Evoluce přání

Inspirativní videa

Evoluce přání

Příspěvekod Tomik_84 » čtv 07. led 2010 12:15:25

Tento příspěvek se dotýká kabaly (http://www.kabbalah.info/cz/). Ačkoliv sám jsem se s ní setkal teprve včera, myslím že samotná videjka jsou natokilk zajímavá, že stojí za to se na ně podívat. Užijte si je :happy:

Uživatelský avatar
Tomik_84
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 24. lis 2009 19:32:44
Bydliště: Vyškov
Poděkoval: 14
Poděkováno: 14-krát v 7 příspěvcích

Re: Evoluce přání

Příspěvekod Tomik_84 » čtv 07. led 2010 16:57:43

Tak jak jsem to pochopil z textů a videí z odkazu, tak kabala je jen další cesta, z těch už mnoha známých, po které nakonec dojdeme tam kam směřujeme. (Prostě žít v míru, pokoji atd. až dojdeme k osvícení nebo jak chcete.) Takže pro mě další možnost, kde si vzít to, co mě zajímá. Jediné co mě mate, je že na jednom videu se Laitman (mladší) zmiňuje, že kabalu může studovat úplně každý, jen musí mít na počátku potřebu nechat si odpovědět na otázku "Co tu děláme, proč jsme se narodili.....", přičemž by se na kabalu měl obrátit protože: Ví, že jinde tuto odpověď nedostane.

Tak mi to připadá jako u náboženství, každý má svého boha a v podstatě je to pro všechny to samé, jen tomu říkáme každý jinak. Hm?

Každopádně účel toho proč jsem se podělil o tyto příspěvky je, aby si každý vzal co se mu líbí a šel dál, nebo se zajímal hloubš (takový rozcestník) :ahoj:
Uživatelský avatar
Tomik_84
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 24. lis 2009 19:32:44
Bydliště: Vyškov
Poděkoval: 14
Poděkováno: 14-krát v 7 příspěvcích

Re: Evoluce přání

Příspěvekod watta » čtv 07. led 2010 17:33:28

kabala je VELICE pragmatické učení, takže je velmi blízká abrahamovi v obrácení praktického užívání svých řekněme "duchovních" (ale i neduchovních) poznatků do praktického života, a také není příliš dogmatická, řekněme že sice má dogmata, ale nakládá s nimi opravdu velice pragmaticky, takže je to přizpůsobivé praktické učení pro jakoukoliv dobu a jakéhokoliv člověka, který má chuť se v tom zorientovat a trochu si rozšířit obzory. takže na tu otázku bych určitě odpověděla, že ano, že se dají mnohé styčné plochy nalézt mezi kabalou a abrahamem. řekla bych, že je to taková "škola moudrosti a pozorování" :) , mě osobně připadá trochu jako třeba čtení starých mýtů a eposů, které jsou také tak plnovýznamové, že poskytují řadu impulsů k zamyšlení (a tím i expanzi poznatků :) )
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Tomik_84

Re: Evoluce přání

Příspěvekod Petr » čtv 07. led 2010 19:26:08

dikec za vlozeni..kdysi me tyto videa take zaujali, ale vzdy tam se mnou neco malo neladilo, tak jsem se o to uz pak dal nezajimal.
Ale kazdopadne je velmi dobre, ze to tu je :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků