Bashar: Kruhy v obilí

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod satu satu » pát 29. říj 2010 21:35:40

Tázající se: Jak je to s kruhy v obilí v Anglii? Můžeš říct co nebo kdo je energie, která je vytváří?

Bashar: Řekneme toto - je to spolu-vytvořená situace MNOHA různých vědomí, včetně všech
vašich!
Řeknu vám to takto: ta energie, která je manipulována je energií vašeho kolektivního vědomí,
kolektivního vědomí vaší planety. Ty symboly jsou vyjádřením vašich snů, které sníte, snění, ke kterému tady
dochází. Symbolické snění, ke kterému dochází teď ve vašem kolektivním vědomí, to se probouzí a mluví samo k
sobě. Jsou v tom zapojené i jiné, další dimenzionální bytosti, mimozemské bytosti, jiné vrstvy entit, které jsou
taktéž zapojené do tohoto spolu-tvoření. Ale v podstatě ty symboly reprezentují vaše kolektivní vědomí, váš celý
svět mluvící sám se sebou, komunikující se sebou, probouzející sám sebe z velmi, Velmi, VELMI, V E L M I dlouhého
snu. Do NOVÉHO SNU. Jsou most. Jsou mostem, jazykem, který překlenuje z jedné reality do druhé.
Rozumějte jim energeticky, rozumějte jim podle zvuků, chápejte je podle jejich formy, chápejte je podle toho jak vám umožňují, abyste je cítili, rozumějte jim podle poměrů, překládejte si je matematicky, vysvětlujte si je jazykem, jakým si přejete, protože jsou UNIVERZÁLNÍ. Jsou jazykem vašeho univerzálního pod-vědomí, které se stává více vědomým. Probouzíte se a mnnoho bytostí napomáhá ve hrách v těch polích, jak vy říkáte "v polích Božích". Vnímáš mě?

T: Ano :-) Vnímám!

B:[b] "Hry v polích Božích"![/b]
Ale je to energie, kterou všichni nazýváte buď Kristovo vědomí, Budhova přirozenost nebo Krišnův spirit. Je jedno, jak ji nazýváte. Je to duch vašeho světa, který vytváří to medium, přes které se nás ty energie dotýkají a ty formy se vytvářejí.

T: Můžeš říct, proč jich je tolik v Jižní Anglii?

B: Ano. Je tam hlavní bod, který má co dočinění s propojením Starého věku s Novým věkem. Protože ve starověké Anglii byly zbytky Druidů, kteří byli pozůstatky starověkých Atlantských vědomostí a ti se stali počátkem psychických zkoumaní a společností, které vytvořily propojení a most výzkumů vědomí a spirituality v moderním věku. Sleduješ?

T: Ano

B: Takže je to velmi magnetické místo k tomu, aby zde došlo k překlenutí starého cyklu do nového cyklu. Existují jiné oblasti /s kruhy v obilí/ a objevují se na celé planetě, ale toto je jeden z hlavních bodů, jeden z nejstarších míst, protože reprezentuje jeden z nejranějších bran a vortexů, přes které tyto energie, energie starého světa byly zachyceny a uchovány do doby, než budou aplikovatelné a dostupné pro Nový věk, který vytváříte. Pomohlo ti to?

T: Ano. Děkuji moc.

B: Děkuji
Uživatelský avatar
satu satu
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. čer 2010 18:17:23
Poděkoval: 1
Poděkováno: 14-krát v 7 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli satu satu za tento příspěvek:
amp, Motýlek, Petr

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » sob 30. říj 2010 9:23:01

No to já když se v noci probudím,
a nespím,
tak mám ráno taky kruhy pod očima,


samozřejmě že nejsou tak hezký, jako kruhy v obilí,
což je dáno tím, že je vytvořilo pouze moje individualizované vědomí, zatímco kruhy v obilí vytvořilo univerzální vědomí...

Možná, že kdybych nespal v Aglii, byly by pak moje kruhy o něco hezčí, než kruhy z Česka...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Motýlek » sob 30. říj 2010 17:48:32

Je škoda, že se musíš, Petře, vyjadřovat úplně ke všemu, ikdyž je to někdy mimo mísu. Obsah původního sdělení se pak rozmázne a vytratí do ztracena, což je někdy docela škoda. Dělej, jak umíš, ale zkus se, prosím, zamyslet, zda míň není někdy i víc...
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
amp

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » sob 30. říj 2010 18:08:26

Motýlek píše:Je škoda, že se musíš, Petře, vyjadřovat úplně ke všemu, ikdyž je to někdy mimo mísu. Obsah původního sdělení se pak rozmázne a vytratí do ztracena, což je někdy docela škoda. Dělej, jak umíš, ale zkus se, prosím, zamyslet, zda míň není někdy i víc...



To víš, já nejraději mluvím o tom, čemu vůbec nerozumím a co mě vůbec nezajímá.
Obsah původního sdělení se tak možná trošku ztratí, ale co je psáno, to je dáno, takže se to tak zase úplně neztratí.

Já ale hlavně reaguju proto, aby měl autor vlákna radost, že si to vůbec někdo přečetl a že ho to zaujalo.
V případě kruhů v obilí mi pak nezbývá nic jiného, než budto psát o kruzích nebo o obilí, raději tedy píšu o kruzích, o těch aspon něco vím, nežli o obilí, o kterým nevím teda vůbec nic...
Jsou ovšem autoři, kteří si zřejmě nepřejou být čteni
nebo si nepřejí aby jim k tomu někdo něco psal
nebo aby jim k tomu někdo psal nějaký hámotiny
takže pak je nejlíp, když to tam rovnou napíšou...

Já jsem to nedávno napsal na jedno mnou (skrze Janu založené) vlákno na Jitřní zemi,
že pokračovat v diskuzi o tom, co jsem napsal je naprostá blbost,
protože to, co jsem napsal je naprostá blbost,
a když jsem se na to pak podíval, tak tam bylo pět stránek diskuzí o všem možným,
já si samozřejmě nijak nestěžuju,
ale aspon vidíš, že nejsem jedinej, kdo píše naprostý blbosti,
i seriozní lidi jsou schopni přes varování psát serizní blbosti.


No někdy samozřejmě mín je víc a někdy víc je prostě víc,
někdo volí levici a jinej zase pravici,
někdo rád píše a jinej zase rád čte,
je těžko posoudit co je lepší a co horší,
každej blbne podle svého....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Motýlek » sob 30. říj 2010 20:20:20

blablabla
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
amp

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » ned 31. říj 2010 8:59:38

Motýlek píše:blablabla




:D :D :D

No je dobře, že to vidíš u mě, vždyt já se k tomu v podstatě hlasím,
takže se nad tím nemusím ani tak moc zamýšlet,
ted jde jen o to, jestli i tvůj názor (že se nemusím ke všemu vyjadřovat) není také jen blablabla

Určitě je mnohem serioznější, než to co píšu já,
ale serioznost není zrovna pro mě ani pro tebe tou správnou kvalitou kterou oceníme,
ta kvalita, o kterou jde, je vyjádřena pod čarou v tvých příspěvcích:
LÁSKA, RADOST, SOUCÍTĚNÍ

Nejspíš jsi došel k názoru, že když reaguju často tak, jak reaguju, tedy poněkud připitoměle,
že v tom není projev ani lásky, ani radosti a ani soucítění,
No nevím, já to těžko posoudím,
ale snažím se být ve svých reakcích co nejlaskavější, co nejradostnější a co nejsoucitnější,
proto také nepíšu o hlouposti autora či daného tématu,
ale píšu o hlouposti své, mám ji také dost a na rozdávání,
a to že z daného seriozního tématu pak psaním svých pitomostí,
udělám takto nepřímo také pitomost, to je taktrošku můj záměr,
nebot kruhy pod očima a kruhy v obilí jsou mně přijdou jak dost dobrá pitomost,
samozřejmě chápu, že pro někoho jsou kruhy v obilí duchovně inspirující,
a pro mnohé ženy se kruhy pod očima mohou stát životní pohromou...
Samozřejmě, že jsou lidé, kteří vidí mé reakce jako neradostné, nesoucitné, a nelaskavé,
no s tím nelze nic udělat, každý máme poněkud jiný vkus a považujeme za důležité něco jiného

Ano, nejsem seriozní, ale snažím se o tu laskavost atd.
a proto také mnohdy reaguju na články které mě vcelku nezajímají, ale vidím-li, že na ně nereaguje nikdo,
tak se snažím potěšit autora alespon svou připitomělou reakcí,
když už nic jiného, dané vlákno tak zůstane alespon déle na hlavní stránce a tak více lidí bude mít možnost na to kouknout,
i když já považuju téma kruhů v obilí za poměrně senzační pitomost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » ned 31. říj 2010 9:15:52

Bez jakéhokoli vytahování se nad univerzální vědomí, vzpomínám,
že již v raném mládí jsem za pomocí pastelek a několika ozubených koleček (nevzpomínám si na jméno, ale určitě to znáte) dokázal vytvořit mnohem líbivější obrazce pomocí kruhů a elips...

Neuškodilo by prozkoumat, jestli se náhodou kruhy v obilí nezačaly oběvovat ve stejné době jako ono kulaté pravítko a kolečka se objevily v prodeji, je vcelku pravděpodobné, že by se univerzální vědomí mohlo inspirovat právě touto stavebnicí.
a nemajíc ruce a ani nohy, kreslí pak un.věd. do obilí...

Samozřejmě, že un.věd. je stejně umělecky nadané jako každý z nás a sem tam se u něj projeví ty umělecké sklony právě kresbami v obili. To, že kreslí své kresby ponejvíce v anglii je nejspíš dáno tím, že anglie je jedno z center umění, v podstatě centrem pop music, takže nějaký vliv druidů mi přijde poněkud zanedbatelný...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Míň někdy bývá víc - jak pro koho

Příspěvekod Lída » ned 31. říj 2010 16:23:44

Motýlek píše:Je škoda, že se musíš, Petře, vyjadřovat úplně ke všemu, ikdyž je to někdy mimo mísu. Obsah původního sdělení se pak rozmázne a vytratí do ztracena, což je někdy docela škoda. Dělej, jak umíš, ale zkus se, prosím, zamyslet, zda míň není někdy i víc...

Každý jsme holt jiný (jak To Jediné září tisícerými odlesky).

Jeden má rád hojnost popíjení za veselého halekání a když se náhodou někde objeví decinka vzácného vína, přidá k ní štandopéde korbel toho, co rád popíjí on, i s trochou papričky, jen aby to mělo pořádný říz. Každý v tom ale nevidí přínos: existují i takoví, kteří si váží příležitosti tu a tam ochutnat něco vzácného, cení si toho, soustředěně tu energii vnímají.

Přiznám se, že taky patřím k těm, kteří jsou rádi, když původní sdělení, která vnímám jako přínosná, zůstanou i se svou energií nedotčená halekáním a dál nabízejí svou inspiraci – i když zůstávají osamělá a bez pokračování: můžeme se k nim vracet, může se u nich v tichosti zastavit i nějaký další pocestný.

Ale už jsem si zvykla a jakmile se síla a vůně inspirujícího příspěvku rozjuchaně rozmaže něčím dalším, pokrčím prostě rameny a na čas odsud zmizím. Je to hřiště pro všechny, každý si ho užíváme po svém.

:)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Jana » ned 31. říj 2010 19:14:59

Lída píše:Každý jsme holt jiný.

Sice ten Tvůj příspěvek stejně jako můj není ke kruhům v obilí, ale jelikož jsi, jak je vidět nezmizela, tak to asi s rozmazáním tématu není tak zlé.

Tím si dovoluji projevit radost, že nemizíš a také si něděláš až tak velkou hlavu s OT, ostatně laskavý dohled Petra zajišťuje diskrétní přesunutí všeho přesahujícího na jiné vlákno, jak jsem si všimla.

Co což jemu dík.

A především dík za všechno, co mě tu pobaví, rozesměje, udělá radost a případně i poučí, nejen Petrovi, ale i všem ostatním.

:ahoj3:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » ned 31. říj 2010 20:11:45

Ale už jsem si zvykla a jakmile se síla a vůně inspirujícího příspěvku rozjuchaně rozmaže něčím dalším, pokrčím prostě rameny a na čas odsud zmizím.
........................................................................................................

No u mě se síla a vůně inspirující příspěvku prostě jednoduše přemění v inspirující přemýšlení,
a protože každá vůně ve vás vzbudí nějaké pocity, myšlenky, vzpomínky apd.
tak k tomu vlastně mohu vždycky něco napsat,
nebot je to taková "asociační metoda"

Když se podíváte na tu úvodní zprávu o kruzích v obilí,
tak přes veškerou serioznost výpovědi se jednoduše řečeno jedná o subjektivní názor,
v podstatě čirou metafyziku,
nebot jediné co opravdu víme je fakt,
že sem tam čas od času se objevují v obilí různé kruhy...

Kdo je kreslí, proč je kreslí a čeho tím chce dosáhnout můžeme jen hádat...

Pro mě pak otázka zní: PROČ BYCH MĚL VĚŘIT PITOMOSTEM (SUBJEKTIVNÍM NÁZORŮM) DRUHÝCH,
KDYŽ JSEM SCHOPEN VYMYSLET STEJNĚ DOBRÉ PITOMOSTI JAKO TI DRUZÍ,
MOŽNÁ ŽE I LEPŠÍ,
NEBOT SE SNAŽÍM ABY MÉ PITOMOSTI BYLY ALESPON HUMORNÉ ???

No a že se tím ona původní zpráva zředí a rozmaže ?
Většinou žádná škoda, nebot naše improvizace, byt sebepitomější na první pohled a často i od daného tématu odtažitá, nám dovolí pohlednout na danou věc třeba přímo opačně než byla původní myšlenka,
a možná pak, že se i dostaneme do paradoxní situace,
kdy zjistíme,
že VÍME, ŽE NIC NEVÍME :D

což mně přijde nejen jako humorná zpráva :D :D :D , ale možná že i důležitější zpráva než, že kruhy v obilí kreslí univerzální vědomí protože v anglii kdysi sídli druidové

Stačí se jen podívat na to, čemu se všeobecně říká KULTURA,
tedy náboženství, filozofie, etika, umění, malířství, hudba, poezie atd.
není to nic jiného než čirá improvizace subjektivních názorů,
naprostá metafyzika...


PS.
KOUKÁM, ŽE BASHAR ŘEKL VLASTNĚ TO SAMÉ, JEN JINÝMI SLOVY:

Ty symboly jsou vyjádřením vašich snů, které sníte, snění, ke kterému tady
dochází. Symbolické snění, ke kterému dochází teď ve vašem kolektivním vědomí, to se probouzí a mluví samo k
sobě. Jsou v tom zapojené i jiné, další dimenzionální bytosti, mimozemské bytosti, jiné vrstvy entit, které jsou
taktéž zapojené do tohoto spolu-tvoření. Ale v podstatě ty symboly reprezentují vaše kolektivní vědomí, váš celý
svět mluvící sám se sebou, komunikující se sebou, probouzející sám sebe z velmi, Velmi, VELMI, V E L M I dlouhého
snu. Do NOVÉHO SNU. Jsou most. Jsou mostem, jazykem, který překlenuje z jedné reality do druhé.
Rozumějte jim energeticky, rozumějte jim podle zvuků, chápejte je podle jejich formy, chápejte je podle toho jak vám umožňují, abyste je cítili, rozumějte jim podle poměrů, překládejte si je matematicky, vysvětlujte si je jazykem, jakým si přejete, protože jsou UNIVERZÁLNÍ
Naposledy upravil vostalpetr dne ned 31. říj 2010 20:22:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Jana

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 31. říj 2010 20:16:34

vostalpetr píše:Neuškodilo by prozkoumat, jestli se náhodou kruhy v obilí nezačaly oběvovat ve stejné době jako ono kulaté pravítko a kolečka se objevily v prodeji, je vcelku pravděpodobné, že by se univerzální vědomí mohlo inspirovat právě touto stavebnicí.


No jen jestli to není tak, že Univerzální vědomí někomu vnuklo úžasný nápad na pravítko s kolečkami, s kterými půjde kreslit nejrůznější složité obrazce a aby měli lidi dobrou inspiraci, tak zároveň začalo dělat i kruhy do obilí :D

A nebo to prostě zesynchronizovalo, jak pravítko, tak kruhy v obilí a celé to má pomoct lidem do vyšších dimenzí :lol:

PS. Ten můj příspěvěk berte jako totální blábol. Nebo třeba jako geniálnost, jak kdo chce a jak to komu vyhovuje ;) :)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Jana

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » ned 31. říj 2010 21:14:55

Jsou v tom zapojené i jiné, další dimenzionální bytosti, mimozemské bytosti, jiné vrstvy entit, které jsou
taktéž zapojené do tohoto spolu-tvoření.
......................................................................................................................

no tohle je v podstatě vysvětlení toho, proč blbnu: protože blbnou všichni... :koukam:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Petr » ned 31. říj 2010 21:42:27

Bashar to pise hezky, je ty obrazce v obili dobre vnimat intuitivne... energeticky, matematicky, jak citime... pro kazdeho v nich muze byt jina zprava. :music:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Petr » ned 31. říj 2010 21:45:06

Jana píše:... ostatně laskavý dohled Petra zajišťuje diskrétní přesunutí všeho přesahujícího na jiné vlákno, jak jsem si všimla.


jo obcas me to chytne :) ale jen obcas, tak nejake tema rozdelim, nejake presunu do jine kategorie :writting:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Petr » ned 31. říj 2010 22:03:41

ad vostalpetr: to s tim, ze pises prispevky kvuli tomu, aby autori vlaken nebyli smutni, ze tam neni zadna odpoved, byl jen vtip, ze? :D jen se ujistuji, u tebe clovek nikdy nevi, zda je to cele vtip, nebo jen castecne. :) (to co neni vubec vtip uz poznam :))
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod jamajsky.drap » ned 31. říj 2010 22:53:45

Petr píše:ad vostalpetr: to s tim, ze pises prispevky kvuli tomu, aby autori vlaken nebyli smutni, ze tam neni zadna odpoved, byl jen vtip, ze? :D jen se ujistuji, u tebe clovek nikdy nevi, zda je to cele vtip, nebo jen castecne. :) (to co neni vubec vtip uz poznam :))


Vetsinou jsou ty prispevky dobry, takze kolikrat ocenim vice prispevek PetrovoV. nez puvodni. Ale nekdy uz je jich hodne a jsou dost dlouhy...a pak uz klesa pozornost ctenare anebo se dostavi lenost to vubec cist :) . Takze pak plati, ze mene je nekdy vice ;)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » pon 01. lis 2010 6:55:51

Vetsinou jsou ty prispevky dobry, takze kolikrat ocenim vice prispevek PetrovoV. nez puvodni. Ale nekdy uz je jich hodne a jsou dost dlouhy...a pak uz klesa pozornost ctenare anebo se dostavi lenost to vubec cist :) . Takze pak plati, ze mene je nekdy vice ;)
................................................................................................................................

ANO, ZROVNA TOTO JSEM CHTĚL NAPSAT, JAKO REAKCI K TOMU, CO JSEM VČERA NAPSAL O TĚCH IMPROVIZACÍCH


KRÁSA A PRAVDA JE V JEDNODUCHOSTI, V PŘÍTOMNOSTI A ZASTAVENÍ :D


To je to, o čem píše Lída,
jenže k tomu zároven jaksi bokem patří i ta dlouhá, možná nudná ale na druhou stranu tvořivá inspirativní analýza,

když se podíváte třeba na malířství 20.století, tak je to analýza malířského náhledu na svět,
a kdo o tom něco ví,
tak ví, že diváci často reagovali pobouřeně a posměšně, nebot té SPECIÁLNÍ ANALÝZE MOC NEROZUMĚLI

Celá ta reakce byla reakcí na to, že 19 stol.malovalo realisticky, jako fotokamera,
nejdřív byla analýza barvy (impresionismus)
potom tvaru (kubismus)
potom serioznosti (dadaismus)
potom pohybu (futurismus)
potom akce (expresionismus)
potom snu (surealismus)
potom zastavení (metafyzická malba)
a nakonec analýza analýzy (abstrakce)

No a něco podobného proběhlo v celé kultuře, tedy i v politice (komunismus, fašismus)

Není to v podstatě nic jiného, než že právě probíhající současnost se snaží vyjádřit archetypální jednoduchost, krásu a pravdu různými novými náhledy.

Velmi výstižně to popisuje Chesterton:
říká, že vyrazil z anglie na námořní cestu aby objevil nové země, a když po mnohých nebezpěčích a úskalích konečně objevil zemi, radostně se vyzbrojil mačetami a pistolemi a vylodil se na neznáme pevnině vtříc novému nebezpečí,
a zároven v jeden jedinej moment toho maximálního vzrušení z nové země zjistil, že přístál ve staré dobré anglii, tedy zjistil, že je doma.
Prostě udělal KRUH po moři
A OBJEVIL ANGLII

Neseděl doma jako mnozí a nepřehraboval se jen ve stárých mapách a nesnil jen o nových zemích,
on na tu (duchovní, filozofickou) cestu vyrazil,
a objevil věci staré jak Metuzalém a známe jak domácí bačkory,
ALE ON TO SÁM PRO SEBE OBJEVIL A POCHOPIL,
A TO SE POČÍTÁ...

:auto:

PS.
objevit paradox,
znamená objevit prastarého Sokrata,
ale nejen to, objevite celou historii,
ale hlavně objevíte přítomnost,
pravdu, jednoduchost, krásu a nekonečné množstí variací světa,
objevíte lásku,

balblabla.... :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod vostalpetr » pon 01. lis 2010 7:04:51

Petr píše:ad vostalpetr: to s tim, ze pises prispevky kvuli tomu, aby autori vlaken nebyli smutni, ze tam neni zadna odpoved, byl jen vtip, ze? :D jen se ujistuji, u tebe clovek nikdy nevi, zda je to cele vtip, nebo jen castecne. :) (to co neni vubec vtip uz poznam :))



no a nemohl by být celej svět, včetně tebe i mě jen (božím) vtipem ???


vždycky záleží jen na tom, jak se na to podíváš....


PS.
nakonec. klidně se podívej na to, co to je láska nebo štěstí,
vždycky si můžeš tu analýzu udělat sám pro sebe (a klidně ji napsat i sem)
proč bys měl přebírat moje nebo něčí názory, když si to můžeš objevit (i omyly se počítaj) sám

PS2.
Můžeš se samozřejmě dívat na druhé lidi, jakými barvami oni malují svět,
to je prostě to, čemu se říká "vzdělání",
ale v podstatě to není vůbec nutné,
může rovnou začít malovat sám podle sebe,
a když namaluješ svět jako peklo, bude to TVOJE ZKUŠENOST PEKLA, i když mnozí jej před tebou takto vymalovali,
a když namaluješ svět jako boží království, tak to opět bude tvoje zkušenost, i když mnozí to už takto před tebou taky namalovali

jednoduše řečeno, namaluj si svůj originál, proč bys měl být kopírista ?
(v podstatě to stejně děláš, jen se na ten svůj originál musíš trošku podívat)

PS.3
Když se dneska dívám na svět,
tak mně přijde, že svět a lidstvo jakoby nemělo žádnou vizi, žádnej cíl,
na rozdíl od minulýho století, kdy těch vizí bylo víc bež dost,
ale to je možná CÍL VŠECH CÍLŮ, NEMÍT CÍL,
neplánovat, ale jen být vpřítomném okamžiku....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Ladislav » pon 01. lis 2010 8:50:47

Vzpoměl jsem si na "Inspiro", jako malej jsem s tím dokázal kroužit do zblbnutí

zajímavý odkaz: http://profant.vasek.sweb.cz/katalog.html

Ta hra se už asi nevyrábí... :cry:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Bashar: Kruhy v obilí

Příspěvekod Monika » pon 01. lis 2010 9:26:42

Ladislav píše:Vzpoměl jsem si na "Inspiro", jako malej jsem s tím dokázal kroužit do zblbnutí

...



jo jo :) taky jsem to doma měla a bylo to fascinující si s tím pohrát ... moc se mi to líbilo :kvetina:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Další

Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků