Sportka

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Re: Sportka

Příspěvekod PánBů » sob 23. říj 2010 18:41:39

No tím v podstatě říkáš, že ti, kteří mají peníze žijí bohatší a svobodnější a plnější život.

to jsem říct nechtěl. člověk s s rukama a nohama má přece také větší možnosti než ten co o ně přišel.

Co ve svých činnostech hledám opravdu nevím. Možná lásku všechno je přece láska. Jen jí v tom vidět.
jinak s tebou vlastně souhlasim.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Sportka

Příspěvekod Jana » sob 23. říj 2010 18:53:48

PánBů píše: člověk s s rukama a nohama má přece také větší možnosti než ten co o ně přišel.

Ty jsi tady Pane Bože asi novej, co říkáš tomuhle?

Co ve svých činnostech hledám opravdu nevím. Možná lásku všechno je přece láska. Jen jí v tom vidět.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Sportka

Příspěvekod PánBů » sob 23. říj 2010 19:16:31

Nějak se to nechce spustit. Dáš mi nápovědu co tomu mám říkat?. Třeba takovej Steven Hawking Je docela úspěšnej a známej Fyzik ikdyž je na vozíčku nemůže se hýbat a mluví za něj počítač. A taky nevím co bych dodal.



Tak už jsem to viděl dobrej týpek :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Jana

Re: Sportka

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. říj 2010 17:09:36

Co ve svých činnostech hledám opravdu nevím. Možná lásku všechno je přece láska. Jen jí v tom vidět.
jinak s tebou vlastně souhlasim
.........................................................................................................................

no jasně že jo,
a když se na to podíváš opravdu důkladně, na každou svoji činnost,
tak neustále ti jde o to, abys byl co možná nejštastnější...

nakonec i do tý blbý práce chodíš jen proto, abys měl peníze a měl za co žít, protože chceš žít a být co nejštastnější.

A největší štěstí je láska, vždyt se ve všech písničkách a romantických filmech o ničem jiném nemele.
Jenže, i když člověk cítí lásku a je zamilovanej, tak je jasný, že ta zamilovanost dřív nebo později skončí,
prostě mít lásku znamená, že jen něco máš a že to taky můžeš ztratit,
takže mít lásku je furt málo,
to co je třeba je BÝT LÁSKOU, protože to už to pak zratit nemůžeš.

No a dál už bych ti pak jen psal nějaký duchovní kecy, nebot toto je prostě duchovní úroven,
všechny řeči o nějakým soustředění a klidné mysli a rozpouštění připoutaností (vasán) jsou prostě v tom tvém cíli již obsaženy,
a nakonec, když už teda píšeme o tý sportce a čtyřiceti milionech, tak prostě ani těch 40 milionů ti nepřidá víc radosti a naplnění než už máš, protože láska je řekněme samonaplnující, takže už ti nikdo nemůže nic přidat, ale ani ubrat.

Samozřejmě, můžeš ted říci, že se z tebe takto stal fanatik a blázen,
kterýho taky nezajímá 40 milionů,
jenže fanatici a blázni chtějí měnit svět k lepšímu, i za cenu že ho celej vyhoděj do vzduchu,
jenže ty tímto svým postupen zjistíš, že svět je naprosto v pořádku,
že jsi neustále doma...

Nechce se mi psát dále nějaký mystický a jogínský plky, co bude dál a jak to budeš vidět,
už jen když je člověk zamilovanej, tak se mu změní celej svět,
jednoduše stačí říci,
že zatímco dříve jsi miloval různé věci (třeba 40 milonů),
tak ted když víš, že ti jde o lásku, tak začneš MILOVAT LÁSKU
a to je naprosto dostačující,
to je duchovní cesta od A až do Z
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana

Re: Sportka

Příspěvekod jamajsky.drap » ned 24. říj 2010 20:40:14

vostalpetr píše:a když se na to podíváš opravdu důkladně, na každou svoji činnost,
tak neustále ti jde o to, abys byl co možná nejštastnější...

nakonec i do tý blbý práce chodíš jen proto, abys měl peníze a měl za co žít, protože chceš žít a být co nejštastnější.

A největší štěstí je láska, vždyt se ve všech písničkách a romantických filmech o ničem jiném nemele.
Jenže, i když člověk cítí lásku a je zamilovanej, tak je jasný, že ta zamilovanost dřív nebo později skončí,
prostě mít lásku znamená, že jen něco máš a že to taky můžeš ztratit,
takže mít lásku je furt málo,
to co je třeba je BÝT LÁSKOU, protože to už to pak zratit nemůžeš.



A to je vono...zkuste si to vzít ze své vlastní zkušenosti a zamyslete se, který den jste byli v životě nejšťastnější....
já osobně mohu říct, že to bylo, když jsem byl zamilovanej .... ale jak už to tak bývá vztah nevydržel příliš dlouho...

a teď si představte, že v tom stavu, který je naprosto nepopsatelný a báječný, setrváváte trvale - nezávisle na tom, jestli jste právě s někým ve vztahu nebo jestli jste vyhráli 40mil. 8-)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana

Re: Sportka

Příspěvekod vostalpetr » pon 25. říj 2010 8:24:57

A to je vono...zkuste si to vzít ze své vlastní zkušenosti a zamyslete se, který den jste byli v životě nejšťastnější....
já osobně mohu říct, že to bylo, když jsem byl zamilovanej .... ale jak už to tak bývá vztah nevydržel příliš dlouho...
..........................................................................................................................................

vlastní zkušenost je vždycky mnohem lepší a srozumitelnější než cizí zkušenosti..

Otázkou ovšem je,
proč nám tato zkušenost zamilovanosti a lásky příliš dlouho nevydržela ???
Nebo, proč nám dlouho nevydrží pocit štěstí, když jsme něčeho dosáhli a máme z toho radost???

Odpověd je jednoduchá, vždycky si uvědomujeme a jdeme jen tím směrem, KAM SMĚŘUJEME POZORNOST,
A FAKTEM JE, ŽE VŽDY VĚNUJEME MNOHEM VÍCE POZORNOSTI TOMU, CO V NÁS LÁSKU ČI POCIT ŠTĚSTÍ VYVOLALO, NEŽ ŽE BY JSME VĚNOVALI POZORNOST LÁSCE NEBO ŠTESTÍ SAMOTNÉMU

Někdy se ovšem stane, že vás ta láska k někomu či k něčemu úpně pohltí do sebe,
takže vlastně přestanete věnovat pozornost tomu milovanému objektu a zaměříte pozornost na samo prožívání lásky,
a pak doslova JSTE LÁSKOU,
ale pokud opět otočíte pozornost jiným směrem, k něčemu jinému, no tak jdete zase tím jiným směrem a stanete se opět tím, čím jste byli předtím, hledačem štestí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana, Petr, Radek

Re: Sportka

Příspěvekod PánBů » úte 26. říj 2010 6:35:49

Tak ani jeden z jackpotů v neděli nepadl. Takže už je v prvnim přes 40M :)
Jde do toho někdo?
Já už mám podanou sázenku od neděle. čisla 12,13,15,16,21,48 1,2,3,4,5,6, 3,32,33,35,39,44 krom té prostřední sázenky jsou voleny náhodně. Samá krásná čísla co :D
V neděli jsem na ně vyhrál 83 Kč a ještě poslední číslo šance co jsem omylem taky sadil. Favorizuju ten první sloupeček v neděli byl nějak mimo.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Stačí být Láskou...

Příspěvekod Lída » úte 26. říj 2010 8:11:48

Co ve svých činnostech hledám opravdu nevím. Možná lásku, všechno je přece láska...

vostalpetr píše: když se na to podíváš opravdu důkladně, na každou svoji činnost,
tak neustále ti jde o to, abys byl co možná nejštastnější... A největší štěstí je láska...

mít lásku znamená, že jen něco máš a že to taky můžeš ztratit,
takže mít lásku je furt málo,

to co je třeba je BÝT LÁSKOU, protože to už to pak zratit nemůžeš...

:yes:

vostalpetr píše:tak ted když víš, že ti jde o lásku, tak začneš MILOVAT LÁSKU...

:no:

Raméš Balsekar říká:

Láska je něco, co nemůžete vytvořit.

Současně s tím, jak odchází pocit jednajícího „já“, se začne sama od sebe objevovat láska, soucítění

Soucit, láska a pokora jsou různá pojmenování stavu bez „já“, stavu existování právě tady a právě teď

Nemůžete chtít, aby ve vás vyvstala láska. Nemůžete se obrátit k Bohu, dokud nedošlo k odklonu od „já“. Nejprve tedy dojde k upuštění od „já“ a potom k obrácení směrem k Bohu či ke Skutečnosti nebo k něčemu takovému.

Můžete tomu říkat soucit, dobrá vůle, nazvěte to, jak chcete; nejlepší je nenazývat to nijak.



:2in1: :ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Sportka

Příspěvekod PánBů » úte 26. říj 2010 8:33:29

Nemohu cítit lásku sám k sobě?
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Láska

Příspěvekod Lída » úte 26. říj 2010 8:54:56

Nemohu cítit lásku sám k sobě?

Můžu - když ji neblokují pocity viny nebo sebeodmítání, které se nám třeba kdysi dávno v mládí uložily do podvědomí. Ovlivňují pak člověka trvale a vůbec o tom neví, stalo se to součástí jeho povahy. Při výchově na Západě v židovsko-křesťanské tradici to do nedávna bylo běžné.

Balsekar ale mluví o něčem jiném: že není možné cítil skutečnou lásku jen proto, že se k tomu rozhodneme. Vidím kolem sebe, jak se lidi o to opakovaně pokoušejí partnerských vztazích, dokonce se kvůli tomu nechají zasvětit i do reiki, a přesto se jim to nedaří.

Rozhodnutí milovat bohužel nestačí, ať jde o lásku k sobě, ke druhým, lásku k Bohu, nebo prostě "Lásku jako takovou". Je třeba rozpoznat a jasně si uvědomit, co v nás ji blokuje, aby se to mohlo rozpustit a přestalo nás to ovlivňovat.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Sportka

Příspěvekod Jana » úte 26. říj 2010 11:11:18

Lída píše:Láska je něco, co nemůžete vytvořit.


Ježíš mluví o realizaci největšího přikázání:

"Miluj..."

a mou zkušeností je, že je to realizovatelné.

Jsme schopni obrátit pozornost k čemukoliv, jsme schopni obrátit i pozornost k lásce a tím dovolit, aby vstoupila do našeho života.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Sportka

Příspěvekod LuKas » úte 26. říj 2010 11:34:17

Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Sportka

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 26. říj 2010 12:44:13

Jana píše:
Lída píše:Láska je něco, co nemůžete vytvořit.


Ježíš mluví o realizaci největšího přikázání:

"Miluj..."

a mou zkušeností je, že je to realizovatelné.

Jsme schopni obrátit pozornost k čemukoliv, jsme schopni obrátit i pozornost k lásce a tím dovolit, aby vstoupila do našeho života.


Jojo, je to realizovatelné :happy: a všichni to určitě znaji z doby, kdy byli po uši zamilovaní :D
Takový je to pocit, tak proč si ho neudržet trvale ;)
Stačí obrátit pozornost na Lásku samotnou...ovšem není to nějaká koncentrace na něco vnějšího, co je mimo vás...je to spíše uvědomování si své pravé podstaty, toho tichého, majestátního, co je ve vás samotných....je to spíše návrat k důvěrně známému než objevování nového a převratného... :happy:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana

Re: Sportka

Příspěvekod Petr » úte 26. říj 2010 22:02:11

PánBů píše:Tak ani jeden z jackpotů v neděli nepadl. Takže už je v prvnim přes 40M :)
Jde do toho někdo?
Já už mám podanou sázenku od neděle. čisla 12,13,15,16,21,48 1,2,3,4,5,6, 3,32,33,35,39,44 krom té prostřední sázenky jsou voleny náhodně. Samá krásná čísla co :D
V neděli jsem na ně vyhrál 83 Kč a ještě poslední číslo šance co jsem omylem taky sadil. Favorizuju ten první sloupeček v neděli byl nějak mimo.

tak treba priste.. nech si to vsazeny jeden sloupecek cely rok a bude z toho hezky barometr jak jsi zrovna na tom (s tim pranim a cistotou zamereni) .

Ja momentalne nejak to ciste, cire prani vyhrat 40 milionu nemam, takze bych ti v tymu moc asi nepomohl :) Jinak proti penezum a 40milionum nemam vubec nic.. :) ale momentalne nemam vlastne ani nic moc pro :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Sportka

Příspěvekod PánBů » pon 15. lis 2010 11:43:24

Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Sportka

Příspěvekod vostalpetr » čtv 18. lis 2010 13:29:57

No z toho vyplývá (mimo jiné)
že nestačí být posedlý jen penězi, ale i sexem...

Já jsem posedlý jen psaním (blbostí)
takže já asi nic nevyhraju,
nebot má vůle je vůlí intelktuální
a to proti animální vůli (sex, rokenrol a prachy) je jako jarní vánek proti tornádu...

:cry:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Sportka

Příspěvekod Mediavaal » čtv 26. kvě 2016 14:15:36

Zrovna Sportka není nic, díky čemuž bychom měli pohádkově zbohatnout, to už bych sázel spíš na fotbla ;). Kdyby tady byl někdo, koho by potěšilo 500 Kč navíc zdarma, které lze rovnou zaslat na účet, doporučuji pročíst důkladně tuhle stránku, konkrétně odkaz "tipař měsíce" http://sportovnitipyasazky.cz/

Kolektivní myšlení v sázení nefunguje ;)
Uživatelský avatar
Mediavaal
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 25. srp 2015 13:10:14
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Sportka

Příspěvekod michalcizek » úte 16. srp 2016 11:03:52

Ja si myslím, že když máte peníze, tak jste prostě šťastnější, dnešní doba tomu prostě odpovídá. Ale možná to je taky na jednotlivcích, nekoho by naplnili peníze, nekoho zase láska.. Je to prostě různé.

Jen nechápu proč sázet všichni stejná čísla, nevyplatí se spíše vsadit 10 různých čísel, ale výhru si bv případě stejně rozdělit, jelikož tím zvýšíme šanci na výhru. Četl jsem o tom dokonce, článek. V loterijních kruzích tomu říkají skupinové sázení (článek: https://vyhraj.com/skupinove-sazeni-zvyste-svoji-sanci-na-vyhru/)

A dneska už by se to sakra vyplatilo v jackpotu je 220 míčů jen se koukněte na stránky sportky: https://www.sazka.cz/loterie/sportka/uvod

Tak co jdeme do toho, chtělo by to aspon 10 lidí, at máme 10x větší šanci :)
Uživatelský avatar
michalcizek
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. srp 2016 10:55:26
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Sportka

Příspěvekod Petr » pon 22. srp 2016 23:17:45

Nekde delali vyzkum s asi 100 vyherci loterii a jejich pocitem steti a zjistili, ze po roce po vyhre se u vsech pocit stesti vratil na jejich obvyklou uroven stesti pred vyhrou.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron