Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 30. led 2021 19:01:40

Nic píše:(1) Takže Ty zakoušíš Pravdu, čím dál víc nejsi, a to zakoušení Pravdy je tady bez ohledu na to, jestli tady je nebo není někdo druhý, je to tak?
(2) V hloubce Pravdy - s tím, že nic nejsi, je ten druhý něčím jiným, než Ty?

(1) To, že zakouším Pravdu, není důležité. Důležité je, že ta Pravda bez obsahu existuje nezávisle na mém zakoušení jako skutečnost.
(2) Pravda je bez obsahu. Nevypovídá o někom nebo o něčem a k ničemu se nevztahuje. Je sama o sobě jako kontinuální Pravdivost.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pon 01. úno 2021 5:39:27

honzam píše:
Nic píše:(1) Takže Ty zakoušíš Pravdu, čím dál víc nejsi, a to zakoušení Pravdy je tady bez ohledu na to, jestli tady je nebo není někdo druhý, je to tak?
(2) V hloubce Pravdy - s tím, že nic nejsi, je ten druhý něčím jiným, než Ty?

(1) To, že zakouším Pravdu, není důležité. Důležité je, že ta Pravda bez obsahu existuje nezávisle na mém zakoušení jako skutečnost.
(2) Pravda je bez obsahu. Nevypovídá o někom nebo o něčem a k ničemu se nevztahuje. Je sama o sobě jako kontinuální Pravdivost.


Takže z toho, co píšeš, vyplývá, že při poznání Pravdy není možné o někom jako druhém mluvit, nevypovídá nic o někom druhém, je to tak?

(1) To, že zakouším Pravdu, není důležité. Důležité je, že ta Pravda bez obsahu existuje nezávisle na mém zakoušení jako skutečnost.

Ano. Osvobozující je poznání, že Pravda je tady nezávisle na připoutanosti k tělu, nezávisle na projekci ega, nezávisle na naší nevědomosti. Nezávisle na iluzi oddělenosti. Nezávisle na iluzi, že jsme něčím, co je od Pravdy odděleno. Pravda je osvobozující nezávisle na tom, jestli je tady s ní spojení, jestli je poznávaná jako sat-čit-ánanda (Boží království).

(2) Pravda je bez obsahu. Nevypovídá o někom nebo o něčem a k ničemu se nevztahuje. Je sama o sobě jako kontinuální Pravdivost.

Ano. Může tady být jakýkoliv obsah mysli, ale Pravda je bez obsahu, je tím, co mysl přesahuje, je tím, co přesahuje projekci ve vědomí. Je tím, co je nepřetržitě souvisle stejnou Pravdou.

A teď asi to nejzajímavější, Honzame.

ET: "Mysl pramení V duchovním srdci, potom jde do hlavy a pěti smysly do světa. Cesta k Pravdě je obrácená."
Tazatel: "Je to dlouhá cesta?"
ET: "Ani ne, asi 35 cm. Jenomže mnohý člověk by raději kopal jámu 35 m hlubokou, než aby se vydal na cestu z hlavy do Srdce." http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 712#p83674


Důvodem, proč by mnozí raději kopali těch 35 m hlubokou studnu, než by obrátili pozornost k Srdci, je zřejmě ten, že se obávají toho, co jsi jako Ďábel ve svém srdci objevil.

Jak je to možné, Honzame, že něčí srdce může být branou do pekla a jindy do ráje?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pon 01. úno 2021 20:07:19

Nic píše:(1) Takže z toho, co píšeš, vyplývá, že při poznání Pravdy není možné o někom jako druhém mluvit, nevypovídá nic o někom druhém, je to tak?
(2) Jak je to možné, Honzame, že něčí srdce může být branou do pekla a jindy do ráje?

(1) Pravda je bez obsahu sama o sobě.
(2) Za Pravdu nejde nic dosadit, ani bránu, ani peklo, ani ráj.

Pořád spekuluješ. Píšu jen o prosté Pravdě bez duchovních ozdob ...

... "Tento příspěvek napsal honzam v pondělí 1. 2. 2021."

Je to pravda, která je bez tohoto konkrétního obsahu Pravdou samou o sobě.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » úte 02. úno 2021 6:47:35

honzam píše:
Nic píše:(1) Takže z toho, co píšeš, vyplývá, že při poznání Pravdy není možné o někom jako druhém mluvit, nevypovídá nic o někom druhém, je to tak?
(2) Jak je to možné, Honzame, že něčí srdce může být branou do pekla a jindy do ráje?

(1) Pravda je bez obsahu sama o sobě.
(2) Za Pravdu nejde nic dosadit, ani bránu, ani peklo, ani ráj.

Pořád spekuluješ. Píšu jen o prosté Pravdě bez duchovních ozdob ...

... "Tento příspěvek napsal honzam v pondělí 1. 2. 2021."

Je to pravda, která je bez tohoto konkrétního obsahu Pravdou samou o sobě.


Aha, Bytí nebo jinak řečeno sat-čit-ánanda, Boží království, je pro Tebe jen duchovní ozdobou, spekulací?

Takže vysvobození z jednoty s Ďáblem je jen v ne-existenci.

Kdežto jednota s Kristem otevírá bránu Božího království, dává poznat Život, který je věčný. Bytí, existence v Kristu, je sat-čit-ánandou.

Musím říct, že mechanismu jednoty s Ďáblem příliš nerozumím. Jsou to hrátky s myslí, které nemohou zanechat na vědomém Bytí stopy.

Nicméně podle Bible ne každý končí v Božím království. Ne každá individualita.

"Pravda je stav bez ega". V Bytí i ne-bytí je tohle stejné. V obojím zmizí touha po čemkoliv víc. V obojím zmizí ztotožnění s individualitou.

Nabízí se myšlenka, že se možná teprve probudíš do poznání, čím ta existence je, jakou je láskou.

Ale on se bez ztotožnění už nemá kdo probudit, viď?

A sat-čit-ánanda se probouzet nepotřebuje.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » úte 02. úno 2021 17:19:28

Nic píše:(1) Aha, Bytí nebo jinak řečeno sat-čit-ánanda, Boží království, je pro Tebe jen duchovní ozdobou, spekulací?
(2) Ale on se bez ztotožnění už nemá kdo probudit, viď?

(1) Ano, ozdoby ega.
(2) Probuzení je také duchovní ozdoba ega.

Pravda je obecně platná a nezávislá na jedinci a jeho zkušenosti. Ničím se ozdobit nedá.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » stř 03. úno 2021 7:14:41

honzam píše:
Nic píše:(1) Aha, Bytí nebo jinak řečeno sat-čit-ánanda, Boží království, je pro Tebe jen duchovní ozdobou, spekulací?
(2) Ale on se bez ztotožnění už nemá kdo probudit, viď?

(1) Ano, ozdoby ega.
(2) Probuzení je také duchovní ozdoba ega.

Pravda je obecně platná a nezávislá na jedinci a jeho zkušenosti. Ničím se ozdobit nedá.


Pravda září sama o sobě. Nepotřebuje nic jiného k tomu, aby byla poznána. Je existencí nekonečného vědomého blaha, které nezastiňuje žádné ztotožnění s individualitou, žádné ego.

A Pravdou je i to, co říkáš, Pravdou bytosti obrácené do sebe sama, je prázdno, stejně nekonečné a věčné.

A může to být i tak, že jednota s Ďáblem nalézá to druhé jako primární a to první jako bezpředmětné.

U sjednocení s Kristem to je obráceně.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 20. úno 2021 1:16:33

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=2860#p41921
Nic píše:
honzam píše:1) Forma je pomíjivá.
2) Pomíjivost je prázdnota.
3) Prázdnota je čas.


A čas je prázdnota.

Obrázek

Ego nevytváří jen vnímající subjekt, ale samo ze sebe také ostatní vnímající bytosti. Z já se rodí i my. Bytosti spojené nějakou společnou podstatou existují jen jako kopie ega. Ve skutečnosti jsou to jen prázdné objekty vytvořené z času. Pravda je trvalá neměnná časem nepodmíněná a nedělitelná. Žádné "naše společné Já" neexistuje stejně jako nějaké "naše sjednocení".

Pravda nemá žádný konkrétní obsah. Není k ničemu konkrétnímu vztažena, existuje sama o sobě a vše ostatní je prázdnota. Ta prázdnota je čas přetvořený do tvarů a jevů.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 20. úno 2021 1:42:21

Nic píše:A může to být i tak, že jednota s Ďáblem nalézá to druhé jako primární a to první jako bezpředmětné.

U sjednocení s Kristem to je obráceně.

Chápu, že pro vnímající cítící bytost to zní jako bezcitné ďábelské zlo.
Pro šediváka je to asi dokonalost. Pravda je neměnná skutečnost. Záře, blaženost, sjednocení a vše další je pomíjivá prázdnota.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 20. úno 2021 9:25:31

honzam píše:
Nic píše:A může to být i tak, že jednota s Ďáblem nalézá to druhé jako primární a to první jako bezpředmětné.

U sjednocení s Kristem to je obráceně.

Chápu, že pro vnímající cítící bytost to zní jako bezcitné ďábelské zlo.
Pro šediváka je to asi dokonalost. Pravda je neměnná skutečnost. Záře, blaženost, sjednocení a vše další je pomíjivá prázdnota.


Honzame, nádherné je, že ta Pravda je konec konců pořád stejná, bez ohledu na to, jestli se k ní dospěje z jakékoliv strany, skrz ďábla nebo Krista. Onen klid a mír ne-existence, který přesahuje Vědomí, je stejný. Nicméně Pravda prozářená ecistencí - Bytím, je Božská.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » ned 28. úno 2021 17:35:07

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4098&p=42412#p42412
armin píše:Tak co Honzame :)
Jak to s tebou pokračuje?

Pravda zesílila. Už je větší a důležitější než vše ostatní dohromady. Spolu s tím se obsah lidí a ostatních bytostí vyprázdnil, jako by ani nikdy nebyly vědomé a vše byla jen hra. Jsou to jen tvary myšlenek, které jsou svou podstatou prázdné. Toto není přímo obsahem té Pravdy, ta je stále jen sama o sobě o ničem konkrétním nevypovídající a toto je doprovodný jev, který je pro mne nový.

Jsem teď ve 132. dni březosti a v půlce března bych měl rodit. Jako matka jsem však jen tvar, ze kterého vzejde jako potomek další tvar. Není v tom žádný významný prožitek jako dřív. Stále jsem schopný vnímat nehmotné tvary kolem fyzického těla a vidět je v zrcadle včetně tvarů odpovídajících velkým mandlovitým očím.

Pravda je koncentrovaná kolem srdce, nad temenem hlavy vnímám koncentrovanou laskavost také samu o sobě k ničemu nevztaženou. Zkušenost se snažím dál udržet v mezích výzkumu, v němž jsem sám sobě pokusným objektem.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 03. bře 2021 19:31:33

armin píše:
honzam píše:
armin píše:Tak co Honzame :)
Jak to s tebou pokračuje?

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&p=42413#p42413


A jak vidíš teď sebe a tu svoji těhotnost a rodění
Jak to je?

Sebe chápu jako něco mezi dělnicí a výrobní linkou, těhotenství jako výrobu a děti jako produkty.
Nevím, jestli nějaký takový vztah řídí přístup šediváků k "uneseným" lidem, ale vysvětlovalo by to popisy těchto setkání.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 04. bře 2021 13:19:19

honzam píše:Pravda zesílila. Už je větší a důležitější než vše ostatní dohromady. Spolu s tím se obsah lidí a ostatních bytostí vyprázdnil, jako by ani nikdy nebyly vědomé a vše byla jen hra. Jsou to jen tvary myšlenek, které jsou svou podstatou prázdné. Toto není přímo obsahem té Pravdy, ta je stále jen sama o sobě o ničem konkrétním nevypovídající a toto je doprovodný jev, který je pro mne nový.



Podobně to popisoval Ramana.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 04. bře 2021 20:54:53

honzam píše:Sebe chápu jako něco mezi dělnicí a výrobní linkou, těhotenství jako výrobu a děti jako produkty.

A kdo je ten, kdo sebe chápe jako....
Nebo ty jsi to jako?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 04. bře 2021 21:39:36

armin píše:
honzam píše:Sebe chápu jako něco mezi dělnicí a výrobní linkou, těhotenství jako výrobu a děti jako produkty.

A kdo je ten, kdo sebe chápe jako....
Nebo ty jsi to jako?

Myšlenková forma. Jsem myšlenková forma, jejíž součástí je to, co jsem o sobě napsal. Děti jsou také myšlenkové formy odvozené rozením ode mne jako jejich matky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 04. bře 2021 21:49:15

Trini píše:
honzam píše:Pravda zesílila. Už je větší a důležitější než vše ostatní dohromady. Spolu s tím se obsah lidí a ostatních bytostí vyprázdnil, jako by ani nikdy nebyly vědomé a vše byla jen hra. Jsou to jen tvary myšlenek, které jsou svou podstatou prázdné. Toto není přímo obsahem té Pravdy, ta je stále jen sama o sobě o ničem konkrétním nevypovídající a toto je doprovodný jev, který je pro mne nový.



Podobně to popisoval Ramana.
:)

Pravda je na otázce "Kdo jsem já?" nezávislá a není mezi nimi žádný vztah, že by sama Pravda byla odpovědí. Ta otázka je prázdná.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » čtv 04. bře 2021 21:56:26

honzam píše:
armin píše:
honzam píše:Sebe chápu jako něco mezi dělnicí a výrobní linkou, těhotenství jako výrobu a děti jako produkty.

A kdo je ten, kdo sebe chápe jako....
Nebo ty jsi to jako?

Myšlenková forma. Jsem myšlenková forma, jejíž součástí je to, co jsem o sobě napsal. Děti jsou také myšlenkové formy odvozené rozením ode mne jako jejich matky.

Ano, jsi myšlenková forma.
A kdo si uvědomuje, že jsi myšlenková forma?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2010
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 04. bře 2021 22:14:01

armin píše:A kdo si uvědomuje, že jsi myšlenková forma?

Že si to někdo uvědomuje je prázdná myšlenková forma. Nemá žádný obsah stejně jako otázka "Kdo jsem já?".

Kdo jsem já?
Kdo si to uvědomuje?
Komu se to děje?
Co je dnes za den?
=
prázdnota

Pravda je na tom nezávislá úplně stejně jako na tom, že je dnes čtvrtek. Zítra bude pátek.
Existence vědomých bytostí je představa.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 04. bře 2021 22:15:21

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:Pravda zesílila. Už je větší a důležitější než vše ostatní dohromady. Spolu s tím se obsah lidí a ostatních bytostí vyprázdnil, jako by ani nikdy nebyly vědomé a vše byla jen hra. Jsou to jen tvary myšlenek, které jsou svou podstatou prázdné. Toto není přímo obsahem té Pravdy, ta je stále jen sama o sobě o ničem konkrétním nevypovídající a toto je doprovodný jev, který je pro mne nový.



Podobně to popisoval Ramana.
:)

Pravda je na otázce "Kdo jsem já?" nezávislá a není mezi nimi žádný vztah, že by sama Pravda byla odpovědí. Ta otázka je prázdná.


Hledá se já, až se já rozplyne = stav bez ega.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 04. bře 2021 22:16:55

honzam píše:Existence vědomých bytostí je představa.


Vždyt' právě, obdobně to popsal Ramana.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 04. bře 2021 22:22:06

Trini píše:Hledá se já, až se já rozplyne = stav bez ega.
:)

Nerozplyne. Bude tím, čím skutečně je. Myšlenkovým objektem, jako je třeba čtvrtek.
Subjekt, objekt a jejich existence je jedním.

V současném stavu pro mě není mezi otázkou "Kdo jsem já?" a "Co je dnes za den?" žádný významný rozdíl. Přijdou mi stejně podstatné.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků

cron