Svět Essesani

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Re: Svět Essesani

Příspěvekod amp » pon 26. črc 2010 7:21:48

Jana píše:Tyhlety neznám, ale znám plno jiných lidí, kteří jsou taky fajn a taky tady bydlí ve Vesmíru konkrétně na Zeměkouli.


Ano ano zemegulu poznam, krasne miesto. :kvetina: Pozdravujem pozemstanov :ahoj3: :srdce:
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli amp za tento příspěvek:
Jana

Re: Svět Essesani

Příspěvekod Jana » pon 26. črc 2010 7:44:48

amp píše: Pozdravujem pozemstanov :ahoj3: :srdce:


Díky. Kdybych Tvůj pozdrav měla vyřizovat jednotlivě, tak se asi upozdravuju, takže to vyřídím takhle písemně a každý ať si to tu přečte:

Vyřizuju všem pozemšťanům pozdrav od Ampa.

A aby to nebylo nějakému mimozemšťanovi třeba líto, že ho nikdo nepozdravuje, tak tímto si dovoluji pozdravovat také všechny mimozemšťany.

A pozdravuji i ostatní, kteří nejsou ani pozemšťany a ani mimozemšťany, jelikož jsou všude pořád jenom tady a teď, jako třeba Vostálpetr.

:ahoj3: :srdce:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
amp, Ida

Re: Svět Essesani

Příspěvekod watta » pon 26. črc 2010 8:26:00

planety jsou, ač to "mimozemšťané" zjevující se pozemšťanům stále pletou, součástí toho našeho světa. a to nejenom ty fyzické planety. ale i ty představy o těch nefyzických jiných světech, jsou to stále lidské představy. nikdy bych neřekla, že je to tak těžké na pochopení. pořádná raketová hlavice dokáže dopravit kohokoliv hodně daleko. takhle se chodí na jiné planety, resp. do jiných světů. budete-li si to hodně přát, jistě vám to některý ze světových mocipánů rád dopřeje.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod Petr » pon 26. črc 2010 8:36:29

jj nas svet budeme mit tak omezeny, jak si ho omezime a tak rozsireny, jak si ho rozsirime :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod vostalpetr » pon 26. črc 2010 8:57:14

Petr píše:jj nas svet budeme mit tak omezeny, jak si ho omezime a tak rozsireny, jak si ho rozsirime :).



no důležitý je, aby jste to tak nerozšířili, že pak nakonec skončíte někde v blázinci, protože nezvládnete ani tuhle realitu
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod Petr » pon 26. črc 2010 9:02:49

vostalpetr píše:no důležitý je, aby jste to tak nerozšířili, že pak nakonec skončíte někde v blázinci, protože nezvládnete ani tuhle realitu

no ono je tolik moznosti jak to dopadne, kolik je lidi ;)

ono i omezeni ma potencial nas vyvest z rovnovahy a to kdykoliv kdy vidime, ze je neco mimo nase omezeni.......

rozsireni ma ten potencial take, protoze predchozi rovnovazny bod po rozsireni uz nemusi byt tim stabilnim bodem... takze si najdes novy a diky tomu rozsireni, bude ten novy bod jeste stabilnejsi. tak se na to ted divam :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii

Re: Svět Essesani

Příspěvekod amp » pon 26. črc 2010 9:20:33

vostalpetr píše:
Petr píše:jj nas svet budeme mit tak omezeny, jak si ho omezime a tak rozsireny, jak si ho rozsirime :).



no důležitý je, aby jste to tak nerozšířili, že pak nakonec skončíte někde v blázinci, protože nezvládnete ani tuhle realitu


co to znamena nezvladnut tuto realitu ? ako sa da nezvladnut tato realita ?
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod vostalpetr » pon 26. črc 2010 10:01:12

amp píše:
vostalpetr píše:
Petr píše:jj nas svet budeme mit tak omezeny, jak si ho omezime a tak rozsireny, jak si ho rozsirime :).



no důležitý je, aby jste to tak nerozšířili, že pak nakonec skončíte někde v blázinci, protože nezvládnete ani tuhle realitu


co to znamena nezvladnut tuto realitu ? ako sa da nezvladnut tato realita ?



no asi bez cizí pomoci nejsi schopen tady fungovat, a pokud neumřeš hlady, tak tě třeba přejede první auto co potkáš na své procházce po dálnici :D

takže tě pak musej zavřít do ústavu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod AlfaScorpii » pon 26. črc 2010 11:21:53

Ať se každý rozšiřuje a omezuje dle vlastní libosti. Když někdo říká "Hlavně se nerozšiřujte tak, abyste...", "Hlavně se neomezujte, protože...", tak to prakticky vždy vychází z vlastní problematické zkušenosti s danou věcí (nebo nějaké vydedukované problematičnosti ze zkušenosti jiných). Ale zkušenosti jsou vždy individuální. Zatímco někomu rozšíření může naopak lépe pomoci "zvládnout tuto realitu", jinému to naopak může přivodit psychotické stavy, protože každý má jiný výchozí bod a jiné schopnosti vnímání a chápání. Atd.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr, watta

Re: Svět Essesani

Příspěvekod AlfaScorpii » pon 26. črc 2010 11:29:05

watta píše:nikdy bych neřekla, že je to tak těžké na pochopení.


Moje máma vždycky říkala: "až vyrosteš, tak mě pochopíš". A já jsem skutečně vyrostl a pochopil jsem. Ale úplně jinak, než byla její představa o pochopení.
Aneb pochopení je absolutně relativní vůči systému informací daného subjektu.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod vostalpetr » pon 26. črc 2010 12:29:58

AlfaScorpii píše:
watta píše:nikdy bych neřekla, že je to tak těžké na pochopení.


Moje máma vždycky říkala: "až vyrosteš, tak mě pochopíš". A já jsem skutečně vyrostl a pochopil jsem. Ale úplně jinak, než byla její představa o pochopení.
Aneb pochopení je absolutně relativní vůči systému informací daného subjektu.



No já nevím, já bych řekl, že tvoje máma měla pravdu,
žes ji pochopil,
když chápeš, proč ji nechápeš...

:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod AlfaScorpii » pon 26. črc 2010 13:12:50

Tak v podstatě měla pravdu :-) Ale to je asi podobné, jako když na otázku "Víš, kolik je hodin?" odpovíš "Vím". Tázající sice dostal naprosto exaktní odpověď na to, co se ptal, ale přece jen očekával něco jiného.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod watta » pon 26. črc 2010 13:31:27

AlfaScorpii píše:
watta píše:nikdy bych neřekla, že je to tak těžké na pochopení.


Moje máma vždycky říkala: "až vyrosteš, tak mě pochopíš". A já jsem skutečně vyrostl a pochopil jsem. Ale úplně jinak, než byla její představa o pochopení.
Aneb pochopení je absolutně relativní vůči systému informací daného subjektu.



no pochopení je jedno. buď je to pochopení, nebo není :) buď chápeš, proč dělala, co dělala (i když s tím třeba nesouhlasíš), nebo nechápeš.
je to peklo, že děti nemůžou (v něčem) chápat svoje rodiče!! :D s tím by se mělo něco dělat :) samozřejmě vím, že by to pak ztratilo ten smysl, takže po tom ve skutečnosti netoužím, ale jak je to někdy pro malé dítko složité, aniž by to bylo ve skutečnosti složité, což.... :) :thanx:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod Petr » pon 26. črc 2010 15:00:00

Mama mi davala spenat.

Ted jiz chapu, ze si myslela ze spenat je zdravy, ze mama chtela abych jedl zdrave veci, ze mama chtela abych ja byl zdravy, ze chtela abych nebyl nemocny, ze chtela abych zil dlouho, chtela abych byl uspesny, chtela abych mel lepsi zivot jak mela ona, myslela si, ze se mela spatne, myslela si ze cim lepe se budu mit, tim lepsi to pro me bude, myslela si, ze vi, co chci ....... :)


Pochopeni muze byt na vice urovnich a mohu se zastavit na jakekoliv s tim, ze jsem ji pochopil. nakonec ji muzu pochopit i vice, nez to chapala ona. :)

PS. je to priklad jen pro ilustraci :)
Naposledy upravil Petr dne pon 26. črc 2010 18:51:22, celkově upraveno 1
Důvod: ilustrace. Vsichni ilustrujeme. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod Jana » pon 26. črc 2010 15:41:54

Petr píše:Pochopeni muze byt na vice urovnich a mohu se zastavit na jakekoliv s tim, ze jsem ji pochopil. Nakonec ji muzu pochopit i vice, nez to chapala ona.

Aneb mužeme pochopit i nepochopení.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod watta » pon 26. črc 2010 15:55:09

Petr píše:Mama mi davala spenat.

Ted jiz chapu, ze si myslela ze spenat je zdravy, ze mama chtela abych jedl zdrave veci, ze mama chtela abych ja byl zdravy, ze chtela abych nebyl nemocny, ze chtela abych zil dlouho, chtela abych byl uspesny, chtela abych mel lepsi zivot jak mela ona, myslela si, ze se mela spatne, myslela si ze cim lepe se budu mit, tim lepsi to pro me bude, myslela si, ze vi, co chci ....... :)


Pochopeni muze byt na vice urovnich a mohu se zastavit na jakekoliv s tim, ze jsem ji pochopil. nakonec ji muzu pochopit i vice, nez to chapala ona. :)



pořád jedno a to samé Pochopení. prostě ji chápu :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod AlfaScorpii » pon 26. črc 2010 16:57:14

Chápu, že na mě vždy křičela a občas mě zmlátila, když jsem přinesl domů špatnou známku, a pak se mnou týden nemluvila, protože chtěla, abych se dobře učil a aby ze mě něco bylo, chápu, že nenáviděla mého tátu, protože ji často podváděl a ona chtěla mít hezké harmonické manželství, chápu, že pohrdala všemi, kdo v něco věří, protože sama viděla tenhle svět jako bezbožný a plný zla na základě jejího velkého zklamání z života, ale taky chápu, že to byl jen její omezený úhel pohledu, že byla plná frustrací a bloků, které ji zamezovali vidět věci jinak a že za většinu problémů si mohla sama svým negativním přístupem ke světu a předpojatostí vůči lidem. A to ona nikdy nedokázala pochopit...

Tedy pochopení je sice jedno, ale má různé hloubky a na hloubku, z jaké chápe jeden, druhý už nemusí stačit. Ale přesto mají lidé všeobecnou tendenci svůj stupeň pochopení nadřazovat nad stupeň ostatních.

PS. Není to můj případ, to jen pro ilustraci :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Jana

Re: Svět Essesani

Příspěvekod watta » pon 26. črc 2010 18:14:04

AlfaScorpii píše:Tedy pochopení je sice jedno, ale má různé hloubky a na hloubku, z jaké chápe jeden, druhý už nemusí stačit. Ale přesto mají lidé všeobecnou tendenci svůj stupeň pochopení nadřazovat nad stupeň ostatních.

PS. Není to můj případ, to jen pro ilustraci :-)


buď to chápeš všechno, nebo jsi to ještě nepochopil :)
(a taky to samozřejmě neříkám adresně tobě, pochopitelně, taky jenom pro ilustraci)

buď jsi ještě v děloze, nebo už jsi "venku" :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod Petr » pon 26. črc 2010 18:57:42

tady jsem taky volajaky zmeteny. nahore to vypada, ze vsechny urovne pochopeni jsou proste pochopeni a pod tim to vypada, ze jen to uplne pochopeni je pochopeni a ty nizsi urovne nejsou pochopeni :donknow: :aha: :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Svět Essesani

Příspěvekod vostalpetr » pon 26. črc 2010 19:29:50

ze jen to uplne pochopeni je pochopeni a ty nizsi urovne nejsou pochopeni
........................................................................................

no to nejvyšší poznání je, že VÍŠ, ŽE NIC NEVÍŠ,

NO A TY JINÉ ÚROVNĚ POCHOPENÍ JSOU PAK NEPOCHOPENÍM TÝ NEJVYŠŠÍ ÚROVNĚ,

UŽ TO CHÁPEŠ ??? :D



ps.
jestli to chápeš, tak jsi teda vůbec nic nepochopil.... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Ida, Jana

PředchozíDalší

Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron