Přání se plní (bohužel)

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » úte 12. led 2010 18:39:16

http://www.youtube.com/watch?v=BZkcN0i1 ... r_embedded

(děkuji Joekovi za toto video, které vložil v jiném vlákně, ale nedalo mně to, abych se nad tím trošku nezamyslel)

HAHAHAHA...

Jistě to každému příjde humorné, když by se naše přání plnila bez časové prodlevy,
a vypadalo by to nějak podobně jako na tomto videu,
ale v našem normálním životě, kde se plní naše přání s časovou prodlevou je situace mnohem humornější,
a v podstatě se jedná o mnohem černější humor,
než si autoři videa dokázali představit...


Každý člověk v podstatě hledá to samé, co všichni ostatní,:
štěstí, lásku, radost, klid, harmonii...

Podívejme se tedy, jakými způsoby toho dosahuje a jakým způsobem bůh plní jeho přání...

Každý mladý člověk když dospěje si hledá svého životního druha, nebot se domnívá, že takto dosáhne štěstí.
Muži hledají svou princeznu (čeští muži podle průzkumu hledají ovšem popelku Šafránkovou)
a ženy hledají svého prince na bílém koni (české a německé ženy hledají Bajaju, protože na všechno říká jaja)

Bůh samozřejmě vyslyší naše prosby a nadělí nám partneku podle našich přestav, takže každá žena má svého prince a každý muž svou princeznu. Udělá to samozřejmě po svém, nikoli tak, že nám stvoří nějakou dokonalou bytost, ale tak, že nám nasadí brýle mámení a omámí nás láskou. Takto omámený člověk je štěstím bez sebe, nedokáže si představit život bez své družky a radostně slíbí věrnost na celý život.
Avšak bůh má rád černý humor a postupně pomalinku vrací takto omámeného člověka zpět do skutečné reality.
A tak jednoho dne se člověk probudí a zjistí, že princezna bez které nemohl žít je ve skutečnosti čarodějnice s kterou nemůže žít, princ kterrý jezdil na bílém koni je ve skutečnosti povaleč a lenoch který jen čumí v televizi na fotbal a volný čas tráví s kamarády v hospodě...

Samozřejmě, že takto vystřízlivělý člověk si přeje utéci a tak i toto mu bůh splní a rozvede jej.
Samozřejmě, že bůh je natolik dobrotivý že vyslyší vaše přání mít opět nového druha či družku, a tak vám ji nadělí, ovšem opět stejným způsobem, jako předtím...

(Určitě znáte ten starý vtip:
Víte, proč je na ulici tolik pěkných ženských?
Protože ty ošklivé máme doma)

Nějaký zatvrzelý optimista ovšem namítne, že se jedná o skeptický názor, že to takto v jiných případech nefunguje,
podívejme se na to, jak to funguje v případě přání mít mercedes.
Samozřejmě, že vám to bůh splní, a nejspíš vám mecedes nevjede do ložnice, jak je vidět na videu, ale koupíte si jej někde v obchodě. K tomu budete samozřejme potřebovat peníze, takže budto budete muset dlouho šetřit, v dnešní době budete však spíše dlouho splácet, nebot dneska je moderní kupovat na dluh. Takže vaše přání bude vyslyšeno, ale za jakou cenu? Musíte jej zaplatit, musíte zaplatit i lízink, musíte platit nejen beznín, ale i povinné ručení, servis, technické kontroly, zimní gumy, letní gumy atd. takže v podstatě jen platíte a platíte.
Bůh samozřejme plní přání i zlodějům, nebot bůh plní všechna přání a tak se může stát, že nějaký zloděj vám vašeho miláčka ukradne, nebot i on si přál mít mecedes. To je v podstatě ta lepší varianta, která znamená, že vás bůh miluje a jste jeho oblíbenec. Váš prodělek není v tomto případě tak velký, jako když vám jej nikdo neukradne a váš mercedes vám zůstane. Pokud vám mercedes nikdo neukradne, tak samozřejme platíte a platíte a platíte... Samozřejmě slavíte velké úspěchy u žen, takže si co nevidět najdete mladší milenku a co nevidět se s vámi vaše stará manželka rozvede a připraví vás o polovinu pracně naschromážděného majetku a navíc k splátkám na váš mercedes vám přibudou i splátky na vaše nezletilé děti, tzv. alíky.


Čím víc přání se vám splní, tím víc se vzdaluje od svého cíle, který jsme si tak pěkně vytyčili na začátku.
Tedy štěstí, lásku, radost, klid, harmonii...

Abraham odpovídá na otázku proč psi riskují mouchy v očích při jízdě autem, že jim to za to ten risk stojí,
no já vím, že to za to stojí i nám lidem,
jen jsem chtěl říci, že čím víc přání máme a čím víc se nám plní a čím víc jsme štastnější,
tím víc, aniž si to uvědomujeme, se vzdalujeme tomu našemu základnímu přání...

Jeden řecký filozof kdysi řekl:
VŠECHNO SVÉ NOSÍM SEBOU...
a to mně přide velmi rozumné,
jen nevím jak unesu svůj dům, svojí bývalou manželku a svou současnou přítelkyni a svoje děti a svoji starou motorku a svoji chatu a zahradu (nejspíš mně to spadne všechno na hlavu a zavalí mě to...)

:ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod Petr » úte 12. led 2010 21:12:55

Cely ten pribeh, je takovy bezny pribeh cloveka, ktery netvori zamerne, ale nahodne pozoruje vse okolo a nahodne nad vsim okolo premysli a tak nahodne tvori, od toho neco, od tamtoho neco apod.. :)

Tvurci jsme vsichni...nejde zde netvorit..takze pak jde jen o to jestli jsem nahodny tvurce nebo zamerny.. :)

A stejne jak stesti je dobre zamerena pozornost, tak i zamilovanost je dobre zamerena pozornost a laska samozrejme jak by smet :)

Osobne miluji pritelkyni kazdy dnem vice a vice.. kazdy dnem je pro me krasnejsi a kazdym dnem nachazim neco noveho k oceneni :)
Muj mercedes ma letni i zimni gumy a vubec mi nevadi ze zdrazili benzin :) protoze vim, ze je zde vseho dost pro vsechny a mam v sebe duveru, ze si vzdy poradim.

A ted k te hlubsi myslence :)
jen jsem chtěl říci, že čím víc přání máme a čím víc se nám plní a čím víc jsme štastnější,
tím víc, aniž si to uvědomujeme, se vzdalujeme tomu našemu základnímu přání...

Muzeme se na to divat i tak, ze cim vic prani mame, a cim vic se nam plni, tak tim jasneji vime, ze to stesti neni v naplneni tech prani, ale v nas. V tom jak premyslime, v tom jak zamerujeme pozornost, a klidne i v tom jak dokazeme ignorovat nezadouci a zamerovat se na zadouci. A proc to vidime jasneji, i kdyz se nam prani plni? Protoze i kdyz se nam plni opravdu vsechny, tak vzdy si lehce muzeme najit neco, na co se zamerit takovym zpusobem abychom byli nestastni.
Vidis ze k ruznym vecem se da dopracovat ruzne. ;) Jak pres stesti, tak pres nestesti :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana, slavoj

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » úte 12. led 2010 22:16:42

Muzeme se na to divat i tak, ze cim vic prani mame, a cim vic se nam plni, tak tim jasneji vime, ze to stesti neni v naplneni tech prani, ale v nas.
..............................................................................................................................

No vždyt takhle jsem to myslel, čím víc přání se nám splní, tím víc vidíme že je to naprd...

Nechtěl jsem psát o nějakých životních ztroskotancích, ale o úspěšnch lidech, kterým se splnily jejich sny,
a oni zjistili, že ta jízda byla divoká a vzrušující, ale že to co hledali, vlastně nanašli, i když se jim vše splnilo...

Vyznělo to možná poněkud pesimisticky, ale já mám pesimismus rád, protože mi přijde vcelku reálnej...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » úte 12. led 2010 22:20:44

já hledám taky svého prince a určitě i nějaké ženy hledají své princezny!
..........................................................................................
takže ty jsi v pubertě snil o princi na bílým koni co tě odveze na svůj hrad?

ono je to nakonec jedno, jedni sní o princeznách, druzí o princích a třetí i o koních či hradech

já se příště polepším... :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » úte 12. led 2010 22:23:37

Osobne miluji pritelkyni kazdy dnem vice a vice.. kazdy dnem je pro me krasnejsi a kazdym dnem nachazim neco noveho k oceneni :)
....................................................................................................................................

to je jen přechodná fáze,
která vydrží maximálně 10 let,
pak už nastává jen útěk nebo štastná životní rezignace... :(
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » stř 13. led 2010 8:55:44

Nakonec na život (at nás samotných nebo všeobecně) se lze podívat z různých úhlů pohledu
(což je v podstatě systém filozofie, a proto filozofie se tak různí)

podívám-li se na život ze svého osobního stanoviska,
tak je to v podstatě divoká jízda plná vzestupů a pádů, štěstí a neštěstí, kterou dle současného naladění přijímám nebo odmítám

podívám-li se na život z pohledu rozumu, vidím že život je v podstatě změt pudů a emocí, které nás ovládají a kterým náš chabý rozum jen přizvukuje ve snaze si je nějak zdůvodnit jako to správné jednání. Z pohledu rozumu je většina našeho jednání naprosto nerozumná, nám osobně přímo škodlivá, a je to vlastně rozum, který se snaží stanovit nějaká morální pravidla, kterými by trošku omezil tu naši pudovost a emocionalitu.
Výsledky takového rozumově - morálního omezení jsou ovšem groteskní, neustále vítězí naše emocionalita a pudovost.
Proto také většina filozofických systému jde do určitého negativního postoje vůči tomu pudovému životu, nebot vidí co to obnáší...

pokusím se na to podívat ještě z pohledu zdroje,
který v podstatě překračuje to osobní stanovisko rozumu i emocí,
a řekl bych že pak je život hluboké prožívání existence samé o sobě s radostným prožíváním a přijímáním všeho, co se děje


Každý z nás se prožívá samozřejmě v určité úrovni,
takže to každý vidí poněkud jinak,
ale každý má zkušenost ze všech těch úrovní....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » stř 13. led 2010 9:30:48

Tvurci jsme vsichni...nejde zde netvorit..takze pak jde jen o to jestli jsem nahodny tvurce nebo zamerny.. :)

A stejne jak stesti je dobre zamerena pozornost, tak i zamilovanost je dobre zamerena pozornost a laska samozrejme jak by smet :)
.....................................................................................................................................

No kdo jedná naprosto pudově a emocionálně, tak tomu se také zdá, že má správně zaměřenou pozornost...

kdo už se trošku poučí, ze svých úspěchů i pádů, tedy použije rozum, tak už to štěstí nehledá ve světě ale spíš jej hledá v sobě, může samozřejmě celý svět odmítnout, a nebo si jej ponechá ovšem je si vědom jeho relativnosti a proměnlivosti

no a kdo tu pozornost zaměří opravdu správným směrem, tedy na pozornost (bytí, lásku, přítomnost) samu, tak ten překročí jak to pudové tak i to rozumové poznání, a pozná život sám o sobě.

Dá se říci, že život ovládaný emocemi i rozumem je život ve tmě, i když samozřejmě pokud jsme v té či oné úrovni, tak se nám to jeví jako perfektní věc, ale to největší dobrodružství života začíná až v té úrovni, kdy se poznáme jako zdroj, protože zdroj je ten tvůrce,
osoba tvůrce není,
osoba si to tvoření jen přivlastnuje....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » stř 13. led 2010 10:04:41

protože zdroj je ten tvůrce,
osoba tvůrce není,
osoba si to tvoření jen přivlastnuje....
.......................................................................................

Ještě k tomu dodám,
tedy k té záměrné tvorbě,
když záměrně tvoříme, tak zaměříme celou pozornost na tu tvorbu, a osoba je jakoby zapomenuta, není zde, je zde jen tvorba sama (vcelku je jedno, co tvoříme, jde jen o tu koncentraci pozornosti, ale jde to velmi dobře u adrenalinových sportů, umění, každý má tu svoji parketu).
Tenhle stav čisté tvorby která probíhá sama o sobě je to, co hledáme tou záměrnou tvorbou,
a v podstatě ho více či méně dosahujeme,

je to nepochybně radostný stav, který nás naplnuje, ale je to něco podobného jako sladký spánek, který je také hluboce osvěžující, protože zde není uvědomování osoby

Ale to stále není realizace zdroje,
můžeme zde říci, že cesta je cíl,
a je to úplně něco jiného, než když osoba má nějaký cíl, kterého chce dosáhnout,
a zde si to lze stanovit tak, že nikdy nedojdeme cíle, protože cílem je ta tvorba,
je to mnohem vyšší úroven, než osobní dosahování,
ale to všechno nemění nic na tom,
že to je v podstatě jen SPÁNEK (kdy je zapomenuta osoba)

Vím, že to mnozí lidé ocenují
(a já to ocenuji taky, jsou to opravdu světlé chvilky života osoby)
ale je to spánek... :?

(jeden můj kamarád se přesně na toto ptal Karla Renze, co to je za stav, když je takto ponořen do hraní na hudební nástroj a je zde jen ta hudba ((tvorba)) a on si zde sám sebe neuvědomuje jako osobu, a pokud moje angličtina stačila na tu německoanglickou odpověd, tak mu odpověděl že to s realizací nemá nic společného)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod Petr » stř 13. led 2010 11:16:40

No vždyt takhle jsem to myslel, čím víc přání se nám splní, tím víc vidíme že je to naprd...

Osobně bych řekl, že každé přání je požehnané a každé naplňené přání dvojnásob :). Ne, že by to bylo naprd, to naopak, protože zároveň poznáváme, že to není v tom. Poznáváme, že v moment naplnění máme pozornost zaměřenou štastně a proto jsme šťastní a uvědomíme si, že o zaměření pozornosti rozhodujeme sami, a můžeme ji zaměřit, kdykoliv jakkoliv bez ohledu na externí okolnosti, resp. v jakékoliv externí okolnosti si můžeme vybrat na kterou její část tu pozornost zaměříme a podle toho se budeme cítit.

Pokud se nám přání plní, tak jsme v souladu se sebou a se Zdrojem..nevnímám zde žádného Boha odpíratele, který nám něco odpírá pro naše dobro, abychom nakonec dospěli k jeho poznání. Plné poznání Boha nebo Zdroje nevnímam jako cíl této existence, protože věřím, že jsme plně jeho součástí a mimo toto dočasné vydělení máme plné jeho uvědomění v celé šíři a hloubce.
Vnímám to podobně, jak psala watta zde: viewtopic.php?f=42&t=905&start=60#p3776.

BTW: Co vnímáš pod pojmem realizace?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » stř 13. led 2010 12:38:28

Pokud se nám přání plní, tak jsme v souladu se sebou a se Zdrojem..nevnímám zde žádného Boha odpíratele, který nám něco odpírá pro naše dobro, abychom nakonec dospěli k jeho poznání. Plné poznání Boha nebo Zdroje nevnímam jako cíl této existence, protože věřím, že jsme plně jeho součástí a mimo toto dočasné vydělení máme plné jeho uvědomění v celé šíři a hloubce.
Vnímám to podobně, jak psala watta zde: viewtopic.php?f=42&t=905&start=60#p3776.

BTW: Co vnímáš pod pojmem realizace?
.................................................................................................................

No já fakt nevím, co je cílem lidského života,
jestli je jím poznání Já nebo tvoření...

Neřekl bych, že je cílem lidského života poznání Já,
a už vůbec bych neřekl, že to není možné

Pokud Watta tvrdí, že všechny zisky jsou pomíjivé, včetně těch duchovních,
tak možná nechápe,
že realizace Já není nějakej zisk osoby, který by se smrtí ztratila

nevím, na základě čeho tvrdí že nelze poznat celistvé Já a že je to plýtvání časem
pokud ji to nezajímá a zajímá ji tvoření, tak at klidně tvoří,
poznání Já není nějaké poznání osoby která poznává něco, je to prostě poznání poznání, poznání samo o sobě



pokud řeknu poznávání, musím si být vždy vědoma toho, že veškerá skutečnost pak vždy bude minimálně krok před tím, co je možno poznat. je milé a velmi "supporting" být si vědom svého Já a v této rovině ho znát, z tohoto poznání ovšem ani člověk nemůže nijak utéct, to je rovina, s níž se rodí a umírá. pokud bychom však chtěli mít takové poznání čili vědomí, které by bylo celistvé, nenarodili bychom se. takové "poznávání svého já" není žádná duchovní hodnota, která by byla nadřazena jiným vezdejším hodnotám, je to naprosto samozřejmá každodenní činnost člověka. pokud někdo stráví celý život nad duchovní literaturou a bude mít dobrý pocit z toho, že něco poznal, je to jeho volba a dobře tak, přináší-li mu to uspokojení, ale není to žádné opravdové poznávání vs. to vše ostatní. všechno zde má stejnou platnost, a to platnost existence.
........................................................................................................................
tohle celé ukazuje jen to, že to pojímá z osobního pohledu,
a ono skutečně Já není žádná duchovní hodnota,
a ego si je toho naprosto přesně vědomé

prostě mně přijde, že to pojímá jako poznání "něčeho"

z celého toho je vidět naprosté nepochopení, tedy chápe to přesně tak, jak to chápe většina lidí,
avšak na rozdíl od jiných vidí, že to její pochopení je naprosto špatný, tedy vidí že takto to pojímat je naprostá blbost
a proto to píše tak jak to píše,
a ta kritika je oprávněná

ale v podstatě jen kritizuje svoji chybu v pochopení...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Přání se plní (bohužel)

Příspěvekod vostalpetr » stř 13. led 2010 12:42:37

PS. tedaještě pro jistotu, kdyby to Watta náhodou četla,
to málo co jsem k tomu napsal nebyla kritika,
ale pochvala
(moje pochvaly často vyznívají kriticky, ale faktem je, že většina lidí protože na rozdíl od Watty nepřemýšlí, se ani nedostane k tomu, aby zjistili, že ten jejich pohled je nesmysl a Wattta zjistila, že takto to pojímat je naprostý nesmysl)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana


Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron