Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 12. zář 2020 9:35:30

ironické a humorné kvality.


Jé tak to vidím,

proto taky co chvíli někoho pošlu ironicky do prdele...

Já jsem možná "trungpista" a ne vulgarista jak si někteří myslí !!!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 12. zář 2020 9:37:12

Alaja píše:
vostalpetr píše:n je jen bojovník za pravdu, novodobý J.Hus. Nelehký úkol....

To jo,
jenže jak ho v dnešní době upálit aniž bychom neznečištotali životní prostředí a nezanechali uhlíkovou stopu ???

Od toho nyní máme diskusní fora na internetu.... :lol:



Aha,

tak to je nejlepší jej utlouct argumentama a zblbnout relativizováním ....

:D :D :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » sob 12. zář 2020 10:02:36

vostalpetr píše:
Eva Nada píše:
armin píše:Nepřehlédl, ale připadlo mi jestli to není z tvé strany jen z takové ne úplně hledající zvědavosti. A tady v tom prostředí - Trini, Vostál se mi nechce se o tom šířit. Jestli tě to opravdu zajímá a je to pro tvoje pochopení důležité, tak mailem.
Děkuji za pochopení :)

Máš pravdu, až budeš mít chuť a "správné" naladění, budu ráda, jestli se o tom podělíš se mnou e-mailem...

Duchovní vztah...



Co to je za sračku ???

Jakej vztah ???

To si běžtě řešit na "seznamku" !!!!!!

:plac:


Tenhle je taky dobrej:

"Sestro, odebrala jste tomu novému pacientovi krev?"
"Ano pane doktore, měl jí celkem pět litrů."
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2061
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 12. zář 2020 10:47:44

vostalpetr píše:
Eva Nada píše:
armin píše:Nepřehlédl, ale připadlo mi jestli to není z tvé strany jen z takové ne úplně hledající zvědavosti. A tady v tom prostředí - Trini, Vostál se mi nechce se o tom šířit. Jestli tě to opravdu zajímá a je to pro tvoje pochopení důležité, tak mailem.
Děkuji za pochopení :)

Máš pravdu, až budeš mít chuť a "správné" naladění, budu ráda, jestli se o tom podělíš se mnou e-mailem...

Duchovní vztah...



Co to je za sračku ???

Jakej vztah ???

To si běžtě řešit na "seznamku" !!!!!!

:plac:


No, na seznamce těžko někoho duchovního najdou. Tak to zkouší ve forech, kde se baví lidé/duchovnáci o duchovno. Armin se domnívá, že zde nikoho vhodného nenajde, a Eva se domnívá, že to našla v arminovi. A my jim tady k tomu děláme pozadí - neříká se tomu "stromy"? :donknow: Jsme holt to, čemu říkají "nejsou lidi". :lol:

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 12. zář 2020 11:04:58

Trini píše:A my jim tady k tomu děláme pozadí - neříká se tomu "stromy"?


Říká se tomu "křoví"... :lol:

Trini píše:Armin se domnívá, že zde nikoho vhodného nenajde,


A k čemu by ho asi potřeboval, když už doma má to, co potřebuje ke svému zdárnému duchovnímu růstu? :D

Ti dva totiž neberou v úvahu, že lidi mají své soukromé životy, prošli již jistě mnohými láskami....ale nemluví o tom na veřejnosti, nepíšou.
Takže to vidím tak, že někteří čtenáři si myslí, že o čem se tady nepíše, to prostě není...a chybí to u těch lidí, co o tom nepíšou..... :lol:
A svým způsobem vlastně propagují víc než advaitu, tak spíš kámasútru....protože se domnívají, že jen tak se dá otevřít hadí síla....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 12. zář 2020 11:12:33

Trini píše:
vostalpetr píše:
Eva Nada píše:Máš pravdu, až budeš mít chuť a "správné" naladění, budu ráda, jestli se o tom podělíš se mnou e-mailem...

Duchovní vztah...



Co to je za sračku ???

Jakej vztah ???

To si běžtě řešit na "seznamku" !!!!!!

:plac:


No, na seznamce těžko někoho duchovního najdou. Tak to zkouší ve forech, kde se baví lidé/duchovnáci o duchovno. Armin se domnívá, že zde nikoho vhodného nenajde, a Eva se domnívá, že to našla v arminovi. A my jim tady k tomu děláme pozadí - neříká se tomu "stromy"? :donknow: Jsme holt to, čemu říkají "nejsou lidi". :lol:

;)


P.S.
No, není to ohromně duchovní říkat "stromům"( teda "křoví" - díky, Alajo :) ) nejsou lidi? :lol:
Možná to byl ten důvod, proč jsem s duchovnáky nechtěla mít nic společného. Mne zajímali lidé dobré vůle, dobří lidé, lidé s dobrým srdcem - lidé skromní a prostí a přitom plni hluboké moudrosti. Moc takových jsem nepotkala, ale přesto by mne nenapadlo říct "nejsou lidi". Poznala jsem, že v každém člověku je to dobro, co mne zajímalo, i když v některých zatím jen jako zárodek.

Bavilo mne se stále učit něco nového, ale to, co mne opravdu zajímalo, byli vždy lidé. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 12. zář 2020 11:16:43

Alaja píše:
Trini píše:A my jim tady k tomu děláme pozadí - neříká se tomu "stromy"?


Říká se tomu "křoví"... :lol:

Trini píše:Armin se domnívá, že zde nikoho vhodného nenajde,


A k čemu by ho asi potřeboval, když už doma má to, co potřebuje ke svému zdárnému duchovnímu růstu? :D

Ti dva totiž neberou v úvahu, že lidi mají své soukromé životy, prošli již jistě mnohými láskami....ale nemluví o tom na veřejnosti, nepíšou.
Takže to vidím tak, že někteří čtenáři si myslí, že o čem se tady nepíše, to prostě není...a chybí to u těch lidí, co o tom nepíšou..... :lol:
A svým způsobem vlastně propagují víc než advaitu, tak spíš kámasútru....protože se domnívají, že jen tak se dá otevřít hadí síla....


Myslíš? Já fakt nevím. :donknow: Třeba nám to armin vysvětlí, proč někoho hledá. U Evy je to celkem jasné.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » sob 12. zář 2020 11:34:00

Trini píše:Myslíš? Já fakt nevím. :donknow: Třeba nám to armin vysvětlí, proč někoho hledá. U Evy je to celkem jasné.

:)

Nečteš pozorně, co píše, když tu se mnou flirtuje. Hledá, protože chce rozšiřovat své geny. Jinak nemůže.

armin píše:Marnit čas (život) se dá různě - když jinak nemůžeme vláčeni našimi psychologickými potřebami. A ty jsou někdy opravdu fest. Třeba to plození, nebo vychovávání, nebo zamilovanost (všechny tři uvedené závislosti = sebe-intoxikace oxytocinem). :)
E PLURIBUS UNUM, Práce v žitném poli
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 3166
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 67
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » sob 12. zář 2020 11:43:11

Tak to zkouší ve forech, kde se baví lidé/duchovnáci o duchovno. Armin se domnívá, že zde nikoho vhodného nenajde, a Eva se domnívá, že to našla v arminovi.


:lol:

Kdysi na JZ také někteří duchovňáci hledali spřízněné duše opačného pohlaví....Jeden - ten to zkoušel na každou sukni, která se fórem mihla, , jiný zase bral ohled na duchovnost příspěvků a zakoukal se do písmenek jisté Terezky....z níž se ale vyklubal nakonec mládenec.. .bože, to bylo velké zklamání pro dotyčného... :donknow:


:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 12. zář 2020 17:21:19

honzam píše:
Trini píše:Myslíš? Já fakt nevím. :donknow: Třeba nám to armin vysvětlí, proč někoho hledá. U Evy je to celkem jasné.

:)

Nečteš pozorně, co píše, když tu se mnou flirtuje. Hledá, protože chce rozšiřovat své geny. Jinak nemůže.

armin píše:Marnit čas (život) se dá různě - když jinak nemůžeme vláčeni našimi psychologickými potřebami. A ty jsou někdy opravdu fest. Třeba to plození, nebo vychovávání, nebo zamilovanost (všechny tři uvedené závislosti = sebe-intoxikace oxytocinem). :)


Zřejmě se svou druhou ženou žádné dítě nezplodil, protože je to podle něj fuj závislost. :roll:

Že by manželé Tomášovi byli závisláci, protože zplodili syna? :? :donknow:

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » sob 12. zář 2020 21:18:30

Miloš není biologický syn E.Tomáše, to ale není podstatné.
Řekla bych, že v této otázce platí, co je pánovo, je pánovo, co kmánovo, to je kmánovo.
Kdysi se někdo ptal Míly, jak je to se vztahem mezi dvěma, duchovně kráčejícími lidmi. Možná mysleli vztah mezi ní a Eduardem.

Odpověděla, že vztah je již více méně kamarádský, než li založený na sexu, soupeření.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 956
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 37
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » sob 12. zář 2020 22:55:17

Odpověděla, že vztah je již více méně kamarádský, než li založený na sexu, soupeření.


To není nic zvláštního,

třeba takoví katolíci mohou šoustat jedině za účelem plození dětí,

a spolu jsou pak nejspíš jen kvůli nějakýmu tomu duchovnímu spojení,

proto je taky manželství svatá věc a ne něco co je určeno k nákým orgiím či jiným výtržnostem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 12. zář 2020 23:25:45

Eva Nada píše:Miloš není biologický syn E.Tomáše.


Oni tajili, že Miloš není dítě E. Tomáše?

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005103101

Miloš Tomáš:
Životopis Míly a Eduarda Tomášových

...Po válce se přestěhoval zpět do Prahy. V padesátých letech byl spolu s mnoha dalšími právníky vyhozen z práce, bolestivě se v té době rozváděl, krátce žil v Senohrabech u Prahy, neboť se přechodně nechal najímat na brigády, avšak do normálního pracovního poměru nesměl být z ideologických důvodů přijat. Nakonec sehnal práci pomocného dělníka v tunelu. V oné době se podruhé oženil a měl další dítě, trávil dlouhý čas na stavbách českých, moravských a slovenských tunelů a mostů, než mu bylo u téhož závodu Železničního stavitelství nabídnuto místo mechanizátora...


To, že "měl další dítě", zde znamená, že adoptoval dítě Míly Tomašové, Miloše, narozeného v roce 1955?

To bylo E. Tomášovi 47 let, Míle 35 let. Oba se pak vzdali milostného soužití a nikdy se spolu tělesně nemilovali? :koukam: To je hodně brzo.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 12. zář 2020 23:38:26

Trini píše:
Eva Nada píše:Miloš není biologický syn E.Tomáše.


Oni tajili, že Miloš není dítě E. Tomáše?

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005103101

Miloš Tomáš:
Životopis Míly a Eduarda Tomášových

...Po válce se přestěhoval zpět do Prahy. V padesátých letech byl spolu s mnoha dalšími právníky vyhozen z práce, bolestivě se v té době rozváděl, krátce žil v Senohrabech u Prahy, neboť se přechodně nechal najímat na brigády, avšak do normálního pracovního poměru nesměl být z ideologických důvodů přijat. Nakonec sehnal práci pomocného dělníka v tunelu. V oné době se podruhé oženil a měl další dítě, trávil dlouhý čas na stavbách českých, moravských a slovenských tunelů a mostů, než mu bylo u téhož závodu Železničního stavitelství nabídnuto místo mechanizátora...


To, že "měl další dítě", zde znamená, že adoptoval dítě Míly Tomašové, Miloše, narozeného v roce 1955?

To bylo E. Tomášovi 47 let, Míle 35 let. Oba se pak vzdali milostného soužití a nikdy se spolu tělesně nemilovali? :koukam: To je hodně brzo.


P.S.

Třeba zplodili Miloše ještě, než se mohli vzít. :donknow: Nebo to někdy M. Tomášová řekla, že Miloš není syn E. Tomáše?

Otec mé tchyně, také musel svoji dceru (= mou tchyni) adoptovat, i když byla jeho vlastní. Narodila se, když byl ještě ženatý s jinou, ne s její matkou. Tu si vzal pak později. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod vostalpetr » ned 13. zář 2020 6:46:01

To bylo E. Tomášovi 47 let, Míle 35 let. Oba se pak vzdali milostného soužití a nikdy se spolu tělesně nemilovali? :koukam: To je hodně brzo.


Tak ty myslíš (už mě to kdysi napadlo)

že mezi nedostatkem sexu a plácáním duchovních hloupostí je spojitost nepřímé úměrnosti
(čím méně sexu tím více duchovního zblbnutí)

???


Tím by se pak vysvětlovalo, proč třeba Ježíš, Budha ba i Mahariši plácali takový duchovní pitominy
a proč třeba na druhou stranu takovej Osho nebyl zas až takovej blbec jako jiní....


:ahoj2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Eva Nada » ned 13. zář 2020 9:11:13

Někde jsem to četla, že je Miloš dítě Míly z prvního partnerství.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 956
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 37
Poděkováno: 28-krát v 27 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 9:51:30

Eva Nada píše:Někde jsem to četla, že je Miloš dítě Míly z prvního partnerství.


Zřejmě si jí narodil, když byla ještě vdaná s prvním manželem, ale zplodila ho s E. Tomášem, o tom nepochybuji. Ted' už chápu, proč se nedá najít, kdy se vlastně vzali.
Začalo mi jí být moc líto. Musela se dostat do velmi nepříjemné situace - obzvlášt pro tehdejší dobu.

Asi byla za ta leta prvního manželství přesvědčená, že nemůže mít děti. Pak poznala E. Tomáše, který byl rovněž ženat. Psal o tom, že se už stýkali, když byl ještě ženatý s první ženou. Říkala jsem si, jak daleko v tom stýkaní zašli. :roll: Mysleli si, že se nic nemůže stát, ale E. Tomáš má podle HDS kanál rozmnožování, a tak se stal - z jedné strany zázrak, z druhé strany pěkný průšvih.

Oba dva se potřebovali rychle rozvést a dát to do pořádku. Zřejmě to tak rychle nešlo. :?


Jeden můj známý se narodil obdobně. Jeho matka zřejmě nemohla mít děti - tvrdili to i lékaři. Její muž pak padl ve válce a ona si po třicítce našla ženatého milence. A najednou byla těhotná. Byla štastná, že bude mít dítě, ale její milenec se nechtěl dát rozvést. Měl už dvě děti z prvního manželstvá a ve druhém manželství pět dětí. :? Navíc byl silně katolicky založený, takže se cítil být velký hříšník. Začal proto dávat mnoho peněz katolické církvi, ale svoji milenku s dítětem zanedbával. :roll:

Lidské příběhy...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 10:03:56

vostalpetr píše:
To bylo E. Tomášovi 47 let, Míle 35 let. Oba se pak vzdali milostného soužití a nikdy se spolu tělesně nemilovali? :koukam: To je hodně brzo.


Tak ty myslíš (už mě to kdysi napadlo)

že mezi nedostatkem sexu a plácáním duchovních hloupostí je spojitost nepřímé úměrnosti


To si asi myslí Eva, já ne. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » ned 13. zář 2020 10:47:05

:D


Trini píše:Zřejmě si jí narodil, když byla ještě vdaná s prvním manželem


Ani tohle nemohu na netu nikde najít...že by byla kdy vdaná za někoho jiného, než za Eduarda... :donknow:
...ale kdysi jsem někde na JZ či kde četla, že ji za svobodna velmi obdivoval J.Vacek a na netu je někde napsáno, že i s F.Drtikolem byli velcí duchovní přátelé....
Pak lze už jen najít, že v roce 1955 byl Eduard T. vyhozen z práce a v březnu toho roku že se narodil Miloš. . O manželství Eduarda a Míly je píše jen to že je , ale nikde, že by kdy byla svatba...

:donknow:

O tom, že by některý ten duchovňák nacvičoval na první spartakiádu (1955) není nikde ani čárka.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » ned 13. zář 2020 11:12:15

Alaja píše::D


Trini píše:Zřejmě si jí narodil, když byla ještě vdaná s prvním manželem



Ani tohle nemohu na netu nikde najít...že by byla kdy vdaná za někoho jiného, než za Eduarda... :donknow:



Moje máma Míla se narodila 24. září 1920 v malé, celkem odlehlé vesnici Kotvrdovicích na Drahanské vrchovině, nedaleko Blanska. V Kotvrdovicích vychodila obecnou a po ní v sousedních Jedovnicích měšťanskou školu. Když přišla válka a Němci zabrali spolu s jinými v kraji i jejich vesnici, provdala se v Olomouci, kde vystudovala zdejší gymnázium a posléze navštěvovala filozofickou a přírodovědeckou fakultu

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005103101

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5280
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
Alaja

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků