Archeologové zjistili, kolik lidí žilo v pravěku na Zemi...

Archeologové zjistili, kolik lidí žilo v pravěku na Zemi...

Příspěvekod Alaja » pon 25. úno 2019 18:55:47

https://globe24.cz/svet/66328-archeolog ... -internetu

Archeologové zjistili, kolik lidí žilo v pravěku na Zemi. Máme neuvěřitelné štěstí, že žijeme

Na světě žije více než sedm miliard lidí. Před deseti lety to přitom bylo o miliardu méně v a roce 1960 na Zemi dokonce žilo pouhých tři miliardy lidí. Archeologové nyní zjistili, kolik lidí obývalo naši planetu před zhruba 40 tisíce lety, tedy v době kamenné, kdy se rodili naši předci.

Z evolučního hlediska máme všichni někde jednoho společného předka, který se vyvinul v době, kdy ryby vylezly na souš, či dříve. První lidé ale po Zemi začali chodit teprve před desítkami tisíc let a od nich se datuje historie lidstva jako takového.

Dlouhou dobu ale odborníci nevěděli, kolik lidí vlastně na Zemi žilo v době kamenné, tedy z kolika pravěkých předků se lidstvo rozrostlo do mnohamiliardové masy. Povedlo se jim to zjistit až nyní.

Studie vědců z univerzity v Kolíně zjistila, že v pravěku žilo na Zemi pouze 35 kmenů, přičemž každý z nich čítal asi 40 lidí. Studie zveřejněná v magazínu Plos One tak uvádí, že lidé mají společných zhruba jen 1500 předků. Tolik lidí obývalo Zemi v době kamenné.

"Jde o skutečně malé číslo. Lovci žijící v té době vymysleli úspěšné strategie na přežití," uvedla doktorka Isabell Schmidtová z Univerzity v Kolíně.

Zdá se být až neuvěřitelné, že se z takto malého počtu lidí lidstvo vyvinulo v to, co známe dnes. Stačilo by přitom jen málo a naši předci mohli vymřít a lidé by se tak pravděpodobně nikdy nerozvinuli do dnešní podoby. Doba pravěká byla nehostinné prostředí s chladnými zimami a postupem času i nedostatku potravy. Za náš život tak možná vděčíme velké dávce štěstí.
Lobsang Rampa ve svých knihách uvádí skoro stejný počet lidí (mužů a žen), co byli dopraveni na naší planetu v dávných dobách z jiných planet.
Dopraveni byli prý ve velikých stříbrných válcích...s nejnutnějším minimem zavazadel...

:)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3016
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 183
Poděkováno: 247-krát v 235 příspěvcích

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník