Život mezi životy

Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » pon 08. říj 2018 20:46:04

https://www.youtube.com/watch?v=Z2vtIq0YHcA

Život mezi životy Dr Michael Newton

Rozhovor s Michaelem Newtonem o práci v hlubokém hypnotickém transu. O vzpomínkách lidí na čas strávený mezi životy a o našem nesmrtelném bytí.

:meditace:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 1864
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 164
Poděkováno: 197-krát v 190 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod honzam » stř 10. říj 2018 13:32:28

Myslím si že v dávné minulosti měli lidé mnohem víc informací o skutečném životě mezi životy. Časem lidstvo tyto informace ztratilo, už ve starém Egyptě z nich zůstávaly jen útržky.

Hadi v životě mezi životy

https://wikisofia.cz/wiki/Nehebkau

Jméno Nehebkau znamená "Ten, který poutá kau."
Zřejmě se jedná o odkaz na to, že Nehekebkau pomáhá v podsvětí zemřelému člověku, aby se opět spojit se svou duší ka.

Jedná se o božstvo v hadí podobě, vyskytující se již od Textů pyramid. Jde o ochranné božstvo, které pomáhá zemřelému při jeho cestě podsvětím a výstupu na nebesa. Někdy může být zobrazen i jako muž s hadí hlavou a ocasem.

Nehebkau měl být synem bohyně Selket, spojované se štíry, nebo syn slunečního boha Rea a Renenutet, bohyně úrody v podobě kobry. Již v jeho genealogii se tedy objevuje spojitost s hady a chtonickými aspekty. Mohl být spojován i s dalšími božstvy s hadími aspekty, např. s různými bohyněmi v podobě kober a/nebo těmi, které představovaly Reovo oko.


https://en.wikipedia.org/wiki/Nehebkau

[url]In Egyptian mythology, Nehebkau (also spelt Nehebu-Kau, and Neheb Ka) was originally the explanation of the cause of binding of Ka and Ba after death. Thus his name, which means (one who) brings together Ka. Since these aspects of the soul were said to bind after death, Nehebkau was said to have guarded the entrance to Duat, the underworld.[/url]

https://cs.wikipedia.org/wiki/Egyptsk%C3%A1_p%C5%99edstava_%C4%8Dlov%C4%9Bka

Ka představovalo životní sílu, která odlišovala živého od mrtvého a bylo původně vyjádřením pro boha stvořitele.

Ba bylo duchovní tělo zemřelého (duše), které se s ním po smrti opakovaně spojovalo. Obsahovalo v sobě netělesnou část člověka, která ho dělá jedinečným. Ba tak odpovídá přibližně našemu pojetí osobnosti.


-----------------------------

https://wikisofia.cz/wiki/Selket

Jméno této bohyně (přepisované též jako Serket, řecky potom Selkis), které celé zní Selket hetyt, doslova znamená "Ta, která přiměje hrdlo dýchat", a odkazuje na její schopnost dech nejen dát, ale i odejmout - jelikož se jednalo o bohyni spojovanou především se štíry, mohla být mocnou ochránkyní, ale také nebezpečným nepřítelem. Díky spojitosti s dechem byla ovšem také spojována se vzkříšením a znovuzrozením.

V Textech pyramid se objevuje také jako matka hada Nehebkaua. Figuruje ale i v lékařství, neboť byla patronkou těch, kteří uštknutí léčili.[4] V těchto textech se objevuje nejen jako ochránkyně, ale někdy také jako ta, která pečuje o zemřelého krále, případně i v roli panovníkovy božské matky.


https://en.wikipedia.org/wiki/Renenutet

Renenūtet (also transliterated Ernūtet and Renenet) was a goddess of nourishment and the harvest in ancient Egyptian religion.[1] The importance of the harvest caused people to make many offerings to Renenutet during harvest time. Initially, her cult was centered in Terenuthis. Renenutet was envisioned, particularly in art, as a cobra, or as a woman with the head of a cobra.

The verbs 'to fondle, to nurse, or rear' help explain the name Renenutet. This goddess was a 'nurse' who took care of the pharaoh from birth to death.


Obrázek

... krásné hadí rohaté princezny. :)
K čemu jsou draci na světě? Aby z nich byly maminky.
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 1401
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 14
Poděkováno: 36-krát v 36 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » stř 10. říj 2018 19:07:12


Tusita

Tuṣita (v sanskrtu Tušita) je jedno z buddhistických nebí, kde přebývají bohové (v páli a sanskrtu nazývání dévové). Tusita je čtvrté nebe ze šesti nebí, které spadají do oblasti smyslových potěšení (tzv. kámma-lóka). Obyvatelé tohoto nebe jsou nazývání Tusitá. Jejich jméno je odvozeno od skutečnosti, že jsou plni radosti (tutthá-hattháti Tusitá). Svět Tusita je považován za jeden z nejkrásnějších nebeských světů.

Čtyři sta pozemských let odpovídá jednomu dni v nebi Tusita, přičemž rozpětí života zdejších obyvatel je čtyři tisíce nebeských let.

Králem nebe Tusita je Santusita, který převyšuje své „krajany“ v deseti znacích – např. kráse, délce života.

Je pravidlem, že svůj předposlední život tu prožijí všichni bódhisattové. Až nadejde vhodný čas, umírají a znovuzrozují se na zemi, aby tu dosáhli buddhovství a mohli šířit zapomenutou Dhammu (v sans. Dharma).

Buddha Gótama, když ještě jako bódhisatta sídlil v nebi Tusita, se jmenoval Sétakétu. Budoucí buddha Mettejja (v sans. Maitréja) nyní žije v Tusitě pod jménem Nathadéva. Mettejja podle buddhistické tradice se v budoucnu až bude opět zapomenuta Dhamma znovuzrodí jako člověk na zemi a stane se buddhou, nástupcem posledního buddhy Gótamy. V některých buddhistických proudech stoupenci Buddhovy nauky věří, že pomocí vzývání Maitréji se znovuzrodí v nebi Tusita.

Tusita je také místem, kde přebývají rodiče každého bódhisatty. Matka každého buddhy sedm dnů po porodu umírá a znovuzrozuje se v nebi Tusita. Takto zemřela a znovuzrodila se v Tusitě i matka posledního buddhy královna Mája.

V nebi Tusita se po své smrti narodilo mnoho Buddhových žáků, jako např. Dhammika, Anáthapindika, královna Malliká, théra Tissa, Mahádhana a Dutthagámani.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tusita


Tohle také spadá pod "život mezi životy".

Když jsem jako malá holka byla v klinické smrti, tak mne zpět do života vrátili bytosti, 33 bohů, z tohoto nebe Tušita. Takže vím, že tenhle svět opravdu existuje. :D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 1864
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 164
Poděkováno: 197-krát v 190 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník