Jen tak 2.

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Trini » pát 07. úno 2020 22:38:54

Alaja píše:
Jestli máš ráda jablkové koláče s karamelem...zkus třeba tenhle, je to namluvené česky... :


Ahoj Alajo, o ten karamel mně původně nešlo. Napadlo mě, že jsem nikdy nejedla žádný jablkový koláč, a tak se podívala do mé české kuchařky, kterou jsem dostala od rodičů k první svatbě, jestli tam nějaký není. Byly tam tři recepty. Chtěla jsem takový, kdy se potřebuje hodně jablek a málo těsta. Jeden jsem si vybrala a pak se ještě podívala na Yotube. A tam jsem právě našla v češtině, jak se dělá obrácený francouzský jablkový koláč. Na mnoho způsobů. A pak v němčině. Pak se mi to objevilo i ve francouzštině i jiných jazycích. :? :koukam:Díky.
To je zřejmě podle toho úplně původního francouzského - ve francouzštině to vaří a peče skoro stejně jeden starší pán ;) , ale nelíbí se mi opticky a taky se mi nezdá, jak dlouho jsou ta jablka "týrána" v tom úpně tmavém karamelu na pánvi :? .
Nejvíce se mi právě zalíbilo, jak to dělá ta francouzská dívka, i když jí nerozumím - ten karamel je světlý, máslo se přidává až do hotového, takže se nepřepaluje a jablka se podusí jen na másle se skořicí. I opticky je mnohem hezčí. Pochopila jsem, že ten karamel se hlavně potřebuje proto, aby držel tvar a nerozpadl se. :P

Já osobně mám raději obrácený jablkový koláč takový obyčejný, český.....dno formy vymazané máslem, na to trochu strouhanky,


Z nějakého důvodu nemám ráda strouhanku při pečení, ani ve štrůdlu ne. Ale viděla jsem, že to ve slovenštině dávala jedna kuchařka na pískový cukr, že to prý trochu zkaramelizuje. A pak taky na to nalila piškotové těsto. Třeba to taky jednou vyzkouším.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4057
Registrován: úte 25. říj 2011 17:26:14
Poděkoval: 228
Poděkováno: 87-krát v 77 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Trini » pát 07. úno 2020 23:06:44

Trini píše:To je zřejmě podle toho úplně původního francouzského - ve francouzštině to vaří a peče skoro stejně jeden starší pán ;)


https://www.youtube.com/watch?v=HFjTdgh_oKQ
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4057
Registrován: úte 25. říj 2011 17:26:14
Poděkoval: 228
Poděkováno: 87-krát v 77 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » sob 08. úno 2020 15:59:32


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/neco ... MO-Y7XKC2Q

Něco jako hurikán. Meteorologové podrobně popsali, co přijde zítra


Bouře Sabine dorazí v noci z neděle na pondělí i do Česka. Nevycházejte z domovů, pokud nemusíte, varuje německá meteorologická služba před nedělí.

První velká bouře letošního roku míří na Evropu a meteorologové s tím, jak je blíž a blíž kontinentu, podrobněji popisují její předpokládaný průběh.

Zlé to bude hlavně ve Spojeném království, ale také v Německu, zemích Beneluxu, severní Francii a Dánsku. Tam se očekává vítr o rychlosti hurikánu.

Česko díky pozici na kontinentu zůstane nejhoršího ušetřeno, ale přesto bouřku značně pocítí, spíše až v pondělí.

Meteorologické ústavy Británie a Německa varují před padajícími stromy, uvolněnými částmi střech a polámanými větvemi, výpadky proudu a problémy v dopravě.

Bouře Sabine, v Británii nazývaná Ciara, má podle předpovědi dorazit přes Atlantik do Spojeného království a severozápadního Německa v neděli.

Britové očekávají nejhorší bouřku za posledních sedm let. Meteorologický ústav Met Office vydal kvůli očekávaným silným dešťům a větru o rychlosti až 130 kilometrů za hodinu výstrahu „životu nebezpečno“. Situaci ve Skotsku budou komplikovat i sněhové jazyky.

Bouře pravděpodobně způsobí škody na budovách a naruší chod dopravy. Cestující by měli počítat se zpožďováním a rušením letů, trajektů a vlaků. Met Office nevylučuje ani výpadky proudu.

Do Německa by Sabine měla dorazit v neděli za doprovodu silných dešťů, nárazového větru a bouřek. „Tohle bude nebezpečné,“ varoval v pátek meteorolog Andreas Friedrich. „Vše, co není připevněno k zemi, by se mělo zajistit.“ Podle Friedricha bude situace „nejnebezpečnější“ v pondělí večer, nevylučuje ani lokální záplavy a krupobití.

Podle Německé meteorologické služby (DWD) bude víkend ještě klidný, ale „z neděle se ráz počasí výrazně změní a můžeme očekávat bouři o celostátním rozsahu“.

První změny počasí pocítí Němci v neděli ráno v oblasti Severního moře, pokračovat bude Sabine do středního Německa. Na jih se dostane v noci z neděle na pondělí.

Podle předpovědi má vítr narůstat na síle a v některých oblastech dosáhne rychlosti hurikánu. „Se studenou frontou, která se pohybuje současně ze severozápadu na jihovýchod, jsou možné nárazové hurikány dosahující přes 105 kilometrů za hodinu,“ uvedla DWD. Se zvyšující se nadmořskou výškou bude stoupat i síla větru. V hornatých oblastech Německa by mohl vítr dosáhnout rychlosti až 175 kilometrů za hodinu.

DWD varuje před padajícími stromy, uvolněnými částmi střech a polámanými větvemi. Lidé by neměli opouštět své domovy. V několika městech Severního Porýní-Vestfálska zůstanou v pondělí zavřené školy. Ohroženy jsou i zápasy fotbalové Bundesligy.

Počasí ochromí i veřejnou dopravu. „V pondělí ráno dojde k zásadnímu přerušení dopravy,“ varoval Friedrich. Lidé si mají v pondělí vyčlenit více času na cestu do zaměstnání.

Na extrémní počasí se připravují také němečtí železničáři.

„Technici a zaměstnanci jsou v pohotovostním režimu, takže v případě narušení může být provoz vlaků obnoven co nejrychleji,“ uvedla tisková mluvčí Deutsche Bahn. Cestujícím je nicméně doporučeno zvážit odklad cesty, společnosti nabízejí bezplatné zrušení rezervací.

Podobná výstraha platí až do úterý i pro Spojené království, Irsko, severní Francii, země Beneluxu a Dánsko. Na víkendové dny vydalo varování i Skotsko, kde silný vítr doprovodí ještě sněhové jazyky. „V neděli v noci zažijeme nepříjemně silný vítr v kombinaci s deštěm a sněhem,“ varují skotští meteorologové.

Silný vítr a bouřky pocítí i Česká republika. Venkovní teploty zůstanou ale v porovnání s běžnými lednovými hodnotami stále nadprůměrné.

Sabine či Ciara je zimní orkán, který se vyskytuje přibližně každé dva roky. Letošní bouře by rekordních čísel dosahovat neměla, předčí ji orkán Kyrill z roku 2007 nebo Lothar z roku 1999
Naposledy upravil Alaja dne ned 09. úno 2020 16:24:48, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » ned 09. úno 2020 16:24:16


https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/sa ... paign=null

Sabine bude nebezpečnější, než se čekalo. Meteorologové zvýšili výstrahu na stupeň extrémní

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli zvýšil stupeň výstrahy před větrem, který má zasáhnout navečer území České republiky. Pro pondělní ráno a dopoledne bude platit extrémní stupeň nebezpečí, což je nejvyšší stupeň meteorologické výstrahy.

Nebezpečí souvisí s výskytem hluboké tlakové níže pojmenované Sabine. V Čechách a na severu Moravy a Slezska meteorologové v noci očekávají vítr s nárazy nad 90 km/h, na horách na severu země může dosáhnout až síly orkánu, tedy nad 118 km/h. Na jihu Moravy má vítr výrazněji zesilovat v pondělí dopoledne, kdy bude přes Česko směrem k východu postupovat výrazná studená fronta. Za ní se vítr změní na západní a především v Čechách dosáhne ojediněle v nárazech kolem 110 kilometrů v hodině, na Moravě kolem 90 kilometrů v hodině.

Zvýšená výstraha je pak v platnosti pro pondělí mezi 6:00 až 13:00. Extrémní stupeň nebezpečí platí pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj a Kraj Vysočina.

V úterý ráno a dopoledne vítr opět zesílí a bude foukat místy rychlostí kolem 70 kilometrů v hodině, ojediněle i vyšší. Výstraha před silným větrem je v platnosti až do úterních 20:00

Vítr může lámat stromy a způsobovat problémy v dopravě a dodávkách elektřiny. Podle informací ministerstva průmyslu a obchodu jsou vzhledem k očekávané situaci v pohotovosti hasiči, silničáři i energetici.

Meteorologové i hasiči doporučují lidem, aby sledovali aktuální situaci, zajistili okna a dveře, odstranili, případně upevnili volně uložené předměty a omezili pohyb venku i jízdu autem. Neměli by se zdržovat či parkovat v okolí starších budov, větších stromů a vysokých stožárů, nemají ani chodit za silného větru do lesa a přibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. Motoristé by měli jezdit maximálně opatrně. Návštěvníci hor mají omezit horské túry a respektovat pokyny horské služby. V případě bezprostředního ohrožení mají lidé volat hasiče na číslo 112 nebo 150.

Bouře už působí komplikace v Evropě


Bouře Sabine už způsobuje komplikace na západě Evropy. V Irsku a ve Velké Británii, kde ji nazvali Ciara, se kvůli ní ruší provoz trajektů, vlaků i letadel. Na západním pobřeží Británie vítr místy dosahoval rychlosti až 144 km/h, napsala zpravodajská stanice BBC. Britské úřady rovněž vydaly desítky varování před záplavami, 50 z nich ve Skotsku, 22 v Anglii a sedm ve Walesu.

Podle německé meteorologické služby (DWD) bouře nejdříve zasáhne pobřeží Severního moře a v průběhu dne se vítr, který bude dosahovat podobné rychlosti jako u hurikánu, rozšíří na celé území. Lze očekávat, že poškodí střechy a vyvrátí stromy, varovala DWD.

Velké problémy způsobil orkán i řadě Čechů, kteří odlétali v neděli odpoledne z Londýna, jak uvedl redaktor Práva, který se v neděli odpoledne vracel zpět do České republiky z londýnského letiště Stansted.

Kvůli vichru byla zrušena vlaková doprava z londýnského nádraží Liverpool Street Station na letiště Stansted. Podle jeho vyjádření Britové v takových případech náhradní dopravu neřeší, a tak byly autobusové spoje, které též odvážejí cestující z centra Londýna na letiště Stansted, okamžitě přeplněné a pro mnohé tak bylo nemožné se do nich dostat.

Poblém byl bohužel i s rychlým obstaráním taxíků, navíc ne každý měl k dispozici zhruba 130 liber (kolem 3300 korun).
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pon 10. úno 2020 11:45:54

Sabina krok za krokem......


https://www.meteopress.cz/report/sleduj ... em-30-m-s/

Sledujeme on-line: Do Česka míří orkán Sabine, nárazy větru budou místy kolem 30 m/s
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » stř 12. úno 2020 20:21:24

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... paign=null

Na Evropu se řítí další bouře s vichry a lijáky

Evropa se ještě nevzpamatovala z řádění tlakové níže Sabine a nad Atlantikem se tvoří další jménem Victorie, která dělá meteorologům vrásky, píše server týdeníku Focus. Bouři by měl provázet nejen vítr, jehož nárazy budou dosahovat síly orkánu, ale i lijáky.

Za neuvěřitelně rychlým přesunem tlakové níže z Atlantiku nad Evropu je velmi silné tryskové proudění, tzv. jet-stream. To se nachází ve vyšších hladinách atmosféry kolem 10 kilometrů nad zemí a výše. Proudění větru v těchto hladinách by mělo podle modelů dosahovat rychlosti 400 km/h.

Předpovědní modely počítají s extrémně nízkým tlakem vzduchu v srdci bouře Victoria. Výpočty se pohybují mezi 915 a 926 hektopascaly (hPa). Čím nižší je tlak v srdci bouře, tím silnější jsou nárazy větru.

Mimo tropy byl dosud nejnižší atmosférický tlak v srdci bouře 914 hektopascalů. Byl naměřen v roce 1993 u bouře Braer, která pustošila Skotsko. Na skotském ostrově North Rona dosahoval vítr v nárazech rychlosti 195 km/h.

Victoria by měla v sobotu ráno udeřit na Irsko a Skotsko, uvádějí britští meteorologové. Varují nejen před silným větrem, ale bouři by měly provázet i lijáky, které na mnoha místech země způsobí záplavy.

Počasí v Česku by měla Victoria začít ovlivňovat až v neděli. „Zatím se nezdá, že by se měl opakovat scénář z vichřice Sabine, ale meteorologové budou vývoj dále upřesňovat,“ řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Podle nynějších modelů by měl mít vítr v Česku v nížinách rychlost do 70 kilometrů a na horách kolem 90 kilometrů v hodině.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pát 14. úno 2020 20:26:01

:Foto: :cat:
Přílohy
DSCN0537.JPG
DSCN0537.JPG (135.98 KiB) Zobrazeno 3088 krát
DSCN0534.JPG
DSCN0534.JPG (143.24 KiB) Zobrazeno 3088 krát
DSCN0539.JPG
DSCN0539.JPG (142.94 KiB) Zobrazeno 3088 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 21:19:09

Z FB.... :lol:
Přílohy
84943775_1819627991502414_7247281781810921472_n.png
84943775_1819627991502414_7247281781810921472_n.png (274.25 KiB) Zobrazeno 3062 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » úte 18. úno 2020 17:03:15

:Foto:
Přílohy
DSCN0552.JPG
DSCN0552.JPG (130.29 KiB) Zobrazeno 3053 krát
DSCN0550.JPG
DSCN0550.JPG (129.51 KiB) Zobrazeno 3053 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pát 21. úno 2020 4:07:16

Chtělo by to nějakou pohádku....třeba tuhletu...

https://www.youtube.com/watch?v=TiCJWBB5e7M

Karcoolka


:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pát 28. úno 2020 18:13:16

:Foto: Právě kvete....
Přílohy
DSCN0555.JPG
DSCN0555.JPG (130.7 KiB) Zobrazeno 2956 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » stř 04. bře 2020 4:31:03

https://www.youtube.com/watch?v=ijI0lqp ... EZ&index=9

MAHÁBHÁRATA

Publikováno 30. 12. 2012


Mahabharata je filmovou verzí slavného indického eposu, kterou Peter Brook natočil v roce 1989. Látku zpracoval jako devítihodinovou divadelní inscenaci již v roce 1985 a několik let s ní jezdil po celém světě. Pro televizi hru zkrátil a přetvořil do šestihodinového seriálu. Později vznikla také tříhodinová varianta. Scénář byl výsledkem osmileté práce Petera Brooka, Jeana-Clauda Carrièra a Marie-Hélène Estienne. Herci byli pečlivě vybráni v mezinárodním castingu, aby tak tvůrci ukázali, že tento indický epos je příběhem celého lidstva.


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Trini » čtv 05. bře 2020 14:40:36

***
Slunce právě tak krásně svítí.... :srdce:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4057
Registrován: úte 25. říj 2011 17:26:14
Poděkoval: 228
Poděkováno: 87-krát v 77 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » čtv 05. bře 2020 16:51:28

Trini píše:***
Slunce právě tak krásně svítí.... :srdce:

:)

tady také... ***

Trávník na zahradě mi rozkvetl černobílým kvítím.. :cat: :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Trini » čtv 05. bře 2020 17:28:40

Alaja píše:
Trini píše:***
Slunce právě tak krásně svítí.... :srdce:

:)

tady také... ***

Trávník na zahradě mi rozkvetl černobílým kvítím.. :cat: :lol:


Zato koronavirus ho zřejmě nemá rád.

Podle amerického vědce Iana Lipkina z Kolumbijské univerzity hraje pravděpodobně značnou roli i sluneční svit. V zimě je méně slunečního světla, které pomáhá ničit virus.


Svit', sluníčko, svit', at' je zase klid. ***

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4057
Registrován: úte 25. říj 2011 17:26:14
Poděkoval: 228
Poděkováno: 87-krát v 77 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » ned 08. bře 2020 3:00:30

Pohádka na neděli.....tuhle jsem viděla poprvé... :D


https://www.youtube.com/watch?v=2aWqb_GYLZ4

Letopisy Narnie
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pon 09. bře 2020 18:55:24

:D

https://www.zdravestravovani.eu/lekari- ... -internetu

Lékaři našli spojení mezi pletením a účinky na lidské zdraví

Po mnoho desetiletí patřilo pletení a háčkování k oblíbené činnosti žen, především žen v důchodovém věku. V současné době ale obliba pletení velmi klesá. Je mnohem snazší a jednodušší svetr či jiný pletený doplněk koupit. To je sice pravda, ale na druhou stranu je to i škoda, neboť bylo vědecky prokázáno, že pletení, nebo ruční práce obecně, přináší starším lidem mnohé výhody a pozitiva.

Pletení, jemná motorika a paměť

Jedním z pozitiv pletení pro starší osoby je zcela jistě procvičování jemné motoriky. Rytmická činnost pomáhá například k prevenci artritidy a zánětu šlach. Malé a přesné pohyby rukou a prstů, které pletení vyžaduje, jsou velmi prospěšné pro lidský mozek. Lidé, kteří se pravidelně věnují ručním pracím, mají mnohem lepší paměť a zároveň jsou kreativnější. Pletení je dynamická aktivita, kdy musí mozek přemýšlet a vizualizovat, aby vytvořil výsledný produkt.

Pletení a krevní tlak

Pletení či háčkování také souvisí s navozením určitého klidu a relaxace. Často se plete za poslechu příjemné hudby. To vše má samozřejmě pozitivní vliv na celkové naladění člověka, které se projeví i snížením krevního tlaku či zpomalením srdečních pulsů. Vědci také zjistili, že přibližně dvacet minut po zahájení pletení v krvi stoupá hladina endorfinu, kterému se přezdívá hormon štěstí. Dalším přínosem pletení je samozřejmě radost z vytvoření věci, kterou můžeme darovat svým blízkým.

Pletení a zrak

Drobné ruční práce jsou také prospěšné pro lidský zrak, neustálý pohyb ze strany na stranu oči zvlhčuje, což chrání zrak a snižuje riziko nemocí, jako je katarakta nebo makulární degenerace. Pletení či ruční práce obecně také pomáhají odvádět pozornost člověka od chronických bolestí, umožňují soustředit se pouze na konkrétní činnost. Ještě vás tyto výhody nepřesvědčily o tom, abyste začali plést i vy? Nikdy není pozdě.


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Alaja » pát 13. bře 2020 17:56:45

Hmm, dnes se mi ke krmení dostavila jen jedna kočka...a jedno kotě proběhlo kolem.
Každý den je jich méně a méně....takže nevím, buď už jejich ochranu nepotřebuji, nebo mne už odepsali a šli si najít nové domovy....páč usoudili, že už tu dlouho nebudu... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 4878
Registrován: stř 09. zář 2015 11:07:22
Poděkoval: 250
Poděkováno: 346-krát v 333 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Trini » pát 13. bře 2020 19:36:21

Alaja píše:Hmm, dnes se mi ke krmení dostavila jen jedna kočka...a jedno kotě proběhlo kolem.
Každý den je jich méně a méně....takže nevím, buď už jejich ochranu nepotřebuji, nebo mne už odepsali a šli si najít nové domovy....páč usoudili, že už tu dlouho nebudu... :donknow:


To se ti ještě nikdy nestalo, že by přestali chodit? Na čas?

Očekává se od nás (starých), že budeme dodržovat všechna opatření, abychom se nakazili až co nejpozději. Až pro nás bude postel v nemocnici. :lol: Ted' je tam hodně nemocných s chřipkou, takže prý musíme počkat s tím nakažením, až chřipka odezní. Pro republiku a národ! Jinak jim zlikvidujeme zdravotní systém. Jo, holka, i umírat se musí politicky korektně. :koukam: :lol:

Máš fakt pocit, že to chytneš? A že to tvoje plíce nezvládnou?

Že by pro nás přišel čas jít?

Každopádně je to velmi zvláštní doba. Takové nějaké donucené ztišení. Čekání, co bude, jak dlouho to bude trvat.
(Podle Human Design System je ted' Saturn v bráně/hexagramu 60 = omezení, ohraničení. Ta brána je v kořenovém centrum, kde je tlak přežít. :roll: )

:)

P.S. Pluto je právě v bráně 61 = vnitřní pravda. Asi bych se na to měla pořádně podívat. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4057
Registrován: úte 25. říj 2011 17:26:14
Poděkoval: 228
Poděkováno: 87-krát v 77 příspěvcích

Re: Jen tak 2.

Příspěvekod Trini » pát 13. bře 2020 19:43:33

Alaja píše:Trávník na zahradě mi rozkvetl černobílým kvítím.. :cat: :lol:


Tady jsi je měla ještě všechny, nebo? 5. března. Hm...

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 4057
Registrován: úte 25. říj 2011 17:26:14
Poděkoval: 228
Poděkováno: 87-krát v 77 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Obrázky, fotografie, mandaly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník