Nic není třeba

Re: Nic není třeba

Příspěvekod vostalpetr » úte 27. črc 2010 20:59:17

A proc si Petre, pestujes image bezdomovce :D ? Nepredvadi se malinko Tve Ego ;) ?
.....................................................................................................

Určitě to je moje líné ego,
být bezdomovcem je vcelku takovej lenošáckej veget, nemusíš se moc strojit, nemusíš se moc umývat, nemusíš moc chodit do práce, nemusíš se moc holit

má to samozřejmě i svá negativa, jako třeba že nemáš kde bydlet, že nemáš prachy,
takže já to zase tak moc nešponuju, jsem rád když mám kde spát a co jíst a mám peníze, někdy se i umeju a oholím a nastrojím a jdu do práce


:flower2: :yellowflower: :whiteflower:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod Jana » úte 27. črc 2010 21:00:08

vostalpetr píše: Ale proč jsme v tom procesu tvoření tak štastní? Kde se bere to štěstí?
Za prvé, není zde mysl, takže zde nevznikají problémy s dělením na dobré a špatné...
Za druhé, a to si může taky každej všimnout, je při takovém ponoření se do činnosti jiné vnímání času, dostáváme jaksi nevědomě do přítomného okamžiku...

Někdo si o tomto stavu ztotoožnění se s prací myslí, že to je meditace,
no vypadá to podobně,
ale není,
vzhledem k tomu, že pozornost je nasměrována přímo opačným směrem, než by měla být...

Pokud by meditace spočívala ve ztrátě sebe sama, tak by to byla meditace,
ale meditace je o poznání sebe sama, tedy o rozpuštění připoutanosti k tělu a mysli, nikoli o zapomenutí této připoutanosti

tak asi tak nějak, možná, že to není úplně dobře, vysvětlení proč jsme při tvorbě štastní,
ale proč to není meditace i když to tak vypadá...

Vostálpetře, řekla bych, že tohle by se dalo vidět ještě čistěji.

Sjednocení s naší podstatou tu je vždycky, když touha přestane šlapat do pedálu osobní mysli. Tehdy jsme šťastní, je tu uvědomění, že tohle je ono, tohle je ten pravý život.

Je to vlastně objevení vědomého bytí, které je láskou takové, jaké právě je, je to sjednocení s přítomností a tedy stav osvícení, který u každého normálního zdravého člověka, aniž by si to nutně musel uvědomovat, nastává mnohokrát za den.

Ztotožňujeme-li mylně ten zdroj štěstí, který vyvěrá z našeho nitra s něčím mimo sebe, tak se ten stav stává podmíněný, není tudíž trvalý.

Pokud to sjednocení se sebou samým není, tak můžeš vyhrát miliardu a dokážeš si přitom vymyslet spousty starostí a problémů, kteých se budeš toužit zbavit.

Chci tím říct, že pokud jsme šťastní a vnímáme, že TOHLE JE ONO, tak je třeba tenhle stav hejčkat, nikoliv ho podrobit analýze, jestli je mysl opravdu meditativní.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Nic není třeba

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 27. črc 2010 21:06:19

vostalpetr píše:
ale co je pak tou překážkou, že si snová osoba neuvědomuje svou pravou identitu, tedy že je snícím vědomím?


To je dobrá otázka? Proč si 99% lidí na zemi neuvědomuje svoji pravou identitu? :D

vostalpetr píše:A když není mezi tebou a nitrem tvého
bytí žádná vzdálenost, co může být v cestě?
Nic...
.....................................................
to je otázka pro snovou osobu, a podle mě je ta odpověd špatně, tedy pokud neřekneme, že nic znamená být v přítomnosti ted a tady


Ona ta otázka míří jakoby na snovou osobu, ale pokud si ji snová osoba uvědomí a procítí až do morku kosti, pak přestane snová osoba existovat :)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Lída

Re: Nic není třeba

Příspěvekod sinah » úte 27. črc 2010 21:07:01

má to samozřejmě i svá negativa, jako třeba že nemáš kde bydlet, že nemáš prachy,
takže já to zase tak moc nešponuju, jsem rád když mám kde spát a co jíst a mám peníze, někdy se i umeju a oholím a nastrojím a jdu do práce
.....................
no kdyz mas na PC a net, tak to neni zase tak strasne, rekla bych ;)
Uživatelský avatar
sinah
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 05. čer 2010 7:41:29
Poděkoval: 15
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod vostalpetr » stř 28. črc 2010 5:54:15

sinah píše:má to samozřejmě i svá negativa, jako třeba že nemáš kde bydlet, že nemáš prachy,
takže já to zase tak moc nešponuju, jsem rád když mám kde spát a co jíst a mám peníze, někdy se i umeju a oholím a nastrojím a jdu do práce
.....................
no kdyz mas na PC a net, tak to neni zase tak strasne, rekla bych ;)



Nic z toho nemám, PC je dětí mé přítelkyně,
já mám jen tranzistorák a mobil a MP3 (nemám TV, foták, kameru, CD)
není to nijak strašný, kdybych PC potřeboval, tak si ho pořídím...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod vostalpetr » stř 28. črc 2010 6:03:40

Ona ta otázka míří jakoby na snovou osobu, ale pokud si ji snová osoba uvědomí a procítí až do morku kosti, pak přestane snová osoba existovat :)
.........................................................................................................................................

no něco podobného chtěl i Maharadž na svých posluchačích, aby To přímo nahlédli,
teda nevím, jak byl úspěšnej, ale vím, že si ztěžoval na konci života, že cokoli řekl, tak o tom lidé začali konceptuálně přemýšlet, místo aby to přímo nahlédli...

A po pravdě, moc bych úspěšnosti této metody nevěřil, protože principem uvědomění Já je být v přítomosti ted a tady což jinak znamená otočit pozorost a pozorování (které neustále směřujeme ven do světa) na samu pozornost.
Samozřejmě toto se může stát při různých životních situacích, prostě kdykoli,
a možná se to i děje každému z nás často,
ale určitě si toho nevšimneme,
ono je to tak přirozené, že si toho nevšimneme...

Přes veškerý optimismus jsem poněkud skeptický vůči takovýmto přestavám...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod vostalpetr » stř 28. črc 2010 6:46:49

Chci tím říct, že pokud jsme šťastní a vnímáme, že TOHLE JE ONO, tak je třeba tenhle stav hejčkat, nikoliv ho podrobit analýze, jestli je mysl opravdu meditativní.
...................................................

No já jsem vždycky psal, že je třeba duchovnost vykládat od shora dolů od Já k já.

A jsem zajedno s p.Vackem v tom, že ty neoadvaitový popisy jsou nedostatečný,
k čemu ti je když ti řeknu:
TY JSI TO
VŠECHNO JE LÁSKA

Podle mě je to třeba vysvětlit, protože pak někdo běhá po světě a říká já jsem To, ale to je jen myšlenka,
a nebo, pokud není naprostej cvok, tak řekne, no to je hezký, že jsem To, ale já to nežiju, nejsem si toho vědom,

takže že je třeba aspon říci, že to třeba znamená bud štastný ted a tady a neustále, nebo něco o přítomnosti a pozornosti na pozornost, aby ten dotazující měl alespon nějakou představu jak to funguje a k čemu to je...

Je to podobný jako s tou mojí zkušeností lásky, kterou jsem už tady vícekrát psal, když nic nevíš, tak vůbec nevíš co se děje a nevíš k čemu to je takže jaksi ani nemůžeš jít dál...

Papapáááá, jedu pryč a nebudu tady, takže se měj ty i všichni ostatní... :ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Nic není třeba

Příspěvekod vostalpetr » stř 28. črc 2010 7:40:59

TEDA ABY JSTE BYLI V OBRAZE,
JÁ SI O MOOJI NEMYSLÍM, ŽE JE BLBEJ (ALE MÝLIT SE MŮŽE KAŽDEJ)
MOOJI SE MI LÍBÍ, JE VIDĚT ŽE TO NENÍ CVIČENEJ OPPIČÁK CO OPAKUJE DUCHOVNÍ KONCEPTY,
ALE ŽE O TOM PŘEMÝŠLÍ,
A TAKY, TOHLE JE 5 MINUT Z DVOUHODINOVÝHO SATSANGU,
PROSTĚ JEN NĚKOHO ZAUJALA MYŠLENKA "TY JSI TO" A TAK TO TAM HODIL...


:ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Nic není třeba

Příspěvekod Jana » stř 28. črc 2010 17:59:14

vostalpetr píše:Chci tím říct, že pokud jsme šťastní a vnímáme, že TOHLE JE ONO, tak je třeba tenhle stav hejčkat, nikoliv ho podrobit analýze, jestli je mysl opravdu meditativní.
...................................................

No já jsem vždycky psal, že je třeba duchovnost vykládat od shora dolů od Já k já.

A jsem zajedno s p.Vackem v tom, že ty neoadvaitový popisy jsou nedostatečný,
k čemu ti je když ti řeknu:
TY JSI TO
VŠECHNO JE LÁSKA

Podle mě je to třeba vysvětlit, protože pak někdo běhá po světě a říká já jsem To, ale to je jen myšlenka,
a nebo, pokud není naprostej cvok, tak řekne, no to je hezký, že jsem To, ale já to nežiju, nejsem si toho vědom,

takže že je třeba aspon říci, že to třeba znamená bud štastný ted a tady a neustále, nebo něco o přítomnosti a pozornosti na pozornost, aby ten dotazující měl alespon nějakou představu jak to funguje a k čemu to je...

Je to podobný jako s tou mojí zkušeností lásky, kterou jsem už tady vícekrát psal, když nic nevíš, tak vůbec nevíš co se děje a nevíš k čemu to je takže jaksi ani nemůžeš jít dál...

Ano, rozumím Ti, jen pokud se objevuje uvědomění, že tohle je ono, by nemělo být likvidováno pochybnostmi, že to ještě nemůže být tak úplně ONO, protože osvícení by mělo vypadat jinak. V těch chvílích by se mělo poznávat naopak to, čím to je, že to právě je ono.

A chvíle, kdy si myslíme, že to není ono, slouží k uvědomování si mechanismu, který dovoluje, aby to ONO bylo.

Papapáááá, jedu pryč a nebudu tady, takže se měj ty i všichni ostatní... :ahoj4:

Řekla bych, že i když jedeš pryč, že tam budeš stejně pořád tady. Měj se všude krásně.

:ahoj:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod watta » stř 28. črc 2010 18:28:07

vostalpetr píše:
watta píše:a kromě toho to neměníme jenom my.



no aktuální a nové mě moc nebere,
no na Aktuality v TV nekoukám (jsou to vůbec ještě aktuality nebo se to jmenuje jinak?)
a ani nové noviny nečtu,
oblečení nejraději nakupuju v sekáči, takže to také není moc nové,
mám raději staré, nebot to podporuje mou image bezdomovce,

samozřejmě, že to neměníme my, nebot my nejsme konatelé, tyhle akční vesmíry plné aktualit a novinek vymýšlí Bůh...


PS. protože bůh nestárne, tak se furt chová jako cvok a vymýšlí nové a nové hlouposti,
s kterým pak my co stárneme máme taktrošku problémy :help2:



mám opravdu ráda zelenou barvu, chtěla jsem tu teď použít nějaký smajlík s něčím zeleným, ale zelené je jenom help a vánoční stromeček :) tak se obejdu i bez zelené :)
ale já jsem to pochopitelně myslela jako opravdu "nové" - nevím, kde jsi vzal že aktuality vysílané v TV jsou nové :D hehe, to mě pobavilo. oblečení ze sekáče je snad pro tebe nové, ne?
každý okamžik je nový, ať už si to chceme připustit, nebo ne a budeme tvrdošíjně trvat na tom, že se má jmenovat "starý" :D ale to je jedno :)

osobně se cítím být, jako člověk zcela nepatrnou, ale účinnou, a jako Já naprosto plnou a všeobsažnou součástí toho, co nazýváš Bůh - takže prostě když říkáš my ne, ale Bůh ano, přivádí mě to trochu v chaos, nebo do středověkých příruček :) ale já sama jsem můj předcházející výrok myslela tak, že nerozhodujeme jenom my, i když zůstaneme jenom v tomhle světě, kde si na věci můžeme ukazovat a vnímat je jako JE, na rozdíl od nás. nám se zdá, že něco rozhodujeme, ale jsme neuvěřitelně obrovským seskupením mnoha jiných průniků jiných množin jiných uskupení, která nás, i čistě jenom v lidské podobě, tvoří, a které vpodstatě vůbec nezajímá, jestli nějaká ohraničená skupina vnímající se zrovna jako lidské já si myslí, že něco tvoří víc, než jiná. ono je těžké i říct, že rozhodujeme nejenom my, ale třeba i kámen, list, kočka nebo atom, nebo pohyby mezi nimi, protože to jsou taky jenom naše skupiny, tak jak je rozlišujeme. ale je to asi nejjednodušší pro pochopení, pokud teda někdo má dojem, že je tu realita jenom proto, aby si s ní člověk nějak nakládal :D i když tyhle antropocentrické představy ze světa asi jen tak nevymizí - to je ten závoj, na který občas narážím, jenom ten (jehož podstatu neznám) jenom podle mě může způsobovat to vnímání, kdy člověk ve fyzické rovině necítí svoji korespondenci se vším. a to se to potom voluntarismu pochopitelně daří :) ale i to má svůj smysl - zjistíme tak, když budeme opravdu dobře pozorovat, jak to vlastně funguje :) že ano, že to ovlivňujeme, ale ne jako dítě svoji hračku nebo divadelník loutku, protože pak by to byla loutka, která hýbe svým divadelníkem :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod jamajsky.drap » pát 30. črc 2010 0:10:31

A jak by rekl Ramana M.:

Neexistuje větší mystérium než toto: jsouce sami skutečností, snažíme se skutečnost najít. Domníváme se, že existuje něco, co naši skutečnost zakrývá a že to musí být, předtím než je skutečnost získána, zničeno. To je směšné. Přijde den, kdy se budete sám smát svým dřívějším snahám. To, co nastane onoho dne, kdy se budete smát, existuje již nyní a zde.

:lol:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana

Re: Nic není třeba

Příspěvekod PánBů » čtv 27. led 2011 20:47:51

Tohle byla úplně první věc kterou jsem tady na inspiruj viděl. Našel jsem totiž odkaz kdesi na netu. Tenkráj jsem mu vůbec nerozuměl a říkal si vo čem to ten dredař kurňa takovou dobu mele? :donknow: :donknow: :donknow: Dneska jsem ho tu znova zkouknul A světe div se! Po půl roce tady mu stále vůbec nerozumím :D :D :D Ale zase se to hezky poslouchá a nadpis mi říka že vlastně činím správně. :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod vostalpetr » sob 29. led 2011 12:01:16

:D :D :D

No sice jsi mě pobavil a i překvapil,
ale řekl bych, že je třeba tomu porozumět,
nebot nic o kterém ty píšeš a nic o kterém on mluví jsou nic různých kvalit

jedno nic o kterém ty mluvíš je nic v čase a prostoru,
druhé nic o kterém mluví on je nic mimo čas a prostor

z toho by mohlo být taktrošku zřejmé, že nic mimo prostor a čas o kterém on mluví je mnohem "nicovatější" nežli nic, které máš na mysli ty

z toho je i zřejmé, že pro tebe jako osobu ti to "nejnanicovatější nic" bude úplně na nic,
zatímco to nic, o kterém mluvíš ty bude pro tebe k užitku, nebot nemusíš nic dělat, ale může se stát, že budeš mít sice nic, ale bude ti z toho taky nanic, nebot budeš mít hlad a nouzi...

Je dobré tomu porozumět, nebot např. NAHORU zcela nutně neznamená také NA HORU
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod rosada » čtv 14. dub 2011 18:08:35

To video, je ze satsangu a mělo by se brát jako odpověď, konkrétnímu člověku v konkrétním čase. Má to podle mě velký náboj.

Pokud jde o slova a slovíčka na http://www.mooji.org/mooji_answers.html je odpověď na otázku
Is There Nothing We Can Do To Attain Self Realisation?, kde to sám Mooji vysvětluje. To video je taky na
http://vimeo.com/20992341
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Nic není třeba

Příspěvekod strejdaondra » pát 29. bře 2019 13:39:14

https://www.styl.pl/gwiazdy/slawni/news ... Id,1481851

to je polsky, fyzicky omezeny cestovatel, ktery dobyl severni a jizni pol!
Uživatelský avatar
strejdaondra
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29. bře 2019 13:35:19
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Nic není třeba

Příspěvekod honzam » pát 29. bře 2019 16:36:00

Ahoj Ondro,

určitě souhlasím, že tzv "Nic" není tady na inspiruj třeba. Bohužel toto "Nic" tento pohled nesdílí a vytrvale se snaží být tady ke své vlastní potřebě. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Mooji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron