Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod vostalpetr » ned 03. dub 2011 18:22:35

Cizinec píše:"Blahoslavení chudí duchem." "Musíte být jako děti." Atpod.

Nejhorší jsou teoretici. Kteří ví přesně, jak to má být. Vyčetli to, přeměnili na sen. :)
Samotná teorie nemusí být špatná, ví-li se, že je to teorie, tj. fiktivní presentace reality. Slova nemohou novou zkušenost vytvořit. Mohou ji pojmenovat a sdílet, mají-li ji jejich nositelé. Maminky "hajs, pálí" není možné bez určité zkušenosti porozumět :).


Nebo taky obráceně,
to je u mě případ dzogčhenu, uvědomil jsem si (vzpomněl jsem si) že tohle je přirozený stav malého dítěte,
tedy NAŠE PŘIROZENOST...

Většinu jogínských technik jsem si jak prakticky tak teoreticky probral,
ale dzogčhen, to je jiná věc,
takže tady zcela určitě žádný specializace a spočívání někde a směřování někam a dosahování něčeho...

Moc se neznáme, ale většinou jsem různé školy a styly probral a taky hned zkritizoval, za jejich omezený náhled, a tudíž i omezené působení,
ale na dzogčhenu není co kritizovat - stav malého dítěte


PS. takže všechny ostatní záležitosti mně jsou vcelku ukradený,
a to včetně spočívání v srdci a prázdnoty o který se třeba hovoří jak budhismu tak i v joze...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod vostalpetr » ned 03. dub 2011 18:28:55

Nejhorší jsou teoretici.
..............................
Ale kdepak,
nejhorší jsou zapálení praktici, kteří uvěří nějaký škole nebo mistrovi apd.
a pošklebují se nad teorií, nebot si myslí, že jejich škola je jediná pravda a jejich mistr sežral všechnu moudrost světa...

prostě fanatici...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Cizinec » ned 03. dub 2011 18:35:42

Jana píše:Drahý Cizinče, mám k Tobě prosbu, mohl bys mahayanu a theravadu z hlediska své praxe porovnat ? Zajímá mě všechno, co funguje a je ve mně naprostá jistota, že to, co funguje je vždycky totéž, i když se to pojmenovává různě a vypadá to pro rozumové pojetí naprosto odlišně, praxe je vždycky nakonec ve své dokonalosti stejná.

Takže mě zajímá, zda-li je theravada, pokud Tě dovedla do cíle, ve finále tímtéž, jako Ježíšovo největší přikázání, dzogčhen, zen, advaita, bhaktijoga, džňananjoga...
Nač potvrzovati naprostou jistotu, Jani. :) Byla by to ztráta času.

Když jsem po cca 3 měs. z barmského kláštera odjížděl (po ostré disputaci s místním abbotem, zřejmě dosazeným voj. chuntou), nepozoroval jsem na sobě žádnou změnu, myslel jsem si, že se zase nic nezměnilo. Změna ale nastala, podstatná, byla však pozorovatelná jen jaksi ex post, z důsledků. Nebyla totiž objektifikovatelná (do slov) čili fiktivní. Už jsem se kupř. nechtěl zabít a přestal být alkoholikem.

Formálně by se však snad dalo říci, že v mahayaně je více promýšlení, výkladů, oproti theravadě, kde je více meditace (zejm. vipassana).
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Cizinec za tento příspěvek:
Jana

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Jana » ned 03. dub 2011 19:59:12

Cizinec píše: Nač potvrzovati naprostou jistotu, Jani. :) Byla by to ztráta času.

Neni, protože si možná neumíš si představit, jak velkou radost mi dělá, když čtu něco takovéhohle:
... Už jsem se kupř. nechtěl zabít a přestal být alkoholikem...

Formálně by se však snad dalo říci, že v mahayaně je více promýšlení, výkladů, oproti theravadě, kde je více meditace (zejm. vipassana).

Neorientuju se v mahayaně a ani v theravadě, ale jak to popisuješ, je to dobré. Možná bys o tom mohl napsat ještě něco víc.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Jana » pon 04. dub 2011 5:12:50

vostalpetr píše: takže všechny ostatní záležitosti mně jsou vcelku ukradený,
a to včetně spočívání v srdci a prázdnoty o který se třeba hovoří jak budhismu tak i v joze...

Tak jsem to zkoumala, jak je to s tím prostorem, duchovním srdcem a prázdnem.

Osvobozování se od připoutanosti k tělu opravdu provází pocit, že mé vědomí přesahuje mou hlavu, mé tělo, že je nekonečné - tedy je nekonečným prostorem.

Ale pak se objevuje ještě jeden paradox, že se to celé nekonečno smrskne do nejmenšího bodu v našem nitru, duchovním srdci. V našem srdci je celý vesmír a zároveň vesmír je naším srdcem.

Ale s tím si nemusíš dělat hlavu, důležité je to, co právě poznáváš jako osvobozující.

Dzpgčhen to popisuje dokonale, postupovat po stupíncích :
vize Obrázek mysl Obrázek prázdno Obrázek světlo Obrázek spojení Obrázek velká blaženost

a vždy na právě nejvyšším dosaženém stupínku

spočinout

"v této lehkosti mysli 5 minut, 10 minut, hodinu, dvě hodiny – to záleží na vaší schopnosti setrvat v uvědomění. Pokud umíte, setrvejte déle. Pokud neumíte, spočiňte tam krátce, ale s jasností."

A když je tu velká blaženost nonstop, tak je to celé.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Cizinec » úte 05. dub 2011 19:23:14

Jana píše:Dzpgčhen to popisuje dokonale, postupovat po stupíncích :
vize Obrázek mysl Obrázek prázdno Obrázek světlo Obrázek spojení Obrázek velká blaženost

Jo pani, pivo mají jako křen. Je výborný.
Jen ten vrchní....
http://www.youtube.com/watch?v=dUKUYQUfkns
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Cizinec za tento příspěvek:
Ladislav, Monika, PánBů

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod rosada » pát 06. kvě 2011 8:16:22

Jana píše:V realizaci dzogčhenu se objevuje prázdno na druhém stupni realizace a blaženost na nejvyšším pátém:



Takže můžu říct, jsi Láska, jsem totéž, co Ty, ale když se mě zeptáš, jestli jsem Láska, tak sama sebe nenajdu.

Je tu jen blažené bytí.


Moc hezky řečeno ***
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » pát 06. kvě 2011 12:43:34

A nebo lze říct jen že vše je láska a netřeba se nikde hledat ani stupňovat a a lze si žít dál svým životem :happy: :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod rosada » sob 07. kvě 2011 14:53:35

PánBů píše:A nebo lze říct jen že vše je láska a netřeba se nikde hledat ani stupňovat a a lze si žít dál svým životem :happy: :D


Ano, vždycky si žijem svým životem. Někomu to jde bez hledání a stupňování. Někomu v životě něco chybí a tak začne hledat, co a nenechá toho dokud nepřijde na to, že jediné, co mu chybělo je poznání, že mu nic nechybí :happyroll:
A do té doby se stupňování, časování, či jiný způsob hledání hodí. Protože jsme každá jiný, tak nám přijde ta či ona cesta (+ její cvičení, teorie, terminologie) prostě nejlepší. ale je nejlepší pouze v tom smyslu, že je nám nejsrozumitelnější, v daném okamžiku nás nejvíce posouvá, nebo jiným způsobem s námi rezonuje. :2in1:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
Lída, Motýlek

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » úte 10. kvě 2011 8:36:13

rosada píše:
Ano, vždycky si žijem svým životem. Někomu to jde bez hledání a stupňování. Někomu v životě něco chybí a tak začne hledat, co a nenechá toho dokud nepřijde na to, že jediné, co mu chybělo je poznání, že mu nic nechybí :happyroll:
A do té doby se stupňování, časování, či jiný způsob hledání hodí. Protože jsme každá jiný, tak nám přijde ta či ona cesta (+ její cvičení, teorie, terminologie) prostě nejlepší. ale je nejlepší pouze v tom smyslu, že je nám nejsrozumitelnější, v daném okamžiku nás nejvíce posouvá, nebo jiným způsobem s námi rezonuje. :2in1:



Moc hezky řečeno ***
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » pon 05. pro 2011 22:25:21

Petr píše:Jinak první video, kde vidím Tolleho mluvit o přitahování si věcí, situací a taky tvoření si světa.

Nesouhlasil bych úlně s tím, že se musíme zbavit myšlenek abychom byli svobodní. Já to beru tak, že naše myšlenky nás definují.. stáváme se tím, co si myslíme, a každá naše myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes.

Není potřeba se zbavit myšlenek, abychom byli svobodní, stačí je jen změnit na myšlenky, jejichž podstatou je svodoba.


Existuje teorie, která tvrdí, že zdroj myšlenek pochází z tzv. Akáši. /co je Akáša http://k.n.o.b.sweb.cz/E%20co_je_to_akasa.htm
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 2:32:37

Poprvé 13-tou vytočím tím, že Akaši je nesmysl:
1/ anglický biochemik Rupert Sheldrake a jeho teorie jsou v podstatě již tím, co zde bylo: The Michelson-Morley experiment, což by ovšem musela slečna studovat fyziku...
2/ výrazy jako jsou astrální, mentální a éterické jsou ezoterikou
3/ akaši kalkuluje navíc s karmou...
To tvoje akaši je jak dikša, akorát nevím, proč jsi to zadala do příspěvku E. Tolleho... Chudák Eckhart seděl dva roky ve Španělsku po lavičkách jako bezdomovec, pozoroval kachny a kočky, přestal mít myšlenky, aby přišel na manipulaci ega a dožil se v ČR nějaké "13-té" s Akaši...
PS - Michelson Morleyův experiment není žádná legrace, měl dokázat právě ten tvůj éterismus, bylo to na konci 19. stol, byli to excelentní teoretičtí fyzici a ten pokus sledoval celý svět, pak byla kvantová fyzika, teorie relativity, speciální teorie relativity, nukleární reakce a teprve potom teorie strun v 70. letech 20. stol., která najednou nějaké to pole ve vesmíru viděla. Dodnes se o tom fyzikové hádají. Těm ortodoxním docházejí argumenty, když třeba zjistili, že vakuum jaksi není nic, že má energii a pole. A že pouhá myšlenka je jako holografická představa vržená z hyperprostoru jako stín nebo odraz zrcadla. Že vlastně je jen prostor, který třeba ldyž zakřivíš časem, je hmota. Ten čas ovšem je subjekt. Já si ho za jistých podmínek mohu dát do hrnečku a občas třeba motýlkovi kousek poslat /z hlediska matematiky //ne fyziky// je to možné/. Pak se třeba ocitne v I. světové válce a bude nás proklínat.
13-tá: pokud zde budeš zkoušet akaši, pikaču nebo cokoliv jiného, aokay. Je to tvoje volba. Mně je to v podstatě jedno, je to tvůj náhled na tento svět, nějaká alternativa, zamotala jsi do toho ezoteriku, karmu a zprofanovala fyziku. Třeba máš ale pravdu... Co ale kdybys zkusila být taková jako doposud?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 5:29:54

Jedu sice pryč, nevím, jak tato debata dopadne, ačkoliv sleduju jinou, ale nedpustím si něco: o několik řádek výše zde machroval zase náš známý cizinec, kterého se tu kdekdo bojí. Já rozhodně nikoliv, proč taky? Naopak, člověk který třeba přítele vostálíka přehlíží jak kdyby byl myš je pro mě nadutcem a egocentrikem, ač byl 3m na B. A protože ho zde lidi neměli rádi, je na jiných forech a sem už se tak moc neodváží.
A nemějte z něj nikdy strach, přečte si něco po slovníkách, pak sem přijde, ztrapní pár lidí a zase uteče. Je to takový iditek, co patří ke každému foru. Píšu to jen proto, aby ti noví věděli, o koho se jedná a nebyli v respektu z takovýho kašpárka. Přečtěte si jeho příspěvky a uvidíte sami, co je to za člověka...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod rosada » úte 06. pro 2011 10:00:23

Nač tyhle výlevy?
Ani nejde poznat, co patří cizinci a co Vostalíkovi.chjo.
13-tá přišla s Akášou a tolik slov proti, kdyby napsala kolektivní vědomí, jak s ním pracuje uznávaný Jung - taky bys tak vyskočil.
No nic, jak píšeš odjíždíš, ale třeba tě to tu počká než se vrátíš. :give_flower:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 14:53:59

paní R se nám konečně rozpovídala... Vostálíka mi bylo líto, jak ho záměrně c ignoroval. Myslím si, že je to skvělý kluk /V/ a tohle si nezaslouží, dál nemám k tomu co říkat, bylo to právě téma na "odchodu" a nafoukaný c. zde není a ani na to nebude reagovat. Leda by mě zde zasypal nějakou filozofií ze slovníků, moje sestra je ale diplomovaný psycholog, tak mi to rozebere, nemějme z něj nikdo strach.
Kdo tě jinak doma naštval R?
kdyby napsala kolektivní vědomí, jak s ním pracuje uznávaný Jung - taky bys tak vyskočil

CG Jung je mrtvý, jeho knihy jsem četl /pokoušel se/, nesohlasím s ním. Ty snad ano? Vyvrátím ti to okamžitě. Ty kotvy v archetypech si hledáš jen sama, ve skutečnoti ale chceš emoci. Nechytáš se archetypu, ale svého prožitku.
Možná se mýlím, toto je tak náročné téma, že se nechám poučit, než abych zde něco řešil. Právě proto mi Tolle přišel jako ideál tím, jak to řekl. Pokud ovšem hledáte s Jungem cizí myšlenky, obávám se, že jsou jen a pouze vaše...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » úte 06. pro 2011 15:14:10

flpbb píše:Poprvé 13-tou vytočím tím, že Akaši je nesmysl:
1/ anglický biochemik Rupert Sheldrake a jeho teorie jsou v podstatě již tím, co zde bylo: The Michelson-Morley experiment, což by ovšem musela slečna studovat fyziku...
2/ výrazy jako jsou astrální, mentální a éterické jsou ezoterikou
3/ akaši kalkuluje navíc s karmou...
To tvoje akaši je jak dikša, akorát nevím, proč jsi to zadala do příspěvku E. Tolleho... Chudák Eckhart seděl dva roky ve Španělsku po lavičkách jako bezdomovec, pozoroval kachny a kočky, přestal mít myšlenky, aby přišel na manipulaci ega a dožil se v ČR nějaké "13-té" s Akaši...
PS - Michelson Morleyův experiment není žádná legrace, měl dokázat právě ten tvůj éterismus, bylo to na konci 19. stol, byli to excelentní teoretičtí fyzici a ten pokus sledoval celý svět, pak byla kvantová fyzika, teorie relativity, speciální teorie relativity, nukleární reakce a teprve potom teorie strun v 70. letech 20. stol., která najednou nějaké to pole ve vesmíru viděla. Dodnes se o tom fyzikové hádají. Těm ortodoxním docházejí argumenty, když třeba zjistili, že vakuum jaksi není nic, že má energii a pole. A že pouhá myšlenka je jako holografická představa vržená z hyperprostoru jako stín nebo odraz zrcadla. Že vlastně je jen prostor, který třeba ldyž zakřivíš časem, je hmota. Ten čas ovšem je subjekt. Já si ho za jistých podmínek mohu dát do hrnečku a občas třeba motýlkovi kousek poslat /z hlediska matematiky //ne fyziky// je to možné/. Pak se třeba ocitne v I. světové válce a bude nás proklínat.
13-tá: pokud zde budeš zkoušet akaši, pikaču nebo cokoliv jiného, aokay. Je to tvoje volba. Mně je to v podstatě jedno, je to tvůj náhled na tento svět, nějaká alternativa, zamotala jsi do toho ezoteriku, karmu a zprofanovala fyziku. Třeba máš ale pravdu... Co ale kdybys zkusila být taková jako doposud?



A ještě přihodím k výše uvedenému, když neustále hovoříš o vědách. Co třeba magie.A nemám zrovna na mysli tu pouťovou.Fyziku, ani matematiku nevylučuje. Právě naopak. A Ty ? Řekněme například z pohledu Františka Bardona.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 15:31:59

Co třeba magie.A nemám zrovna na mysli tu pouťovou.Fyziku, ani matematiku nevylučuje. Právě naopak.

Blázínku, ještě aby magie vylučovala třeba matematiku! Co by zde pak vůbec platilo?
Léčitele a jiné osoby s takovými schopnostmi samozřejmě uznávám. Něco i přes svoji racionalitu i dokážu /maličkosti a to ještě jen na ženách, protože mužů se nechci dotýkat/. Magie jako obřady jsou ovšem mimo rámec mého chápání.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » úte 06. pro 2011 16:02:57

flpbb píše:
Co třeba magie.A nemám zrovna na mysli tu pouťovou.Fyziku, ani matematiku nevylučuje. Právě naopak.

Blázínku, ještě aby magie vylučovala třeba matematiku! Co by zde pak vůbec platilo?
Léčitele a jiné osoby s takovými schopnostmi samozřejmě uznávám. Něco i přes svoji racionalitu i dokážu /maličkosti a to ještě jen na ženách, protože mužů se nechci dotýkat/. Magie jako obřady jsou ovšem mimo rámec mého chápání.


Jsi srandovní.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod flpbb » úte 06. pro 2011 16:12:23

Moc děkuju, dnes jsem se poprvé upřímně a od srdce zasmál. Aniž bych vlastně vůbec věděl, jak jsi to myslela... V uších mám Nancy Sinatru a ani mi na tom moc nezáleží. Mám tě moc rád 13TÁ a jsem rád, že tu jsi.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod rosada » stř 07. pro 2011 8:37:14

flpbb píše:! Co by zde pak vůbec platilo?

No to je otázka, co vůbec platí. nedávno naměřili nějaké částici rychlost větší než světlo, to se taky do žádné teorie nehodí.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron