Zbigniew Czendlik

Zbigniew Czendlik

Příspěvekod Lída » čtv 11. lis 2010 11:14:57

"Místo abychom milovali to, co máme, milujeme to, co nemáme, a proto jsme nešťastní" říká farář Zbigniew Czendlik v pořadu ČT "Před půlnocí"

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1009 ... 100252084/
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Zbigniew Czendlik

Příspěvekod Petr » pát 12. lis 2010 23:06:46

Jejda, v te vete je ale nejaky protimluv :) pokud milujeme cokoliv, tak nejsme nestastni :hugs: . Ale asi to mysli dobre, jen to bylo spatne formulovano :).

BTW: velmi se mi libi podobny nazev knihy "Jak mít co chceme a chtít co už máme" od Johna Graye, o ktere mi rikal Teo.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zbigniew Czendlik

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 14. lis 2010 18:48:19

Jojo, taky si myslím, že to myslí dobře, i když říká vlastně nesmysl :-) Zřejmě měl na mysli ulpívání na něčem, co nám vynahrazuje právě nedostatek lásky (já bych dodal primárně sebelásky).

To je právě problém těchhle různých výroků a tvrzení. Nejlepší je je vnímat poněkud intuitivně, z nadhledu a nebazírovat na konkrétních slovech, protože jak už tu bylo mnohokrát řečeno, ty si každý vnímá po svém.
Navíc kolikrát se autor snaží schválně nějaké často používané skoro až zprofanované slovo použít v jakémsi mravním imperativu (viz. milujeme, co nemáme), aby dodal tvrzení na významu a pak z toho klidně může vzejít paskvil, i když to původně myslel dobře.

Jinak nic proti Czendlikovi, ze všech známých katolických farářů mi je nejsympatičtější (což vynikne zvlášť při faktu, že pochází z bigotního Polska).
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Jana

Re: Zbigniew Czendlik

Příspěvekod vostalpetr » ned 14. lis 2010 19:06:06

říká farář Zbigniew Czendlik
.....................................

jako křestan amatér říkám, že "na prvním místě máme milovat boha (lásku)" a o další se pak už starat nemusíme, nebot to další nám pak už bude automaticky přidáno, i když já mám pocit, že pak už nám nemůže nikdo nic přidat a ani nic ubrat...

Pěkně to říká (na plnou hubu) i Abraham (a nejen on):

Abraham říká, že jediné na čem záleží je vztah mezi ním a ním a všechno ostatní je irelevatní :).

:cooool:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana


Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků