Svoboda

Svoboda

Příspěvekod Petr » čtv 07. kvě 2009 10:09:18

Svoboda se tyka nasich myslenek, ktere jsou pouze a jen v nasi moci..Mame svobodu cemu venujeme pozornost. Mame svobodu naseho uhlu pohledu.
Myslim, ze clovek je svobodny.. tak svobodny, ze si muze pro sebe svobodne zvolit i nesvodobu :) Ale i z nesvobody si muze znovu a kdykoliv svobodne zvolit svobodu. :)))

Svoboda je take, kdyz prestaneme predavat nasi moc za nase stesti na vnejsi veci, lidi, udalosti a okolnosti a nechame si tu moc, byt stastni, pouze pro sebe. Pak jsme v kteremkoliv okamziku a situaci svobodni, protoze se nepoutame k tem vecem, lidem, udalostem.. vime ze jsme svobodni ted prozivat sve stesti pouze tim, ze tu "praci" ucinim uvnitr sebe a ze ji nikdo nemuze ovlivnit ani zastavit, krome me sameho. :)

Svoboda je nasi podstatou. Svoboda zde je neodejmutelna. Svoboda roste a klesa s nasim uvedomnenim sebe sama.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2838
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 588
Poděkováno: 1279-krát v 715 příspěvcích

Co je zdrojem svobody volit stav vlastní mysli?

Příspěvekod Lída » čtv 07. kvě 2009 10:56:44

Svoboda roste a klesa s nasim uvedomnenim sebe sama.
:give_flower:

Proto je uvědomění si sebe sama klíčem k naší svobodě. Dokud si sebe neuvědomujeme, úpíme v nesvobodě, spoutáni pocity, které nás ovlivňují z podvědomí a nad kterými nemáme moc. Duchovní nauky se proto shodují v tom, že je třeba poznat sebe, a k tomu je třeba nejprve pozorně rozpoznávat, čím nejsme - svoje naprogramování, které ovládá naši mysl. Všechny ty myšlenky a pocity, které vyvstávají a zase mizí a my jim děláme mluvčího. Nevědomky se s nimi ztotožňujeme a ony tím mají nad námi moc - vytvářejí falešné „já“ a znemožňují nám svobodu Bytí vědomě prožívat. Cestou ke svobodě je objevit, jak žít v současném okamžiku, rozpoznávat a přijímat :hugs: všechny tvary své mysli jako tvary vesmírní Energie :jingjang: :poklona: Tím se obsahy mysli transformují zpátky v Energii :2in1: , jejíž jsou jen dočasnou podobou. Teprve to otevírá cestu k prožívání svobody :kvetina: , která je v nás stále k dispozici.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 673
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 152
Poděkováno: 442-krát v 264 příspěvcích

Re: Svoboda

Příspěvekod Darges » čtv 07. kvě 2009 14:16:11

Lído a Petře. :2in1:
Zmáčknout děkovné tlačítko v tomto případě, je opravdu velmi málo. Chci to udělat touto cestou. :give_flower: V několika větách jste oba dokázali shrnout to, o čem jsou napsány stohy knih a zároveň shrnout veškeré chápání našeho duchovního života. :svatozar: Takže děkovné tlačítko, ani můj text a ani smajlíci nedokážou vystihnout mou hlubokou poklonu a poděkování, které vám s úctou zasílám tímto způsobem.
S Láskou Darges. :ahoj:
Jaký je tvůj život závisí jen na tobě.
Uživatelský avatar
Darges
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 03. kvě 2009 9:24:39
Bydliště: Chomutovsko
Poděkoval: 25
Poděkováno: 42-krát v 32 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník