Vortexová abeceda (proces)

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod watta » pát 28. kvě 2010 9:54:04

u toho lesa mě také napadá, že jsem se v jednom lese jako malá ztratila a trvalo opravdu dlouho, než mě tatínek našel - a to je ostatně docela hezká ukázka toho, jak jsme utvářeni naším okolím. nemůžeme si všechno, co jsme kdy v životě viděli, slyšeli a co na nás jakkoli zapůsobilo, pamatovat. ale je to stále v nás. tím se rozhodujeme, to jsme také my. můžeme si myslet, že nic takového není, ale stále je to naší součástí :) a takových věcí je... to všechno formuje naše představy a naše myšlenky :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 10:43:31

u toho lesa mě také napadá, že jsem se v jednom lese jako malá ztratila a trvalo opravdu dlouho,
.....................................................................................................................
no moc to nechápu, co bych měl udělat,
takže je to taková asociační metoda?

když vyberu první slovo co mě napadne, tak k němu mám určitý vztah, vyvolává ve mě určité pocity,
ale tohle můžu v podstatě říci o každém slově co vyberu, at je první nebo padesátý,
v podstatě nemůžu najít žádný slovo co ve mě něco nevyvolá, protože každý slovo je určitou představou...

dokonce i třeba slova, jejichž význam neznám, například anglicky či swahilsky ve mě vyvolají určitý pocit, jako třeba to tvoje TRáva, jen na základě určitých písmen a jejich spojení...

jsem tedy z toho jelen.... :cry:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 12:47:32

ja jsem si tu abecedu trochu upravil... za prve jsem s ni mel trochu problem, ze mi hodne vyskakovali slova v anglictine a cestine zaraz (coz mam stale, ale to nicemu nevadi.. ale stavalo se ze z anglickeho A bylo ceske O) a za dalsi, kdyz uz jsem chytl nejake slovicko a citil ho, tak mi hned k tomu prichazali podobne od uplne jineho pismene, takze ted vesele pokracuji temi slovy ktere prichazi at zacinaji na co chteji :)
Az mi dojdou slova v tom urcitem proudu slov, tak si chytnu zase jine pismeno.. asi tam kde jsem skoncil.. pokud me nic nenapadne jdu k dalsimu.. a tam zase zacnu novy retezec slov.. atd atd..

Je tam hodne dulezite to co napsala watta, to slovo citit, plne vnimat a presne jak psala je dobre to slovo si pocitove osahat a zjistit jestli v nas neaktivuje i rezistivni vibraci, v tom pripade sahnout po jinem.

PS. na vsechno je laska a "obhajobu jany", kdyz tak zalozte druhe temata, protoze tady by se to opravdu dost michalo..
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 12:51:05

v nas neaktivuje i rezistivni vibraci
..........................................

co to je?


PS. na vsechno je laska a "obhajobu jany", kdyz tak zalozte druhe temata, protoze tady by se to opravdu dost michalo.
...........................................................................................................................................
klidně to přehod, smaž, založ apd. já to udělat nemůžu
Petr: Tak jsme to tedy spolecne udelali (VostalPetr zalozil a presunul a ja smazal :) :thumb:)
Naposledy upravil Petr dne pát 28. kvě 2010 22:18:13, celkově upraveno 1
Důvod: Pridan komentar
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 13:00:30

Resitivni, mozna lepe rezistentni, vibrace.. vzdor.. vnimam nejak tak:
Pokud vime, co nechceme (a to diky lidskym zkusenostem vime - diky kontrastu - diky dualite, to vime -- a cim vyraznejsi zkusenost, tim vice to vime), tak vime automaticky i to, co chceme..

A pokud zamerime na to, co nechceme, a na ten aspekt toho, ktery nechceme, nebo na to, proc to nechceme, tak to v nas vzbudi negativni pocit, rezistenci...

rezistence lze take popsat jako rozdilne zamereni mezi mym ja zde, a Zdrojem, nebo mym vyssim ja. Pokud se zamerujeme ruzne tak vznika rozdil "smeru" proudeni energie a tak vnimam vznik emoci....
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 13:30:59

Díky Petře,
takže to mají být slova, která ve mě nevbuzují žádnou negativní emoci?

Řeknuli tedy CIGARETA, tak přestože vím, že kouření je špatné, že může přijít rakovina, viděl jsem obrázky prohulených plic atd. tak třeba ve mě nevzniká žádný odpor, a jsem v tomto směru naprosto průchozí

Stejně tak třeba DOBRO, přestože je mi jasná jeho relativita, tak to ve mě nevzbuzuje žádnou negativní emoci

Pak ale takto odhaluji svoje připoutanosti, tedy ty věci, na které jsem fixovanej pozorností, tedy můj směr "žití"

Nebo to zase dělám blbě? nebo co tím mám najít? stále zůstávám jelenem....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 14:25:46

jj presne tak, jsou to slova, ktere v tobe nevyvolavaji zadny odpor.. muzete to byt klidne i ta cigerata, pokud ji mas opravdu treba asociovanou s blazenym pocitem jejiho vykoureni a zadnym negativnim... moc bych na to nesazel, radeji bych sahl po nejakem jistejsim slovu na C, ale jinak proc ne :) vyznam slov vnimame osobne, takze neexistuje nejaky seznam slov platny pro vsechny :)

a k tomu odhalovani pripoutanosti.. jj je to tam jako vedlejsi produkt, pokud si vybirame nevhodna slova, ale neni to ten cil.. naopak cil je vybirat slova bez pripoutanosti. Pokud na takove narazim, tak jen vemu jine slovo a tu rezistenci toho puvodniho slova vubec nijak neresim.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 16:56:14

Petře, díky za vysvětlení,
škrtám tedy cigaretu, nebot to je závislost a píšu pod C Claudii Cardinálovou (CC),
ta ve mě také nevzbuzuje žádné negaticní pocity, a na rozdíl od cigaret na ní nejsem závislej (i když bych rád byl)

no jo, ale co ted s tím? co to takhle zjistím? tedy nejenom z tý CC, ale z celý abecedy?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod watta » pát 28. kvě 2010 18:22:59

petr vostál: nevím přesně, z čeho jsi jelen :) ale už byla řeč o tom, že právě NE to, co tě první napadně. ve všem ostatním bych se opakovala, tak nevím, z čeho jsi jelen? :)
ad jana: já jsem uváděla, že nelicituji její případ, takže pokud je to její případ, což říkáš ty, protože ji asi znáš (já ne), tak prosím - k tomu nemám co dodat a pro mě osobně to už vůbec nemůže být případ nějakého dalšího vlákna - rochnit se v osobním nastavení nepatří k mým oblíbeným tématům, naopak se mi z nich dělá poněkud nevolno, a janu především osobně neznám, takže mě k tomu nic neopravňuje. ať si dělá, co chce, ne? není to přece žádná kritika. jen dávám na vědomí, že vím, že si tím mnozí lidé značně komplikují cestu, ale nemám v úmysllu ji komukoli předkreslovat, pochopitelně. pokud by se to však někoho týkalo, může se stát, že s tím bude chtít něco dělat, a pak se hodí každé slovo - to přece známe všichni.
ad otázka co s tím teď: možná lepší nejdřív si téma přečíst, a pak se k němu vyjadřovat? ;) chápu, že spíš rád povídáš, než čteš. ale kdybys to tak nedělal, tak byses nemusel ptát na všechno desetkrát, když tě potom náhodou něco výjimečně opravdu zaujme :) tahle informace je hned v úvodu, hned v první větě :D

petr: no tu rezistenci popisuješ opravdu přesně, super :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 18:40:57

ad otázka co s tím teď: možná lepší nejdřív si téma přečíst, a pak se k němu vyjadřovat? ;) chápu, že spíš rád povídáš, než čteš. ale kdybys to tak nedělal, tak byses nemusel ptát na všechno desetkrát, když tě potom náhodou něco výjimečně opravdu zaujme :) tahle informace je hned v úvodu, hned v první větě
.........................................................................................................................................................................

no dobře, budu ve vortexu, ale co ted s tím? mám vyrazit za CC?
nebo z toho celýho něco uvidím a k něčemu mi to bude?

ale když tak to klidně nechte plavat, protože jsem stejně zapomněl co to je ten vortex,
jsem prostě nasměrovanej úplně jiným směrem :happyroll: :happyroll: :happyroll:
Naposledy upravil vostalpetr dne pát 28. kvě 2010 19:23:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 18:56:36

ad Co s tim ted. :)
jj ted jsi se vedomne, zamerne, pomoci prace s mysli dostal do Vortexu, nebo minimalne blize Vortexu, zalezi jak uspesne a dobre to provadis, jak se dobre soustredis, a volis slova.

Vortex ve "vasi reci" muze klidne znamenat stav Vse je laska :)

Jsi ve stavu, kdy vnimas realitu vice z pohledu Zdroje, vidis veci s vetsim a pozitivnejsim nadhledem, jsi blazeny :2in1:, spokojeny :poklona: , radostny :dance:, hravy :cat:.
Tech procesu, postupu jak se k tomuto dostat existuji tisice, ale tento je velmi ucinny, snadny, nenasilny a prijemny... ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:29:40

Díky Petře za trpělivost,
no je fajn že vám to jde, mně to vůbec nejde, je to pro mě taková dřina, že výsledek je zcela opačný než by měl být,
ale většinou jen tupě zírám do monitoru a vůbec nic mě nenapadá, prostě podle abecedy nevymyslím vůbec nic,
pro mě to je něco jako sudoku, křížovky a šachy a španělská vesnice, na tyhle věci koukám vždycky jak jelen...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod watta » pát 28. kvě 2010 22:04:14

vortex je tedy podle mě trochu něco jiného než "Vše je láska", protože vortex je hodně tvůrčí. ale jinak pocity jsou tam asi hodně podobné. já bych řekla, že vše je láska je takový představ k vortexu, určitě ta schopnost umět vyvolat poctivé, opravdové spontánní pozitivní pocity je důležitá pro to, aby se člověk do vortexu dostal. každopádně to zajímavé na vortexu je potom právě schopnost tvořit, která se znásobí.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » sob 29. kvě 2010 6:52:37

watta píše:vortex je tedy podle mě trochu něco jiného než "Vše je láska", protože vortex je hodně tvůrčí. ale jinak pocity jsou tam asi hodně podobné. já bych řekla, že vše je láska je takový představ k vortexu, určitě ta schopnost umět vyvolat poctivé, opravdové spontánní pozitivní pocity je důležitá pro to, aby se člověk do vortexu dostal. každopádně to zajímavé na vortexu je potom právě schopnost tvořit, která se znásobí.



No škoda, že vortex neznali komunisti, to by pak teprve padaly rekordy v těžbě uhlí....(hahaha, to je jen forek)

ale jak to myslíš, že se znásobí schopnost tvořit?

(v joze je to popisováno jako třeba "činnosti se dějí, ale není zde žádný kontel", takže je to pak popisováno jako spontánní činnosti které probíhají bez úsilí jaksi v souladu samy se sebou)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod Kerry » sob 29. kvě 2010 21:09:51

Jana píše:
Petr píše:S temi dobrymi/spatnymi strankami to vidim spis jak pise vostalpetr. V kazde veci, najdeme obe stranky... ke kazdemu pozitivnimu pocitu existuje negativni, nebo taky ke kazdemu pozitivnimu pocitu existuje jeho nedostatek :)... ale jsou proste veci, pocity, kdy je pro nas zde mnohem snazsi se zamerit pouze na tu cistou pozitivni cast.. a to jsou ty pocity, slova do Vortexove abecedy.

No, to, co je dobré a špatné, posuzuje naše mysl ....Můžeme cokoliv, nic není špatně, je to absolutní svoboda, ale jsme-li v souladu se Zdrojem, jsme-li pravdiví, děláme jen to, co je Zdrojem radosti.



Přikláním se v tomto k Janě. V jednoduchosti je krása a sázím na pocity - pojmy a různé významy slov mě v tomto případě nezajímají.
Pod CH si třeba řeknu Chorvatsko, hlavně když to ve mě vzbuzuje příjemné pocity. Každý máme jiné zkušenosti, takže i ta abeceda by logicky měla být u každého jiná.
Uživatelský avatar
Kerry
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 10. kvě 2010 14:18:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 50
Poděkováno: 25-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Kerry za tento příspěvek:
Jana

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » ned 30. kvě 2010 12:03:53

V jednoduchosti je krása a sázím na pocity - pojmy a různé významy slov mě v tomto případě nezajímají.
............................................................................................................................

S tím mohu souhlasit,
i když jsem vždycky kritizoval sázet na vlastní pocity právě proto, protože je máme svázané s pojmy a různými význami (koncepty, představy)

V jednoduchosti (nerozdělující mysli na dobro a zlo) je krása

((bohužel jsem byl přinucen díky povinné školní docházce se naučit číst a psát a díky výchově jsem podlehnul klamnému dojmu, že starší vědí více,
a tak jsem civilizovaně vyrazil na tuto cestu sbírání konceptů, rozlišování dobra a zla atd.
a přes všechny možné a nemožné blbosti, které mi byl nacpány do hlavy, nebo které jsem si tam sám nacpal, a přes všechny blbosti co jsem kdy vymyslel,
zůstala mi stále po celý život důvěra v lásku,
jako základní pocit
jednoduchosti života

PS. příště budu chytřejší a nebudu se učit číst a psát))

Ps. nejdříve se mi pod CH objevil Chobot, protože jsme o něm tady psali, ale hned za tím se objevilo CHICHICHICHICHI a CHACHACHACHACHA.... :P
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, Kerry, Ladislav

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod Maj22 » úte 29. čer 2010 22:12:00

Zdravím všechny pisatele i čtenáře :give_flower: !

Dnes jsem "objevila" videa na Youtube a pak i tyto stránky. A i když jsem úplný nováček, tak jsme si to hned vyzkoušela. Přidávám svá slova a přeji všem hodně radosti a hravosti s písmenky :) .

A- Anděl
B- Božství
C- Cvrlikání
D- Duše
E- Elixír, enerigie, endorfíny
F- Fantazie
G-
H- Harmonie, hvězdy, hravost
CH- CHvění
J- Jednota, jitro, jin-jang :jingjang: , jednoduchost
K- Kůň, kruh, květiny
L- Láska, lilie, láskyplnost
M- Milovat, moře, možnost
N- Náklonost, nadšení
O- Otevřenost
P- Poznání, plynutí, poslání, pramen, pokrok, průvodce
Q-
R- Růže, ruce, rozvoj,růst, rozhodnost
S- Spokojenost, síla, světlo,studánka, smysluplnost
Š- Šíře
T- Tanec, tao
U-
V- Víly, vášeň,vlaštovky, vibrace
Z- Zázrak, zrození, zpěv
Uživatelský avatar
Maj22
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29. čer 2010 21:48:06
Poděkoval: 0
Poděkováno: 3-krát v 1 příspěvku

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Maj22 za tento příspěvek:
Ida, Petr, watta

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod watta » úte 29. čer 2010 22:29:44

ty jsou opravdu nádherný! moc povedený! ***
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron