Abraham: Rostlinky a zvířátka

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » čtv 28. led 2010 14:03:58

Ahoj, dnes jsem poslouchal Abrahama, jak povidal o rostinach a zviratech.. mozna sem pak hodim presny preklad, ale zatim alespon pretlumocim.

Bylo to docela vtipne, kdyz predvadel, jaky bychom asi meli dialog s rostlinkou, kdyby jsme za ni dosli se svym problemem.. :)
Rostlina by asi rekla neco ve smyslu: Jsem v pohode, je mi fajn, zivot je super, jaky problem? :)
Rikal, ze rostliny jsou ve Vortexu, v souladu se Zdrojem 100% sveho casu, zvirata jsou s nim v souladu velkou vetsinu sveho casu a clovek spise vyjimecne..
Rostliny i zvirata tu maji presne svuj smysl, a vubec se neda rici, ze by clovek byl dulezitejsi jak ony, jsme v tom vsichni spolu a je to dokonale vybalancovane prostredi. I rostliny a zvirata zazivaji expanzi a jejich souladu se Zdrojem rika clovek instinkt. Clovek ma pristup k tomu samemu, pouze to preklryl tim, ze si o neco neustale dela starosti :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod watta » pát 29. led 2010 10:09:59

:) no jako ano, jojo. to je hezké, a víme to :) ale k čemu? nebo jak nám to prospěje?
my jsme lidé, ne rostlinky, není-liž pravda? :)
alespoň když se na to dívám ze svého "současného" ryze lidského pohledu, tak se mi to tak jeví ;) :obed:

když se člověk svěří rostlinkám s problémem, tak mu rostlinky poradí, to už dělali domorodci a indiáni před tisíci lety a fungovalo to vždycky docela dobře. dělají to dokonce i zvířátka :) přitom to dělají rostlinky přesně takovým způsobem, který je dle mého názoru jako jediný hoden onoho zázračného slovíčka "pomoc" - prostě jsou a ukazují, jak jsou a co jsou. a když to člověk nebo zvířátko vidí, tak rázem ví, co a jak. i na tom je samozřejmě velmi znát, jak moc odděleni oproti rostlinkám jsme.

ovšem jestliže jako člověk připustíme, že - cos napsal - rostliny i zvířata TU mají přesně svůj smysl - tak tu asi bude mít smysl i člověk :) a pokud ne, což je stejně tak dobře možné, dokonce velice pravděpodobné, pak je ten smysl to, co vytváříme. stejně tak jako vytváříme jiné věci :) v obou případech je ale zdejší realita člověka nějakým způsobem funkční. a my můžeme vylepšovat (improve je to řekla bych úplně správné slovo, v té češtině to má trochu jiný význam) zdejší funkčnost :give_flower:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » pát 29. led 2010 11:14:17

přitom to dělají rostlinky přesně takovým způsobem, který je dle mého názoru jako jediný hoden onoho zázračného slovíčka "pomoc" - prostě jsou a ukazují, jak jsou a co jsou

jj to je presne ono :thumb: a ted si vzpominam, ze to tak rikal i Abraham, ze to je to, co nam davaji.. :) pokud s nimi mame nejakou delsi detailni komunikaci, tak rikal, ze jsou to spise jen lidske projekce, protoze ta jejich pomoc spociva v prikladu jejich byti. Ze nejsou tak introspektivni, jak clovek.

hehe, no jinak samozrejme ze tu ma presny smysl i clovek... to si myslim, ze je ta expanze, to je ten smysl z vyssiho pohledu a pak ta konkretni expanze, to uz je ten smysl, kteri si utvarime sami.

Ted si jeste vybavuji, ze Abraham rikal u tech rostlinek a zvirat.. na dotaz jestli premysli a jestli expanduji, ze premysli, ale ze nemaji takove kognitivni mysleni, jak clovek.. ne ze by nemysleli.. mysli.. resp. vibruji, tedy mysli :D ale nezameruji se na detaily tak, jak clovek. proste jsou.. kdezto clovek se velmi zameruje :). Zminil, ze clovek je tou nejzamernejsi soustredenou formou Zdroje... (most deliberated - muze mit vic vyznamu).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
watta

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod watta » pát 29. led 2010 12:34:55

hehe, no jinak samozrejme ze tu ma presny smysl i clovek... to si myslim, ze je ta expanze, to je ten smysl z vyssiho pohledu a pak ta konkretni expanze, to uz je ten smysl, kteri si utvarime sami.


myslím, že jediné, co je možno důsledně o smyslu lidského života říct, je pouze to, že člověk jinak nedá, než aby nějaký byl, představa, že žádný není, je pro něj tak frustrující, že i kdyby si ho vymyslel, tak bude. a v tom je právě fígl toho tvoření v hmotné "dimenzi". a v tom je taky potenciální hlubší smysl existence, na který kam se hrabe expanze - budiž velebena :poklona: ;) - v tom je právě smysl toho uvědomění si - že loutka je stvořitel :)

vibruji, tedy mysli :D


hehe :)

Zminil, ze clovek je tou nejzamernejsi soustredenou formou Zdroje... (most deliberated - muze mit vic vyznamu).

:) to je opravdu hezky multifuknční slovíčko :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod watta » pát 29. led 2010 12:46:39

"We are what we repeatedly do” :)
Aristoteles
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod slavoj » pát 29. led 2010 14:33:29

U rostlinek si nejsem tak jist, tak daleko nejsem neslyším je ale se zviřátky si občas rozumím všude kolem je takový kravál že si nerozumí ani lidé v domě na ulici natož mezi národy . :!:
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » pát 29. led 2010 14:49:24

ad. deliberated - Abraham ho vetsinou pouziva u tvorby ve smyslu zamerna tvorba vs. nahodna tvorba, tak jsem to i tak prelozil...tady by to ale jeste teoreticky mohlo mit i jiny vyznam..
Nejrozvaznejsi, nejuvazlivejsi, nejvice myslici...

a pak se tam hezky nabizi ten zaklad slova liberate vs. deliberate.. :) ale tak to nemyslel ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » pát 29. led 2010 14:56:10

slavoj píše:U rostlinek si nejsem tak jist, tak daleko nejsem neslyším je ale se zviřátky si občas rozumím všude kolem je takový kravál že si nerozumí ani lidé v domě na ulici natož mezi národy . :!:

u tech zvirat a rostlin je to o te mimoslovni komunikaci :) ... no a u lidi, aniz si to mnohdy uvedomujeme, tak tez. zvirata, se mi zda, ze daleko vice reaguji na ty vibrace, na nas vnitrni stav.

Hezky je taky ten priklad s tou matkou, ktera rve na sve dite: "copak nevis, ze te miluji?" zatimco mimoslovne komunikuje uplne neco jineho..
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar, slavoj

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod watta » pát 29. led 2010 16:52:48

Petr píše:ad. deliberated - Abraham ho vetsinou pouziva u tvorby ve smyslu zamerna tvorba vs. nahodna tvorba, tak jsem to i tak prelozil...tady by to ale jeste teoreticky mohlo mit i jiny vyznam..
Nejrozvaznejsi, nejuvazlivejsi, nejvice myslici...

a pak se tam hezky nabizi ten zaklad slova liberate vs. deliberate.. :) ale tak to nemyslel ;)


určitě? ;)

mě se právě líbí vtip i kouzlo toho slova, v němž jsou obsaženy zdánlivě různé významy, které jsou ve skutečnosti ale dost vtipně důsledky téhož, když se takové přídavné jméno připojí ke slovu "člověk" :) záměr je tam, kde je víc myšlení i svobody, odpoutání, oddělení, že? :) proto mě to slovo přijde fakt neuvěřitelně vtipně - důvtipně - vybrané :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Lenny » ned 27. úno 2011 11:58:59

Já nechápu, když jsou rostlinky 100% existence ve spojení se Zdrojem, tak proč jsou některé nemocné? :donknow:
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » ned 27. úno 2011 15:03:41

Lenny píše:Já nechápu, když jsou rostlinky 100% existence ve spojení se Zdrojem, tak proč jsou některé nemocné? :donknow:

Ahoj Lenny,
tezko rict. :)
Ale jestli lide jsou jedni z mala tvoru na Zemi, kteri jsou schopni citit oddelenost od Zdroje, citit rezistenci, vzdorovat, tak to muze mit co docineni s lidskymi tvurci. Jsou vseobecne vice nemocne rostliny blize lidem, nebo dale od lidi?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » ned 27. úno 2011 15:06:23

Tady jsou dve videjka, kde Abraham o rostinach mluvi:



Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Lenny » ned 27. úno 2011 16:55:51

Děkuji ***
Řekla bych, že jsou asi nemocné rostliny blíže lidem.. Ale kdoví, v tropickém pralese apod. jsem nebyla. Určitě mi hned přijdou na mysl lidmi vypěstované monokultury napadené škůdci, no jo, to je dost jasně vidět, že v čem se člověk šťourá, z toho udělá paseku :happy: Rostliny asi nemají něco jako bolest hlavy... Spíš je vždycky něco napadne - viry, bakterie.. nebo parazitické rostliny.. vůbec by mě zajímalo, jakou roli tu mají parazité a původci nemocí - ničí nějaký jiný organismus, z toho snad můžou mít dobrý pocit? Jediná možná odpověď, co mě napadá, je, že upozorňují na něco, co je špatně, protože ty bakterie a viry mohou zaútočit jen na někoho, kdo je nějak mimo vibrační rovnováhu a není právě ve spojení se Zdrojem. A spoustu dalších věcí, všechno mě to hrozně zajímá, já bych se z Abrahamovského "horkého křesla" dobrovolně nezvedla :lol:
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » ned 27. úno 2011 18:08:55

jj nechtel jsem aby to vyznelo, ze lide jsou spatni.. :) jen ze to muze mit souvislost. Urcite to muze mit i ten rozmer, ze nas to neco ma upozornit.
I ten vir, nebo bakterie je bozskym vedomim, ktery kona, to co je pro neho prirozene.. myslim, ze z toho nema vubec spatny pocit, ze zpusobuje neco, co lide vidi jako nezadouci. Jsou soucasti te rovnovahy a co delaji ma smysl, uz jen treba proto, ze na neco upozornuji, ale podle me to ma jeste daleko vice rozmeru, ktere z naseho lidskeho pohledu nejsou hned zrejme :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Lenny » ned 27. úno 2011 18:18:50

Ano, určitě, třeba jsou ti škůdci velkým motorem evoluce (žádání)... Věřím, že všechno má svůj krásný smysl, i když tomu třeba zatím nerozumím *** A jsem ráda, že je všechno takové, jaké je :give_flower:
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lenny za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » ned 27. úno 2011 21:16:35

presne tak. urcite jsou :). maji svuj smysl, ponevdz kdyby ho nemeli tak by tu nebyli.. ale zatim jsou :)
Jednou jsem cetl o nejacich zivocicich, nebo bakteriich (uz nevim presne, ale ani to neni podstatne), o kterych si lide mysleli, ze jsou skudci, ale ve skutecnosti pak se prislo na to, ze te rostline, velmi pomahaji. Nebude to tak jednoduche se vsemi skudci, ale muze to dokreslit veci, kterym jeste uplne nerozumime. I Zeme je zivy organismus a je mozne, ze ji v urcitem smyslu pomahaji :). Je to o rovnovaze, o komunikaci i bez komunikace.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Lenny » ned 27. úno 2011 21:56:41

Ano, musí tu být pestrost, aby bylo z čeho vybírat. A tak tu musí být i věci, které se třeba nám zrovna nelíbí. (I když si nedovedu představit, že někomu se líbí být nemocný.) Ale bude to asi o tom, že kdyby nebylo těch virů a bakterií, které způsobují nemoci (to je zase slovíčkaření.. nic nezpůsobují, jen ukazují poruchu :happy: ), neznali bychom hodnotu zdraví.. kdo nikdy nebyl nemocný, neví, co je zdraví - a to je právě ten kontrast.. aspoň tak si myslím, že by mi to vysvětlil Abraham :) Třeba kytičky také chtějí zažít takový kontrast... Vždyť vědí že smrtí to nekončí.
A je každopádně pravda, že já jsem vždy nejvíc vyrostla kvůli "negativním" věcem a lidem. Třeba říkat "ne"... to se s hodnými andělskými lidmi kolem sebe nenaučíme :) Ono když by všechno klapalo super samo od sebe, kde by pak byl ten růst? Asi by to byla nuda. Takhle máme zákon přitažlivosti a s ním je spousta srandy. Navíc se člověk (myšleno já) pořád učí, sice ty jeho knížky mám přečtené asi 100x, ale praxe je jiná věc a změnit své návyky mi moc nejde! :lol: Jinak teoreticky už vím snad všechno, nejradši radím druhým a sama pak dělám stejné věci co oni... :D A to je právě ta sranda ;)
I love communicating about life in Abraham´s way :) Protože je to úžasné! Než jsem znala Abrahama, můj život se mi zdál tak nudný a beze smyslu! Jsem tak ráda, že jsem našla Abrahamovo učení! Díky svému neuvěřitelně tvrdohlavému emočnímu GPS, který mě odmala přitahoval ke knihám o záhadách, smyslu života, životu po smrti apod. Bylo to tak vzrušující, že jsem nemohla odolat! To mě zachránilo od zbytečného života. No jo. Až budu stará bába, napíšu krásnou knížku o tom, jak jsem spala a jak jsem se probudila a jak byl pak život nádherný :srdce: A zahrnu i inspiruj a moudrého a inteligentního Petra ;) (A v bonusech vostalpetra :D )
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lenny za tento příspěvek:
Petr, PánBů

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » ned 27. úno 2011 22:57:56

...kdyby nebylo těch virů a bakterií, které způsobují nemoci (to je zase slovíčkaření.. nic nezpůsobují, jen ukazují poruchu ), neznali bychom hodnotu zdraví

to jsi se odslovickarila presne :). Mohli bychom i rict, ze diky temto indikatorum nesouladu nas s nami, nas to nenecha v nesouladu dlouho... nemoc si tu pozornost vyzada.. a vetsinou nas organismus utlumi tak, ze jedine co muzeme je zustat v pritomnonem okamziku :) takze si to telo o prestavku v rezistenci proste rekne, a kdyz neposlouchame, tak nas i donuti :)))

Abraham k tomu zivotu dava takovy mini navod, kde je vse podstatne a pak tim zivotem muzeme plout s mnohem vetsi energii, radostnejsi, laskyplnejsi... ne ze bychom tak plout museli, ale neber to :D

A pak uz je to, jak pises jen o te praxi.. a tam to, co se hezky cetlo, dokaze zazraky :)

Jinak on by rozhodne tvuj zivot nebyl zbytecny za zadneho zpusobu jeho proziti, ale to by bylo zase to slovickareni. ;) No obcas me to taky popadne, takovy divny pocit, ze bych mel delat neco smysluplnejsiho :D.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod PánBů » pon 28. úno 2011 12:59:48

...kdyby nebylo těch virů a bakterií, které způsobují nemoci (to je zase slovíčkaření.. nic nezpůsobují, jen ukazují poruchu ), neznali bychom hodnotu zdraví


Dovolil bych si ještě tuto myšlenku trochu rozšířit. Takto lze poznávat nejemon Zdraví ale všechno co si vymyslíme.Platí to i na lásku, bohatství,ego, život, myšlení, lidi atd, atd, ... Já tomu říkám duchovní pravidlo: Chceš li poznat to co máš (nebo co jsi) vzdej se toho. :D Čím víc pocítíme nedostatek tím větší uvědomění vznikne a většinou taky tím vyšší intenzitou a rychlostí se snažime dostat zpět k původnímu poznanému stavu.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Abraham: Rostlinky a zvířátka

Příspěvekod Petr » úte 01. bře 2011 11:15:35

PánBů píše:Chceš li poznat to co máš (nebo co jsi) vzdej se toho. :D

Dalsi paradox, jak vysity :thumb: :D.

PS. A chces li poznat to, co nemas, mej to.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar

Další

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron