Naše šteští je v našich Vortexech

Přeložené výroky od Abrahama najdete nyní zde.

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » pát 03. pro 2010 20:51:25

Petr píše:Ten chlapec si pritahoval do zivota to cemu venoval pozornost. pokud pozornost venoval necemu na co se pak hneval, tak to si pritahoval do sveho zivota.. a jestli si to pak nasledne vyhodnotil jako negativni nebo pozitivni je na nem.. ale jestli mel default na vztek tak asi si to nejspis vyhodnotil osobne negativne, zameril se na aspekt te veci, ktery byl pro neho nezadouci a mel novy cerstvy vztek :)


Ne, já jsem nepsala o tom, že něco vyhodnocoval jako negativní, já jsem psala o tom, že se narodil s defaultním vztekem (agresí) (konkrétně měl komplikovanou OCD, ADHD a Aspergerův syndrom). V žádném případě nemusíš vůbec vyhodnocovat věci jako negativní k tomu, aby ses mohl "vztekat". Kdy si to přitahoval do života, co myslíš? Kdy myslíš, že si schizofrenici přitáhnou do života svoji schizofrenii - ve druhém nebo čtvrtém dni matčina těhotenství? Nebo si ji přitahují každý den a každou středu se rozhodnou, že ji nechtějí? Epileptici si řeknou - tak teď by se mi hodil nějaký záchvatíček - kdepak bych se tak hezky mohl složit? A ještě se přitom pořádně rozhodnou, který z aspektu záchvatu bude ten, na který se soustředí? Tak jak tohle podle tebe je? :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » pát 03. pro 2010 20:54:04

Petr píše:Veci nejsou pouze pozitivni nebo pouze negativni. Jsou takove jak si je nadefinujeme.


Toto už jsme tady taky jednou řešili :) Takže ty máš prostě nutkání každou věc nadefinovat buď jako pozitivní nebo jako negativní a neznáš věci, které by byly zcela mimo takováto hodnocení... ? :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » pát 03. pro 2010 21:27:06

Alfo, máš setrvalý problém mi rozumět. Používám čistou logiku, což některým lidem komplikuje pochopení, s tím už mám svoje zkušenosti, takže se vynasnažím :redface:

Možná bychom si mohli pro začátek ujasnit, když mluvíš o sobě (a zároveň tvrdíš, že lidský život nezačíná narozením a končí jeho smrtí), co máš tedy na mysli a jak to zároveň souvisí s rozdělováním na fyzické a spirituální. Říkáš-li já:

1/ myslíš si, že tvé já nezačíná narozením a nekončí jeho smrtí a domníváš se, že já, které je "před" narozením a "po" smrti, je mimo tento svět
2/ myslíš si, že tvé já nezačíná narozením a nekončí jeho smrtí a domníváš se, že já, které je "před" narozením a "po" smrti, je ve světě, jehož je tento součástí
3/ myslíš si, že tvé já nezačíná narozením a nekončí jeho smrtí a domníváš se, že já, které je "před" narozením a "po" smrti, pokračuje pouze v tomto světě

jiná možnost neexistuje.
1/ implikuje rozdělování světa na fyzický a spirituální, přičemž spirituální existuje za hranicemi vnímatelného fyzického lidského života
2/ implikuje vnímání fyzického i spirituálního jako jednoho celku
3/ implikuje nevíru v existenci jiného než fyzického světa


V předcházejícím příspěvku tvrdíš:
a/ že si myslíš, že lidský život nezačíná narozením a končí jeho smrtí (proč bys s takovou myšlenkou nemohl diskutovat tady na serveru? myslím, že určitě mohl).
b/ že nerozděluješ svět na fyzikální či spirituální

Z toho logicky vyplývá, že pro tebe neplatí 1/. V obou zbývajících případech - 2 i 3 se ale člověk, pro kterého platí, domnívá, že jeho existence pokračuje nějakým způsobem i v rámci tohoto světa po skončení toho, co známe jako lidský život (naše vnímání v tomto rámci). V těchto případech si je tedy člověk vědom své fyzické návaznosti - své spřízněnosti s kameny, svými potomky o padesát generací dále, s elektromagnetickými vlnami Země a třeba s tím, jak nás ovlivňuje atmosféra Venuše. Ale člověk, který si je vědom těchto souvislostí, přece nebude dobrovolně provádět činnosti, kterými si takto sám sobě - ve svých předcích, ve svých potomcích, v lesích, kamenech, ve Venuši, zkrátka ve vším, čím ví, že je ve skutečnosti on sám, nebude ubližovat? To přece nedává logiku. Tak si může ubližovat jenom člověk, který si myslí, že je tady jeho JÁ, a potom to ostatní, co není jeho JÁ. A takový vždy patří pouze do kategorie číslo 1. V každé ze zbývajících kategorií totiž cítí sám sebe ve všem, co ho obklopuje a svoji posloupnost (i před-existenci) ve všem, s čím se setká. Druhého člověka jako sama sebe. A tak dále.

Z toho tedy vyvozuji, že ve skutečnosti svět (universum) na svět fyzický a duchovní rozděluješ. Jenom člověk, který se domnívá, že tento svět není součástí "onoho" světa, je třeba jenom iluzí, nebo vůbec neexistuje, nebo nehraje roli, co se v něm odehrává, protože to onen svět nijak neovlivňuje (a tak dále, těch konceptů je vícero), tedy člověk, který rozděluje svět na fyzický a duchovní, žije stylem "po nás potopa", protože je opravdu v hloubi duše přesvědčen, že si může dělat naprosto cokoliv a na universum jako celek to vliv nemá - jenom na tu nepodstatnou zemi, kde je vlastně všechno jedno. (Samozřejmě stejně žije i člověk, který si myslí, že jeho život je jenom to, co je od narození do jeho smrti, ale vycházím z předpokladu, že tím nejsi, a sám to stvrzuješ). Takže??


Tvrdím-li, že jsi zdravý (nebo nemocný), mám na mysli celého Tebe - tedy ono JÁ, které samozřejmě nevnímá jenom ten úsek od narození do smrti, a které ani nevnímá jako JÁ jenom to, co ví, že je mu tímto "tunelem vnímání" jako JÁ dáno (jak jsem psala teď výše) - doufám, že to píšu srozumitelně :) V tomhle se právě lišíme - ty píšeš o víře, ale ta je skutečně součástí jenom tohoto "tunelu vnímání" - čili života od narození do smrti - no v té je pochopitelně možno naprosto všechno a tam přece nic jiného než víra ani není! - v té skutečně ovlivňuješ tvé zdraví velmi výrazně tím, že si myslíš, že jsi zdravý. V tom pokračuj dál, pochopitelně :) Ale ty přece nejsi jenom toto :) Ty jsi i ta nemocná holčička, která se narodí v roce 2011 s nerovnou páteří, paranoiou a alzheimerovou chorobou.

Rozumíš mi už teď lépe?

Takže ty mluvíš o té trubce miniaturního vědomí, v níž se odehrává život pouze od narození do smrti, ve kterém hrajeme tu hru hýbání s realitou naší vlastní vírou. Ale mikrovlna, o které mluvíš, není JENOM součástí této trubky vědomí. A proto ovlivňuje. A to víc, než naše víra. A proto nemůžeme na tomto světě všechno. Ohledne mikrovln obzvláště doporučuji poměrně už známá dílka od Masaru Emota o vodě - když tedy takovéhle věci potřebuješ mít od nějakých již vydáváním knih ověřených lidí. Základům fyziky nerozumí ani nadšení propagátoři mikrovln a dalších zbytečností - to jsou většinou byznysmeni - ani jejich nadšení odpůrci - v naprosté většině, to bych sem snad ani netahala.

A k tomu se vztahovala i moje otázka se slepcem:
Kdy se rozhoduje k té víře, která ho učiní slepcem? Kdy začne věřit tomu, že je slepý? A proč nepřestane být slepý v průběhu svého života, když si přece může přát vidět a zákon přitažlivosti mu to hravě přihraje? Ne, není to moje odmítnutí "víry ve víru", nebo v zákon přitažlivosti, je to skutečně otázka (snaha po jejímž zodpovězení Ti měla pomoci prozradit, co jsem se pokoušela sdělit).
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod AlfaScorpii » pát 03. pro 2010 21:32:09

watta píše:Takže ty máš prostě nutkání každou věc nadefinovat buď jako pozitivní nebo jako negativní a neznáš věci, které by byly zcela mimo takováto hodnocení... ? :)


To nutkání si věci definovat jeko P či N má naprostá většina lidí. Ale jen na jejich subjektivním soudu závisí konečné onálepkování dané věci. Jinak samotná věc žádnou hodnotu nemá, když jí sami žádnou nedáme.
Ale pro lepší chápání, či lepší vzájemné porozumění si můžeme pozitivní a negativní přejmenovat na žádoucí a nežádoucí, nebo lépe řečeno - tohle chci zažívat, tohle nechci zažívat.
Takovéhle rozhodnutí děláš i Ty, ne?
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod PánBů » pát 03. pro 2010 22:23:57

:koukam: :koukam: :koukam: :koukam: :koukam: Wato nepřháníš to nějak s délkou příspěvků? :D To už je na mě moc.

Používám čistou logiku
Nedalo by se napsat něco logického a jednoduchého abych to pochopil i člověk s tak prostým chápáním jako já. Mám ale problém nelogické věci co mi nedávají smysl si nepamatuju. Někteří lidé si tak myslí že si nepamatuju vůbec nic. :D :D :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » pát 03. pro 2010 23:10:24

AlfaScorpii píše:
watta píše:Takže ty máš prostě nutkání každou věc nadefinovat buď jako pozitivní nebo jako negativní a neznáš věci, které by byly zcela mimo takováto hodnocení... ? :)


To nutkání si věci definovat jeko P či N má naprostá většina lidí. Ale jen na jejich subjektivním soudu závisí konečné onálepkování dané věci. Jinak samotná věc žádnou hodnotu nemá, když jí sami žádnou nedáme.
Ale pro lepší chápání, či lepší vzájemné porozumění si můžeme pozitivní a negativní přejmenovat na žádoucí a nežádoucí, nebo lépe řečeno - tohle chci zažívat, tohle nechci zažívat.
Takovéhle rozhodnutí děláš i Ty, ne?


No já žiju v životě to, co přijde... Reaguji až na to, co přichází. Cokoli, co přichází, je přeci "dobré". Už jenom proto, že to přichází, ne? A z toho potom mohu vybírat - a to je ta úžasná show :) - vybírám z množství věcí, které nemají nálepku pozitivní ani negativní (nebo tedy jak ty píšeš "tohle chci" a "tohle nechci"), a protože je vybírám já, tak ty, které nechci, tam přece automaticky nejsou. Jak by se tam mohly dostat? Všechno, co se mi stane, přece musím chtít, ne?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » pát 03. pro 2010 23:12:11

PánBů píše::koukam: :koukam: :koukam: :koukam: :koukam: Wato nepřháníš to nějak s délkou příspěvků? :D To už je na mě moc.

Používám čistou logiku
Nedalo by se napsat něco logického a jednoduchého abych to pochopil i člověk s tak prostým chápáním jako já. Mám ale problém nelogické věci co mi nedávají smysl si nepamatuju. Někteří lidé si tak myslí že si nepamatuju vůbec nic. :D :D :D


Tak u toho zůstaň prosímtě, PánBů přece logicky musí být sklerotický! ;) :lol:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod Petr » pát 03. pro 2010 23:49:17

watta píše:Ale člověk, který si je vědom těchto souvislostí, přece nebude dobrovolně provádět činnosti, kterými si takto sám sobě - ve svých předcích, ve svých potomcích, v lesích, kamenech, ve Venuši, zkrátka ve vším, čím ví, že je ve skutečnosti on sám, nebude ubližovat? To přece nedává logiku. Tak si může ubližovat jenom člověk, který si myslí, že je tady jeho JÁ, a potom to ostatní, co není jeho JÁ.


Nevim jestli tam nemas nahodou nejakou logickou mezeru, protoze nemusime chodit ani na Venusi a vidime, ze kuraci, alkoholici, si jsou dozajista plne vedomi (nebo alespon nekteri), jak si poskozuji sve vlastni telo omezene timto zivotem, a stejne to delaji :) Abraham v te nejzakladnejsi otazce take odpovida na to, proc pes vystrkuje za jizdy hlavu z okynka auta.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod Petr » sob 04. pro 2010 0:08:02

watta píše:No já žiju v životě to, co přijde... Reaguji až na to, co přichází. Cokoli, co přichází, je přeci "dobré". Už jenom proto, že to přichází, ne? A z toho potom mohu vybírat - a to je ta úžasná show :) - vybírám z množství věcí, které nemají nálepku pozitivní ani negativní (nebo tedy jak ty píšeš "tohle chci" a "tohle nechci"), a protože je vybírám já, tak ty, které nechci, tam přece automaticky nejsou. Jak by se tam mohly dostat? Všechno, co se mi stane, přece musím chtít, ne?

takze jsi si jen jinymi slovy nadefinovala vse jako dobre-pozitivni...chtene-zadouci.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 12:53:26

Petr píše:
watta píše:Ale člověk, který si je vědom těchto souvislostí, přece nebude dobrovolně provádět činnosti, kterými si takto sám sobě - ve svých předcích, ve svých potomcích, v lesích, kamenech, ve Venuši, zkrátka ve vším, čím ví, že je ve skutečnosti on sám, nebude ubližovat? To přece nedává logiku. Tak si může ubližovat jenom člověk, který si myslí, že je tady jeho JÁ, a potom to ostatní, co není jeho JÁ.


Nevim jestli tam nemas nahodou nejakou logickou mezeru, protoze nemusime chodit ani na Venusi a vidime, ze kuraci, alkoholici, si jsou dozajista plne vedomi (nebo alespon nekteri), jak si poskozuji sve vlastni telo omezene timto zivotem, a stejne to delaji :) Abraham v te nejzakladnejsi otazce take odpovida na to, proc pes vystrkuje za jizdy hlavu z okynka auta.


watta píše:(Samozřejmě stejně žije i člověk, který si myslí, že jeho život je jenom to, co je od narození do jeho smrti, ale vycházím z předpokladu, že tím nejsi, a sám to stvrzuješ)


to je opravdu základní otázka, ty tu teď neprobíráme (ale proč ne, že ano :D)
Naposledy upravil watta dne sob 04. pro 2010 12:58:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 12:57:12

Petr píše:
watta píše:No já žiju v životě to, co přijde... Reaguji až na to, co přichází. Cokoli, co přichází, je přeci "dobré". Už jenom proto, že to přichází, ne? A z toho potom mohu vybírat - a to je ta úžasná show :) - vybírám z množství věcí, které nemají nálepku pozitivní ani negativní (nebo tedy jak ty píšeš "tohle chci" a "tohle nechci"), a protože je vybírám já, tak ty, které nechci, tam přece automaticky nejsou. Jak by se tam mohly dostat? Všechno, co se mi stane, přece musím chtít, ne?

takze jsi si jen jinymi slovy nadefinovala vse jako dobre-pozitivni...chtene-zadouci.. :)


opravdu? no to je novinka... tak heureka :)
a teď by mě tedy zajímalo, proč toto jedno (pojmenujeme to třeba žádoucí nebo zelené nebo B - význam to bude stejný) tedy rozděluješ ty (a ostatní) na negativní a pozitivní, a k jednomu z toho se stavíš tak, jako bys to nechtěl, když to přece musíš chtít, aby se to přihodilo. to je nějaká zábavná hra pro krácení volného času na zeměkouli? nějaká předvánoční fantasy? pohádka o pozemských iluzích na dobrou noc? :D jinými slovy - na co se skutečně ptám - je to nutné pro tvůj život? separovat a hrát hru na "negativní"? já neříkám, že to tak být nemůže, já jen, že když to nemám, mohu se klidně věnovat znečištěnému oceánu a teprve pak ho mohu udělat neznečištěný - když se rozhodnu, že chci (a pochopitelně pokud to bude i vůle boží, co¨ž nejsem jenom já, jak se teď vnímám).
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod PánBů » sob 04. pro 2010 13:24:22

Už to chápu. :D Watta ve svém přesvědčení že se nemusí nic dělat protože věci se dějou i tak. Dostala sobecké kuřáky jezdící autama a dětí s PDA a autismem aby měla co dělat a mohla to řešit.A mít dobrej pocit až to vyřeší. Takže má svět přesně takovej jakej si přeje mít . :happy: Rovnováha vesmíru byla zachována. Vše je Láska :D :srdce: :D :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod vostalpetr » sob 04. pro 2010 16:06:02

Hele,
nějak mně to prostě s tou svobodnou vůlí osoby přijde nějaký zamotaný,

vy prostě tvrdíte, že chcete to, co vlastně vůbec nechcete, protože jinak by jste to nedostali a tudíž to neměli


No já sice chápu, že člověk má spoustu protikladných přání, takže ani on sám a ani bůh vlastně nevědí co chce,
ale jak je teda možný, že vždycky pak dostane to co vůbec nechtěl a co si vůbec nepřál ???

(tak třeba chudý chce být bohatý a at dělá co dělá, je stále chudý, nebo bohatý chce být chudým a at dělá co dělá, furt se nemůže toho bohatství zbavit, nebo lidé chtějí žít věčně a jak na potvoru úplně všichni zemřou)

:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod Petr » sob 04. pro 2010 18:33:00

watta píše:já neříkám, že to tak být nemůže, já jen, že když to nemám, mohu se klidně věnovat znečištěnému oceánu a teprve pak ho mohu udělat neznečištěný - když se rozhodnu, že chci

a prave to me zajimalo jak se vyvijeji tve pocity a myslenky u te kourici lokomotivy, nebo ropne havarie v oceanu...
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 20:20:05

Petr píše:
watta píše:já neříkám, že to tak být nemůže, já jen, že když to nemám, mohu se klidně věnovat znečištěnému oceánu a teprve pak ho mohu udělat neznečištěný - když se rozhodnu, že chci

a prave to me zajimalo jak se vyvijeji tve pocity a myslenky u te kourici lokomotivy, nebo ropne havarie v oceanu...


hádej - sednu si tam na bobeček a rozpláču se, jak je to příšerné, že lokomotiva zohavuje celou panenskou krajinu. nebo půjdu a zmlátím průvodčího? :). achjo... lidé s rezistencí to musí mít na světě opravdu hodně těžké (tedy lépe řečeno já bych to měla obzvláště těžké v jejich kůži). Buď toho musíš překonat strašně moc, aby ses dostal do celku, anebo nepřekonáváš nic a máš pořád jenom půlku. Je pravda, že můj a tvůj svět je úplně něco jiného. Nebýt toho, že sdílíme zároveň další svět společně, nebude důvodu k tomu navzájem si ujasňovat, co to svět, ten společný je. Ale naše sdílení znamená, že ho vzájemně také ovlivňujeme.

Takže samozřejmě že se okamžitě dívám, můžu-li s tím něco dělat, něco si na tom vzít, něco někam posunout a tak dále. Co bych asi tak mohla dělat, utíkat před tím? Zzakrýt si oči? půlhodinu přemýšlet o tom, jestli je to pozitivní nebo negativní? Svět je série podnětů. Když chceš zažívat "pocity" a hrát hru na plus a mínus, tak utíká pod rukama. Bez toho ho ale můžeš vnímat jako extrémně tvořivou eleganci, která je tu stále hotova pro další rozvíjení. S principem pozitivní/negativní jsi jak v dopravní zácpě... to samozřejmě neznamená, že se ti bude líbit všechno - právě naopak, protože ten výběr je širší.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 20:21:47

PánBů píše:Už to chápu. :D Watta ve svém přesvědčení že se nemusí nic dělat protože věci se dějou i tak. Dostala sobecké kuřáky jezdící autama a dětí s PDA a autismem aby měla co dělat a mohla to řešit.A mít dobrej pocit až to vyřeší. Takže má svět přesně takovej jakej si přeje mít . :happy: Rovnováha vesmíru byla zachována. Vše je Láska :D :srdce: :D :)


Ano, přišla paní Božská ve třetí osobě a všechny nás tu podarovala. Tomu dala, tomu dala... a na toho už nezbylo.
Souhlasím s tím, že někdo je kreativní, zatímco někdo si hraje. Ale na pohádky na obdarování už jsme asi trochu velcí všichni, že?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod vostalpetr » sob 04. pro 2010 20:30:17

Ale na pohádky na obdarování už jsme asi trochu velcí všichni, že?
...............................................................................

já určitě ne a navíc ani darovanýmu konovi nna zuby nekoukám...


:music:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 20:34:53

vostalpetr píše:Hele,
nějak mně to prostě s tou svobodnou vůlí osoby přijde nějaký zamotaný,

vy prostě tvrdíte, že chcete to, co vlastně vůbec nechcete, protože jinak by jste to nedostali a tudíž to neměli


No já sice chápu, že člověk má spoustu protikladných přání, takže ani on sám a ani bůh vlastně nevědí co chce,
ale jak je teda možný, že vždycky pak dostane to co vůbec nechtěl a co si vůbec nepřál ???

(tak třeba chudý chce být bohatý a at dělá co dělá, je stále chudý, nebo bohatý chce být chudým a at dělá co dělá, furt se nemůže toho bohatství zbavit, nebo lidé chtějí žít věčně a jak na potvoru úplně všichni zemřou)

:yes:



:D
O tom je právě ta diskuze. Jestliže si myslíš, že začínáš narozením a končíš smrtí, pak si myslíš, že všechny tvoje přání se odehrávají v rámci tohohle cirku. Takže si myslíš, že je znáš, a že tohle chceš a támhleto nechceš. Ve skutečnosti chceš všechno, co zažíváš, jinak bys to nedostal. Ale abys to věděl, musíš připustit, že 1/ "fyzické" je reálná část "spirituálního", 2/ bůh není třetí osoba 3/život ve skutečnosti smrtí nezačíná a nekončí. Vy to sice všichni tvrdíte, že těmto všem třem věcem věříte, ale v praxi věříte něčemu úplně jinému a z každé věty vezdejší to úplně kape (ale to se teda te´d vůbec netýká zrovna tebe petře vostále, ty k tomu přicházíš zcela jako slepý k houslím :D hehe) : že je bůh někde mimo vás a rozhoduje za vás a milostivě vám ponechá možnost plnit si některá přání, že všechno, co o sobě člověk může říct, začíná narozením a končí smrtí, a tak se všechna přání a další odehrávají v rámci toho jednoho života, že spirituální je něco úplně jiného než fyzické a je mezi tím ostrá hranice. Z každé zde vyslovené věty taková přesvědčení proudí jako o závod. Já neříkám, že je to špatně probůh :D Ale proč teda potom tvrdíte něco jiného, než kým jste? Tomu nerozumím - ráda si to nechám vysvětlit. Třeba proto, že se snažíte být něčím jiným? Nebo máte pocit, že vám něco chybí a chcete to? Nebo je to jenom nějaká zábavná hra? :) Bůhví... Těžké porozumět.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » sob 04. pro 2010 20:35:46

vostalpetr píše:Ale na pohádky na obdarování už jsme asi trochu velcí všichni, že?
...............................................................................

já určitě ne a navíc ani darovanýmu konovi nna zuby nekoukám...


:music:


Tak to bodeť :), darovanému koni i z prd.le voní :D

(se omlouvám za tu sprosťárnu :redface: )
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod PánBů » sob 04. pro 2010 21:20:00

Watto jsi skvělá a moc nás tu všechny inspiruješ.
Já tě však vůbec nechápu :D A tak napíšu jednu velmi důležitou tvojí větu s kterou souhlasím.
je to jenom nějaká zábavná hra. :)

Mějte se všichni skvěle. :D :srdce: :kvetina:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Abraham: Z výroků (česky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron