Nádherná zelená

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Nádherná zelená

Příspěvekod H4NOUS » pát 06. úno 2015 20:06:39

Film, který vyvolává naprosto rozporuplné hodnocení, ale za tím vším se dá najít spoustu hlubokých inspirativních myšlenek...

Tento film byl natočen francouzskou režisérkou Coline Serreau již v roce 1996. A teprve nedávno začal pozvolna spatřovat světlo světa. Údajně byl celou dobu zakázán Evropskou Unií, ovšem myslím si, že jde jen o jeho poselství které lidem přináší. Říká podívejte se kolem sebe, co vidíte skutečnost nebo realitu ? Film přímo odhaluje samotnou nahotu našeho systému světa a nemusí to být některým lidem zrovna pochuti. Ono vidět svět přesně naopak, než jak jsme zvyklí a zároveň zde vidět určitou část pravdy a podstaty nás samotných, zvládnou opravdu otrlí jedinci a tak pozor především u starší generace - nemusíte se setkat zrovna s pozitivními reakcemi.


http://www.csfd.cz/film/38006-nadherna-zelena/?type=1
Uživatelský avatar
H4NOUS
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06. úno 2015 19:56:53
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Nádherná zelená

Příspěvekod vostalpetr » pát 06. úno 2015 22:07:24

Jsem zvědavej, kdy francouzi zfilmujou tohle :

France Anatol (*16.04.1844 - †12.10.1924)
­­­­
Ostrov tučňáků
Toto satirické dílko z meziválečného období paroduje vývoj v dějinách lidstva a místy se velmi barvitě zabývá i dějinami francouzskými. Jedná se v podstatě o fiktivní dějiny národa Tučňáků od dob mýtů a legend až po moderní společnost a demokracii.

Krátkozraký stařec Mael je velmi svatý muž a jako hlavní náplň svého života vidí obracení lidí na křesťanskou víru. Jednoho dne se proto vydá do dalekých končin a omylem pokřtí tučňáky. V nebi se strhne velká hádka o to, jestli byl křest tučňáků platný nebo ne a po dlouhé rozepři se Bůh rozhodne proměnit tučňáky v lidi. Od té chvíle začíná neúprosný koloběh dějin a nově utvořená společnost získává své dějiny cestou krve, zločinu a násilí.

STAROVĚK
Tato část knihy se zabývá tučňáckými legendami a mýty. Vypráví například o tom, jak první Tučňačka dostala šaty (Orberosa), nebo jak se v zemi Tučňáků objevil strašlivý drak. Zároveň ale podává pravdivé vysvětlení všech legend, které už zdaleka není tak poetické - alcký drak byl ve skutečnosti převlečený manžel Orberosy, svatá panna Orberosa vůbec nebyla nevinná atd.

STŘEDOVĚK A RENESANCE
Vypráví o rodech a generacích slavných alckých králů, zrodu národního kultu svaté panny Orberosy a tučňáckém umění.

NOVÝ VĚK
Asi vůbec nejobsáhlejší oddíl celé knihy. Pojednává o nastolení republiky a naprosté neschopnosti vlády činit jakákoliv rozhodnutí nebo organizovat politický život země. Zabývá se i úlohou duchovenstva v dějinách. Zde konkrétně se ctihodný otec Choroš a Dudlaj pokouší o státní převrat a dosazení krále, který je v exilu, zpátky na alcký trůn. Podrobně se rozebírá, jak taková revoluce vypadá a především kolik úplatků a tajně podstrčených peněz je potřeba za ni vydat.
V druhé části této kapitoly se rozebírá "aféra s osmdesáti tisíci otýpkami sena", které se záhadně ztratili z vojenských stájí. Nespravedlivě obžalován a odsouzen je Ohňovec, bezvýznamný Žid, který je ale trnem v oku vévody ze Skulu. Celá tato aféra zvedne velkou vlnu nepokojů a posléze i odporu a v Tučňácku se schyluje k další revoluci, tentokrát cestou násilí. V té samé chvíli se utváří i strana socialistů, která je tvrdě stíhána a postihována vládnoucí menšinou.
Za zmínku ještě stojí zajímavá kapitola pojednávající o milostných problémech ministrů a předsedy vlády, která ukazuje, nakolik mohou ženy hýbat politikou.

BUDOUCÍ VĚK
Rozebírá bezvýchodnou situaci každé civilizace, která se dostala na určitý stupeň vývoje, a proto je předem odsouzena k záhubě. Popisuje také ztrátu iluzí mladých lidí, kteří připravují atentáty a systematicky ničí hlavní město, protože věří, že záhuba je lepší než jakákoliv budoucnost. Autor zde upozorňuje na začarovaný kruh dějin, který se neustále opakuje.

Veliký tučňácký národ neměl už ani tradice, ani duševní kulturu, ani umění. Pokrok civilizace se u něho projevoval vražedným průmyslem, hnusnou spekulací a odporným přepychem. Jeho hlavní město získalo jako všechny velká města v té době kosmopolitický a finanční ráz: vládla v něm nesmírná a pravidelná škaredost. Země se těšila dokonalému klidu. To byl onen vrchol.

První překlad Ostrova tučňáků pořídil S.K.Neumann a všichni pozdější překladatelé z něho potom víceméně vycházeli. Změnila se však jedna podstatná věc - začaly se hledat české ekvivalenty pro jména hlavních postav. Je to důležité proto, že tato jména, která jsou v originálu složeniny z latiny, francouzštiny, řečtiny a angličtiny, dokreslují celková satirický ráz díla. Můžeme se proto setkávat s takovými postavami jako je princ Hlupan a jeho matka královna Hlupka, emiral Kanimůra, generál Raťafák, hrabě Psíhubka z Vlkochrupů, vrchní rada Oušlapek atd.

Úsměvné dílo, které má zároveň vysokou výpovědní hodnotu.

CITÁT Z KNIHY:

Spor s Ohňovcem
"Jsou tu listiny upravené, tím líp, ty jsou dobré. Falešné důkazy mají všeobecně větší cenu než důkazy pravé. Jsou především vyrobeny úmyslně pro potřeby sporu, na objednávku a na míru, a pak jsou také přesné a správné. Musíme jim dávat přednost také proto, že odvádějí mysl do ideálního světa a odvracejí ji od skutečnosti, která bohužel není nikdy bez přimíšenin. Přece jen však bych byl raději, kdybychom neměli vůbec žádné důkazy, protože pak je to nejjednodušší."

Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-den ... z3R08UYRmC
Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4326
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Re: Nádherná zelená

Příspěvekod Inspirovač.cz » čtv 06. srp 2015 13:00:19

Film nádherná zelená je skvělý film, který znázorňuje jaký by byl svět bez peněz. Určitě je to dobré k zamyšlení a především k pobavení. Je to však trochu utopie. Když to vezmu doslovně, tak jsme právě ve fázi, kdy jsou v naší společnosti peníze nesmírně důlěžité a neměli bychom mít o nich špatné mínění. Naopak jsme ve světě, kdy kdokoli může být bohatý a kdokoli může žít své "sny". Náš systém absolutně miluji a věřím, že v této fázi je to správně. :) Ale kdo ví, třeba se někdy jako společnost dostaneme do této fáze, kdy peníze nebudeme potřebovat.
www.inspirovac.cz - Přehledná databáze materiálů pro sebevzdělávání a osobní rozvoj...
Uživatelský avatar
Inspirovač.cz
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 06. srp 2015 11:18:17
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník