Werner Ablass Netrap se zbytečně-měj vše rád

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Werner Ablass Netrap se zbytečně-měj vše rád

Příspěvekod Monika » čtv 13. pro 2012 16:11:10

Obrázek

anotace:

Uč se mít rád lásku – a narazíš na zlatou žílu!“
Všechno ve vesmíru se zakládá na vibraci a rezonanci. Kdo se trápí, má nízkou vibrační hladinu a přitahuje tomu odpovídající podmínky do svého života. Kdo má rád, vibruje na nejvyšší možné vibrační hladině a stává se magnetem pro harmonii, štěstí a úspěch.

Nejdůležitější je všeobjímající láska

Kniha Netrap se zbytečně – měj vše rád ukazuje, jak lze navzdory všedním potížím dospět k vibracím AGAPÉ, všeobjímající lásce, kdy objekt lásky je naprosto druhořadý. To znamená: Nemáme rádi, protože chceme milovat konkrétní lidi, věci nebo situace; máme rádi, protože vnímáme, jak nám to prospívá.
"

http://www.anag.cz/netrap-se-zbytecne-mej-vse-rad/d-73120/
Naposledy upravil Monika dne čtv 13. pro 2012 16:15:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Werner Ablass Netrap se zbytečně-měj vše rád

Příspěvekod Monika » čtv 13. pro 2012 16:12:29

ukázky z knihy:

Řízení láskou (Management by Love)

Vrcholoví manažeři to mohou považovat za holý nesmysl. Jak může řízení láskou (management by love) nahradit řízení cíli (management by objectives)? Může snad láska vyvíjet nové vý robky, otevírat trhy, vést spolupracovníky, přinášet vysoké zisky? Ale samozřejmě že může! Přesně tohle všechno by pro tebe ráda dělala, kdybys jí to dovolil. Neosvobodila by tě sice od řízení podle cílů ani od tvých pracovních povinností, jako manažer budeš muset i nadále tvrdě pracovat, ovšem budeš-li procvičovat, abys vše, o čem přemýšlíš, rozhoduješ a co děláš, dělal s chutí a láskou, úspěch tvé fi rmy nepochybně vzroste. A pokud by jí dal šanci alespoň nejužší okruh vedení podniku, byla by společnost svými konkurenty neporazitelná.

Bohužel neznám žádnou společnost, jejíž vedení by v dnešní době bylo přístupné principu úspěchu na základě rezonance. Každopádně však mohu říci jedno. Kdykoliv narazím při svých školeních pro manažery na skupinu vedoucích pracovníků, kteří jsou alespoň ochotni vytvářet otevřenější interní komunikaci a nahradit in triky a pomluvy zavedením zpětné vazby, okamžitě se ukáže zlepšení, jež se pozitivně odrazí rovněž na obratu a zisku.
Zvýšení frekvence vibrací vedoucích pracovníků má vliv na frekvenční úroveň ostatních zaměstnanců a zákazníků. To bude tajemstvím jen tak dlouho, dokud věda nenalezne pro tuto příčinnou souvislost racionální vysvětlení.

Můj blízký přítel, úspěšný podnikatel zaměstnávající 800 lidí, pracuje už dlouhá léta podle principu lásky, i když by to svým vyhraněným smyslem pro úmyslné zlehčování věcí formuloval méně pateticky než já. Samozřejmě i on musí občas učinit nelehká rozhodnutí, ale viděl jsem ho vícekrát hluboce zarmouceného, když ho k takovému jednání přiměla nutnost. Sází na plochou hierarchii řízení a od založení fi rmy v roce 1989 zůstal stále šéfem, s nímž lze kdykoliv promluvit. I uklízečce se dostává jeho pozornosti, přátelského slova a opravdového uznání její práce. Jít za svým, přitom respektovat lidi a být uctivý, to bylo vždy jeho krédem. Neznám žádného z jeho blízkých spolupracovníků, který by upřímně nechválil jeho styl vedení. Přitom ani on není bezchybný, což lidé pochopitelně kritizují, ovšem jeho uctivý postoj nezpochybňuje nikdo.

Co je výsledkem? Protože v této fi rmě od roku 1995 pracuji jako lektor, dovolím si vyslovit svůj úsudek. I přesto, že se toto odvětví dostalo do problémů, vytváří fi rma mého přítele zisky. A to prokazuje, že opravdu existuje příčinná souvislost mezi vibracemi na úrovni mezilidských vztahů a rezonancí na věcné úrovni.

Jiný příklad pro řízení láskou jsem našel v celosvětově působícím podniku, jehož obchodní ředitel byl osobně od začátku až do konce přítomen na všech seminářích, které objednal pro své spolupracovníky. A nevyvlékl se ani z tréninků strategie překonávání se, které jsme praktikovali na rušné pěší zóně. Samozřejmě že i tento manažer se bude, pokud možno, vyhýbat označení respektu ke svým kolegům jako láska. Avšak právě to, totiž láska, u něj je cítit. Není divu, že i on byl v černých číslech v době, kdy celý obor naříkal a vzdychal nad slabou koupěschopností zákazníků.

Tví spolupracovníci pro tebe udělají první poslední, budou-li se cítit respektovaní a uznávaní, a to nejen kvůli pracovním výkonům, ale také jako lidé. Žádné mimořádné prémie, hmotný stimul, příslib závratné kariéry nedokážou zaměstnance motivovat tak jako šéf, který má srdce na pravém místě. I když vyžaduje značné oběti a tvrdou práci, bude mít motivované kolegy, jestliže je plný lásky. Pokud ne, nikdy nedostane ze svých spolupracovníků vše, co v nich dřímá, i kdyby byl jako manažer kdovíjak nadaný, měl skvělé vize a byl jakkoliv výřečný. Nikdy k němu nebudou opravdu loajální. Th addeus Golas je toho názoru, že: „Tvé vibrace říkají vždy pravdu, nemohou nikomu nic nalhávat.“

Doporučuji manažerům, kteří se cítí být osloveni, aby si vyzkoušeli cestu cvičení lásky k bezpředmětné lásce. Jdi po ní nejprve jen sám pro sebe. Neříkej nikomu z kolegů nebo zaměstnanců o svém rozhodnutí a tréninku. Teprve, když jsi sám přesvědčen o správnosti tohoto způsobu, protože se tvé úspěchy množí, poděl se o své tajemství s důvěryhodnými osobami pod slibem jeho udržení v tajnosti. Ještě totiž nežijeme v atmosféře, která by dovolovala otevřeně šířit tuto univerzální pravdu. Kdyby se totiž zaměstnanci potají posmívali či pošklebovali, že „šéf považuje lásku za recept na úspěch“, mohlo by to naopak mít na fi rmu škodlivý vliv. Lidé potřebují určitý stupeň zralosti, aby se otevřeli této zákonitosti."
Naposledy upravil Monika dne čtv 13. pro 2012 16:15:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Werner Ablass Netrap se zbytečně-měj vše rád

Příspěvekod Monika » čtv 13. pro 2012 16:14:49

"Měj rád své zdraví

Koncem osmdesátých let mi začalo pískat a zvonit v uších. Lékaři nazývají tento jev, o němž se stále ještě přesně neví, jak a kde vlastně vzniká, tinitus auris. Někteří lidé zažili tinitus tak pronikavý, že si nechali přerušit sluchové nervy, avšak hluku v uších se stejně nezbavili. Proto si někteří odborníci myslí, že vzniká v mozku.

Samozřejmě i já jsem se pokoušel pomocí různých druhů terapie tohoto protivného a trvalého zvuku zbavit, ovšem bez úspěchu. Po roce či dvou jsem si na tento handicap do jisté míry zvykl, ale pořád jsem jej v určitých periodách vnímal jako extrémně rušivý a také deprimující. I dnes bych se ho nejraději ze všeho zbavil, avšak když jsem začal s tím bláznivým cvičením mít vše rád, stalo se něco, co bych nikdy nepovažoval za možné – můj tinitus mě od té doby málokdy opravdu rušil! A hladina hluku není většinu dní ani tak vysoká! Někdy sice ještě zvonění v uších vnímám, třeba zrovna teď, když o něm píši, ale už neo vlivňuje kvalitu mého života tak výrazně. A já si to dokážu vysvětlit jen vyšší vibrační úrovní, na které se v současnosti nacházím.
Zvýšená frekvence, na níž kmitá můj duch, tajemným způsobem potlačuje ten trvalý hluk, takže jej většinou vůbec nevnímám. Ovšem i tehdy, když si jej uvědomuji, nespatřuji v tom problém, který by mohl nějak narušit moje citové rozpoložení. Proto mohu všem lidem trpícím tinitem vřele doporučit přijmout jej a zahrnout láskou. Vědomě neříkám „Měj rád svá tělesná omezení“, protože to by pravděpodobně nefungovalo. Ale můžeš je prostoupit láskou. Představ si lásku jako lék a nechej ji proudit na konkrétní místa.

Vím z vlastní zkušenosti, že se ti to – ob zvláště když ten zvuk vnímáš teprve krátkou dobu – bude zdát absolutně nemožné, protože nejspíš neexistuje nic, co bys tak z duše nenáviděl. Ale nenávist tinitus ještě zesílí a bude se zdát ještě trýznivější. Jestliže si myslíš, že jej nebudeš moci v žádném případě obklopit láskou, začni svou nenávist přijímat a své zoufalství mít rád. Klíčem je milující přijímání. Odmítání tě rozdrtí.

Je docela možné, že při zvýšení vibrační úrovně tě tinitus nadobro opustí nebo bude alespoň slabší. Ale i kdyby úplně nezmizel, jako se to stalo u mě, budeš s ním vycházet mnohem lépe. Hlavně nebude dominovat tvým pocitům a ovládat tě.

Tentýž princip platí pro všechna fyzická omezení. Nejprve zvedni svou vibrační úroveň tím, že přijmeš příznaky své choroby a obklopíš je láskou. To, co nazýváme nemocí, je ve skutečnosti přítel, který nám chce ukázat, na čem v životě záleží. Ať už si to uvědomuješ, nebo ne, ty sám jsi původcem svého utrpení. Nenechej si však vnutit pocit provinění. Ten, kdo stojí zády ke sporáku a položí ruku na horkou plotýnku, protože si neuvědomí, že je rozžhavená, se spálí. Ale jaký by mělo smysl obviňovat se za to? Stejně hloupé by však bylo dávat vinu plotýnce nebo tomu, kdo ji zapnul.

Nejde vůbec o vinu, nýbrž o rozpoznání příčiny. K onemocnění dojde, když vibrujeme na nízké úrovni. Tečka. A kdo chce zůstat zdravý, musí si to uvědomit a začít vysílat vibrace s vyšší frekvencí. Nejefektivnější a nejjednodušší cestu k tomu představuje láska, protože neutralizuje emoce, jež nás drží na nízké vibrační úrovni.

Má-li tvé tělo zdravotní handicap, nemůžeš rozhodně očekávat jeho vyléčení bez vnější pomoci. Láska, v níž vibruješ, se projevuje navenek také skrze jiné lidi, lékaře, terapeuty, léky a terapie. Někdy dokonce prostřednictvím operace. To vše jsou dary lásky, které bys měl přijmout, když nabudeš dojmu, že by ti mohly pomoci. Nezůstávej na vibrační úrovni strachu nebo odmítání, neboť na ní ti vesmír nemůže pomoci, i kdyby ses podrobil nejlepší léčbě.
Jak může člověk překonat strach nebo odmítání? Neznám žádný lepší prostředek, než tyto negativní pocity „zabalit“ do lásky. Kdykoliv se objeví, okamžitě to učiň. Pokud by se ihned nerozplynuly, podívej se na ně trochu důkladněji. Nezapomeň je však posuzovat očima lásky. Možná už ses pokusil strach potlačit a nejde to. Láska nezapuzuje. Láska se otevírá aktuální situaci. Jestliže nefunguje ani to, svěř se někomu, kdo by ti mohl pomoci nechat ji proudit. Nevíš-li, na koho se obrátit, pak si takového člověka svým láskyplným přáním přivolej. Vesmír ti ho pošle.

Chceš-li zůstat zdravý, musíš pochopit význam lekce, kterou ti každé onemocnění a utr pení uděluje – tvou pravou přirozeností je láska. A pouze když máš rád, můžeš zůstat v souznění s malým vesmírem svých prožitků.

Dnes vím, co můj tinitus způsobilo – v té době jsem už téměř vůbec nenaslouchal vnitřnímu hlasu. Nechal jsem se emocionálně směrovat vnějšími událostmi. Kvůli nim jsem poskytl příliš mnoho prostoru nenávisti a depresi a tím jsem se stále více vzdaloval lásce – své pravé přirozenosti. A nakonec na to zareagovalo mé tělo. Láska neměla jinou možnost, jak mě ochránit před dalším odchýlením, než prostřednictvím nesnesitelného varovného hluku v mých uších. A zřejmě od toho nemůže úplně upustit ani dnes. Proto mi pískání a zvonění v uších zůstalo, i když méně intenzivní, jako jistý druh varování.

Celá řada věrohodných důvodů mluví pro skutečnost, že příčinou většiny, možná dokonce všech nemocí, je snížení vibrační úrovně. A její zvýšení nás nejen udrží zdravé, ale odstraní i zdravotní problémy, nebo je alespoň učiní snesitelnějšími. Každý osvícený a zodpovědný lékař si je vědom, že pravidelné užívání léků, terapie nebo operace jsou k ničemu, pokud pacient nedává svému vyléčení šanci, přestal věřit v dobrý konec a vzdal se naděje na uzdravení. Co tedy ovlivňuje víru a důvěru? Zvýšení vibrační úrovně. Negativní pocity nás stahují dolů a zpomalují naše vibrace. Lékaři hovoří o oslabeném imunitním systému, ale co je toho příčinou? Snížení vibrační úrovně. Zvýšíme-li své vibrace, minimalizujeme riziko, že onemocníme.

Pro pozvednutí a stabilizaci vibrační úrovně – je důležitý rovněž charakter naší stravy. Pokud se po jídle necítíš nabitý energií, ale naopak unavený, můžeš si být jistý, že se stravuješ nevhodným způsobem. Nejde v první řadě o to, co jíme. Ani o to, kolik. Každý člověk je založený individuálně – vibruje jinak – a musí tedy sám zjistit, co mu – jeho vibraci – dělá dobře, a co ne.,

Totéž platí pro alkohol a nikotin. Ne v každém případě jsou škodlivé a nezdravé, jak se nám snaží namluvit někteří zdravotní apoštolové. Mnohem škodlivější než sklenka vína nebo ciga reta je tvoje špatné svědomí, které se při tom ozývá, protože tato vnitřní rozpolcenost snižuje tvé vibrace mnohem víc než pití nebo kouření. To není výzvou k nestřídmému životnímu stylu. Naopak, učiň své vibrace kritériem číslo jedna. Pozoruješ-li, že tě potravina nebo pochutina omezuje, zatěžuje, deprimuje, unavuje nebo znervózňuje, sniž její množství nebo se jí vyhýbej. Co tě povznáší, zvyšuje tvou vibrační úroveň, tedy – vitalizuje tě, uvádí do harmonie se sebou samým, uklidňuje, to ti nemůže škodit.

Zúčastnit se tu a tam nějakého nevázaného večírku, při němž nebudeš abstinovat, může vést ke zvýšení frekvence vibrací spíš, než asketický způsob života či striktní dodržování určitých norem ze strachu z onemocnění. Strach je dobrým rádcem jedině tehdy, když ho pozoruješ očima lásky a správně chápeš jeho signály.

Nedávno jsem četl, že lékař bývalého kancléře Schmidta mu dal tři doporučení: „Nepřestá vejte kouřit, večer pít svou sklenku vína a pracovat.“ Důvod? Kdyby se ve svém věku pokoušel zbavit se těchto dlouholetých návyků, byla by to pro jeho tělo (já bych místo toho řekl pro jeho vibrační úroveň) mnohem větší zátěž, než v nich pokračovat. Jaký prozíravý a moudrý lékař!

Stane-li se ti, že se nějakého zvyku, který v souvislosti se svými vibracemi odsoudíš jako škodlivý, nemůžeš zbavit, nebo si myslíš, že to nedokážeš, tak se za to měj rád. Nenávist k sobě samému nebo rezignace není účinným prostředkem k odvykání. Jestliže se máš rád takový, jaký jsi, pak se tvá vibrační úroveň zvýší a na tomto základě se ti také podaří zahájit trvalé změny ve svém životě.

Vezměme si jako příklad odvykání kouření. Mohl bys s tím okamžitě přestat, kdybys chtěl! „Ale já přece chci!“, odpovíš asi rozhořčeně. „Jenže nemůžu!“ První krok ke zvýšení frekvence vibrací spočívá ve zbavení se této utkvělé představy. Jak se to dělá? Nahraď ji jednoduše větou: Každý, kdo CHCE přestat kouřit, to DOKÁŽE. Tečka. Možná NEVĚŘÍŠ, že to zvládneš, protože jsi asi své předsevzetí už nejednou hodil za hlavu, nebo tvé pokusy přestat kouřit ztroskotaly. Je možné, že NEVĚŘÍŠ, že to DOKÁŽEŠ. Dokážeš! Každý, kdo chce, to dokáže! Spolehni se na to.

Patříš-li ke kuřákům, kteří pochybují, že se mohou odnaučit kouřit, přestože to chtějí, pak ti doporučuji zpočátku kouřit dál, ale během té doby se za ten zlozvyk mít rád, i když ti to při padá obtížné, protože ho ve skutečnosti nenávidíš, neboť jsi této závislosti propadl. Což nás přivádí ke druhému požadavku – měj rád i svou nenávist ke kouření, protože to má velmi logický důvod – bez odporu k němu bys měl mnohem méně energie stát se nekuřákem. Věz, že agrese ti dává sílu k odvykání, ovšem pokud ji jako takovou neuznáváš a nemáš rád, promění se v opak a energii ti ubírá. Proto se ve své nenávisti vůči kouření měj rád. Všechny tvé vnitřní aspekty, i ty „špatné“, mají pozitivní stránku. Uznej to tím, že budeš každý z nich mít rád. Měj se rád za touhu po kouření, měj se rád za pochybnosti, zda s tím budeš schopen někdy přestat, měj se rád za svou nenávist vůči závislosti, měj se rád za své přání s kouřením skončit. Měj se rád se vším všudy!

Jsi-li milující člověk, zvyšuje se tvá vi brační úroveň. Den za dnem, měsíc po měsíci. Už se nemusíš opravdu o nic starat. Pokud doopravdy chceš s kouřením přestat, přijde den, kdy budeš schopen udělat to okamžitě. Jsi-li velmi silný kuřák, nemá smysl kouření omezit, musíš s ním skončit. Dovol tedy, aby se díky lásce zvýšila frekvence tvých vibrací, a pak přijde den, kdy budeš mít odvahu říct „Od zítřka je s tím konec!“ A je docela možné, že ještě před tím narazíš na něco – knihu, metodu nebo nějakého člověka – co ti pomůže VĚŘIT, že to zvládneš. Ale nakonec všechno záleží na tom, abys nejdříve vibroval na vyšší úrovni, protože v nižších vibracích existuje velké nebezpečí, že tvé předsevzetí vezme za své už při prvním pokušení.

Naši vibrační úroveň zvyšuje také tělesný pohyb, proto jsem začal před několika lety běhat. Všichni, kdo se běhání věnují, potvrdí, jak dobře se tělo i duch cítí, když se člověk nejlépe hned po ránu přemluví, aby si šel na půl hodiny zaběhat. Samozřejmě můžete také jezdit na kole, plavat nebo tancovat. Zajistit tělu pohyb zna mená projevit mu lásku, ono potom člověka od mění vyšší vibrací, která posiluje imunitní systém a uvolňuje ducha."

Uvedený text je ukázkou z knihy:

W. Ablass: Netrap se zbytečně – měj vše rád, s. 77–91.


http://www.anag.cz/netrap-se-zbytecne-m ... /cz/t-420/
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Zero

Re: Werner Ablass Netrap se zbytečně-měj vše rád

Příspěvekod Monika » čtv 13. pro 2012 16:18:58

Werner Ablass vychází z postřehů Thaddeuse Golase viz viewtopic.php?f=88&t=1888 , které začal aplikovat ve všech oblastech života :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Werner Ablass Netrap se zbytečně-měj vše rád

Příspěvekod Zero » čtv 20. pro 2012 12:31:28

Werner Ablass říká:

"Jsi-li milující člověk, zvyšuje se tvá vibrační úroveň. Den za dnem, měsíc po měsíci" .
Zvýší se pokaždé, když zareagujeme na druhého s pochopením, beze stopy agrese. A současně se nepatrně zvýší i vibrační úroveň celého lidstva a jeho reakcí.
:flower2:

Stejně to - bohužel - funguje i opačným směrem. Ať chceme, nebo ne, každá naše reakce ovlivní vibrování celkového energetického zemského pole, buď směrem nahoru, nápomocným, nebo směrem dolů, ničivým. Nakumulované energerické vibrace pak automaticky vyvolají jim odpovídající dění a události. Miliony nepatrných energetických projevů nás všech - buď směrem k lásce, nebo k nenávisti - neustále modifikují kvalitu celkového energetického pole Země a tudíž i kvalitu toho, co se po celém světě děje. Nejen mezi lidmi, i v přírodě. Všechno je projevem energií a ty buď celou zemskou oblast disharmonizují - nebo ji harmonizují.

Uživatelský avatar
Zero
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 05. pro 2011 22:35:42
Poděkoval: 24
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích


Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník