Vostál ašram

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » čtv 01. srp 2019 16:16:26

Trini píše:
Alaja píše:

Takže se na poradně smí popisovat sex.praktiky, ale psát vulgárně ne..... :lol:

Dobrýýý..... :starik:

No, pokud je to ryunin, tak ten to určité smí. Jany se zastává, tak mu je to povoleno. Dokud se Vostálpetr Jany zastával a sprostě nadával jejím kritikům, tak to Janu dokonce těšilo. To nezapomenu, jak si to pochvalovala. :lol:

Pamatuji.... :lol:
To bylo i na jiných diskutárnách... na jedné vůbec nenamítala, když její kamarádka 0000 (ze stejného pracoviště) to jejím kritikům nandala.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 202
Poděkováno: 278-krát v 266 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » čtv 01. srp 2019 16:21:29

Trini píše:
Alaja píše:

Mimozemské "tunely", kterými se mimoni přepravují na velké vzdálenosti, jsou stále jen v dimenzi tohoto Univerza......

Měla jsem na mysli astrální tunely. O mimonskou techniku jsem se zajímala jen krátce před mnoha lety.

Ono to tak nějak souvisí....mimoňské tunely jsou jen uměle vytvářeny tunely pro přesun jejich lodí, astrální se dějí tak nějak automaticky při opouštění fyzického těla....

...ale jinak jsou stejné....snad jen velikost se liší.....
Přílohy
296986_2171638003072_1834539652_n.jpg
296986_2171638003072_1834539652_n.jpg (43.8 KiB) Zobrazeno 866 krát
312789_2171648123325_254541909_n.jpg
312789_2171648123325_254541909_n.jpg (25.92 KiB) Zobrazeno 866 krát
Alaja

Příspěvekod Nic » čtv 01. srp 2019 17:45:18

Trini píše:
Je tu přirozeně karma, což je kauzalita,

Samozřejmě, že je tu karma a nemůže zmizet. Příčina a důsledek.

Je to pro tebe už dost polopatické?

Karmický zákon, o kterém psal Vostálpetr. Ten prostě je, s tím nic nenaděláš. Otázka je, proč ti to tak strašně vadí? Co máš proti léčivé ruce Boha? :donknow: Proč nechceš, aby existovala?

Vůbec mi ten karmický zákon nijak nevadí. Jen je mou zkušeností, že bez ztotožnění s tělem a myslí není šance být tím, kdo spadá pod zákon jakékoliv karmy.

Osvobození od ztotožnění s iluzí oddělenosti je zároveň osvobozením od karmy.

Boží milost - Láska - je ta „Síla“, kde nezůstává Karma
Nic

Poděkoval: 69
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » čtv 01. srp 2019 18:53:21

A co "Stargate"?

Párkrát jsem tunel smrti viděla očima lidí, co právě umřeli. Akorát jednou, když byl zavražděn nějaký potentát ze středního východu (někdy kolem roku 2005), to bylo jiné. Tam pro přesun toho, co zůstalo vědomé a poletující po hale po smrti těla, byly použity bílé transportní kruhy jak ze Stargate v dílech s Apophisem....
Což mne udivilo..... :D

Asi takto:

https://www.youtube.com/watch?v=EJGcsQhc2Xk
Alaja

Příspěvekod Trini » čtv 01. srp 2019 21:19:03

Nic píše:

Žádné osvobození od karmy neexistuje. Kdo by se měl, prosím tě, osvobozovat? Kdo? :lol:

Karma je neosobní zákon, kauzalita. A ty si děláš představu, že tě dělá nesvobodnou. :roll: Léčivá ruka Boží tě dělá nesvobodnou? Potřebuješ se od ní osvobodit? :?

:)
Trini

Poděkoval: 137
Poděkováno: 54-krát v 45 příspěvcích

Příspěvekod Nic » pát 02. srp 2019 4:55:09

Trini píše:
Nic píše:

Žádné osvobození od karmy neexistuje. Kdo by se měl, prosím tě, osvobozovat? Kdo? :lol:

Vědomí se ztotožní s tělem a tím pádem je tady ztotožnění s tím, co vzniká, mění se, zaniká, s tím, s tím, co podléhá příčinám a důsledkům, s tím, co má karmu.

A Probuzení je vysvobození z tohohle ztotožnění.

Stejné je to se snem. Může se zdát sen o nějakém nebezpečí, před kterým se snažíš uniknout a z toho nebezpečí Tě vysvobodí probuzení, kdy je jasné, že tady žádné nebezpečí nebylo, že to byl jen sen.

Takže z pohledu snícího, který neví, že sní, se jedná o vysvobození. Z pohledu probuzeného - sen žádným nebezpečím není.
Nic

Poděkoval: 69
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Příspěvekod Trini » pát 02. srp 2019 6:42:25

Nic píše:
Trini píše:
Nic píše:

Vědomí se ztotožní s tělem

Pořád nechápeš, že karma není závislá na ztotožnění. Každá myšlenka, každé slovo, každý čin vytváří karmu, a to i u mudrce. Když by mudrc meditoval na holé zemi, mohl by dostat revma, tak si raději vezmi nějakou podložku, protože o revma nestojí. Příčina a následek. Kapišto?

Co si vlastně pod karmou představuješ? Proč se od ní chceš osvobodit? Z čeho máš strach? :donknow:
Trini

Příspěvekod Trini » pát 02. srp 2019 6:44:23

Nic píše:- sen žádným nebezpečím není.

A co ti pořád straší v hlavě nebezpečí? Nebezpečí karmy? :lol:
Trini

Příspěvekod Trini » pát 02. srp 2019 7:18:17

A sakra :lol: Právě čtu:

Ramana: Neexistuje žádné Osvobození; kde by pak měli ti osvobození být?

Tazatel: Nemluví hinduistická písma o Osvobození?

Ramana: Mukti, Osvobození má stejný význam jako Nadjá. Jivanmukti, Osvobození během života, a videhamukti, Osvobození po odložení těla, to jsou pojmy pro nevědoucí.
Jnani neví ani o Osvobození, ani o nějakém spoutání/vázání.
:lol:

Trini

Příspěvekod Alaja » pát 02. srp 2019 13:53:49

Trini píše:
Nic píše:- sen žádným nebezpečím není.

A co ti pořád straší v hlavě nebezpečí? Nebezpečí karmy? :lol:

Že by nejistota a neochota nést následky za to, co provede její tělo?
Ono je krásné nechat protékat "boží vůli" svým tělem a lhostejně se dívat, na to co provádí a říkat si - já už jsem přece osvobozen, za činy" boží vůle" já následky neponesu, za vše může ten "bůh", co chtěl, aby mé tělo činilo to co činilo.......ale bohužel, i "boží nápady a činy" se mají důsledně kontrolovat, přehodnocovat a případně jim zamezit vyplout z mysli ven .... :lol:
Jak může "oběť, průtokáč" s jistotou vědět, že to jejím tělem činí, promlouvá "bůh" a ne nějaký rozverný rarášek, astrál či jiná entita?
Neví a proto pak karmické následky se snesou na jeho hlavu....neb pánbůh nám dal mozek aby myslel a paměť, aby si pamatoval.... :P
A jelikož pramáti Eva snědla půlku toho rajského jablka a zapsala to do genů, tak by měl ten "průtokáč" používat i to rozeznávání dobrého a zlého, když už je jako ten bůh, co se v ráji cpe jabkama poznání dobra a zla....

Alaja

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Příspěvekod Trini » ned 04. srp 2019 10:35:05

Fakt inkvizitor:

dodo píše:Priznáš a zverejníš konečne svoje motivácie sem písať ???

Trini

Příspěvekod Alaja » ned 11. srp 2019 15:20:22

Z poradny:

armin » ned 11. srp 2019 13:47:03

dodo píše:
Áno, zaujíma ma, čím je motivovaná tvoja agresivita, aj keď práve nemusí mať na mňa žiaden vplyv.

Mně to přijde také hodně zajímavé. Jak se taková psychologická agonie a projevy mohou v člověku vyvinout a z čeho.
Jistou domněnku o motivaci takových projevů, vzhledem k podobnosti projevů s jinými, kde znám i příčiny, už jsem se výše pokusil popsat.

Já v tom žádnou záhadu nevidím.
Nejdřív bylo věrné přátelství s někým, s J. .....viděla jsem to na JZ....
Po prohlédnutí chybných názorů přítele J., ten přítel J. nereagoval vstřícně na mírné domluvy P. a dál pokračoval v hojném šíření svých mylných domněnek.
Což pochopitelně časem P. vytočilo a možná i urazilo jeho chlapskou hrdost....a přátelství vzalo za své, bylo vlastně jen jednostranné....jen ze strany P.
Ze strany J. o přátelství snad ani nešlo, vypadá to spíš na využití a zneužití přátelství P. k podpoře svých bludů.
Takže tu máme jen střet odlišných duchovních názorů bývalých přátel.
P. trvá na tom, že bývalý přítel J. stále káže bludy, vidí i to, že jiní přátelé J. ho v tom utvrzují a káží podobné bludy také.
A tak P. nakonec vzdal variantu mírného upozorňování a odložil všechny servítky.....a začal být sprostý jako dlaždič....
Zajímavé, že ta vulgarita P. lidem vadí víc, než mylné duchovní názory J.
Alaja

Příspěvekod armin » ned 11. srp 2019 18:55:18

Alaja píše:
Z poradny:

armin » ned 11. srp 2019 13:47:03

dodo píše:
Áno, zaujíma ma, čím je motivovaná tvoja agresivita, aj keď práve nemusí mať na mňa žiaden vplyv.

Mně to přijde také hodně zajímavé. Jak se taková psychologická agonie a projevy mohou v člověku vyvinout a z čeho.
Jistou domněnku o motivaci takových projevů, vzhledem k podobnosti projevů s jinými, kde znám i příčiny, už jsem se výše pokusil popsat.

Já v tom žádnou záhadu nevidím.
Nejdřív bylo věrné přátelství s někým, s J. .....viděla jsem to na JZ....
Po prohlédnutí chybných názorů přítele J., ten přítel J. nereagoval vstřícně na mírné domluvy P. a dál pokračoval v hojném šíření svých mylných domněnek.
Což pochopitelně časem P. vytočilo a možná i urazilo jeho chlapskou hrdost....a přátelství vzalo za své, bylo vlastně jen jednostranné....jen ze strany P.
Ze strany J. o přátelství snad ani nešlo, vypadá to spíš na využití a zneužití přátelství P. k podpoře svých bludů.
Takže tu máme jen střet odlišných duchovních názorů bývalých přátel.
P. trvá na tom, že bývalý přítel J. stále káže bludy, vidí i to, že jiní přátelé J. ho v tom utvrzují a káží podobné bludy také.
A tak P. nakonec vzdal variantu mírného upozorňování a odložil všechny servítky.....a začal být sprostý jako dlaždič....
Zajímavé, že ta vulgarita P. lidem vadí víc, než mylné duchovní názory J.

Mně teda vulgarita P. ani mylné názory J. nevadí. Zajímá mne naopak, jak a proč takové úchylky vznikají a k čemu jsou (z pohledu "vyššího principu mravního" :) )dobré.
Připadá mi, že i ( údajně "osvobozená") Trini má nějaký hodně přízemní (normální) osobnostní problém a tak ji občas rád provokuji.
Mám zkušenost, že když chci někoho hlouběji poznat, je dobré ho naštvat a ty jeho hlubší skrývané motivace (třeba obrané reakce) se hned vyjeví.

O co nám vlastně v tom našem životě jde ??
armin

Poděkoval: 10
Poděkováno: 34-krát v 31 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » ned 11. srp 2019 19:17:09

armin píše:Mně teda vulgarita P. ani mylné názory J. nevadí. Zajímá mne naopak, jak a proč takové úchylky vznikají a k čemu jsou (z pohledu "vyššího principu mravního" )dobré.
Připadá mi, že i ( údajně "osvobozená") Trini má nějaký hodně přízemní (normální) osobnostní problém a tak ji občas rád provokuji.
Mám zkušenost, že když chci někoho hlouběji poznat, je dobré ho naštvat a ty jeho hlubší skrývané motivace (třeba obrané reakce) se hned vyjeví.

O co nám vlastně v tom našem životě jde ??

Někde jsem četla, že se stárnutím naše sklony zvětšují, košatí....
Možná tu platí i to, že co se v mládí naučíš, ve stáří tě dožene....

Jak ale do toho zamontovat nějaké to "osvobození", to nevím. Snad, že by mělo ty skryté sklony a to, co jsme se v dětství naučili, nějak pročistit...nebo to nejdřív pročistit, aby k "osvobození " mohlo dojít...
Jenže, co je vlastně to "osvobození", že jo....co duchovní učitel, to jiná varianta "osvobození"....nejspíš podle toho, co už měl pročištěné a co dosud ne... :donknow:
Alaja

Příspěvekod honzam » ned 11. srp 2019 20:22:38

armin píše:O co nám vlastně v tom našem životě jde ??

O reprodukci, smyslem existence každé životní formy je rozmnožování. Jde o to mít kvalitní potomstvo schopné dalšího rozmnožování. Dosahování "osvobození" nebo "osvícení" je úchylka, kdy se jedinec snaží psychicky vyrovnat s nedostatečným naplněním tohoto základního smyslu jeho existence. Je to jakási fantazijní náhražka naplňování skutečného života.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 35
Poděkováno: 67-krát v 66 příspěvcích

Příspěvekod honzam » ned 11. srp 2019 20:24:53

armin píše:Mám zkušenost, že když chci někoho hlouběji poznat, je dobré ho naštvat a ty jeho hlubší skrývané motivace (třeba obrané reakce) se hned vyjeví.

Ano, samec se snaží odhalit slabiny svého protivníka, aby ho mohl snáze porazit v boji o samice.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 35
Poděkováno: 67-krát v 66 příspěvcích

Příspěvekod Trini » ned 11. srp 2019 21:39:23

honzam píše:
armin píše:Mám zkušenost, že když chci někoho hlouběji poznat, je dobré ho naštvat a ty jeho hlubší skrývané motivace (třeba obrané reakce) se hned vyjeví.

Ano, samec se snaží odhalit slabiny svého protivníka, aby ho mohl snáze porazit v boji o samice.

Vypadá to spíš, že se nudí a že mu chybí sebepotvrzení. ;)
Trini

Příspěvekod armin » pon 12. srp 2019 12:50:25

honzam píše:

Mne to zajímá z čistě věděckého hlediska.

O zdejší samice s Vostálem nebojuji :nono:
armin

Příspěvekod Alaja » pon 12. srp 2019 13:01:35

armin píše:
honzam píše:

Mne to zajímá z čistě věděckého hlediska.

O zdejší samice s Vostálem nebojuji :nono:

:D
No, o zdejší samičky opravdu nejde. Vždyť se to odehrává na poradně, takže jde o ty poradenské... :lol:
Ale nebuď smutný, je vás tam víc, co se tam utkáváte.

Nějak mi to připomíná popis legendárního srazu JZ U velryby....kde byly prý přítomny tři ženy a zbytek samí pánové. Pánové, snad všichni bez výjimky, vrhli svou pozornost k jedné jediné, a zbylé ženy si musely vystačit pro zbytek večera samy ve dvou....
Na poradně to jaksi po mnoha letech pokračuje...momentálně tři (nebo čtyři) pánové se perou o tu stejnou dámu z hospody U velryby....a zbytek ženského osazenstva poradny je nezajímá.... :lol:

A to na vlákně o celibátu..... :lol:
http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 23#p150423
Alaja

Příspěvekod armin » pon 12. srp 2019 18:26:33

Alaja píše:Na poradně to jaksi po mnoha letech pokračuje...momentálně tři (nebo čtyři) pánové se perou o tu stejnou dámu z hospody U velryby....a zbytek ženského osazenstva poradny je nezajímá.... :lol:

A to na vlákně o celibátu..... :lol:
http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 23#p150423

A o kterou samici se tam jedná. že by Jana??
Možná jsem si nevšiml, ale o žádnou samici se tam nebojuje. Spíš jsou tam zajímaví pánové - Ryunin, Vostál, Zdeněk a ti, jestli se nepletu také o žádnou samici se neperou. Nebo ano? Rád se nechám poučit.
armin

PředchozíDalší

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci