Vulgarismy

Re: Vulgarismy

Příspěvekod armin » pát 23. říj 2020 18:33:18

Trini píše:
armin píše:To že Petra bolí, co čte, znamená, že s tím má nějaký problém.


Co si to zase namlouváš? Petr nemá problém, naopak ostatní mají problém s jeho vulgaritami, a tak se to snaží řešit.

armin píše:Petr se bez těch vulgarit z nějakého důvodu neobejde.


Petr se bez vulgarit klidně obejde. Ale baví ho, jak se např. ty tím zabýváš. :lol: Jako bys neměl nic lepšího na práci.


Brečíš na nesprávném hrobě.
Já si nic nenamlouvám. To je názor Alaji a jí na její komentář odpovídám. Proč se do toho potřebuješ míchat ??
Já s vulgaritami Petra žádný problém nemám.
Naopak mi to přijde zajímavé a zkoumání hodné, proč on se potřebuje takto primitivně vyjadřovat.
Proč ho to podle tebe baví. Mně by to třeba nebavilo. Tebe ano?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Tino » pát 23. říj 2020 18:46:01

Alaja píše:

Asi jsi si nevšiml, ale je vulgární jen vůči některým lidem. Takže je otázka, čím těch pár lidí Petra tolik vytáčí? Možná to má nějakého společného jmenovatele...

Chápu že napadá ty co tu diskutujou, no proč ne, v diskusích je to celkem běžné. Proč ale napadá i duchovní mistry, kteří už nežijou?
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Alaja » pát 23. říj 2020 18:50:42

Tino píše:
Alaja píše:

Asi jsi si nevšiml, ale je vulgární jen vůči některým lidem. Takže je otázka, čím těch pár lidí Petra tolik vytáčí? Možná to má nějakého společného jmenovatele...

Chápu že napadá ty co tu diskutujou, no proč ne, v diskusích je to celkem běžné. Proč ale napadá i duchovní mistry, kteří už nežijou?


Kdyby nebyli tak hojně citováni lidmi, ke kterým má nějaké výhrady, tak by si jich nespíš ani nevšiml......možná. :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Eva Nada » pát 23. říj 2020 19:05:33

Asi jsi si nevšiml, ale je vulgární jen vůči některým lidem. Takže je otázka, čím těch pár lidí Petra tolik vytáčí? Možná to má nějakého společného jmenovatele... :donknow:


Souhlasím s tím názorem. Tím společným jmenovatelem bych viděla fanatismus jako takový.
Umanutí, ustrnutí na něčem.
A tlačení to hlava nehlava....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 19:06:21

armin píše:
Brečíš na nesprávném hrobě.
Já si nic nenamlouvám. To je názor Alaji a jí na její komentář odpovídám.


Alaja nepsala, že Petr má problém. S tím jsi přišel ty.

armin píše: Proč se do toho potřebuješ míchat ??


Máš snad nějaký problém s tím, že na diskusním foru diskutují všichni dohromady?


armin píše:Naopak mi to přijde zajímavé a zkoumání hodné, proč on se potřebuje takto primitivně vyjadřovat.


To jsi ještě nepřišel na to, že nikdo není jako druhý, ale že vše je nekonečně rozmanité? Běžná mysl s tím má problém, a tak se to snaží škatulkovat.

Tvoje "zkoumání" typu připíchnout živého brouka špendlíkem na zed', tu mu utrhnout nožičku, tu naříznout křidélko, sem tam ho ožehnout zapalovačem, možná budeš sdílet s pár ostatními, ale i to patří do rozmanitosti. :roll:
Když chceš něco opravdu zkoumat, tak musíš jako první pustit všechny své předsudky a představy typu "on to potřebuje", "primitivní vyjadřovaní" atd. Tím se totiž jen utvrzuješ ve svých dosavadních přesvědčeních a nikdy nic nevyzkoumáš.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 19:13:09

Tino píše:
Alaja píše:

Asi jsi si nevšiml, ale je vulgární jen vůči některým lidem. Takže je otázka, čím těch pár lidí Petra tolik vytáčí? Možná to má nějakého společného jmenovatele...

Chápu že napadá ty co tu diskutujou, no proč ne, v diskusích je to celkem běžné. Proč ale napadá i duchovní mistry, kteří už nežijou?


No, když nežijí, tak je těžko může napadat. ;) Jejich kritikou se ale cítí být napadeni živí obdivovatelé těchto mistrů.

Mistři jako Ramana nebo Šri Juktešvar měli pochopení pro ty, co je napadali - na rozdíl od jejich žáků, kteří s tím měli velký problém. Ale i pro to má mistr pochopení a snaží se jim v tom pomoci vysvětlováním.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod armin » pát 23. říj 2020 19:18:06

Alaja píše:[
Asi jsi si nevšiml, ale je vulgární jen vůči některým lidem. Takže je otázka, čím těch pár lidí Petra tolik vytáčí? Možná to má nějakého společného jmenovatele... :donknow:

No to si také myslím. Že ti, co ho vytáčí, zkrátka provokují nějaký jeho mindrák.
Mne třeba nikdo nevytáčí, ani Petr ani nikdo jiný.
Proč by se měl člověk z jakéhokoliv důvodu vytáčet?
Jedině, když je potrefena nějaká ta vnitřní husa - mindrák, představa o tom co by podle něj mělo být jinak než to je, tak to ho vytáčí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 19:20:28

Alaja píše:
Tino píše:
Alaja píše:

Asi jsi si nevšiml, ale je vulgární jen vůči některým lidem. Takže je otázka, čím těch pár lidí Petra tolik vytáčí? Možná to má nějakého společného jmenovatele...

Chápu že napadá ty co tu diskutujou, no proč ne, v diskusích je to celkem běžné. Proč ale napadá i duchovní mistry, kteří už nežijou?


Kdyby nebyli tak hojně citováni lidmi, ke kterým má nějaké výhrady, tak by si jich nespíš ani nevšiml......možná. :donknow:


Když Petr nadává na Ježíše nebo E. Tomáše, tak mu sdělím, že je vidím jinak než on - a Petr mi nenadává. Kdybych mu tvrdila, že to vidí špatně a jen já správně, tak by mi nadával.
Ale podle mne má každý nárok na svůj pohled, na svůj názor. Jak ho ale začne prosazovat jako jediný správný - tomu Petr říká tlačit na pilu - tak začne nadávat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 19:23:30

armin píše:Mne třeba nikdo nevytáčí, ani Petr ani nikdo jiný.


To je právě jeden z důvodů, proč se nemůžeš dál vyvíjet. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 19:37:55

Trini píše:
armin píše:Mne třeba nikdo nevytáčí, ani Petr ani nikdo jiný.


To je právě jeden z důvodů, proč se nemůžeš dál vyvíjet. ;)


P.S. Jak se člověk zatvrdí/uzavře tak daleko, že ztratí zranitelnost, tak tím ztratí i možnost se dál duchovně vyvíjet. :(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod armin » pát 23. říj 2020 21:22:05

Trini píše:
P.S. Jak se člověk zatvrdí/uzavře tak daleko, že ztratí zranitelnost, tak tím ztratí i možnost se dál duchovně vyvíjet. :(

To není věc zranitelnosti.
Vulgarity mne vůbec nezraňují. Tebe snad ano?
Obráceny k tobě by tě tyhle Vostálovy vulgarity nějak zraňovaly??

Kdo je vulgární, má zkrátka nějaký problém, který svými vulgaritami projevuje ale mne se nijak nedotýká.
Nicméně mne ten jeho problém, co je za tím, mne opravdu zajímá.
Je na tom něco podle tebe špatně?
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Alaja » pát 23. říj 2020 21:52:35

armin píše:Nicméně mne ten jeho problém, co je za tím, mne opravdu zajímá.


? Opravdu?

Všiml jsi si tedy, kdy vlastně začíná být vulgární a co je vlastně psáno v příspěvcích, na které tak vulgárně reaguje?

:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 22:30:11

armin píše:
Trini píše:
P.S. Jak se člověk zatvrdí/uzavře tak daleko, že ztratí zranitelnost, tak tím ztratí i možnost se dál duchovně vyvíjet. :(

To není věc zranitelnosti.
Vulgarity mne vůbec nezraňují. Tebe snad ano?


Není vulgarita jako vulgarita. Není to tak jednoduché, jak si to představuješ. Jde o to, co za tou vulgaritou je, a to může zranovat.
Celé, jak to chápeš, mi přijde hrozně povrchní. Mne zajimá hloubka, ne nějaké všeobecné povrchní řečičky o vulgaritách a že má někdo problém.

armin píše:Obráceny k tobě by tě tyhle Vostálovy vulgarity nějak zraňovaly??


Samozřejmě, že mne to v první chvíli zraní, když mluví ošklivě o Ježíšovi nebo E. Tomášovi. Musím si pak uvědomit, že to nemá co dělat s mým pojetím Ježíše nebo E. Tomáše. Že je to jeho obraz a že si ho prostě udělal ošklivej. Když mám něco ráda, tak samozřejmě není příjemné, když to někdo haní. To je zranitelnost. A to se musí zpracovat, ale rozhodně ne tím, že si nechám narůst hroší kůži nebo že se otupím.

armin píše:Kdo je vulgární, má zkrátka nějaký problém, který svými vulgaritami projevuje ale mne se nijak nedotýká.

Samozřejmě si to můžeš dělat takhle pohodlné, ale tak nic nevyzkoumáš.

armin píše:Nicméně mne ten jeho problém, co je za tím, mne opravdu zajímá.


Jo, můžeš si myslet, že má problém, to je fakt tvoje věc. Ale tímto způsobem nic nevyzkoumáš. Budeš furt jen dokola tvrdit, že má problém a že má mindráky a podobné nesmysly. Možná by ses měl zeptat, proč máš zapotřebí pořád něco takového tvrdit. :lol:
Naposledy upravil Trini dne pát 23. říj 2020 22:38:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 22:34:50

Alaja píše:
armin píše:Nicméně mne ten jeho problém, co je za tím, mne opravdu zajímá.


? Opravdu?

Všiml jsi si tedy, kdy vlastně začíná být vulgární a co je vlastně psáno v příspěvcích, na které tak vulgárně reaguje?

:D


Myslím si, že ho to ve skutečnosti vůbec nezajímá. Chce Petra jen pořád shazovat, že má problém, že má mindráky, a tím sám sebe stavět do pozice, jak je na tom mnohem lépe, jak je nad tím.
Prostě alfa-problém. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Eva Nada » pát 23. říj 2020 22:43:40

*
Přílohy
122052428_3753722274639241_8141434710910740497_n.jpg
122052428_3753722274639241_8141434710910740497_n.jpg (14.43 KiB) Zobrazeno 10824 krát
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » pát 23. říj 2020 22:59:40

Trini píše:
Alaja píše:
armin píše:Nicméně mne ten jeho problém, co je za tím, mne opravdu zajímá.


? Opravdu?

Všiml jsi si tedy, kdy vlastně začíná být vulgární a co je vlastně psáno v příspěvcích, na které tak vulgárně reaguje?

:D


Myslím si, že ho to ve skutečnosti vůbec nezajímá. Chce Petra jen pořád shazovat, že má problém, že má mindráky, a tím sám sebe stavět do pozice, jak je na tom mnohem lépe, jak je nad tím.
Prostě alfa-problém. :lol:


P.S.
Možné také je, že svým stále dokola opakovaným tvrzením, že Petr má problém, že má mindráky, ho chce vyprovokovat, aby začal nadávat a byl tady zabanovaný.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod armin » sob 24. říj 2020 8:49:20

Trini píše:Samozřejmě, že mne to v první chvíli zraní, když mluví ošklivě o Ježíšovi nebo E. Tomášovi. Musím si pak uvědomit, že to nemá co dělat s mým pojetím Ježíše nebo E. Tomáše. Že je to jeho obraz a že si ho prostě udělal ošklivej. Když mám něco ráda, tak samozřejmě není příjemné, když to někdo haní. To je zranitelnost. A to se musí zpracovat, ale rozhodně ne tím, že si nechám narůst hroší kůži nebo že se otupím.


Mně to zpočátku také bylo nepříjemné, nepochopitelné.
Když jsem později pochopil díky tomu, jak to mele stále dokola a za účelem někoho zranit, šokovat, usadit a pod. tak to na mne přestalo působit.
Podobně jako si neberu osobně - nezraňuje mne, když na mne za plotem štěká pes.
A teď mne spíš zajímá ten vnitřní problém, který lidi k takovým projevům vede.
Speciálně mne to zajímá u duchovňáků, kteří by už mohli být svobodnější od takových nutkání.
A Petr je právě ukázkový - extremní příklad takového jevu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Tino » sob 24. říj 2020 8:57:27

mne spíš zajímá ten vnitřní problém, který lidi k takovým projevům vede


https://wikisofia.cz/wiki/Agrese_a_n%C3 ... ouvislosti
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Alaja » sob 24. říj 2020 9:36:25

A teď mne spíš zajímá ten vnitřní problém, který lidi k takovým projevům vede.


Asi podobný, jaký vytáčel Kopeckého v legendárním seriálu...:


https://www.youtube.com/watch?v=KadpSdt3Ut4
https://www.youtube.com/watch?v=X2yASjlx1Gg


:donknow:

:P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Vulgarismy

Příspěvekod Trini » sob 24. říj 2020 11:08:18

armin píše:
Trini píše:Samozřejmě, že mne to v první chvíli zraní, když mluví ošklivě o Ježíšovi nebo E. Tomášovi. Musím si pak uvědomit, že to nemá co dělat s mým pojetím Ježíše nebo E. Tomáše. Že je to jeho obraz a že si ho prostě udělal ošklivej. Když mám něco ráda, tak samozřejmě není příjemné, když to někdo haní. To je zranitelnost. A to se musí zpracovat, ale rozhodně ne tím, že si nechám narůst hroší kůži nebo že se otupím.


Mně to zpočátku také bylo nepříjemné, nepochopitelné.
Když jsem později pochopil díky tomu, jak to mele stále dokola a za účelem někoho zranit, šokovat, usadit a pod. tak to na mne přestalo působit.
Podobně jako si neberu osobně - nezraňuje mne, když na mne za plotem štěká pes.
A teď mne spíš zajímá ten vnitřní problém, který lidi k takovým projevům vede.
Speciálně mne to zajímá u duchovňáků, kteří by už mohli být svobodnější od takových nutkání.
A Petr je právě ukázkový - extremní příklad takového jevu.


To je tvůj pohled, tvůj názor. Můj je jiný.
Ty srovnáš Petra se psem. Tím je oba hluboce znevažuješ. Urážíš. To, co děláš, je mnohem horší než Petrovo nadávání. A navíc to svědčí o tom, že jsi ve svých posudcích úplně vedle.

Petr je ok, ale ty máš velký problém, který si zatím nedokážeš - nebo nechceš - uvědomit.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků