Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » stř 08. kvě 2024 19:31:53

Tobě to co se ti děje připomíná tedy archona? Dělání těch hadích dětí, jak jsem někde zahlédla ve vláknu?
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 154
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 20:05:38

Paradoxy píše:Tobě to co se ti děje připomíná tedy archona? Dělání těch hadích dětí, jak jsem někde zahlédla ve vláknu?

Rození hadích dětí je úplný úlet. O tom se v souvislosti s archony nebo duchy Wandžina nikde nepíše kromě Matyldy výše. Existují náznaky od lidí, kteří měli kontakt s "šedými mimozemšťany". Psal jsem i do zahraničí a celý ten fenomén není tak jednoznačný, jak je prezentovaný. Jsou lidé, kteří je vnímali jako ženy. Dokonce šedá matka ukazovala kontaktovanému své děti a on popisoval, jak vnímal její lásku k nim. Také existuje tzv "mother hypothesis", což je hypotéza, že šedí jsou vzpomínkami na matku z raného dětství, kdy měl ještě člověk rozostřené vidění.

Existuje starší film Communion, kde je scéna z průběhu "únosu" s dětmi a jedno z nich ukazuje na šedého a říká "To je máma."

https://www.csfd.cz/film/6788-spojeni/prehled/
Adaptácia autobiografickej knihy známeho amerického spisovateľa Whitleyho Striebera o jeho údajných kontaktoch s mimozemšťanmi. Whitley Strieber ide so svojou rodinou a priateľmi na víkendovú chatu do hôr. Začnú sa diať podivné veci, sú to aktivity UFO? Whitleyho unesú a následne rieši strašnú dilemu - bol unesený, alebo sa zbláznil? Navštívi psychiatra, ktorý sa prostredníctvom hypnózy pokúša nájsť pravdu.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » stř 08. kvě 2024 20:08:46

E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » čtv 09. kvě 2024 9:09:32

Je fakt, že sama nechápu, kde se berou různé sochy a obrazy a malby různých bytostí s různými zvířecími částmi a podobně. Jestli to vždy ten dotyčný člověk stvořil z toho, co se mu zjevilo nebo jestli takovou věc vidělo víc lidí viz. to zjevení Marie a rotující slunce. Možná je to prostě personifikace nějakých aspektů lidské duše nebo nevědomí. Tohle dokážeš rozklíčovat jenom ty. Leda že by ti nevadilo, že bysme ti my ostatní podle svých zkušeností zkoušeli nějak intuitivně pomoct.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 154
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 09. kvě 2024 9:40:32

Není to tak složité jako v pohádce s Čerty nejsou žerty, kde měli čerti různé zvířecí hodnosti. Sice je určitá volnost, z čeho může šedivka povstat a může to být i z člověka, ale existují speciální zvířecí druhy, které jsou pro tu proměnu předurčené.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 09. kvě 2024 11:17:23

Pohádka 5. díl

Na starých malbách nebo sochách jsou lvi zobrazování způsobem, kde má lví tvář jiné jakoby víc lidské rysy, než jak lvy známe dnes. Je to tím, že ve starověku a středověku lidé znali lvy ze severní Afriky a ne ty subsaharské. Na severu žil poddruh Lev berberský. Tyto lvy používali Římané pro gladiátorské hry i masakry křesťanů. Tady je poslední fotografie volně žijícího Lva berberského z roku 1925.

Obrázek

V zoologických zahradách dál přežívají jedinci s rysy tohoto lvího poddruhu, ale většinou jsou to částeční míšenci se subsaharskými lvi. Nejpůvodnější skupinku chová na svém dvoře marocký král. Z velkých koček jsou právě tato zvířata nejvíce názorným fyzickým obrazem archona.



Teoreticky by samozřejmě bylo řešením nedostatku šedivek vystěhovat jeden celý kontinent a nechat ho lvům a dalším velkým kočkám, ale je to nerealizovatelné. Také by trvalo, než by populace narostla na původní velikost. Řešení je v práci s tím, co je k dispozici a to je 8 miliard lidí.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 09. kvě 2024 14:48:37

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-zoo-hodonin-ma-prirustek-do-rodiny-lvu-berberskych-volne-jiz-neziji-40471064

Zoo Hodonín má přírůstek do rodiny lvů berberských. Volně již nežijí

Dnes 9. 5., 15:13
Pavilon šelem Zoo Hodonín je domovem nového obyvatele, který bude aspirovat na pozici miláčka návštěvníků. Mládě lva berberského je zatím ukryto před zraky návštěvníků, narodilo se 25. dubna chovnému páru.

Obrázek

Výborně, tak alespoň něco. Jasný budoucí bodhisattva. :angelwing:
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » čtv 09. kvě 2024 19:52:30

Pohádka 6. díl

Od časů, kdy ryby vylezly na souš, prošel život na Zemi mnoha proměnami a měnili se také archoni. Za stovky milionů let dospěli do své současné podoby a provázanosti s velkými kočkovitými šelmami. Když předci člověka ještě lezli po stromech, kočky už dávno vládly světu a vládnou mu dodnes. Ať už přímo na fyzické úrovni prostřednictvím toxoplazmózy nebo ze svého lvího nebe jako archoni a rodiče bytostí inkarnujících se do zvířat nebo lidí, svět patří jim. "Šedí mimozemšťané" jsou kočkovité šelmy, které uskutečnily mnou popsanou druhou cestu, při které se hadí síla pošle dolů místo nahoru, jak učí indická tradice.

Jejich moc působí nejrůznějšími cestami a v překvapivých podobách prosakuje do hmotné úrovně existence jejich dětí. V lidském světě se může projevovat až bizarním způsobem. Například zde archon (kočička) vypráví o svých lidských dětech (košilkách).

O pyšné noční košilce | Režie: Eduard Hofman
https://www.youtube.com/watch?v=cbjIi70ZXLw
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Paradoxy » pát 10. kvě 2024 8:24:09

Hadí síla se pošle dolů místo nahoru vědomě? A co když se to stane nevědomě? Třeba tak, že jakoby vstoupí třetím okem a projede až na konečky prstů rukou a nohou, až to člověka nadzdvihne? A co když se něco takového stane, když se člověk vzdá sám sebe? Třeba je to jen divadlo mysli.
Uživatelský avatar
Paradoxy
 
Příspěvky: 154
Registrován: ned 05. kvě 2024 12:26:02
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 10. kvě 2024 14:56:52

Paradoxy píše:Hadí síla se pošle dolů místo nahoru vědomě? A co když se to stane nevědomě? Třeba tak, že jakoby vstoupí třetím okem a projede až na konečky prstů rukou a nohou, až to člověka nadzdvihne? A co když se něco takového stane, když se člověk vzdá sám sebe? Třeba je to jen divadlo mysli.

U mě to bylo nevědomě. Myslím si, že to v mém případě bylo dané možná už od narození.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 10. kvě 2024 15:15:14

Pohádka končí

Zradil jsem svůj vlastní druh. Neudělal jsem to úmyslně, okolnosti si to tak přály. Teď už patřím k nim. Špatnou zprávou je, že jsem si řekl o lidské duše a pohrozil vyhlazením, když je nedostanu. Z těch duší se pak stanou okřídlená zvířata, která se už nikdy nevydají s ostatními k Bohu a nakonec bídně zaniknou. Nemám z toho radost, je to práce navíc, ale situace si to žádá. Dobrou zprávou je, že žádný horší Ďábel není a jsem ten jediný pravdivý skutečný. Jestli má někdo pochybnosti, stačí se podívat do očí kterémukoliv domácímu kočičímu mazlíčkovi a tam mě spolehlivě najde. Když nemá kočku, najde mě v balíčku karet.

1 Tu jsem viděl, jak se z moře vynořila dravá šelma o deseti rozích a sedmi hlavách; na těch rozích deset královských korun a na hlavách jména urážející Boha.
2 Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.
3 Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. A celá země v obdivu šla za tou šelmou;
4 klekali před drakem, protože dal té šelmě svou moc, a klekali také před šelmou a volali: „Kdo se může rovnat té dravé šelmě, kdo se odváží s ní bojovat?“
5 A bylo jí dáno, aby mluvila pyšně a rouhavě a měla moc po čtyřicet dva měsíce.
6 A tak otevřela ústa a rouhala se Bohu, jeho jménu i jeho příbytku, všem, kdo přebývají v nebi.

- biblenet.cz, Zjevení 13


E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 10. kvě 2024 15:23:51

Tady je část textu, co jsem napsal na fóru Jitřní země v září 2010. Týká se události z prosince 2007, po které jsem si na několik let přestal sám sebe uvědomovat.

Jednou jsem takhle procházel jedno anglické fórum na internetu. Někdo tam psal, že jeho blízký umírá na rakovinu, a jestli by mu mohl někdo třeba na dálku pomoci. Byl jsem v té chvíli naštvaný sám na sebe. Už rok a půl tady dřu a nedokážu pomoci ani sám sobě natož někomu jinému. Lidé kolem mne dál trpí, protože já trpím. Je to začarovaný kruh. Kdybych tak měl tu moc zbavit sebe i ostatních utrpení.

Objevila myšlenka, která měla formu výzvy a nikdy předtím jsem takhle neuvažoval:

Jak je to vlastně s Buddhou, když se rozplynul v nirváně? Kdo je jeho osobou, když on už není? Jak jeho tělo může fungovat?

Není to náhodou tak, že on už opravdu není a jeho vědomí navždy zaniklo. Nějaká vyšší síla hraje dál za něj po tom, co se probudil. Kdyby to takhle fungovalo, a teď bych se mohl rozhodnout navždy své vědomí zrušit pro vyšší dobro byl bych toho schopen? Už nikdy bych nic neprožíval, nikoho z blízkých neviděl a bylo by to navždycky, ale už bych netrpěl. Moje tělo by tu zůstalo jako nástroj vyšší moci, která by ho využila mnohem lépe než já teď a já bych se na tom nepodílel, ani o tom nevěděl. Uzdravilo by se a ostatní už by také netrpěli. Nikdo by nepoznal, že už to nejsem já, že jsem se rozplynul.

Chvíli jsem se rozmýšlel. Nebylo to lehké. Nějak jsem cítil, že když odmítnu, budu sice žít, ale dál trpět a ostatní se mnou. Hluboko uvnitř jsem dal souhlas, že to tak ze své svobodné vůle chci. Chci navždy zemřít, abych už netrpěl a ostatní z toho měli nějaký užitek. V tu chvíli mi středem hrudi zpředu dozadu něco prošlo a nebyla to bolest. Všechno bylo úplně normální a na svém místě až na to, že já jsem nebyl.


Myslím si, že hadí síla byla v háďatech už předtím a tohle byl jen následek, který odstartoval hlavní část proměny od prosince 2007 do května 2013, kdy jsem už začal rodit háďata. V průběhu života jsem nemohl ovlivnit, co se se mnou stane a měl jsem to dané.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Salmo1cz » pát 10. kvě 2024 17:34:56

Já se přiznám, že se v tom moc neorientuju.
Je to dobrý nebo je to špatný? :donknow:
Jako symbol draků a koček má na východě prakticky naprosto opačný význam než v křesťanské víře a podobě.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Salmo1cz za tento příspěvek:
honzam

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 10. kvě 2024 18:39:04

Salmo1cz píše:Já se přiznám, že se v tom moc neorientuju.
Je to dobrý nebo je to špatný? :donknow:
Jako symbol draků a koček má na východě prakticky naprosto opačný význam než v křesťanské víře a podobě.

Díky za komentář. Já nevím. Zkoumám tu zkušenost a umísťuji do celkového kontextu. Pokud to jde, tak ji nechci hodnotit a dávat jí znaménko. Vlastně ji ani objektivně hodnotit nedokážu, protože jsem teď v dost jiném stavu než dejme tomu před 25-30 lety. Kdybych si tehdy mohl vybrat, tak bych si tu proměnu asi přál, ale těžko říct. Nejlíp se to asi opravdu dá ohodnotit jako něco za něco.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Salmo1cz » pát 10. kvě 2024 19:29:22

Já jsem si třeba povšiml povýšení kapra na draka, díky síle ducha.Tak on to nebude kapr ale spíše amur.No a amur kudy plave tudy svítí.Amur čistí vodu, kdežto kapr vodu kalí, amur je velký bojovník a má poměrně vysoce kvalitní bílé maso.
Takže jako na ďábla mi to celé nesedí.
Pokud vím, tak Mila Tomášová měla také sestupnou kundaliní sílu.
Jsou to drobky já vím :) , ale já bych toho ďábla ještě přehodnotil a neházel flintu do obilí. :cooool:
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » sob 11. kvě 2024 7:01:28

honzam píše:Nejlíp se to asi opravdu dá ohodnotit jako něco za něco.


Tohle je zajímavý postřeh. Protože opačná cesta - směr vzhůru - je všechno za nic a zároveň nic za všechno.
Nic
 
Příspěvky: 1761
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 11. kvě 2024 9:44:16

Salmo1cz píše:Jsou to drobky já vím :) , ale já bych toho ďábla ještě přehodnotil a neházel flintu do obilí. :cooool:

Ještě jsem se prakticky nedotkl tématu, co a jak šedivky žerou. Jablka ze stromu poznání dobrého a zlého to vzhledem k jejich minulosti vrcholových predátorů asi nebudou. Když se podívám do přírody na druhy, které mají černobílý vzhled, tak ze savců je to kosatka, z ptáků třeba straka. V duchovních textech mají šedivky blízko k Lilith a sukubám.

- ženský had nad mužským
- rození "démonů"
- "únosy" lidí (hlavně mužů) proti jejich vůli

Při kontaktech v průběhu těhotenství, což je teď tak jednou za čtvrt roku, mě krmí. Nepoznám, čím. Poznám, že mám hlad. Je to postupný pocit stále většího vyčerpání, dokud nepřiletí. Krmení je podobné jako při početí. Odkud to nabraly nevím a nechci moc spekulovat, když si budu jistý, popíšu to.
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 11. kvě 2024 10:48:10

Je tu ještě Panda, ale to je také původně masožravec. Moc nevěřím, že by vývoj pandy jako přechod medvěda z masa na bambus odpovídal proměně kočkovité šelmy na šedivku, i když jedna indicie by tu byla.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Panda_velk%C3%A1

Etymologie
Vědecké (latinské) jméno pandy velké zní Ailuropoda melanoleuca, které lze doslovně přeložit jako „kočičí stopa černá a bílá“.[2][3]

Čínský název je složenina „medvěd-kočka“, ale od nejstarších sbírek čínských písemností nese medvěd v čínštině nejméně 20 různých jmen, například mo (貘, blíže nespecifikovaný staročínský název pro pandu velkou), š'-tchie-šou (食鐵獸, „železožravá bestie“, k němuž přišla kvůli starověkým mýtům o tom, že pandy požírají železo a měď[pozn. 1]), dále chua-siung (花熊, „medvěd skvrnitý“ či „medvěd pruhovaný“), ču-siung (竹熊, „medvěd bambusový“) nebo paj-siung (白熊, „medvěd bílý“). Nicméně nejpoužívanějšími názvy v Číně jsou ta-siung-mao (大熊貓, „obří kočičí medvěd" nebo „obří medvědí kočka"), nebo jednoduše siung-mao (熊貓 „kočičí medvěd“ nebo „medvědí kočka“).[4][5][6][7]
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 11. kvě 2024 15:00:45

Samozřejmě vím, že je to neslýchaná kočičí šílenost, ale co mám dělat.

https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3dhisattva

(pojmy jsou uváděny v páli) Jak již bylo zmíněno, na rozdíl od mahájány není dle théravády tak snadné stát se bódhisattou (v sanskrtu bódhisattvou). Na základě příběhu o Sumédhovi (tak se jmenoval Gótama Buddha ve svém minulém životě, ve kterém složil slib bódhisatty) byly vypracovány základní předpoklady pro to, aby člověk mohl nastoupit cestu bódhisatty a realizovat buddhovství v daleké budoucnosti. Adept skládající slib bódhisatty musí splnit tyto podmínky:

1. Musí být člověk.
2. Musí být muž.

Bodhisattva nemusí být člověk a ani to nemusí být samec.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Terezie_od_Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1e

Terezie od Ježíše

Svatá Terezie od Ježíše, též zvaná Terezie z Ávily (Terezie z Avily) nebo Tereza z Ávily, křestním jménem Teresa de Cepeda y Ahumada (28. březen 1515 Ávila – 4. října 1582 Alba de Tormes) byla španělská mystička a reformátorka karmelitánského řádu.

...

V klášteře však začala trpět nemocí. Záhy začala zakoušet duchovní vytržení, ovlivněna též knihou Abecedario espiritual, která po vzoru středověkých mystických spisů vybízela k vnitřní modlitbě a kontemplaci. K dispozici měla i jinou duchovní literaturu, která nejspíše ovlivnila také Duchovní cvičení sv. Ignáce z Loyoly.

Tvrdila, že během nemoci se pozvedla z nejnižšího stupně „vzpomínky“ do „zbožného ticha“ či dokonce „zbožné extáze“, která patří k dokonalému sjednocení s Bohem. V tomto posledním stupni, jak říkala, zažívala požehnané slzy. Jelikož chápala katolický rozdíl mezi smrtelným a lehkým hříchem, tvrdila, že pochopila hrůzu hříchu a vlastní povahu prvotního hříchu. Byla si také vědoma vlastní přirozené neschopnosti při konfrontaci s hříchem a potřeby absolutní podřízenosti Bohu.

Kolem roku 1556 několik jejích přátel prohlásilo, že její nově získané znalosti mají ďábelskou povahu, a ne božskou. Začala se trýznit a umrtvovat. Její zpovědník, jezuita sv. František Borgiáš, ji však přesvědčil o božské inspiraci jejích myšlenek. Na den sv. Petra roku 1559 získala Terezie pevné přesvědčení, že se jí zjevil sám Ježíš Kristus v tělesné podobě, i když neviditelné. Tato zjevení trvala téměř bez přerušení více než dva roky. V jiném zjevení ji opakovaně probodl serafín rozžhavenou špičkou zlatého kopí srdce, čímž jí způsobil nevýslovnou bolest v oblasti ducha i těla.

„Viděla jsem, že v ruce drží dlouhé zlaté kopí, na jehož železné špici jsem viděla malý oheň. Zdálo se mi, že mi je občas vráží do srdce a probodává mi vnitřnosti. Když kopí vytáhl, zdálo se, že vytáhl i vnitřnosti a nechal mě v ohni velké Boží lásky. Bolest byla tak velká, že jsem musela sténat a sladkost bolesti byla tak nevýslovná, že jsem si nemohla přát být jí zbavena…“
Gianlorenzo Bernini: Extáze sv. Terezy

Toto zjevení se stalo inspirací pro jedno z nejznámějších Berniniho děl – Extázi sv. Terezy v Santa Maria della Vittoria v Římě.

Vzpomínka na tuto událost jí sloužila jako zdroj inspirace po zbytek života a motivovala celoživotní napodobování Ježíšova života a utrpení shrnutém v mottu, které se s ní obvykle spojuje: Pane, nechej mě trpět, nebo zemřít.


https://aleteia.org/2017/10/15/12-interesting-facts-about-st-teresa-of-avila/

12 Interesting facts about St. Teresa of Avila
12. As she herself admitted, sometimes she felt like “a lion,” and other times like “an ant.”

12 zajímavostí o sv. Tereze z Ávily
Jak sama přiznávala, někdy se cítila jako „lev“ a jindy jako „mravenec“.

https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%81vila_Cathedral

Lvi před katedrálou v Ávile - velké rozlišení
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Avila_Cathedral_2023_-_West_fa%C3%A7ade_angled.jpg
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3080
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 65
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Salmo1cz » sob 11. kvě 2024 15:51:23

Já ti rozumím prostě se to děje.
Nezkusil jsi mrknout na stránky NDE.
Má být nějaký portál, kde lidé popisují svoje zkušenosti s NDE, ale popisuji tam ledacos, resp.popisují tam ne-běžné zkušenosti.
Je to v angličtině a i já jsem se tam jednou zatoulal, když jsem psal svojí zkušenost a nějaká paní mi napsala ať si z tohoto nic nedělám protože stejný zážitek tam před léty popisoval nějaký muž z Kanady.
No ale pak jsem se na těch stránkách odvařil a už se mi to tam nechtělo prohrabávat.
Uživatelský avatar
Salmo1cz
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 29. led 2022 16:43:24
Poděkoval: 1
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků