Střípky od Setha

Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 30. zář 2010 14:09:50


Promítáte navenek své pocity, myšlenky a očekávání a pak je vnímáte jako vnější realita.
Když se vám zdá, že ostatní vás pozorují, ve skutečnosti pozorujete sami sebe z hlediska vlastní projekce.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
amp, Lída, Petr

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod vostalpetr » čtv 30. zář 2010 15:15:10

No to možná platí o Sethovi,
ale ne o mě,
já své pocity promítám zvenku dovnitř a pak v tomto vnitřním světě spokojeně žiju a na ten venkovní svět zvysoka kašlu...

A když se na mě lidi lidi dívají, tak se na ně usměju a oni se zas usmějou na mě,
takže pokud chce někdo hovořit o nějaký projekci, tak se nejspíš jedná o tragikomickou veselohru....


:pc2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod watta » čtv 30. zář 2010 15:38:53

ale ouha, ty to bereš tak, jako by byl svět objektivní, kdežto tenhle sethův výrok říká pravý opak :) ve světě, ve kterém je všechno projekcí, nemusí být zároveň všechno NAVZÁJEM projekcí :) - jelikož to, že vše mimo tebe pokládá seth za projekci pak znamená, že je možné naprosto vše, dle vlastní libosti, jak si to vyprojikuješ - doslova ty jsi ten, kdo vyváří to morfické pole - a to může být pole tragikomické veselohry, nebo zkrátka čehokoli, co se ti bude líbit :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
AlfaScorpii

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod vostalpetr » čtv 30. zář 2010 15:57:19

No já si vystačím se svou vlastní vnitřní projekcí,
projektovat ještě vnější projekci mi přijde kontraproduktivní,
jednak to dá moc práce a navíc výsledek je značně nejistý, nebot i ostatní lidi vytváří svět k obrazu svému,
takže pak svět vypadá podle jejich bláznivých představ a s tím já nechci mít nic společnýho...

Já neraději strčím hlavu do písku, čímž automaticky vystrčím na svět svůj zadek a pokud mě chce někdo s něčím otravovat nebo prudit, tak mi hned může klidně políbit...

A když je úplně nejhůř, tak se řídím heslem: kdo uteče, ten vyhraje,
takže vytáhnu hlavu z písku a zdrhám...


:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Jana » čtv 30. zář 2010 15:57:45

No, já vůbec nevím, odkud kam se co promítá. Dneska jsem stála frontu v lékárně, že vyzvednu babičce léky. Fronta byla dlouhá a když mě donesla k lavičce, tak jsem si na ni podobně jako někteří další sedla, ale ze zadu se nenápadně začal protlačovat jeden maldík v červené bundičce. Tak jako pravá kantorka jsem nabírala dech, že ho poučím o tom, že se nepředbíhá a v tu chvíli se otevřelo další okénko proti mně, magistra za přepážkou se podívala přímo na mě a natáhla ruku po receptu a bylo vymalováno, to poučení jsem si mohla říct leda tak sama sobě.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod vostalpetr » čtv 30. zář 2010 16:12:24

To je hezkej příběh, ale to jsi spíš měla napsat do vlákna

JAK SE LIDÉ STÁVAJÍ ZRŮDAMI NEBO HRDINY....

***
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Petr » čtv 30. zář 2010 22:03:13

Nemáš k tomu originál?
Jen pro upřesnění jak to myslel, by mě zajímal začátek té druhé věty. :)
Jestli je to spíš Když se zdá, že vás ostatní pozorují...
nebo Když se vám zdá, že vás ostatní pozorují...
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod MartinesLuggi » čtv 30. zář 2010 22:11:26

Já to chápu,vše vychází ze středu a zase se do něj vrací,
(např: ego si myslí nějakou vykonstruovanou hloupost, o druhém člověku, a jak stím člověkem mluvíš,atd. tak to úplně vidíš to co si to ego vykonstruovalo,ale je to blbost pač je to ego, A myslím si,že ta chyba,která vznikne a ty ju vidíš tak je to chyba v tobě ne v tom druhém člověku, tak jsem pochopil od setha tu projekci sebe sama,a zase na druhou stranu to co vidíš v ostatních to jsi ty sám, je to takový záludný :kvetina: :kvetina: :kvetina: :kvetina:
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 30. zář 2010 23:41:25

Petr píše:Nemáš k tomu originál?
Jen pro upřesnění jak to myslel, by mě zajímal začátek té druhé věty. :)
Jestli je to spíš Když se zdá, že vás ostatní pozorují...
nebo Když se vám zdá, že vás ostatní pozorují...


Jasně že mám :-)
Jinak já sice mám tendeci překládat volně, ale zase tak volně ne :-)

You project your thoughts, feelings, and expectations outward, then you perceive them as the outside reality. When it seems to you that others are observing you, you are observing yourself from the standpoint of your own projections.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Petr » pát 01. říj 2010 9:42:10

Martines: jj, tak nejak podobne to chapu taky :)
Alfa: Diky. To jak jsi to prelozil a jak to napsal Seth mi dava vetsi smysl nez ten muj druhy navrh. Tak jsem se chtel jen ujisit jestli to nemyslel jeste jinak :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 10. lis 2011 11:44:13

Many of you are afraid that without a feeling of guilt there would be no inner discipline, and the world would run wild. It is running quite wild now—not despite your ideas of guilt and punishment, but largely because of them.

Mnozí z vás se obávají, že bez pocitu viny by nebyla žádná vnitřní disciplína a svět by zdivočel. On ale dost divočí teď - ne navzdory vašim představám o vině a trestu, ale převážně kvůli nim.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Petr » čtv 10. lis 2011 15:52:04

To je dobry :)
Jeste tam toho psal Seth o vine vic, neco o jejim mechanismu nebo ze funguje jako pojistka, ale nejde mi to ted dohromady s timto a knizku nemam po ruce :)
Kazdopadne tento stripek je dobrej ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » sob 12. lis 2011 23:00:15

Tak já jsem teprve na str. 44, takže ještě nevím, co tam všechno o vině píše, ale až se k tomu dopracuju, tak bych sem mohl něco mrsknout :) Jinak je to z té knihy The nature of personal reality.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Lída » ned 13. lis 2011 9:06:37

Mnozí z vás se obávají, že bez pocitu viny by nebyla žádná vnitřní disciplína a svět by zdivočel. On ale dost divočí teď - ne navzdory vašim představám o vině a trestu, ale převážně kvůli nim.

Proč asi? Protože pocity viny vznikají v emočním těle; a jeho projevy probouzejí i emoční těla těch kolem.

Emoční tělo (Tolle) vletí do vědomí, zareaguje pod vlivem dřívějších zkušeností, a jeho sebeobranné jednání vyřadí z činnosti schopnost klidně a tvořivě reagovat na to, co se děje.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » pát 27. led 2012 22:37:42

Some people are afraid of snakes, even of the most harmless variety, and blind to their beauty and place in the universe. Some are afraid of certain thoughts, and so are oblivious to their beauty and their place in mental life.


Někteří lidé se bojí hadů, dokonce i těch nejneškodnějších druhů a jsou slepí k jejich kráse a místu ve vesmíru. Někteří se bojí určitých myšlenek a stejně tak si neuvědomují jejich krásu a místo v mentálním životě.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Petr » pon 30. led 2012 23:45:33

hmmm, taky dobry :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 19. úno 2012 11:18:41

The ego, of course, cannot be annihilated in physical life. Kill one and another will, and must, emerge from the inner self which is its source.


Ego samozřejmě za fyzického života nemůže být zničeno. Zabijete jedno a jiné se vynoří a musí se vynořit z vnitřního já, které je jeho zdrojem.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » pon 05. bře 2012 22:35:41

Psychology, religion, science—in one way or another, all of these have added to the confusion by stripping the conscious mind of its directing qualities, and viewing it as a stepchild of the self. The schools of "positive thinking" try to remedy the situation, but often do more harm than good because they attempt to force beliefs upon you that you would like to hold, but do not in your present state of confusion.


Psychologie, náboženství, věda - ať tak či onak, všechny přispěly ke zmatku tím, že zbavily vědomou mysl jejích zaměřovacích vlastností a nahlíží na ní jako na nevlastní dítě Já. Školy "pozitivního myšlení" se snaží napravit situaci, ale často způsobují víc škody než užitku, protože se vám pokouší vnutit přesvědčení, která byste rádi měli, ale ve svém současném stavu zmatení je nemáte.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
elvíra, Petr

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod Motýlek » úte 06. bře 2012 16:20:34

docela by mě zajímalo, která že to přesvědčení se pokouší školy pozitivního myšlení implantovat? a pokud ano, proč?
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Střípky od Setha

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 06. bře 2012 16:37:33

Motýlek píše:docela by mě zajímalo, která že to přesvědčení se pokouší školy pozitivního myšlení implantovat? a pokud ano, proč?


Many such philosophies make you cower at the idea of entertaining "negative" thoughts or emotions. In all cases the clues to your emotional experience and behavior lie in your systems of belief: some more evident to you than others, but all available to you consciously. If you believe that you are of little merit, inferior and filled with guilt, then you may react in several ways according to your personal background and the framework in which you accepted those beliefs. You may be terrified of aggressive feelings because [it seems] others so much more powerful than you could retaliate. If you believe that all such thoughts are wrong you will inhibit them and feel all the more guilty—which will generate aggressiveness against yourself and further deepen your sense of unworthiness.
Now if you read a book in your situation that instructs you to contemplate goodness, to turn your thoughts immediately to love and light when you feel irritated, you are in for trouble. Such practices will only serve to make you more frightened of your natural emotions. You will not understand why you have them any better than you did before. You may only hide them more cleverly, and perhaps become ill if, given the situation, you are not already.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr

Další

Zpět na Seth

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron