Eduard Tomáš

Eduard Tomáš a Míla Tomášová

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod vostalpetr » úte 19. led 2010 12:58:21

On se k té stěžejní myšlence člověk nutně dostane - v pravou chvíli, kdy je už dost pročištěný a pro to vnitřně zralý. Dřív by mu to nebylo k ničemu, dokonce by mu to mohlo nasadit do hlavy kupu advaiťáckých konceptů, kterýma by se já akorát utvrzovalo v tom, jak už to dokonale ví... v tom se dá uvíznout na hezky dlouho
.........................................................................................................................................................................

známe, známe,
už dlouho se v tom patláme

všude spousta konceptů,
no vida, a máme (duchovního) popletu

je to ale pěkná dřina,
prohrabat se jima

tyhle forky boží,
ty mě fakt položí......
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod Lída » úte 19. led 2010 13:36:18

:D
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod Lída » úte 19. led 2010 13:38:26

protože to nejvyšší je v podstatě to nejednodušší k pochopení

pro mysl tak zprázdněnou
od "chci" a "nechci"
že už skoro není

:)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod Jana » čtv 21. led 2010 18:04:11

vostalpetr píše:Takže když si to přečtu já a pak třeba Lucky, tak já řeknu pozornost na pozornost
ale (třeba) Lucky řekne: Kontrolujte své touhy, brzdí vás. Vzdávejte se zejména připoutanosti k smyslovým radostem a rozkoším těla, chcete-li se stát opravdovými mistry ducha., a další řekne něco zcela jiného....

Já tahle povídání beru spíš jako umělecká díla. Obdivuji v nich klenoty, když se něco vysloví obzvlášť výstižně.
Například když ET čerpá z Tvých bohatých zkušeností pozornosti na pozornost:
...Zkusme záměrně hledat pozornost jako takovou. Zamyslíme-li se nad tímto zvláštním návrhem musíme, chtě nechtě připustit, že půjde patrně o jedno z nejjednodušších hledání vůbec, neboť nejenže máme svou pozornost stále po ruce, ale ani její sídlo nám nemůže nikam utéct. Nuže, zkusme obrátit pozornost proti toku jí samé!

Ale jsou tam i další krásné věci:
Milujete-li přitom kohokoli jiného, obraťte vždy tento cit do svého srdce. Předmět vaší lásky tím nebude o nic ošizen, naopak, bude mu přidáno a vám také.

nebo:

Uvědomte si několikrát denně, že základ pozornosti je v Bohu a že tedy obrácení pozornosti proti jejímu toku je nejpřímější cestou k němu. Je to stejné, jako bychom řekli, že základ pozornosti je v bezčasovém nyní. Jedině proniknutí (ať dočasné či trvalé) do této sféry je příčinou štěstí.

No, jak to čtu, je to i dál krásné.

Jen u té nepřipoutanosti ke smyslovým zážitkům to může působit trochu zašmodrchaně.
Jedině když nezapomenete, čím ve skutečnosti jste, můžete si občas i tyto radosti dovolit.

Tohle ET zřejmě řekl ze soucitu, když uviděl něčí vyděšený pohled, ze kterého četl: "Taže už nikdy netento...?"
Pokud je tu poznání kým jsme, tak tu vůbec žádná připoutanost k tělesnosti není, tedy žádné tělesné touhy a chtění. V podstatě je nám jedno, co je, tělesné potřeby jsou uspokojovány v harmonii se životem tím nejvhodnějším možným způsobem a paradoxně je tu zároveň největší užívání si všeho, co je Tady a Teď.

Jako by se i tělo probudilo, všechny chuťové pohárky, čichové, hmatové buňky. Není to tak, jak ET říká, že si něco občas můžeme dovolit. Je tu dovoleno všechno, co právě je, co se právě děje. Absolutní svoboda.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 18:24:07

Uvědomte si několikrát denně, že základ pozornosti je v Bohu a že tedy obrácení pozornosti proti jejímu toku je nejpřímější cestou k němu. Je to stejné, jako bychom řekli, že základ pozornosti je v bezčasovém nyní. Jedině proniknutí (ať dočasné či trvalé) do této sféry je příčinou štěstí.
..........................................................................................................................................................

to je dobře napsaný a je zde dobře vidět že pozornost na pozornost je bezčasový stav...


:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod Jana » čtv 21. led 2010 21:39:31

Mezi námi, já stejně vím, že tohle je Tvůj objev, byla jsem na netu, když jsi na to přišel.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod vostalpetr » pát 22. led 2010 7:38:20

Mezi námi, já stejně vím, že tohle je Tvůj objev, byla jsem na netu, když jsi na to přišel.
..............................................................................................................

No byla jsi u toho,
a pomáhala jsi mi,

Já jsem samozřejmě neobjevil Ameriku,
to udělali jiní,
ale jako se po Americanovi jmenuje celá Amerika,
tak i já jsem tomu dal jméno:

UNIVERZÁLNÍ ZÁKLADNÍ DUCHOVNÍ PRINCIP

Všichni ostatní předemnou to popsali,
at už Tolle, Maharadž, Mooji, Tomáš atd.

A zároven pojmem pozornost lze vysvětlit mnohé,
co bylo mysticky zahalené:
boží milost je prostě tento princip,
karma není nic jiného než ztotožnování pozorování s pozorovanými jevy,
je to to, co nelze najít, protože to používáme k hledání
apd

Samozřejmě to není nějaká moje osobní zásluha,
protože všechno je v kompetenci neosobní pozornosti,
ale mám z toho radost, že to jde dneska takto napsat...

:music:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Eduard Tomáš

Příspěvekod Petr » pát 22. led 2010 9:20:02

:happy:


(asi muj nekratsi prispevek zde)
(ted uz ne :D)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Předchozí

Zpět na Tomášovi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků