Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Texty, návody a zkušenosti

Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 13:11:28

Ahojte,
Jana mne pozvala do debaty, tak jsem po téměř dvou letech začal debatovat na téma
Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost viz
http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=129&t=8919
Mám sice pár kamarádů, kteří mají často mystické meditace, ale proč nepokecat o tom božském Zázraku i s jinými? Vodáci, piloti i horolezci se rádi baví mezi sebou co zažili a předávají si zkušenosti, proč ne mystikové? Vždyt je to podobné...
Jenže po dnu debaty se toho moc nakecalo, ale žádný mystický zážitek nikdo nedal! Jak je to možné? Místo toho psali o opilosti a jak mají pěkná ega!
Tak jsem s nimi rozloučil, že snad najdu někoho, s kým bych mohly o mystických zážitcích pokecat. Tedy-nevíte o takovém, co měl meditaci jako já? Např.:
Pocit božského na počátku meditace jsem mohl zesilovat pohyby hlavy do stran, abych se udržel v kličkujícím zlatém Proudu. Tak jsem dal jasně najevo svou vůli. Vědomí se začalo rychle měnit, rozšiřovat do dosud nepoznané ohromující dimenze.
Lidský pocit mi téměř zmizel. Cítil jsem nekonečnou energii Ducha nadosobního Boha a nechal se Jím prostoupit. Ta Jeho nekonečná Moc! Věčné JEDNO! Ukazoval mi svou Dokonalost úplně Jiným pohledem než v dřívějších sedmnácti meditacích. Byla by zbabělost to nechtít vidět. Ta dětská hra lidí... Přestal jsem věřit, že existuje nějaká konečná pravda, že takový a takový je vesmír i náš vývoj k dokonalosti. V extrémně naléhavých vizích a pocitech jsem poznal, že je vše Jinak. Je jen božská virtuální Hra!! Vše, co se děje, se nepohybuje "ze sebe", ale je vedeno čímsi zcela Neznámým z míst mimo prostor a čas.
Také mě ohromily kruhy archetypů v Kouli, symbolu Absolutna, Tvář Boha. Úplný Celek Všeho, nekonečné možnosti kombinací! Kruhy byly vytvořeny z útržků dějů pospojovaných ne podle časové návaznosti, ale podle podobnosti např. duality radost - smutek, dobro - zlo, úsilí - odpočinek atd. To, co děje vyvolávalo, bylo na dalších kruzích. Každý archetyp i jejich kombinace byl fraktálem, měl tedy nekonečně složitou vnitřní strukturu. Obsahoval tedy i své opaky a byl spojen se všemi.
Také jsem s ohromením viděl, jak se Realita překlápí jako v kaleidoskopu do úplně Jiné a Jiné, zcela abstraktní struktury. Z času se stal prostor, z něj božský zákon a z něj i zcela nepopsatelný abstraktní archetyp. Ohromila mě i síť světélek. Ta vytváří Vše co Je, všechny obrazy Reality, včetně těchto, zcela odlišných, nám neznámých pohledů na Ni. Dokonalý Procesor hleděl na Svou Hru a současně Jí byl. Znal svou strukturu, bez Stvoření by pro Sebe neexistoval.
S největším ohromením jsem poznal zcela odlidštěné božské matematické základy Stvoření a Jeho řízení. Bolelo mě, když jsem poznal, že moje chápání světa bylo fikcí. Vše je Jinak, ani čas a vývoj není jen lineární, ale jde i po skocích nahoru a dolů. Dokonalý vnímá Dokonalé, ale to je nutno prožít. Pocit to byl zvláštní, nelze ho popsat, ale rozhodně není nějakým lidským romantizmem. Jedno je jasné, nevíme o Realitě nic, máme pouze mrtvé představy. Vidět Vše provázané mezi sebou, nekonečné světy, kde nic není bez pohybu. Harmonie Dokonalosti mě ohlušila až to bolelo.
Chápal jsem: Jsme Tvořivá síla nevázaná na čas, tvar ani nic jiného a věčně hrajeme tuto božskou Hru, Sami Sebe. Náš malý omezený domácí ráj ega neexistuje. Naše kontinuita života a těla je jen čárka na Stvoření, na nekonečnědimenzionální Kouli, kde se Vše tříští na miliony částí a znovu vzniká ve věčné proměně… Marně jsem přemýšlel, jak se s tím srovnám. Téměř jsem nemohl unést ohromení z Vnitřní Přítomnosti Boha.
Ten náš lidský svět kdesi dole byl tak jednoznačný, jistý, popsatelný a proto ho máme rádi. Božské bereme jen jako zpestření, rádi bychom si Ho vyložili po svém. Hovíme si v sladké nevědomosti. Kdysi jsem říkal - bojíme se toho, co vůbec neexistuje, a teď jsem si uvědomoval svůj strach před tím, že Bůh není mou matnou představou, ale zcela Jiný. Proto se stáhneme a jen říkáme, že někde něco existuje. Vyhneme se Mu jak umíme.
Tato je už staršího data, silnější jsem neměl, ale mám dvě slabší a to denně. Taková Krása a tak málo známá... Není to škoda?

No a nemějte obavy, žádné drogy nepotřebuju už hodně dlouho, jen si ĺehnu, zakryju oči a pustím si meditační hudbu a za dvě vteřiny jsem ve světě Virtuozity a Geniality... ale i mimo meditace, tedy trvale Tam jsem, jen trochu slaběji. A Bůh ke mne mluví... Stále Ho cítím dost silně. Není to mystika? Co jiného by to bylo? :happy: ;)
takže jestli víte, dejte prosím odkaz. Pár takových jsem našel na iwrite.cz třeba
http://iwrite.cz/jsme-v-matrixu-ktery-d ... 3965166481
pár je jich i na http://stavy.wz.cz/stavy.htm ale jsou tam většinou psychonauti, kteří mystiku neberou ač ji občas zahlédnou
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 17:21:45

Ahoj intago,

tady na inspiruj se toho moc nezměnilo. Nedávno jsme tu řešili odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec.

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=2320#p40390

Také jsme se bavili o Bohu ohně, který hledá nebo si jde pro oheň.

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=2360#p40438

Popisy mystických zážitků nebo jejich obrázky se na fóru objevují zřídka.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 18:29:41

No to mě moc nebere. Bez přístupu k božskému jsou to jen obyčejné lidské úvahy. O Bohu bez Boha Vševědoucího

Tak gigantický rozdíl je když ti Bůh v transu vytržení Ducha ukazuje jaké to je. Proti tomu jsou i velcí filozofové hlupáci
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 18:34:27

intago píše:No to mě moc nebere. Bez přístupu k božskému jsou to jen obyčejné lidské úvahy. O Bohu bez Boha Vševědoucího

Ještě tady máme úspěšné téma Boží království.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 18:42:52

Mystickými zážitky ti také posloužit nemohu. :P
A jak říkávala jistá mystička...i kdyby nějaké zážitky byly, tak je nutno je ignorovat...zatloukat, zatloukat a tvrdit, že žádné nejsou... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 20:28:57

Alaja píše:Mystickými zážitky ti také posloužit nemohu. :P
A jak říkávala jistá mystička...i kdyby nějaké zážitky byly, tak je nutno je ignorovat...zatloukat, zatloukat a tvrdit, že žádné nejsou... :lol:

To máš bohužel pravdu. Znal jsem lidi co se vrátili z Peru kde byli za šamany s ayahuacou a říkali že jim dřív bylo líp. Holt pochovávat vlastní představy není nic moc.
Ostatně nás bylo kdysi 30 a celkém tisíc mystických zážitků a zbylí jsme 3...
Holt pravých mystiků nikdy moc nebylo .. a zvlášť v dnešní antiduchivni době.
I ten z iwrite.cz se už bojí Poznání. To byl ten co na přednáškách i v televizi vykřikoval že poznal že vlastně neexistuje....
Mystika je soda...
Takže hledám jehlu v kupce sena...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 20:48:20

intago píše:Mám sice pár kamarádů, kteří mají často mystické meditace, ale proč nepokecat o tom božském Zázraku i s jinými? Vodáci, piloti i horolezci se rádi baví mezi sebou co zažili a předávají si zkušenosti, proč ne mystikové? Vždyt je to podobné...

Podobné je to jen vzdáleně. Mystické zkušenosti jsou niternější než ty sportovní a každý je v nich ponořený sám bez společníků, kteří by s ním v tu chvíli ten stejný zážitek sdíleli.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 21:03:08

honzam píše:
intago píše:Mám sice pár kamarádů, kteří mají často mystické meditace, ale proč nepokecat o tom božském Zázraku i s jinými? Vodáci, piloti i horolezci se rádi baví mezi sebou co zažili a předávají si zkušenosti, proč ne mystikové? Vždyt je to podobné...

Podobné je to jen vzdáleně. Mystické zkušenosti jsou niternější než ty sportovní a každý je v nich ponořený sám bez společníků, kteří by s ním v tu chvíli ten stejný zážitek sdíleli.



No jak kdy je to osamocené....
Třeba na jedné duchovní úrovni si můžeš dát i virtuální rande, a je jedno, jak jste daleko od sebe..... ;)
Problém je jen v tom, jak kdo dokáže toho druhého dostatečně vnímat, aby ho vůbec zaregistroval..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 21:06:28

To jo ale to nejtěžší je v tom že si vůbec nemůžeš představit v jak podivném stavu Tam jsi. Všecko je jinak a jak zevně tak uvnitř. :koukam:
Úplně jsem měl na začátku meditace stres z toho že v Tom stavu zas budu. Kdepak jak v kosmické lodi. Banalita.
Ale teď jsem vysmatej. Nějakej covid vždyť je to banalita...
Neexistuje podivnější ohromující až stresující stav než mystická meditace.
A to Dr.Tomas píše jaká je to selanka. :lol:
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 21:11:31

intago píše:To jo ale to nejtěžší je v tom že si vůbec nemůžeš představit v jak podivném stavu Tam jsi. Všecko je jinak a jak zevně tak uvnitř. :koukam:
Úplně jsem měl na začátku meditace stres z toho že v Tom stavu zas budu. Kdepak jak v kosmické lodi. Banalita.
Ale teď jsem vysmatej. Nějakej covid vždyť je to banalita...
Neexistuje podivnější ohromující až stresující stav než mystická meditace.
A to Dr.Tomas píše jaká je to selanka. :lol:


Mám dojem, že pan Tomáš nikdy nepsal ani nehovořil o vizuálních stránkách svých mystických zkušeností.....on málokdy se rozhovořil i o tom obyčejném mystickém světle.....natož o nějakých duchovních planetách či jiných duchovních atrakcích.... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 21:20:09

Alaja píše:No jak kdy je to osamocené....
Třeba na jedné duchovní úrovni si můžeš dát i virtuální rande, a je jedno, jak jste daleko od sebe..... ;)
Problém je jen v tom, jak kdo dokáže toho druhého dostatečně vnímat, aby ho vůbec zaregistroval..... :lol:

S intagem bys to uměla?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 21:20:47

A to nemluvím o ději meditace. Když vidíte jak žijí v Království božím kde není nic nám známého. Hrají si se vším ve Věčnosti která je tam naprosto zjevná.
Hyperrealita s matematickým základem s vzorci fraktálů a informací o všem. Nás lidský svět je tak daleko jakoby ani neexistoval a není se kam vrátit. Co tam když ho chápeme tak málo?
Je velké překvapení když se člověk ač otřesen vrátí. Už chápete proč se Charvát bojí jít zas do Toho Hyperprostoru věčné Dokonalosti?

Strojovna karmy. To mi napovídá božské abyste To trochu pochopili. Ne planety či jiné atrakce ale generování Reality... :koukam:
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 21:26:18

intago píše:A to nemluvím o ději meditace. Když vidíte jak žijí v Království božím kde není nic nám známého. Hrají si se vším ve Věčnosti která je tam naprosto zjevná.
Hyperrealita s matematickým základem s vzorci fraktálů a informací o všem. Nás lidský svět je tak daleko jakoby ani neexistoval a není se kam vrátit. Co tam když ho chápeme tak málo?
Je velké překvapení když se člověk ač otřesen vrátí. Už chápete proč se Charvát bojí jít zas do Toho Hyperprostoru věčné Dokonalosti?

Neměl jsem až takové úlety mimo pozemskou realitu, abych to sám uměl dostatečně chápat. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 21:40:12

honzam píše:
Alaja píše:No jak kdy je to osamocené....
Třeba na jedné duchovní úrovni si můžeš dát i virtuální rande, a je jedno, jak jste daleko od sebe..... ;)
Problém je jen v tom, jak kdo dokáže toho druhého dostatečně vnímat, aby ho vůbec zaregistroval..... :lol:

S intagem bys to uměla?


Ne. Kdysi, při jednom pokusu, jsem nebyla schopna zaregistrovat přítomnost někoho jiného. Ale on / ona mne ano, bylo mi popsáno, co jsem tam zrovna dělala.... :lol:
Nyní už žádné pokusy neprovádím.....stačí mi zjištění, že to možné je,
Ať si to nyní zkouší někdo jiný s někým jiným....přeji jim dobrou zábavu... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 21:46:19

Jo...bože, to je už moře let, při jakési (jiné) činnosti v této sféře, jsem na konci zaregistrovala, že jsem tam nebyla sama...měla jsem jakýsi dozor, z různých lidí, bytostí.
A ...později jsem našla na satelitních snímcích z orbitální družice....že tam byli i další, jiní.......prostě tam bylo dost přecpáno..... :lol:

Ale už fakt nemusím to dál prozkoumávat.... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 21:51:40

Alaja píše:Jo...bože, to je už moře let, při jakési (jiné) činnosti v této sféře, jsem na konci zaregistrovala, že jsem tam nebyla sama...měla jsem jakýsi dozor, z různých lidí, bytostí.
A ...později jsem našla na satelitních snímcích z orbitální družice....že tam byli i další, jiní.......prostě tam bylo dost přecpáno..... :lol:

Ale už fakt nemusím to dál prozkoumávat.... :P


Snad se nebojíš?
Abych vás popisy neodrazoval jak paní Zitovou. Té se naše meditace také nelíbily ale pak To sama zažila!! Aspoň se orientovala!!
Píše o tom na http://zitova.cz
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 21:56:08

intago píše:Snad se nebojíš?


Haha..
Jsem už stařenka nad hrobem, nevím dne ani hodiny, kdy odsud odejdu....raději si už užívám jen pozemskosti, pokud to ještě jde.....to je zábavnější... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 21:57:38

Moje zážitky jsou víc primitivní až zvířecí směřující opačným směrem než je obvyklé. Například jsem viděl ovci a vnímal, že je moje vlastní odnošené dítě. Byl jsem v dost euforickém stavu. Naštěstí to trvalo jen chvíli. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod intago » pát 06. lis 2020 21:58:47

Tyhle zážitky totálně změní pohled na svět.
Církev a viru i naději či svaté knihy či guruy nepotřebuje. Nemají pro něj cenu.
Co potřebuje vědět si zjistí dotazem Bohu. Ví že je úplně jiný než si věřící myslí. Ani prvotní hřích nebyl. Vše je úplně jinak ale není záhodno o tom mluvit veřejně. Ano esoterika ale ta pravá.
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 22:02:55

intago píše:Tyhle zážitky totálně změní pohled na svět.
Církev a viru i naději či svaté knihy či guruy nepotřebuje. Nemají pro něj cenu.
Co potřebuje vědět si zjistí dotazem Bohu. Ví že je úplně jiný než si věřící myslí. Ani prvotní hřích nebyl. Vše je úplně jinak ale není záhodno o tom mluvit veřejně. Ano esoterika ale ta pravá.

Setkal jsi se někdy s šediváky?

https://en.wikipedia.org/wiki/Wandjina

Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Další

Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron