nicméně - přitažlivé to evidentně stále je.

mé novoroční přání by bylo, aby se každý cítil opravdu šťastný v pocitu štěstí, aby se mu v něm líbilo, a aby jej proto vyhledával, aby měl právě proto potom tolik příležitostí žít si pocit, pro který se dnes a denně rád rozhoduje - pro pocit spokojenosti a štěstí. to je totiž ten prostý a banální odrazový můstek do toho, čemu abraham říká vortex - takové rozhodnutí. přála bych každému, aby bylo v jeho vlastní vůli takové rozhodnutí činit každý den.

a díky moc lídě za zajímavé příspěvky zde :thanx:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana, Petr

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod vostalpetr » sob 02. led 2010 8:21:06

no evidentně je to velmi velmi - až neskutečně velmi - přitažlivé všechny negativní pocity. je něco magicky přitažlivého na špatných pocitech
......................................................................................................................................................................

no to je přece jasný, vždyt záporné pocity jsou hnacím motorem TVORBY a dosahování štěstí, jsou to prostě spojené nádoby, štěstí a neštěstí...

proto mně přijde trošku jako omyl, usilovat o neustálé štěstí v oblasti dosahování, či uspokojování potřeb a přání,
tam prostě vždy musí být nějaká nespokojenost aby mohla vzniknout touha a usilování,
takže mně přijde naprosto správné, že tam ty negativní pocity jsou, je to prostě přirozená záležitost patřící k osobě (ale zřejmě i k nižším formám života)

řešení tedy leží v překonání pocitů dobra a zla,
nikoli ovšem v tom, že budeme hledat jen dobro a zlo popřeme,
nebo nebudeme mít vůbec žádné pocity,
ale v tom, že všechno (+ a - ) přijmeme jako projev jednoho jediného Zdroje (Boha)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod vostalpetr » sob 02. led 2010 8:59:08

viewtopic.php?f=47&t=669

Pokud budu posuzovat Abrahamovo učení z hlediska osoby, z hlediska vostalpetra,
tak je to naprostý nesmysl a je v tom chyba,
ale Abraham nehovoří k osobě,
to je třeba si uvědomit,
on hovoří z úrovně Zdroje a hovoří ke Zdroji, kterým jsem i já (nikoli k osobě)

prostě platforma neporazitelnosti není platformou oddělené osoby...

PS. chápu, že jakékoli učení at už nějakého duchovního mistra, náboženské skupiny, politického vůdce apd. může v lidech vyvolat velké nadšení
a dokonce i velké životní změny,

ale právě toto nadšení a zápal je jen důkazem toho, že učení bylo pochopeno jen na úrovni osoby (mysli či pocitů)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Jana » sob 02. led 2010 10:06:09

A když se ovládne dokonale myšlení, tak jak to učí Abraham, tak nutně člověk dospěje do stádia, kdy si uvědomí, že všechno, co si umí představit, všechno, po čem zatouží, se mu může splnit, ale pořád to není ono a přestane si vymýšlet, přestane obracet pozornost k tomu pomíjivému a začne hledat. Co ještě? Zapátrá v sobě a začne objevovat svou věčnou duši, své Já.

Abrahamova cesta je krásná.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: Realita není aktuální indikátor

Příspěvekod Petr » ned 03. led 2010 18:34:15

vostalpetr píše:Pokud budu posuzovat Abrahamovo učení z hlediska osoby, z hlediska vostalpetra, tak je to naprostý nesmysl a je v tom chyba,
ale Abraham nehovoří k osobě,
to je třeba si uvědomit,
on hovoří z úrovně Zdroje a hovoří ke Zdroji, kterým jsem i já (nikoli k osobě)


no myslim si, ze samozrejme Abraham mluvi predevsim k osobe :D a neni v tom chyba. Myslim, ze Zdroj v nas to docela dobre chape, a neni treba aby "jiny Zdroj" mu to vysvetloval.. Kdyz tak to klidne rozved at se posuneme v chapani zase o neco dale :).
Ani me tolik osobne nezajima, proc si myslis, ze je to nesmysl a ze je v tom chyba :) ale spis me zajima tvuj pohled na to co Abraham rika a komu to rika a proc to rika.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků